НОЕМВРИйче чака пролетта със усмивка на уста - 7

  • 23 915
  • 743
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 590
ФХАЙЙЙЙ МИЯ Аз и мъжо ти си мислехме , че "либовни филми" си гледала......а ти темата си правилаа  Joy

Миме КРУМОВА АДИДЕ...ЕГАСИМУС СЪНЯ  Joy И аз като ЯНЕЧЕК, ПИСИХРИСИ и ЯНИЧКА съм "смотана" и мъжа си го сънувам, ама що па си ги зяпах от страни..поне да се бях включила. Laughing Joy

Оххх мойта щерка ревеее , но мнооого жално. И аз нищо не мога да определя дали са зъби! ooooh!

# 31
  • Мнения: 685
Мия благодарско за труда ти  Hug


Посрещнете щъркелите!
Прелитат високо  от морето над езерото на запад!
Ех, че ме зарадва тази новина.  Simple Smile
Навремето съм виждала на плажа като си заминават...

Васи не съм от пловдивчанки, но Weleda можеш да поръчаш онлайн, ако имаш възможност: http://www.feelunique.com/brands/weleda.html?pr=2139&s= с безплатна доставка до БГ.

Днес вятър или не, направихме едно кръгче в парка. Беше екстра! Grinning

# 32
  • Мнения: 67
Здравейте,честита нова темичка на всички!!!!Браво на автора! Peace Peace  bouquet


Моя Здравко от два дни реве много вечер,а досега си е спал по цяла нощ,спи и се събужда почти през час.. smile3518 smile3518 Дали не са зъби?? Много го мъчи нещо милото... smile3518

# 33
  • Мнения: 307
didkata86 правя му сок от ябълка. В началото му давах и ябълка с морков ама от моркова му станаха оранжеви бузите и за това го спряхме.

Иначе днес за първи път дадохме купешки сок на Гербер ябълка с грозде. Хареса му.

Вчера изядохме първата си каша. Страшно много му хареса даже повече от пюретата. Взехме прасковена безглутенова каша на Слънчо.

Днес ядохме пюре от пащърнак ама хич не го хареса плюе го. И цял следобед го боля коремчето детето. Явно пащърнака ще го избягваме както и броколите.

За пюретата за сега сме на плодовите пюрета на Гербер (слива, ябълка и боровинки) и зеленчукови на Хип (тиква), ама след месец или 2 като почне да яде по повече мисля да мина на Ганчев защото са с по-голям грамаж

# 34
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Моята мързеланка не се обръща. Имаме голям напредък, веднъж на три дни като се вдъхнови да шава повече се обръща доста настрани и остава още един напън да е по корем, но си дърпа лигавника и се хваща за главата и до там  Joy hahaha. Но повечето пъти само прави мостове в стремеж да я вдигне някой.

Cantariny, поръчах онлайн с безплатна доставка (на мама по Скайп Mr. Green). Но ми се иска да имам нещо под ръка. Но я ми разясни по-точно - какво ще рече безплатна. Ако поръчам един крем само пак ли ще ми е без пари. Че като гледам цените май ще дойдат доста по-евтини, от това което съм чувала за Бг. Т.е. да не тормозя мама де да ми търси, каквото ми трябва.

# 35
  • Мнения: 0
Здравейте мами,благодаря за топлото посрещане,много сте мили всички  bouquet  bouquet  bouquet

baby_`06-ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН!!!Желая много здраве и семейно щастие nbirthday

За представянето,моето дете се казва Иван,роден е на 13.11,3500кг.,52см. от София

За пелените- аз май съм изпробвала всички,но се спрях на памперс  премиум, тези в белите пакети,лично аз съм много доволна.

С голям интерес  чета всичко за захранването и в крайна сметка реших да не давам сок а да започнем с картоф или морков,въпреки че нашето педи каза първо сок.Това не го разбирам като навсякъде пише че не е добре за стомаха на детето защо го препоръчват след като има и други варианти,незнам какво да кажа.До момента сме само на кърма и мислих да е така до шестия месец ако имам,но честно да си призная се чувствам доста уморена това ставане през ноща два пъти за по около половин час и то на сутринта като се облещи това дете в 7 и съм като пребита, а сенките под очите ми са черни вече.А на хип днес гледах в магазина има само морков,май пишеше ранен или нещо такова и първо това ще се купува че ако не хареса ще се мисли.

Ние още не се обръщаме от гръб по корем но пък обратното го владее перфектно сякаш си крие дупето Grinning Grinning Grinning

А вигантола и аз давам по две капки,като естествено забравям и от седем дни в седмицата го давам четири.

Венеца мазах вече веднъж с калгел,но ефекта беше за кратко,понеже е сладко.

Лека нощ,ние естествено пак ще се храним Joy


# 36
  • Мнения: 1
Привет и от нас  Simple Smile

За пюретата, тук има само и единствено на Нестле, като тези до 6 мес. се броят на пръсти.  newsm78
Стейси имам една брошура на Хипп и там пише, че едно-компонентните са зеленчукови: Ранни моркови, Тиква. Плодови: Праскови, Кайсии, Банани, Ябълки, Сливи.
Като гледам какъв голям асортимент имат Хипп  #Crazy, направо ме е яд че и тук ги няма. #Cussing out

За Вигантола, аз давам по 2 капки, но не всеки ден. Тук такива неща няма, освен рибено масло което се дава от 4 седмица. Като казах на педи, че давам вит. Д ме изгледа много странно  #Crazy

Betelgeize при нас само Пламен се обръща от гръб по корем и обратно, на Агрин все още й тежи дупето и го докарва само до половината  Laughing

За захранването, ние започнахме 1. картоф, 2. картоф и морков, 3. картоф, морков и царевица, 4. морков и пащърнак, от плодовите давам само ябълка и банан (тук от плодовите за 4 м. са само това и сини сливи, то и от зеленчуковите няма други освен изброените  #Cussing out). От два давам и царевична каша и мисля от утре да започна да я давам вечер, на последното хранене.

Охх и аз не мога да определя дали Пламен го мъчат зъби, не спира да плаче по цял ден и направо не знам какво му има вече. Ръцете не си ги вади от устата, а вчера за втори път си разкървави и венеца. Cry В сряда сме на консултация и ще видим педи какво ще каже.

Лека и спокойна нощ на всички мамита и бебенца  Hug

П.П. Мия темичката е страхотна   bouquet

Последна редакция: нд, 14 мар 2010, 23:12 от Силвето..

# 37
  • Мнения: 19
Благодарско за темата Мия
Василена заглавията са си хубави
Princesa Bialo zaiche за колко време се махна твърдичкото на краченцето при вас?
Относно пелените, ние сме с Pampers но от известно време взеха да пропускат и ги сменихме с друга тяхна серия но по-малки и засега е добре. На мен също не ми харесва много че миришат но така и не пробвахме други, нали дупето на Гоги ги харесва;)
Последните 2 дена не мога да го нахраня моя син, иска да яде на 2 часа и кърмата не му стига и пак увеличих  АМ.
Днес се отказахме от разходката заради времето и ходихме до Метро. Бебчо като ококори там едни очи, беше много сладък с татко си в кенгуруто но си тръгнахме бързичко, много народ ужас.
Добре дошли на новите мами
Да ни е жива и здрава рожденичката baby06!
Относно преобръщането, много рядко се обръщаме от корем по-гръб само затова пък постоянно си вири дупето, имам чувството че мост ще направи.
Отивам да си видя съкровището.

Последна редакция: нд, 14 мар 2010, 23:09 от Alissa

# 38
  • Стара Загора
  • Мнения: 99
Здравейте и от нас Hug

Аз пак се затрих леко и отдавна не съм писала, но за сметка на това за пореден път изкупихме он-лайн магазините hahaha

Извинявам се, че забравих кой питаше за еднокомпонентни пюрета - не видях да се споменават в тази тема - има и на Семпер. На тази марка беше единственото еднокомпонентно картофено пюре, което открих като захранвах каката. Ей тук ги има показани и другите разновидности http://www.papa-bebe.com/piuretasemper0.html За нея съм вземала Хип, Семпер, Гербер, Сънвал, Бебивита - всичките са много хубави, а за по-нататък имаше едни страхотни плодови с извара и сметана на Овко /редовно подяждах детето Mr. Green/

За памперсите и преди казвах - Хъгис, турски. Освен, че са много хубави и цената е повече от прекрасна - 19лв за мега пакет Peace

Иначе нищо ново при нас. От обръщането още сме далеч, но пък за сметка на това е голям дърдорко, само си търси компания да бърбори, вика, крещи Mr. Green
На консултация за 3я месец още не сме ходили, може тази седмица да го заведа, че то още малко и ще стане време за следващата ooooh!
За спането не се оплаквам, но си имам едно наум, че каката горе-долу на тази възраст както се будеше по веднъж, така изведнъж започна на всеки час. Все си мисля, че от зъбите беше, макар и първия да излезе чак на 8 месеца. Но и досега много я мъчат милата, дано при шушона мине по-леко...

# 39
  • Мнения: 22
Здравейте мамчета Simple Smile

Мия : чудесна темичка , пак си надминала себе си Simple Smile
При нас нищо ново и интересно. Не акаме по 5-6 дена , а що пюрета от тиква изяде  Crazy Утре ще му купувам сушени сливи и ще правя сокче, както каза Кикито и да видим дали ще става работата или не.

А колко сме кисели тези дни , ужас ! Сутрин е ок ,обаче следобед и вечер само на ръце и се пъне нон стоп. Ако ми е кривичък заради венците ,тежко ми, че и моите и на татко му чак на 8-9 месеца са пробили. Поне почна да си хапва по-спокойно , без ревове Simple Smile

За пюретата:Давам на Хип ,че само те гледам нямат сол , захар , глутен , мляко.Малко са ми скъпички и сигурно ще почна да му правя от време на време .

Хайде лека и спокойна Simple Smile

# 40
  • Мнения: 418
Добро утро Simple Smile


Много съм радостна вече имам Звук на компа,а не само картина  newsm44 ...ще има танци и песни с Тонито Simple Smile

# 41
  • Мнения: 97
ДОБРЮТРО МАМИТАААА

кло Благодарско за кафето - Аз нали вече пия след 5 месеца въздържание

Мойто глупаво бебе си е разпорило с нокът слепоочието...а непрекъснато й режа ноктите.
За захранването ми казаха да чакам заради атопичния дерматит или там каквото го мъчи детето, но ако се оправи може и по-рано да започна  newsm78

Аз ще бързам да си отметна работата, че после да има време за разходки

ХУБАВ ДЕН НА ВСИЧКИИИИ Hug

# 42
  • Мнения: 6
Добро утроооо Grinning
Доживях времето да се оправи-полудяхме в къщи....

Хубав и усмихнат ден на всички Grinning

# 43
  • Мнения: 53
Хилоу привет а добр иутрю

Кло сервирай някой път за разнообразие чайче  Hug

Кикеее либовни аааа 18+ филми ааа хъъъм  

Мишко хич не си дава зор да се обръща от каквото и да е положение Crazy Само настрани напъва бутче ама някой път само със замятането си остава...

Стерилизиране- нъц хич не гоправя,само в началото за малкък период...педи каза поне до навършване на 6месеца.Ама аз се отказах,мия със сапун или препарат и готоф-картоф.А и ако е било нужно само в началото сега след като ръцете са постоянно в устата. Naughty  Wink

CRLN мисля че на твоите снимки бях видяла малка дървена въртележка много обичам дървените играчки.От къде сте се сдобили а нея?

Alissa защо толкова си се ошашкала от подутината на крачето...споко бре жена нормално е за ден -два- три минава.Аз дори и компрес не съм слагала,педи каза че ще си мине само. Peace

Ураааа хайде да идват щръкльовците чакам ги с нетърпение

хайде да ви питам и аз нещо че ми е интересно(правя си проучване Wink ) - как се занимавате с бебчовците докато са будни - през повечето време ги оставяте сами в гимнастика или шезлонг; или им измисляте занимавки - пеете,дрънкалкате и др.?

Хайде чао засега хубав ден ,дано днес не духа че да можем да излезем малко-дори и без количка..нали ни е каустрофобично в нея  Mr. Green
УСМИХВАЙТЕ СЕ !!!!

# 44
  • Мнения: 17
Миа, ние имаме от всичко - гимнастика, шезлонг, ама не - само в ръце или надвесени над него и падат големи игри, озвучени с викове и мноого смях. Сам не се заиграва за повече от 2-5 мин.

Общи условия

Активация на акаунт