Мартенското ни дете от сега си мисли за море!

  • 27 530
  • 743
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 305
Добро утро момичета от нас!

Слънце  Hug!

Зелено човече, недей така с прохождането! И аз си имам една дунда в къщи дето лази като бясна, но не се отпуска да прави крачки!

Баткото ни по време на раждането губи на няколко пъти тонове и имаше недостиг на кислород! След раждането няколко месеца подред го водихме на трасфонтанална ехография! Слава Богу нещата бяха наред, нямаше кисти и проходи рано! Дано и при това детенце нещата се нагласят и да се намери решение на проблема!

Нашата Петя вечер заспива не по-рано от 10 часа! Сутрин в 7 е на линия, но тази сутрин в 6 се събуди, пи си млякото и не пожела да заспи! Та денят ни започна доста рано днес! Дано днес вятър поне не духа, че да излезем навън за по-дълна разходка!
Навън Петя седи в количката само ако сме в движение! Ако седнем да пием кафе в парка с дружките трябва да слезе веднага! Но все пак я ползваме! Батко и само като видеше количката на тази възраст и започваше да пищи! Но после като стана на година и половина и с такъв кеф и се возеше вече! Та момичета мисля, че има надежда! Може и вашите сладури да започнат да се радват на количките отново!
Вчера мацката, уж не може да ходи а се катери по дивана и леглата!Как го прави тоя номер не знам!
Вигантол от доста време не давам!На предната консултация забравих да питам лекарката!

Таня Р, много неприятно с тази диагноза, сигурно болките са доста неприятни! Аз пък от няколко месеца съм с изтръпвания на ръцете! Личната ми каза,че най вероятно от двете бременостти имам прищипан нерв някъде! Да съм ходел ана масаж! Аз такова чудо така да мразя! Ходих при един познат дето намества разни неща и с разни биотокове действа! За около месец нещата бяха добре, после носих Петя един ден повечко и имах силни болки в кръстта и от тогава пак съм с изтръпвания!Но вече доста време мина и нещата не се променят! Особено през нощта хем са ми изтръпнали, хем усещам пронизваща болка!Ако Петя се пробуди през ноща не мога да усетя нея ли пипам или възглавницата! Никаква чувствителност! Ще си искам тези дни направление за невролог, че не се търпи вече!


Да не забравя да честитя рожденните дни на Боян, Теодор, Калина и Александра! Да сте живи и здрави дечица!


Лек ден ви пожелавам!

# 46
  • Мнения: 170
Добро утро!

Чакам звяра да се събуди и викам да драсна някой ред...  Mr. Green

Танче, много сериозно звучи това с болежките - пожелавам ти бързо, безболезнено и трайно възстановяване!  Hug
Зора, и на тебе също - на мен ми се е случвало това с изтръпването на ръцете, но обикновено причината е, че съм си спала в/у ръката  Mr. Green Нали съм си шило и аз.. Дано не е нещо сериозно и да се оправи бързичко!

Вигантол давам все още, но фонтанелата е почти запълнена - само на върха на пръста остава. Дава се и за профилактика на рахит, освен за другото, което сте изброили.

Айде, събудихме се... Слънчев ден на всички!

# 47
  • Мнения: 276
 Аз "Вигантол" не давам от няколко месеца. Към 8-ми месец я водих на ортопед и той каза, че костите са й супер и ако все още давам да спра. И аз го послушах, води се един от най-добрите специалисти. Фонтанелата още отдавна май се затвори. Личната не я проверява вече.

Честито на днешните рожденици! newsm59 nbirthday

Последна редакция: чт, 18 мар 2010, 09:41 от stasi8510

# 48
  • Мнения: 305
22, за съжаление е много по-болезнено от схващане! Аз си бях така по време и на двете бременостти, но се надявах че ще отмине!

