Ето, Март се появи - дъжд от бебета вали!!!

  • 23 080
  • 768
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 81
Здравейте на всички. Честито на всички станали мами , да са ви живи и здрави и много радости да ви носят.

Ние от вчера сме вкъщи и се си се радваме един на друг. Сега отивавам да ви чета, че доста съм пропуснала, а после ще разкажа за моето раждане и снимки на Самуил ще гледам да кача.

# 31
  • Мнения: 24
имам спешен въпрос.Едната ми гърда е била със мастит и сега се препълва и не може да
се изцеди,лошото е е,че и бебето не може да суче от нея.Пробвах с масаж и топъл компрес,но резултата след час и половина цедене
беше едва 30мл.Чувствам я постоянно напрегната.Лецитин ще ми помогне ли и ако да какъв трябва да взема и по колко да пия

Veni-Sasi моя доктор ми предписа Бромокриптин по половин хапче 2 пъти на ден когато започва много да идва кърмата и да болят гърдите. Така се спасявам, че вчера за втори път кърмата изведнъж се увеличи почти двойно и направо течеше от гърдите.. Този препарат е за спиране за кърма, но като взимаш по полвин хапче няколко пъти - само намалява леко

# 32
  • Враца
  • Мнения: 94
Дари айде бе душа,раждай вече Mr. Green.Стискам палци мила,всичко да започне съвсем скоро Hug Hug Hug

Слънчо честит имен ден на малката принцеса,със здраве да си носи името

Ахони Вики е страхотен бонбон,нацелувай я по големите бузи от мен и моята бандитка

Лена Р аз говорих по телефона с консултант от ЛЛЛ и тя ми каза какво да правя.А и аз не искам да намалям кърмата,макар,че имам в изобилие.За момента цедя и събирам във фризера.
Обаче сигурно ще трябва да си купим още един фризер,че цедя в промишлени количества Mr. Green,след като малката се е наяла доволно аз изцеждам още 100-120 мл на всяко ядене Mr. Green

# 33
  • Мнения: 14
darida БРАВО НА ТЕБ спинкай сега и се наслаждавай и събирая сили за после.

veni_sas браво за кърмата   bouquet  bouquet  bouquet много ти се радвам от все сърце, аз също се изцеждам но не толкова кот теб и не на всяко кърмене. събирай и аз така правя. Няма смисъл изкуствено да я намаляваш че не се знае в утрешния ден как ще бъде е поне сега в началото със сигурност ще тие полезна

brazil добре дошла у дома. Леко и безпроблемво свикване с новите условия с малкото човече Joy Joy

# 34
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 859
БУ имам спешен въпрос.Едната ми гърда е била със мастит и сега се препълва и не може да
се изцеди,лошото е е,че и бебето не може да суче от нея.Пробвах с масаж и топъл компрес,но резултата след час и половина цедене
беше едва 30мл.Чувствам я постоянно напрегната.Лецитин ще ми помогне ли и ако да какъв трябва да взема и по колко да пия
Благодаря предварително

veni_sasi, за всеки случай, въпреки че си говорила по телефона  Grinning (може на някой друг да му е от полза)
Лецитин може да повлияе положително, да. 4-5 капсули от 1,000-1,200 мг всяка - може накуп да се изпият, това е препоръчваната дневна доза.
Към топлия компрес и масаж може да опиташ да добавиш потапяне на гърдите в топла вода (в леген, например) така, че да висят свободно и пак да пробваш да масажираш; някой да ти разтрие гърба, докато гърдите са свободни, т.е. да подпреш глава на ръцете и бюста да е към земята (за да помогне и гравитацията).
Възможно по-често хранене на бебето - ако се изцеди малко, така че да омекне ареолата, вероятно ще му е по-лесно да засуче и да почне да я празни; бебето изпразва много по-ефикасно от всяка помпа.
И е добре да следиш гърдата - известно препълване е нормално, но да не се стига до запушени канали и мастит (знаеш какви са признаците, имаш опит).

# 35
  • Мнения: 3 246
Честити бебчета:Борис на НаНина, Гергана на Yanitaiv, дъщеричка на Нова Тема
Камъче, дано бързичко се оправят дечицата Praynig Rolling Eyes
Дари, всеки ден те мисля Hug

# 36
  • София
  • Мнения: 399
brazil, добре дошла у дома  bouquet
вени, защо не започнеш да даряваш кърмата като е толкова много.
БУ, Елсе, Смин, вие сте истински ангели. благодаря ви за търпението и изчерпателните отговори.  newsm51 smile3525 newsm51  love001  love001  love001

Благодаря  на всички за милите думи за Вики. Няма да ми омръзне да получавам комплименти за нея  Mr. Green Hug Hug Hug

# 37
  • Враца
  • Мнения: 94
Ахони няма на кой мило,а и не всяка жена би дала кърма от друга майка(срам ме е да го кажа Embarassed ,но аз лично не бих дала)

# 38
  • Мнения: 521
Добро утро момичета!

Честита бебка на Nova Tema!! Да й е жива и здрава и много да радва мама и тати!г

Дари и другите мамита още в очакване, айде марш към болницата момичета!!!  Hug

Кама4е стискам много палчета на вашата бебка. Сега прочетох в книжката ми, че такова нещо можело да се случи и на момченца и на момиченца, заради хормоните на майката, които са преминали в тяхната система. Поглеаднах онлайн и изглежда, че в най-лошият случай трябва да пият децата антибиотик и преминават проблемите. Много гушки и целуфки за мъничката душичка, дано да и мине скоро!

И аз искам да благодаря на Бу, Елсе и Смин! С масажи, компреси и лецитин овладяхме положението с бучките в гърдите!

Слънчо, аз си мислех, че наще щерки на 15ти март имат имен ден? На Тодоров ден?

# 39
  • Мнения: 95
Здравейте мами,нямам никакво време да ви следя за което сажелявам,надявам се скоро да имам поне малко време .честито на всичкис бебчета,на който още не съм честитила,да са им живи и здрави.
Нас вчера ни хванаха коликите,за сега сме с еспомизан,но да видим докога...мъча се да създам някакъв режим,но бебо не е податлив,яде по половин час от цица после заспива и след час час и трийсет пак е гладен и айде на другата цица ,луда работа Rolling Eyes,Дано поне да хапва достатъчно,с тези колики спи много неспокойно като заспи де.Това е са сега не мога да кача снимки в албума не ми се получава,ако някой може да ми обясни.
Давам линк към фейсбук,направила съм албума с бебо достъпан за всички ще се радвам да ми кажете дали виждате снимките,за да знам.
http://www.facebook.com/home.php?#!/album.php?id=1490941037&aid=2029232

# 40
  • Мнения: 307
Честита дъщеря на Нова Тема. Нека расте здраво, щастливо и послушно дете!

vassi79, изпратих ти питане за приятелство във фейса - семейство Николаеви , да не се чудиш кой е.

brazil, добре дошла. В къщи си е най-хубаво.

# 41
  • Мнения: 2
Аз  да попитам мамите ,които ползват Infacol да са забелязали промяна в цвета на акото на детенце? При нас акото взе да става зеленикаво. Дали е проблем или просто много се вживявам:))
brazil  добре дошла у дома:)) Hug Hug
Ние бяхме 20 мин на разходка и днес на терасата.Ако утре е като днес, а дори и по-топло,може да излезем за 30 мин с количката на разходка. Стискайте палци да е още по-топло.

# 42
  • Мнения: 3 420
Момичета,вече сме си вкъши.ТУка е голямо суетене,обещавам като ми остане време още днес да ви разкажа всичко и да ви покажа снимчици  Hug

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Здравейте, мили майчета Hug Наминавам пак набързичко, за да се запиша в темичката и когато имам време да ви следя.
Честити бебенца на всичи, които съм пропуснала Hug
Много ми липсвате всички, но за съжаление никакво време не ми остава да чета и пиша. Все набързичко се разписвам. Мама е при нас все още и ми помага, но малчовците са с характер и ни правят "луди калинки". Не знам дали ще мога да се оправям сама, когато майка се прибере ooooh!
Хиляди целувки и прегръдки Hug

# 44
  • София
  • Мнения: 1 462
Здравейте момичета,

Благодаря за пожеланията и честото на обебилите са мамчета.

Ние с Бояна сме си вкъщи от вторник, но чак днес успявам да драсна някой и друг ред. Качих няколко снимки в албумчето.

Поздрави и до скоро  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт