Пролет на вратата чука, а ДЕКЕМВРИйчето не спира да ни гука

  • 27 974
  • 744
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 274
Marleen , секцио съм, но за цикъла не мога да кажа, защото все още такъв нЕмам. Позачудих се дали е нормално, но като се има предвид, че Миа е на изключително кърмене и нищо друго, предполагам ще има да си почакам за цикъл още. Дано някой като мен драсне два реда, че е нормално нещо това с липсата на МЦ. А относно Превенара питах педиатърката дали да го купувам сега за слагане, а отговорът беше "вас така или иначе не ви хваща безплатния превенар по каса, така че ще го купите по-нататък, когато между 7-мия и 12-тия месец има интервал без ваксини, за да не мъчим детето сега с по две боцкания", а иначе по каса го дават да се слага 2-ри, 3-ти, 4-ти месец заедно с пентаксима  Peace

# 16
  • Мнения: 118
Записв и от мен в новата но темичка!Само хубави неща и новини да се пишат,и по бързо да се изписва!
CatWoman,нЕма да се плашиш и аз така.Абсолютно нормално е при бебета на изключително кърмене да няма цикъл.На моята приятелка и дойде след година и незнам си колко месеца,другата ми приярелка е с бебе на 9 месеца и на нея още и го няма,така че имаме врема.Честно да ти кажа хич и не ми е зор да ми идва,така съм си екстра.Ние днес ходихме да обядваме в Бояна и малката се отспа на чист въздух,та и ние малко разтушихме.
Честити месечинки на Juliankata i Mimita!

# 17
  • Мнения: 689
Здравейте и честита ни нова пролетна тема  Wink
Аз също съм в отбора с пазенето на спомените около бременността и след това гривнички и други подобни.
За МЦ на мен както и с каката ми дойде след третия месец, а обилността е пълна.
Портман, голям фен си има вече формулата викаш  Wink
Честито на всички празнуващи днес на малки и голями от здраве да не се оттърват.
Лека вечер

# 18
  • Мнения: 0
CatWoman, и аз тъй с цикъла след секцио - няма го никакъв, но и аз си го обяснявам с изключителното кърмене. Мисля, че в повечето случаи идва след като спре кърменето ( или поне се наложи пауза, по-голяма от един ден по някакви причини ).

Последна редакция: пн, 15 мар 2010, 08:06 от mountain dew

# 19
  • Мнения: 28
cat woman да ти кажа и аз съм като теб със секцио и отдавна не съм на усилено кърмене,а от 4 дни на никакво но и моя цикъл го няма.Предполагам че сега като официално спра кърмата с хапчета ще се появи пущината ooooh!!
 Качих малко снимчици сбирщаин в снимка.бг заради дамите които не уважават facebook,а и за които my е интересно ако иска да разгледа http://december2009.snimka.bg/children/bebe-hristiyan-na-mama-juliankata.482893

  bouquet  bouquet

# 20
  • Мнения: 1 250
Пете, благодаря за положения труд.
Аз съм със секцио, почти нямам кърма вече, но и цикъл липсва.
Тест не пазя...мисля. Поне нямам спомен къде съм го скрила, ако не съм го хвърлила. Тъй като при мен нещата не се получиха по лесния начин, след като видях бледата втора чертичка, изобщо не съм правила нови тестове, направо отидох на кръвен. Е, резултата го пазя, както и всички снимки и сидита, пъпчето също. Хич не ми се иска да го хвърлям някъде. Не искам Стела да ми е вързана за полата, но ми е свидно.

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 328
Честита ни нова тема! Пете   bouquet

Марлийн, аз съм секцио, кърмя, но преди 10-тина дни ми дойде първия цикъл, който продължи точно 3 дни и беше ужасно слаб и безболезнен.  Незнам дали, защото е първи след раждането, ще видим другия как е. А ти за да си по-спокойна, че всичко е ОК, можеш да идеш за всеки случай на един преглед  Peace

Тъъъй, тоз уикенд беше хубав, ама свърши... Дано хубавите дни тепърва предстоят  Grinning

# 22
  • Мнения: 429
Аз съм със секцио, кърмя на 3 часа с почивка 6 часа през нощта и дохранвам с 200-300 мл. АМ на ден. И при мен няма още цикъл.  Wink

Кутия със спомени си имаме и ние. Аз съм много сантиментална, но + тестове нарочно не пазя, защото пазех тези от първата ми несполучлива бременност и реших, че при нова бременност просто няма да ги пазя и че е по важно да ми се роди живо и здраво детенце отколкото да пазя теста.

