СЕПТЕМВРИ' 09 TEMA 21, втори дубъл

  • 26 434
  • 722
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 153
Не, ние нямаме зъби, изоставаме от групата... Rolling Eyes
Вода не пием, понякога се излъгва по малко,и сок понякога с обяда и дано Арлина е права - лятото да пропият... Praynig

# 46
  • Мнения: 56
Криската, да ти обясня мила, че митничарите са корумпирани хора не отричам. Но да ти обясня само, че с паспортния контрол на граница се занимава Гранична полиция, а не митницата.
Моя грешка   bouquet

Абе мойто чааве ще ме побърка от смях  Joy Седи на ръце и колена и започва да се клати напред-назад по един много специфичен начин  Joy hahaha Баща й й обяснява, че тези движения ще и трябват след 16 години  hahaha Joy

# 47
  • Мнения: 279
ivilda забравих да благодаря за комплиментите за малката, ти коя си във Фейсбук, много майки са ми приятелки там, ама разпознавам само Весита, арлина, дундито, липстик, горби, находката естествено Wink, цвета, киара и рейвър айви плюс минус 1-2.Всички други веднага да се легитимират! Laughing
Малката обожава книжки и тетрадки.Цял ден може да си играе с 2 смачкани листа от тетрадка Laughing
Ми аз съм Ивалина Илиева, приятно ми е newsm03!!!

Водя и ние не пием, спрях и да предлагам, а май трябва  newsm78. Кърмим се на поискване та ... мляко поне пие.
Аз нямам заместено хранене, но взех да давам по два пъти на ден. Два дни давам към 17,30-18 плодово пюре, а скоро ще започна каша.
Двата долни зъба почти са излезнали, единич повече от другия. Скоро ще се оззъбим  Joy
И аз нямам цикъл все още / ма и за какво ми е, така ми е добре  Naughty/. Но днес като тръгнахме на разходка ме болеше долу ниско, като при цикъл. Аз по принцип съм много зле преди цикъл, болки, спадане на кръвното, чак припадам. Все ми казваха че като родя ще се оправи, а дано.
Имам сок от моркови във фризера дали да взема да давам по малко  newsm78, к'во ще кажете.

Абе мойто чааве ще ме побърка от смях  Joy Седи на ръце и колена и започва да се клати напред-назад по един много специфичен начин  Joy hahaha Баща й й обяснява, че тези движения ще и трябват след 16 години  hahaha Joy
ми ние сме същите. Като си е набележил нещо да вземе ето така става и започва да се придвижва към него, забива с глава от време на време, хване се за чаршафа и се притегли, абе ...  Joy

# 48
  • Мнения: 82
И ние си нямаме още зъби. Вода отказва много категорично за сега, но виж сок от ябълка....ухааа. Така, че й разреждам сока с малко водичка.

kriskata Simple Smile, препоръчвам ти да въведеш първо ориза, тъй като в повечето от готовите пюрета го има. Има го и в пюрето на Хип "тиквичка с картоф"  Peace

# 49
  • Мнения: 277
Привет от нас. Цял ден навън - съчетахме полезното с приятното Simple Smile Запознах се с още една съфорумка на живо, мн хубаво беше Simple Smile
Ние сме +500 г (6 420) и +1 см (65).
Довечера ще ви чета назад, че... Simple Smile писателки, ей!  Crazy

Последна редакция: чт, 18 мар 2010, 19:39 от MammaT

# 50
  • Мнения: 38
Преслав има 2 зъбчета, но продължава да е неспокоен.
И моят цикъл го няма още, но не ми липсва особено. Имам обаче едно упорито бяло течение. В началото на април смятам пак да посетя АГ, че преди си имах една миома, а и нали не трябва да пропускаме година без цитонамазка...

# 51
  • Мнения: 314
Вода не пием, понякога се излъгва по малко,и сок понякога с обяда и дано Арлина е права - лятото да пропият... Praynig
О, ще пропият в жегите, няма къде да идат. Зоя так ми пропи юни, а иначе категорично отказваше вякакви течности, все едно я тровя ooooh!

# 52
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 858
Който ползва хомеопатия - давахте ли нещо за хепатитната ваксина или тя е от безобидните?

Ръкавичка също няма зъби, въпреки че прозират.
Госпожичка пропи вода много след захранването - сигурно беше на 10-11 месеца. Беше кърмена на поискване, обаче, това има значение (т.е. бебе, което е на режим, трябва за по-сигурно да получава вода).

# 53
  • Мнения: 314
Мда, права си Бу, на поискване трябва да е. Значи каката е била на 11 месеца тогава, като имаше и заместено хранене вече и я бях записала и на кухня Wink

# 54
  • Мнения: 277
И ние вода не пием. Правя по 50 мл храносмлателен чай на ХИПП, но така  си го изхвърлям... Зъби няма, каз докторката, но и да не беше казала, аз виждам... На Ина й излезе първото зъбче на 4 мес и 2-3 дена... Днес на разходката беше в количката в поулегнало положение. И по едно време Мария ми казва: А, ама тя вече съвсем седнала ли стои? Еми седеше си седнала, да. Държеше се за трея пред нея и си се возеше съвсем седнала. Както е полулегнала, хваща се за трейчето и се набира до седнало положение  Crazy
д34, завиждам за цикъла... На мен 2 пъти ми идва, сега закъснява с 3-4 дена вече...

# 55
  • София
  • Мнения: 679
Хоп и аз в новата темичка Simple Smile

Днес купих някакъв успокояващ чай за сън, мисля да пробвам с него, че с водата ударих на камък.
Пъщарнака с какво го смесвахте за захранване?

# 56
  • София
  • Мнения: 1 504
По темите - вода не предлагам, но се кърмим на поискване...Кати пропи към 10 11 месец..
Зъбки още няма...соник честит ви втори зъб  tooth За захранването гледам се притесняваш...еми няма защо. И аз ще карам бавно, като чета и tsveta...така че няма да сте сами  Hug
Цикъл - още си нямам и аз...но не ми липсва ...
Бу досега не съм давала нищо нито преди, нито след ваксина...принципно е безобидна, дори може и къпане, но аз го прескочих...
Вили днеска отворих пащърнака....отворих и едно пюре тиква+картоф...добавих 2 лъжички пащърнак /не в цялото пюре де...отсипвам в малка чашка/...доста вкусно си стана..Интересното е, че пащърнака ми хареса на вкус..дори и да не се смеси мисля, че ще е поносимо за бебешкия вкус...

# 57
  • Мнения: 235
Добър вечер лейдис  Hug

Ние вода пием при много добро настроение, иначе предлагам, тя изпива не повече от 10-15мл. Сега като почнах да я запознавам с храната, след като си изяде порцията пюре и предлагам да пие. Иначе и ние зъби нямаме още. На Марто му излезе първият зъб на шест месеца, ама ми се струва, че сега на Боряна ще избие по - късно. Опитахме тиква - беше одобрена.
Да питам кърмещите мами - от снощи /някое от нощните кърмения/ ме боли зърното на едната гърда. Дали според вас ме е дъвкала заради зъбите  Crazy или има нещо друго? Болката е когато захапва да засуче, направо сякаш ме бодат с иглички  Crazy
И аз още нямам цикъл, не ми и липсва, де...

Лека нощ  Hug

# 58
  • Мнения: 333
Който ползва хомеопатия - давахте ли нещо за хепатитната ваксина или тя е от безобидните?
не давахме, от безобидните се води  Simple Smile.
Вили, и вие ли проблеми със съня  newsm78
Майките, които казаха, че ще ползват дормикинд, мисля че маячекелова и чифлигарова, бихте ли споделили отзиви newsm78
За водата - няма проблем ако се кърми на поискване дори в жегите. Но и да пият,  ако искат  Crazy, пак е хубаво  Peace.Надявам се да прииска лятото, да знае, че и това е вариант  Mr. Green

Последна редакция: чт, 18 мар 2010, 21:31 от detelini

# 59
  • Мнения: 91
 Хоп и аз във втори дубъл  Blush
МаммаТ мерси  Peace и аз си харесвам аватарчето. Вие вървите малко по мънички от нас...с 100гр. Мечтая си за форумска среща. Може другата седмица да спретнем нещо ако е по топличко. Примерно борисова градина или нещо от сорта.
Тия дни бяхме навън с една приятелка и нейното бебенце което е на 3м. и на следващия ден след като се видяхме се обади да ми каже че малкия имал стафилококи... направо ми стана лошо. С Андреа лежаха заедно на спалнята, смучеха си взаимно пръстите....дано да не е прихванала  Praynig
Зъби и ние нямамем, вода и чай мразим, правим някакви жалки опити за лазене , в количката като я сложа не помръдва, хем е по 45градуса, стои като хипнотизирана - кротушка. Иначе за бъбрене ако става дума, няма спирка милата ми  Crazy То не е крещене ръкомахане, ритане...бебешка му работа.
Криската, Катето самичка ли застава на колене? колко сме назад ние  Tired
Я споделете как правите зелените чушки и спанака? Андреа много малко неща яде. От тиквичката и карфиола се изрина. Моркова я запича яко, ориза също... и само въртим картоф и тиква. Ако има морков има и малко круша.... Четох че Анита слага малко лук, та реших да пробвам и аз....малее такова чудо беше-по зле от когато имаше колики. Тия дни ще пробвам с пащърнак. Да се похваля, утре ще ходя до Варна на изпит и татито сам ще гледа бебка. Голям мерак му е  Heart Eyes Гушва я и започва да й говори как щели да ядат с лъжичка и да я води на разходка   Crazy
Покахонстас, аз миналата седмица си купих Омния3(2009г) лилава за 140лв, но е с 2 ръкохватки. И на мен не ми допадна много, но после свикнах. Иначе в магазина на Чиполино разпродават всичко и има голями намаления. Може да отидеш и да разгледаш. Имаше летни модели с цели дръжки и поставки за чашки както за мама, така и за бебо. На страницата им обаче липсват много от моделите които имат в магазина.
Арлина, май ти питаше за торта... аз миналата седмица правих с готови блатове и крем на Др. Йоткер - крем парадайс. Стана много хубава. Крема е пухкав. Сложих един шоколад, и 2 ванилия, като в единия настъргах лимонена кора и стана лимонов крем. Сиропирах с пр. мляко+ром и отгоре намазах с сметана.
Друго не се сещам за момента.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт