Радослав, Мария и Константин - днес празнуват първият рожден ден!!!!

  • 33 784
  • 737
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 35
ЧЕСТИТ ПЪРВИ РОЖДЕН ДЕН НА СИМОНКА
От малката розова пъпка
разкошен разцъфва цветът.
От първата, малката стъпка
започва най-дългият път.

От борче разперва се борът;
от зрънце - пшеничният клас.
Растат и големите хора
от малки деца като нас.



Честити последни месечинки на останалите от днешния отбор Hug
Честита ви първа годинка семеен живот на Мери и Кико - много любов и щастливи мигове ви желая  bouquet
Страхотна е идеята за заглавията, Слънце мерси за труда Hug И аз мисля, че е супер идеята с парче торта за колажа. Иначе 22 е права - ако решите по-рано за колажа всички би трябвало да имаме подходящи снимки Peace

Алек тази нощ в 4 се събуди да си играе - един час не можем да го накараме да легне - спи му се, ляга за секунди, но след малко се изправя и започва наново. А на мен така ми се спешеее...Явно чакаме следващ зъб, защото днес е много нервен, само иска да се гушка (току що се заигра за първи път от сутринта), пък и му е малко запушен нослето.

Хайде, оставям ви, че пак дойде Whistling

# 16
  • Мнения: 660
Честит Рожден Ден на Симонка - много радостна и щастлива да е!

Слънце, да ти е жива и здрава малката сладурка! Желая ви весел и незабравим празник днес!  bouquet

# 17
  • София
  • Мнения: 659
Честит първи рожден ден на Симона. Слънце, много здраве и късмет и желая на сладурката ти и все така да продължава да ти сбъдва мечтите

 Честито и на вчерашните и днешните месечинковци и на останалите с поводи

 kikoimery, честита ви първа годишнина - с всяка следваща да се обичате по-силно.

 Нямам време да се включвам по темите, само ще кажа набързо, че и аз съм съгласна снимките за колажа да са с тортата. Според мен няма за къде да бързаме за колажа, нали идеята е там да са дечицата ни на една годинка. Все пак по-голямата част от децата ще станат на една през март.

 Идеята за всекидневна смяна на заглавията не е лоша, но май след изтичането на определено време не е позволено редактирането на първия пост, ако не бъркам  newsm78

 Всички болнички да оздравяват скорострелно!!!
 Хубав ден на всички  Hug

# 18
  • под кривата круша
  • Мнения: 294
Слънце, да ти е жива и здрава рожденичката, да расте добро и щастливо дете за радост на всички ви!


Кога се изниза една година, аз не можах да разбера. Все още ги възприемам като най-много шестмесечни бебета, а те станаха големи човечета Heart Eyes

# 19
  • Мнения: 170
Слънце, супер е идеята за темата!

И тук да честитя: Честит първи рожден ден на Симонка! Да ти е жива и здрава и много много да те радва и да те прави горда майка! Да върви само напред с усмивка на уста и късметът да я съпътства в живота! (hug)

И един бърз въпрос: целина (глава) слагате ли в домашните манджи? Или трябва да е стръкче?  newsm78

# 20
  • София
  • Мнения: 5 795
Цоп и аз в новата празнична тема  Grinning  Heart Eyes
Честит празник на Слънцето и тук!   bouquet
И на мен ми харесва идеята за смяна на заглавието, но имам спомени като Вероники, че в този подфорум не може да се сменят постоянно данните, както беше в Очакващи, но може и да греша.  Thinking
Мирамар, винаги съм се възхищавала на майките с близнаци.  Hug Не е за мен тази работа  Crazy   Embarassed
Пропуснах - честита годишнина и на КикоиМери!  Grinning Hug  bouquet Много любов и деца ви желая, правите ги прекрасни  Wink Hug

# 21
  • Мнения: 967
ЧРД на Симонка! Да расте здрава, щастлива и да има много късмет!  newsm38

Поздрав за нея!
http://www.youtube.com/watch?v=wFh-rX_Sfhs


Марти всъщност си е жизнен и си игра, само дето имахме кошмарна нощ - направо ме върна в първи клас - на 10 мин се въртя и квича!
Сега ще преборим и кашлицата, която слава богу вече се кърти  и ще сме на шест!

Мирамар - направо ти съчувствам! С двама разбойника - не е лесно; ние с едно се оплакваме непрекъснато, а ти си си направо майка-героиня! Ти ще ги даваш ли на ясла двамта? Сигрно ще имаш предимство с близнаци!

22, целина си се слага - глава - аз предимно в супите де, но може и в манджи!

# 22
  • Мнения: 74
Слънце, да е жива и здрава Симонка, да ви радва, да расте весело и щастливо дете! Честито и на цялото семейство и весел празник!

Честита годишнина и на kikoimery! Много любов ви желая!

Ние уикенда също зачезнахме, бяхме на планина и изкарахме страхотно. За бебка също беше голямо разнообразие, с такъв голям интерес се разглеждаше наоколо и издържа геройски дългия път Simple Smile Дори забрави да мрънка Simple Smile А мама се поглези с някоя друга процедурка и толкова добре релаксирах, ще ме държи дълго Laughingнадявам се. ( не бях почивала грам отпреди да забременея Wink)Ако имате възможност, откъснете се от ежедневието, заслужава си PeaceА най-щастлив беше баткото, че за първи път го качихме на ски, пързаля се на шейна и т. н. , тук на морето толкова сняг нямаме Grinning

Може ли да се дава Рикота на бебетата? -прясно сирене? Хареса ми това, че няма сол newsm78

Слънце, много си идейна както винаги  bouquet

Идеята за колаж с тортите от РД е супер! Но Naughtyще чакаме и Вики на Десис Hug

# 23
  • Мнения: 170
Рила, благодаря за скоростния отговор!

Аз имах предвид в бебешките супи/манджи. Гледам, че на етикетите пише, че има, ама аз като не знам кое от двете..  Mr. Green

# 24
  • Мнения: 242
Честит първи рожден ден на Симонка - С пожелания за безгрижно детство изпълнено с игри и усмивки. Честито на цялото семейство.

Честита годишнина на Мери.

Аз за колажа нямам претенции - както решите - моа и сега да пратя снимка, може и с тортата.

Никола вече е все по стабилен в ходенето - почти не пада, само да не се хлъзка по паркета... Търсих тук в Шумен от тези чорапи с подметки ама... Та може ли един въпрос - къде в София може да се намерят?

 

# 25
  • Мнения: 967
ivelina - в Джъмбо има най-разнообразни чорапи с подметки
22 - да и в бебешките супи/манжи - пак е от главата на целината! Аз даже като купя една глава я режа на парченца и замразявам Simple Smile

# 26
  • Мнения: 170
ivelina - в Джъмбо има най-разнообразни чорапи с подметки
22 - да и в бебешките супи/манжи - пак е от главата на целината! Аз даже като купя една глава я режа на парченца и замразявам Simple Smile

Точно това направих и аз току-що.  Mr. Green (ама много скъпа тая целина бе, една глава=2.5лв)

# 27
  • Мнения: 3 379
Слънце, да ти е жива и здрава момата, много красива и послушна да расте!

По въпроса за прехвърляне на майчинството, видях, че Мънки е дала линк, но да кажа аз какво знам (понеже работя в такъв отдел и знам от колегите, а и проверявах за мен). Прехвърляне на майчинството може да стане след навършване на 1 г. на детето - на баба или дядо, или татко естествено. Бабата (да го приемем за нарицателно) трябва да е на трудов договор, независимо дали е пенсионерка или не. Ако обаче не е на трудов договор, може да се ползва програмата на Бюрата по труда. Там обаче има едно забавяне от 3 седмици, което е супер тъпо. Първо, майката трябва да се върне на работа, а детето да е навършило 1 година. След това се подава молбата в БТ. Значи след като се подаде молба по тази програма, бабата трябва да се яви на курс за 3 седмици, след което поема майчинството. Но през тези три седмици майката де факто си е на работа - т.е. има една дупка от 3 седмици, в която детето няма кой да го гледа. От БТ казали на майка ми (която е проверявала), майката да си вземела отпуска в тези три седмици, за да гледа детето, докато бабата е на курс. Като общо правило майчинството може да се ползва и прехвърля ако детето не е дадено в държавна ясла - ако е на ясла, няма право на майчинство. Освен това бабата има право на майчинството до навършване на 2 г. на детето, след това няма право на 6-те месеца неплатен отпуск за гледане на дете, на който има право майката (до навършване на 8 г. на детето). Естествено, работодателят на бабата може да се съгласи на друг неплатен отпуск, но той не може да е за отглеждане на дете.

Не знам стана ли ясно, ако не - питайте (може и на лични).

Рила, дано се оправите. Ние у дома всички сме натръшкани от точно същия вирус - кашлица, която е пристъпна, но не особено чест, след няколко дни се вдига Т, после тръгва и хрема. Дано при вас е нещо по-леко де, а и ти се пази, че у нас децата го минават сравнително леко, но аз съм труп вече 4-ти ден.

Гери Мур, мерси, знам го това с топлата вода и морската сол, но мерси че ме подсети да го направя. А почниш ли съотношението и колко често може да се прилага? Аз си слагам и торбичка със затоплена морска сол... А и пръскам Стеримар, което де факто е вода с морска сол Simple Smile Но е ужасно гадно, така не ме е боляла глава от няколко години.

За колажа нямам претенции - ако успея, ще дам снимка.

Тони, те са ти казали май, но и аз да потвърдя, че декларацията и молбата за отпуска за отглеждане на дете до две години (чл. 164, ал. 1) можеш спокойно да я пратиш по куриер.

Зеленко, тези shape sorters и аз ги гледах и съм си поръчала подарък за РД на Ники къщичката на Чико. Гого много играеше с тях (затова и нямаме останали, защото се изпочупиха), но всяко дете е различно и на различна възраст започва да ги схваща. По принцип се водят над 12, а някои над 18 месеца. Ники проявява голям интерес да пъха разни неща в други и така може да играе дълго и от там съдя, че може да му е интересно.

Ники пък днес падна и се одра на леглото на брат си - леко си цепна клепачето на дясното оченце и има синка на бузката. Толкова жал ми стана!

Аз пък учудващо не съм в треска за РД на Ники. Решила съм на датата да направя торта (тази с бисквитите) на деня, да сготвя нещо по-така, да се почерпим у дома и да му взема някое малко подаръче. Празненството с роднините ще е в ресторанта на 20-ти.

Ами май щях още да пиша, но забравих, пък ми е толкова зле, че не ми се връща да чета...

# 28
  • София
  • Мнения: 5 795
Да призная и аз, след като има друг престрашил се вече - и мен не ме е хванала треската още за 1вия рд  Embarassed , не знам защо. То ние имаме и време де.
А от чорапките с подметка аз хич не съм доволна - свличат се и си ги настъпва, имаме три чифта и така и не случихме на свестни  Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 276
 О, и мен не ме тресе треска относно РД-то. Ще се почерпим скромно и така, малката и без това нищо не разбира, нито ще се радва на подаръци, нито на торта. Тя, като се замисля, с играчки не играе, дай й само телефон, кабел, дистанционно. Даже й купихме някакво детско телефонче, което издава звуци, но пак си търси моя GSM или този на баща й.
 Не съм споменавала май, ама откакто стана на 10 месеца и наша Кали взе да се изправя (най-накрая преодоля мързала си) и да прави стъпчици настрани. Очаквам я обаче да проходи след годинка, което ще е чааак април, май сигурно (нали е родена края на март). Освен ако не ме изненада нещо.

Общи условия

Активация на акаунт