Иска ми се да споделя и нещо относно Мишел. Днес тя както се напъваше да стане и се набираше на коремни преси се обърна от гръбче по коремче.  Wink

Лека нощ сега за нас и добро утро за вас! Желая ви топла и много пролетна седмичка!    bouquet

# 23
  • Мнения: 0
Да се включа и аз по въпроса с цикъла и кърменето. Аз съм също секцио, кърмя активно на 3 часа и първия ми цикъл дойде преди 4 дни. Бях доста учудена от тази изненада, защото знаех, че докато кърмя цикъл не би трябвало да имам, но ето че ми дойде. После прочетох, че този "феномен кърмене и цикъл" е доста срещан. Виждам  че milena1976 също кърми, а и на нея и е дошло. Моя цикъл също  като на Милена не беше въобще болезнен и за много кратко само 3 дни, незнам на какво се дължи това??! Надявам се само да не ми спре кърмата, защото за сега сме много щастливи и аз и Алекс с кърменето. Тя наддава добре, а за мен изключително лесно, а освен всичко друго и смятам, че е най-доброто за детето ми на този етап.
Жени, браво на Мишел, вече почвате периода на активно движение   Grinning А и тепърва предстоят многото изненади от малкото човече.
Аз също пазя теста, гривничката от болницата, картончето с името и размерите й, въобще много емоционална стойност има всичко за мен, тъй като беше много дълго очаквана Александра.
Това за сега от мен,ние лягаме,  а на вас пожелавам един прекрасен слънчев старт на новата седмица.
Поздрави и   bouquet

# 24
  • Мнения: 50
Добро утро,
по въпроса за цикъла след секцио - нямам такъв  Peace
Аз кърмя е силно казано (изцеждам и давам с шише) + вечер АМ, но смятам че е нормално и по-късно да се появи. При всеки е индивидуално.
Иначе утре сме на 2-ро боцкане Пентаксим, но при положение, че още не съм се оправила, кашлям като дърт пушач, незнам дали няма да я отложим.
Jennie браво на Мишел.

Ние днес правим 3 месеца (честито и на Петя и Лимонката)
Айде по едно витаминозно сокче, че кафенце още не пия :


# 25
  • Мнения: 299
Добро утро момичета.
Виждам тук едни бебоци се обръщат , други правят опити за сядане , на трети зъбчета загатват , а пък ние понеже сме на опашката на темичката ще се похваля че нашето момче от вчера вече хваща играчките на активната гимнастика и вече започна да казва и други срички освен гууу. Е , какво да се прави като ни е най мъничък / на възраст , но не и по размери   hahaha / .Все пак ви гоним   Joy

# 26
  • Мнения: 221
Здравейте момичета!
 Hug
Не съм се включвала цялата минала тема и сега ще се върна да я изчета, но нещо няма време.

Ние сме добре. Големеем и се радваме една на друга.

Пете, браво за новата темичка, много е хубава.

Аз също съм секцио и още нямам цикъл/ хич и не ми трябва/.

# 27
  • София
  • Мнения: 55
Здравейте!
Много хубава пролетна тема! Петя  smile3525
Аз също съм секцио, кърмим се на три часа, като имаме прекъсване от 10 вечерта до към 6-7 сутрин. Не мога да кажа, че ми е дошло. Имах зацапване за един ден на първия месец след 40 ден от раждането, явно се опитваше да ми дойде, но високия пролактин необходим за образуването на млякото попречи (поне така си го обяснявам аз). Иначе цялата станах в пъпки, като пубертет. Като ходих на преглед след раждането доки ми обясни, че по-вероятно е да не ми идва и това да не ме притеснява, но да се пазим. Никакво забременяване поне една година, поне така каза доктора doctor
Аз без да искам разбрах, че моя Коко може да изкара и без нощното хранене в 4 часа. Преди три вечери, като се размърда и се чу мляскането на ръцете му в тъмното, си викам, айде мамче ставай и давай манджа. Да ама първо трябваше да уважа WC и за да не плаче малкия юнак и събуди целия блок, боднах биберона в устата. Връщам се да го взема и предложа цицата, а той навирил дупенце и спи! Оставих го да спи и така до 6 и 30 сутринта. Следващите две вечери отново се пробужда към 3 и 30 - 4 през нощта, но като му дам биберона за една минута и е заспал и пак откарва до към 7 часа. Та установих, че момчето ми не е гладно, ама като му предлагат, що да не хапне. Той по принцип се събужда, без да плаче, а пък аз бързам да го нахраня, за да не плаче, да не събужда баща си, а и да не разбужда себе си. Дано да продължи тази тенденция. Само дето сутринта гърдите ми са на камък, ама мисля че и това ще се регулира. Днес ще ни слагат втората доза Пентаксим, дано да няма проблем. Таткото малко е хремав, но доки ще прецени дали да я сложи или не. Миналия път му нямаше нищо, дано и сега а е така!
Хайде лек ден от мен и приятни разходки!

# 28
  • Мнения: 344
Стигнах и аз да се разпиша в новата тема, за което благодаря на Петя Hug
Мойта още не се обръща, но почна да се върти като часовникова стрелка.
Консултацията ни е на 25-ти и тогава ще питам мойта педи какво ще каже за Превенара, но май няма да ме огрее безплатна доза.

# 29
  • София
  • Мнения: 2 109
Мерси за отговорите, момичета!

milena1976, ходих аз вече на доФтор, уж първите 2-3 пъти било нормално да е доста обилно, ама чак пък толкова знам ли newsm78 Ще изчакам и следващия месец и ако пак са такива пороища, ще ида пак Simple Smile

А сега да ви се оплача- каката ми е вече с ухобол, хрема, температура... Почна Зинат от сутринта, надявам се бързо да се оправи и да опазим малката здрава Praynig, стискайте палци.

Общи условия

Активация на акаунт