# 49
  • София
  • Мнения: 5 794
на сладурчето Теди, снахичката Ина, Александра и Боян! Да се здравички, усмихнати и много, много щастливи! на мамите - честит празник!    bouquet  bouquet  bouquet Hug Heart Eyes

# 50
  • Мнения: 361
Здравейте,

ЧРД на  Боян, Теодор, Калина и Александра!

Ама вие по нощите не спите ли (или пък поне с..с да правите)? Какво е това писане?

Да се отчета и аз. Вчера мама ми беше на гости и Елия не спря да мрънка. А както знаете те двете много се обичат. После ми вдигна температура 38.5 и накрая заспа. Тъкмо излизам от душа и се чува неистов рев. Влизам в стаята, той татко и обикаля с нея на ръце, тя се захласва, горкия беше си изкарал акъла. Така цяла нощ ходене по мъките. В 5ч пак вдигна Т и сега ме с 6 горен в дясно зъб.

А иначе по въпросите.
за количката- ние все още излизаме с нея, но като видя по чисто пространство и я вадя да си ходи (е за ръчичка се дъжим). Сега съм в процес на купуване но триколка и мисля поне ено от излизаниятани да е с нея.
Сега може и с парцалките да ме изядете, но аз не одобрявам вече проходили деца да седят в колички. Видала съм и по 3-4 годишни. То вярно ако не може да спите под график е ясно, че ще си изизате с количка. Но аз смятам до началото на лятото да и оправя графика и да спи само вкъщи.
Зеленкото- и аз се бях поошашкала за краката на Елия, но нищо ни няма. Ти все пак си питай доки.
Танче- да се оправяш бързо.
СЗА- давам още Вигантол. Доки каза до май месец.
А иначе фонтанелата ни се е затворила отдавна.

Хайде от нас  Hug

# 51
  • София
  • Мнения: 211
Имам да наваксвам ужасно много - връщам се в старата темичка, за да ви изчета.
Влезнах тука само защото бързам да кажа:
Честит рожден ден на Теди на Дима и Калина на Тедсън. Мили дечица, от сърце ви желая да сте живи и здрави, растете умни и будни и радвате всички наоколо. Много си ви обичкам и двамата.  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes На гордите мами - честито и много весел празник:

Честито и на другите рожденници от днешната дата - Александра и Боян!
Айде, връщам се да ви чета и после ако мога ще се включа пак по темите!

# 52
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
Здравейте. Честит рожден ден на Боян, Теодор, Калина и Алекс и от мен. Всичко най хубаво ви пожелавам. На мамите честит празник.   bouquet
Ние по обяд си тръгваме от Бургас.  Hug

# 53
  • Мнения: 4 428
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА ДНЕШНИТЕ РОЖДЕННИЦИ!!!  newsm59

Сега може и с парцалките да ме изядете, но аз не одобрявам вече проходили деца да седят в колички. Видала съм и по 3-4 годишни. То вярно ако не може да спите под график е ясно, че ще си изизате с количка. Но аз смятам до началото на лятото да и оправя графика и да спи само вкъщи.

А сега може ти да ме изядеш с парцалките, но аз не приемам въобще това "под график" и "ще и оправя графика"  Wink А и тука не говорим за деца на 3-4год нали? Ще те питам, като проходите с какво ще излизате  Wink То дали ще е количка или колело, все си е превозно средство. Аз просто не искам да давам пари за нещо, което вече имам, но под друга форма  Sunglasses Аз сега, като я пусна да ходи навън и както не ми дава и за ръка да я хвана, та да я "управлявам" в посоките поне, минаваме разстоянието от входа на блока до улицата за 10мин  Mr. Green Сети се колко време ще ми отнеме да отида до близкото пазарче примерно  Crazy Така, че не се заканвай за нещо, с което не си се сблъсквала още  Stop

# 54
  • София
  • Мнения: 263
Да са живи издрави днешните рожденници Теди, Калина, Боян и Аледсандра!
Да растат щастливи и безгижни, само радост да носят в семействата си!



О, Ели, не знам как без количка  като проходят- аз не ходя на 10 метра от нас , а обикалям с часове- то детенце не може толкова да ходи!

22, не зацепвам къде е "слончето" Rolling Eyes

Последна редакция: чт, 18 мар 2010, 10:18 от oki4

# 55
  • София
  • Мнения: 5 794
Сега може и с парцалките да ме изядете, но аз не одобрявам вече проходили деца да седят в колички. Видала съм и по 3-4 годишни. То вярно ако не може да спите под график е ясно, че ще си изизате с количка. Но аз смятам до началото на лятото да и оправя графика и да спи само вкъщи.

А сега може ти да ме изядеш с парцалките, но аз не приемам въобще това "под график" и "ще и оправя графика"  Wink А и тука не говорим за деца на 3-4год нали? Ще те питам, като проходите с какво ще излизате  Wink То дали ще е количка или колело, все си е превозно средство. Аз просто не искам да давам пари за нещо, което вече имам, но под друга форма  Sunglasses Аз сега, като я пусна да ходи навън и както не ми дава и за ръка да я хвана, та да я "управлявам" в посоките поне, минаваме разстоянието от входа на блока до улицата за 10мин  Mr. Green Сети се колко време ще ми отнеме да отида до близкото пазарче примерно  Crazy Така, че не се заканвай за нещо, с което не си се сблъсквала още  Stop
Peace човек като мине веднъж по този път става по-предпазлив в изказванията си  Laughing , не го казвам с лошо  Wink Hug

# 56
  • Мнения: 305
И аз се чудех преди да родя Личката защо някои майки слагат децата си над година в количките , но разбрах особено след като забременях с Петя! Все пак трябваше да изляза с дете, да напазарувам, да се движим сравнително бързо и тн! Това с колело не може да стане! Гаранция!
Друг е въпросът, че съм виждала заспели дечица на колелетата и майките ги бутат! Те милите клюмнали, превили се! При условие че има колички не смятам, че би трябвало така да се мъчат дечицата!

# 57
  • Мнения: 361
Хайде сега нов спор.
 hahaha
Ми аз съм преценила, че ще има график и ще си спи вкъщи и толкова. На мен вече не ми се бута количка. И не съм се заканила на 100 %, че ще е така. То аз едно си мисля, а друго ще стане.
И аз обикалям с часове, и да количката се е превозно средство за по дълги разстояние и време, но при положение, че ще излизам за 2 часа съм преценила, че колело ще ми е по-удобно.
Пък всеки сам да си гледа детето и да си го разхожда като иска.

# 58
  • София
  • Мнения: 5 301
Честит рожден ден на Боян на kris77, Теодор на dyMa, Калина на tedsan и Александра на melinda  Tada newsm59 Tada

дУма, как си, мила, не се включваш, поизясни ли се ситуацията при теб  Hug Hug Hug Hug

Определено децата са различни, но специално за режима аз се убедих, че не мога да влияя на Калин в тази насока. Най-много да го събудя по-рано, ако ще пътуваме, и той после понякога пак си заспива. Да ви призная, една позната веднъж ми обясняваше как се мъчила един месец и половина с по два часа рев вечер, ама научила детето да си ляга в 8 ч. (то било на 6-7 месеца тогава). Направо се потресох... никога не бих НИ го причинила. Сега пък някой да не реши, че го обвинявам, децата са различни и съм виждала дечица-часовничета, на които очевидно режимът им се случва съвсем лесно  Peace
Иначе и ние ще сме още дълго с количка май  Joy

# 59
  • Мнения: 5
Здравейте момичета.
Честито на малките бонбони Боян,Теодор,Калина и Александра!
Да растат здрави и послушни деца за радост на мама итати.


Слънце Hug
Хайде аз ви оставям с пожелание за лек и много усмихнат ден . Hug Hug Hug
Да се залавям на работа че няма време. Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт