Баба Марта с усмивка съблече на ЮНЧЕ зимното елече. Тема №103.

  • 17 401
  • 724
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 187
Алекс скърца със зъби когато му избиха горните два зъба. Явно му беше странно. Като избиха първо долните два езика му беше там цял ден! Но сега явно му омръзна и спря.
Аморче, за боц и Алекс почна да ми лапа пръста! Явно си комуникират тея деца нещо! Така хубаво си правеше боц до сега, пък от вчера ми гризе пръстите  newsm78
Иначе тази вечер крещя, говори, бърбори...такава приказка удари...с маркера ми, с играчките, с гумените патета....
Подписах петицията, с особенно мнение. Според мен лишаване от свобода трябва да е за доста по-дълъг срок.
Иначе тази вечер нашия татко си призна: "Все повече го заобичвам!"

# 31
  • Мнения: 71
еее ама как приказват мама и тате....и аз чакам чакам...уви нямам късмет май Simple Smile

# 32
  • Мнения: 187
Днес Алекс вика на баба си ДАЙ и искал пакета с памперсите....викал дай и се сурка към пакета...ям аз картофено пюре и той ме гледа и вика "дай".

# 33
  • Мнения: 111
Милена чак си го представих това неговото дай Simple Smile
А Гого много обича да вика "айде" и все на място го казва Simple Smile И е много интерен когато го няма някой все него търси Simple Smile Постоянно в нас казва "баба" отидохме при баба му и вика "дядо" като е дядо му там не ще да вика голям смях беше с него
Гале и Гого се килва още затова слагам предпазни възглавници
На боц и на мен не ми дава вече а хваща пръста и към устата  newsm78
Франчи подписана е  Peace
Нашия не скърца щото има 4 долни и един горен  hahaha
Грета мерси за темичката   bouquet

# 34
  • Мнения: 57
Мойто още нищо не казва, само възклицава и се хили Simple Smile

# 35
  • Мнения: 187
Според мен, вече започват да ни имитират и  за това има толкова общо с реални думи. Със сигурност не е осъзнато, но например на Алекс като играе и му казвам дай доста често...сигурно от там го е запомнил...

# 36
  • Мнения: 269
Според мен, вече започват да ни имитират и  за това има толкова общо с реални думи. Със сигурност не е осъзнато, но например на Алекс като играе и му казвам дай доста често...сигурно от там го е запомнил...
Права си!Копират всичко,което им се говори LaughingАлиджан се върти около мен с паяка и баба му му вика:
-Дръж мама,ухапи я!-И той вика дръж Mr. Greenама на бебешки "дъш -дъш".

# 37
  • Мнения: 159
Явно при вас времето днес е било лошо....  Confused Цял ден сте писали в темата,което ме навежда на мисълта,че сте си били вкъщи,поради лошо време-иначе няма извинение стоенето вкъщи при пролетни температури.
Ние с Лора изкарахме целия ден навън,та чак докато си взехме каките от градина.Аз хващам пролетен тен на лицето,а за нея днес купих 50SPF на Нивеа,че да не прегори-много ми е беличка  Heart Eyes Не мога да ви изчета и преминах през постовете по диагонал  Embarassed ,но забелязах,че обсъждате думичките на бебешоците.Много са смешни на тая възраст-хем непрекъснато редят словосъчетания,хем се опитват да ни имитират  Laughing . В едно съм сигурна обаче-колкото повече комуникирам с децата си,толкова по-лесно и бързо усвояват,а и примера на каките в игра не е за подценяване.Лора напоследък се заиграва все по-често с тях и не ме търси непрекъснато.Което ми напомня,да споделя едно свое наблюдение,което се надявам да доведе до скорошни (в около 9 месечен план) последици за тези от вас,които се чудят,дали е удачна малката разлика-на възраст до 3 години децата все още не са се научили да бъдат егоисти и по-лесно делят своето (дори и мама) с братче или сестриче.Ако имах възможност бих върнала времето назад и не бих чакала цели 4 години между първите си две деца.Не,че не обичам голямата ми дъщеря-напротив-но тя се чувства някак отделена от тях,понеже интересите са им съвсем различни.Ние със сестра ми сме си много близки,поради същата причина-разликата ни е 1г.,1м.,и 1д.  Wink А на мои братовчедки децата -на едната близнаците и на сестра и момиченцето,които се родиха с 2 месеца разлика-все отхвърляха малкото момченце,което се роди след 3 години,понеже беше малко  Cry Много мъчно ми беше за него  Confused

И накрая да се похваля-Лора се "озъби" на горния ред отново!Само че,пак не както очаквах-този път е шахматно  Joy -горен ляв резец-дупка-втори десен резец  Joy и също скърца със зъбите.Почти всички бебета го правят,докато свикнат с новостта в устата си Simple Smile

# 38
  • София
  • Мнения: 2 132
Грета   bouquet И аз обичам лалета.
Да се запиша в новата тема с хубави новини. Вчера бяхме и на косултация и при другият ни лекар. Хубавата новина е, че на Мони са и напълно здрави ушичките  Grinning Качила е само 250гр, но за цял месец боледуване аз съм предоволна. Сега остава още малко гърлото да се оправи напълно и доктора каза, че от сега нататък иска да не ни се налага да ходим при него , освен да си говорим за възпитание  Grinning
За награда я водихме и ние "на люлките"  Mr. Green Видяхме най-накрая и приятелката ни Андреа.


Честито на озъбилите се! Вчера ни казаха, че отгоре чакаме три зъба в момента  Grinning

п.п Ей Врацааа как стее?

# 39
  • Мнения: 9 814
Добро утро,
Джери, тази красавица Мо ми прилича наистина на 3-годишна. Много е сладка. Пу-пу. А хайде болестите вече да я подминават.
Бела, ужасно неприятно. Обяви дипломата за изгубена възможно най-бързо.
Честито на всички с нови зъбки. Днес май ние ще сме от тях с два горни зъба.
Рени, всяка разлика има положителните и отрицателните си страни. Не е важна само тя. Имам много примери пред себе си за братя и сестри с малка разлика, които изобщо не са близки и такива в по-голяма, които имат прекрасни взаимоотношения. За близостта на децата ни сме отговорни преди всичко ние, техните родители.

Симона не само говори, а крещи. Вчера събуди спящите бебета в градината. Умрях от срам.  Embarassed
Постоянно нещо си бърбори.

# 40
  • Мнения: 9 814
Днес mrk_79 има рожден ден! Да е жива и здрава и много обичана!   bouquet

# 41
  • Мнения: 111
Добро утро  Hug
За разликата тъй като ние сме 4 сестри д двете имам голяма разлика (11 г и 7 г) а с малката 1.5 години с малката не се деляхме преди, и сме се карали но една без друга не можехме а с големите имаме прекрасни отношения сега все едно нямаме разика в годините  
Мо е голяма красавица  Heart Eyes
Мила честит рожден ден да си жива и здрава и много щастлива    bouquet

# 42
  • Мнения: 79
Добро утро

ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА mrk_79

Ние също сме 3 сестри с едната разликата ни е година и половина,а с другата 7 години(втората е от втория мъж на майка ми),а аз съм израстнала при баща си.И с двете сме в чудесни отношения,много се радвахме на малката,но сега и трите сме разделени.

Георги и той не седи много стабилно,но сега от няколко дни се е научил да се подпира с ръчичка,но като се опитва да достигне някоя по далечна играчка пада.

Бела, дано се намери дипломата ти

Geraldine поздравления за добрите новини около вас Hug

# 43
  • Мнения: 50
При нас пак е сиво и дъждовно. С заместването на кърменето с АМ съм до под кривата круша. Вечер му давам АМ, изпива по около 80 мл и си иска гърда. И пак се буди нощем..явно трябва да съм по-твърда и сериозна или просго да осъавя мъжа ми да спи при неГо и да пореве няколко нощи, пък ще вземе да свикне без цица най- накрая. През деня вече твърдо от другата седмица спирам да кърмя. Целта ми е да остане сутрин и вечер само, че април почвАм полека работа по няколко часа, и да се е отбил дотогава

приятен уикенд ви пожелавам!

# 44
  • Мнения: 3 294
Анджи , браво бе 4 сестри , супер .

Обичам големите семейства . Аз имам по-голям брат , винаги сме се разбирали с него  и до ден днешен е така . Почти всеки ден се чуваме и се виждаме  Peace

И ние до скоро не бяхме от говорещите , но като се отприщи , сега не мога да му затворя устата . Казва много хубаво Баба , Тата , Дада , и производни . Истеричните писъци също не отсъстват от репертоара му ... но все още не съм чула заветното мама  Whistling

Вече не върви на паяка , а бяга  ooooh!  , в буквалния смисъл , чак не може да захапе като се наеме да бяга ... голям бяс става с всеки изминал ден . Особено като го подгоня аз или татко му развива страхотна скорост . Не иска да стои седнал вече , иска да е само прав , трудно сменям памперс даже . Ако го оставя седнал със играчки около него започва да се катери и да мрънка ...  Rolling Eyes а беше толкова кротичък  Whistling

Общи условия

Активация на акаунт