Как да спра деанксита

  • 86 993
  • 68
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Как да спра деанксит. Пия го от две години с осем месеца прекъсване между тях. От него се чувствам добре но искам да не съм зависима от това хапче. Страх ме е че ако го спра ще се появят отново симптомите на депресия и паническо разтройство. Има ли някой който да го е пил и след това да го е спрял.

# 1
  • София
  • Мнения: 5 074
Ще ти бъде трудно, но трябва да се пробваш задължително.
Сподели с лекуващия си лекар и започни обезателно.

# 2
  • Мнения: 75
знам 4е дианксита не е лекарство което се пристрастяваш казвам го заштото аз сам го пила и какво ли още не

# 3
  • Мнения: 924
Можеш да го спреш когато си поискаш. Деанксита не е лекарство към което можеш да се пристрастиш.
Пила съм го 8 месеца и го спрях без проблем от раз.
Нищо не усетих  bouquet

# 4
  • Мнения: 222
Според мен трябва постепенно да го спреш,намалявайки и разредявайки приема му,а не изведнъж...

# 5
  • Мнения: 164
Преди много години (10) съм пила - спрях го, като намалих бажно дозата - не помня точно, май известно време пих с положин таблетка по-малко, след това пак половин по-малко - бавно и когато прецениш намаляваш. все пак е добре да говориш и с този, който го е предписал, но това е начина

# 6
  • София
  • Мнения: 509
Спира се по схема, предписана от лекар, не по съвети от форума. И лекарят да знае какво прави, да не е личния ти лекар.

# 7
  • Мнения: 9
Благодаря ви за съветите. Аз говорих с психиатър но тя ме кара да го пия още 2 год. Това ме притеснява, струва ми се доста дълго време. Други хапчета по силни от това не съм пила, от него се чувствам добре, но все пак не искам да съм зависима от едно хапче. А иначе ми го препоръча приятелка не ми е изписано от лекър.

# 8
  • Мнения: 4 335
Явно всичко е внушение,от Деанксита едва ли би се чувствала по добре Wink
Как го пиеш?Сутрин и обед  по едно предполагам,ако е така можеш да минеш на едно само сутрин,а след известно време да го замениш с нещо билково.
Пих Деанксит пет години,в срванение сьс всичко друго той беше най-лесен за спиране,от три години и нещо не сьм пила нищо и сьм дпбре.
Успех в трудната борба Hug

# 9
  • Мнения: 9
Благодаря за съвета ти. Аз го пия само сутрин вече две години като между тях имам осем месеца почивка. Втория път го започнах защото се почувствах зле и от там силния страх че всичко ще се повтори като в началото - виене на свят, потиснатост, плачливост, треперене. Просто като го взимам съм по спокойна. Много пъти съм си мислила че е вношение и нищо друго. Надявам се някой ден и аз да не разчитам на никакви лекарства. Пак ще опитам да го спра.

# 10
  • Мнения: 4 335
Консултирала ли си се с психолог?
Сьс сигурност всичко е внушение,един Деанксит не можа да ти помогне за всички тези симптоми,ти си помагаш сама,просто не го осьзнаваш.
Кой ти постави диагнозата депресия и ПР?

# 11
  • Мнения: 9
Не ми е поставена диагноза. Аз стигнах до този извод след като прочетох доста материал по темата и сравних симптомите. Първият път когао ги получих и започнах деанксита наистина се почувствах добре от него въпреки че не вярвах. Тогава просто си мислех че съм болна от нещо неизлечимо. Не вярвах че е на психическа основа, но се оказа че е това. При мен не е толкова зъдалбочено щом ми помага само деанксита. Направих консултация с позната психиатърка, тя така и не ми постави диагноза, но ми каза да продължавам да го пия поне още две години и тогава пак да й се обадя, но на мене не ми се иска да го пия толкова време. Не знам какво да правя дали да се опитам да го спра отново.

# 12
  • Мнения: 4 335
Е каква е таз психиатьрка ooooh! пий ги две години и после ела,е то такова нещо няма.Деанксит две години,а и без наблюдение,няма такьв филм.
Потьрси професионална помощ,говори с друг психиатьр,както казах според мен психолог при теб ще свьрши страхотна работа.
Тези неща не са за подценяване,не се прави самолечение,а е добре и да се постави точна диагноза.

# 13
  • Мнения: 2 484
И на мен това не ми звучи сериозно. Може би е казала 2месеца и после да и се обадите, а не след 2години да се чуете! Но може да е казала, че е възможно да се взема и 1-2години непрекъснато. По подобен начин се изрази и моето GP. Не питах дали все пак не вреди по някакъв начин. Но щом не се привиква, това е добре. Аз го вземам от нова година насам, GP-то ми каза, че ефект от него се усеща едва след 1-2месеца.

# 14
  • Мнения: 924
И аз го пих само по-една таблетка сутрин, страхувах се да не привикна    Laughing
Мисля си , че има плацебо ефект  Peace, защото на мен ми помогна самото усещане за сигурност, което това хапче ми даваше. Изпия ли го няма да ми стане лошо, няма да ми се вие свят. Лепвах си усмивката на лицето и денят беше прекрасен. Laughing
Когато го оставих в началото го замених с мента -глог и валериана, защото и аз като теб се страхувах.
Но нищо не ми се случи, ПР не се завърна и аз не забелязах никаква промяна в състоянието си, сякаш никога не бях пила деанксит Hug
За мен деанксита беше моето вълшебно хапче за 8 месеца, моята патерица, която за това време ми помогна да си ,,стъпя на краката'' за да мога да продължа напред.  bouquet

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт