Ето, пролетта дойде, АВГУСТинче тук и там се вре :) Тема номер 14

  • 25 374
  • 735
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 521
Честита месечинка на Анди забравих да пожелая. Да е жива и здрава, да расте весела и засмяна и да спинка през нощта.
Глупи, Силви, май наистина всички се надяваме каша вечер да направи чудеса. Аз вчера дадох, мога да кажа, че спа до 12, после се събуди в 3 пак, което си беше супер. Само дето аз се събудих в 4 и реших, че трябва да го върна в неговото легло - е познайте. Генерална грешка. Събуди се, разсъни се и не можах да го приспя до 5:15. После заспа и спа до 7, когато се събуди да яде и повече не заспа. Днес цял ден бях на работа, изкарам малчо на балкона на офиса и там спа 2:30 часа. Направо ей така бях  Shocked Shocked Shocked как ми се иска да имаме терасааааааа  #Cussing out #Cussing out Днес пак дадох кашичка, ще видим как ще спи през нощта.

Я кажете: 5-6 кърмения на ден + зел. пюре на обед (100 - 120 гр) + плодово пюре следобед (40 гр) + кашичка вечер (40 гр) достатъчно ли е???


За срещичката - супер се кефя, че ще се съберем много хора  Mr. Green Айде бързо всички да казват, за да знае Глупи колко места да резервира  Mr. Green

# 31
  • Мнения: 738
Трейси как издържаш незнам просто...работа, бебе, безсъние  Shocked
Според мен яденето е повече от достатъчно  Peace

# 32
  • Мнения: 782
Честита месечинка на Анди
Янче отново мерси   bouquet Hug
Ох нета ми е ужасен Cry
Трейси: Алекс яде същото само,че плодово пюре и каша по 80 грама Peace

# 33
  • София
  • Мнения: 22
Честита месечинка и от нас на Анди, да расте здрава, весела, послушна и красива!

Захира, и при нас тока спира сто пъти. явно е било в целия район. Все едно бяхме в дискотека. Добре, че времето е хубаво и топло, че както сме само с климатици не знам какво щяхме да правим. Преди Нова година в най-големите студове ни бяха спряли тока за 4 часа и беше страшно.

# 34
  • Мнения: 466
Yana-barborana  bouquet..мерсаж

оф-ф да ви се оплача Whistling пък вие да ми кажете дали си заслужава да се тревожа Crazy..ние сме на 7 мес и половина ,но не ни се става още по дупе Rolling Eyes..стои минута и пада Rolling Eyes..а дъщеря ми на 8 месеца вилнееше къщата с проходилката Thinking

АААА, не се безпокой, всяко за себе си. И нашия батко на 9 месеца си вървеше съвсем спокойно, а тоя дребошлък на 7 м. започна да се обръща по корем и не може да седи седнал. Всичко с времето си.  Wink

Честито на тези, които порастват с още един незабравим месец!!!

# 35
  • Мнения: 466
Я да питам запознатите, мисля че има такива сред вас:
Предстои ни пътуване до Испания, но понеже ни е за първи път - с двете деца ще ходим- и ми е мнооого притеснено. Моля ви за съвети за полета със самолет или каквото и да било.

Трябва ли да правим някакви застраховки, какви и къде?

# 36
  • Бургас
  • Мнения: 341
Я кажете: 5-6 кърмения на ден + зел. пюре на обед (100 - 120 гр) + плодово пюре следобед (40 гр) + кашичка вечер (40 гр) достатъчно ли е???[/b]

Трейси, и Деси така яде , но количествата са:
5-6 кърмения на ден + зел. пюре на обед (150-190гр.) + плодово пюре следобед (150 гр+2 лъжички АМ) + кашичка вечер (150мл. вода+4/5 л. каша). Както виждаш количествата са доста по-големи, но да ти кажа имам чувството, че не суче достатъчно мляко. В смисъл, че за нейната възраст трябва да яде по 180-200мл., но мноооого ме съмнява да изсуква винаги по толкова  newsm78

И аз мисля, че вечер като го гушнеш и му мирише на мляко , затова иска да суче  Peace
Аз на моменти имам чувствто, че видели ме Деската и ме свързва все с ядене, особено ако я гушна  Mr. Green

Днес много и се радвах, защото показа голям напредък в играта "дай боц"  newsm44 много сладко си подава пръстчето , до скоро си даваше цялата ръка или искаше да хване моята.....но от днес като че ли осъзнава какво прави  Heart Eyes

Уффф пак станало 100 часа. Пак се сетих в последният момент, че трябва да майсторя корона на баткото, че утре имат тържество - празник на Буквите и той ще е "Ч" ..... стана много весела, дано и той я хареса утре Simple Smile

И нашите зъбчета се показват най-накрая Simple Smile долните две прорязват венеца , не се виждат много, но на пипане драскат  bowuu ето от какво били двата реда сополи и трита реда лиги   love001
От снощи започнах да давам Дентокинд, май има поспалив ефект и при Деси. Досега през деня не е спала 2 часа непрекъснато и ето, че днес го направи. Отдавам го на Беладоната в Дентокинда.

# 37
  • Мнения: 0
Глупи - аз днес купих по-голям размер, но по-различни. Незнам дали ги има в бг сигурно на памперс са easy up се водят. Приличат на гащички за големи дечица - обуват се като гащи през кръчетата и нямат лепенки и т.н., но имат ластиче за грубчето и отпред също. Хлопат доста 8-15кг как няма  Mr. Green но поне избягваме триенето на сгъвките. После като искаш да ги събуеш се скъсват отстрани и се навват на руло и се залепят с една лепенка. Засега всичко изглежда 6.
Калина - да вземеш на Нийчето такива пампи, че щом права се преобува вече ще ти е по-лесно. Днес като ги видях в магазина и за тебе се сетих  Crazy
магаре - браво на Десита  Hug Умни са ни децата, много ясно  Peace А баткото да се представи добре, че аз още помня колко ми беше притеснено на тия букви. Аз май М бях, но много завиждах на тия гласните, че те най-популярни  hahaha  Joy А имах и сценка да играя. А няма да забравя едно момченце от страх и притеснение се напишка и много му се подиграваха всички  Naughty лошииии деца Ама сегашните деца не се шашкат толкова и го дават по-ларш и май е по-добре  Crazy

# 38
  • Мнения: 735
Добро утро, момичета! Аз докато успея да пиша в темичката и гледам че е изписана....
Вчера водихме Вал на консултация - наддал е 250 гр. (8250) и е пораснал 2 см ( 71) .Добре е ,нали?
Вече си имаме 2 зъбчета.Ама доста ни изтормозиха,особено вторто.Голям рев падна.ПАк сме запечени обаче,вече и аз не знам от колко дена.И дуфалак не иска да пие.Стиска устни и това е.Сега заспа после пак ще пробвам да му дам.Какво ще правим с това неакане не знам. ooooh!
Много целувки и прегръдки на бебоците!Ако мога после пак ще се включа! Hug
Не съм успяла нищо да прочета, но дано всички сте здравички! Praynig

# 39
  • Мнения: 1 807
Честита месечинка на Андреа на Захира със закъснение - да ти е жива и здрава, послушна, весела и щастлива!  bouquet

Магаре - хубав празник ви пожелавам! Ще я хареса "Ч"-то - как няма да я хареса!  bouquet

С какво извеждате навън вашите бебоци!? Ние си бяхме с космонафтчето, ама онзи ден й купих едно якенце - като полар нещо - мекичко и пухкаво - чудя се да не й е студено пък!? newsm78

И да спи вече незнам с какво - бяхме с чувалче - но тази нощ се събуди с рев от жега - махнах го и спа само с една лека пеленка - ама ме е страх да не се отвива така!? newsm78

# 40
  • Мнения: 28
благодаря на всички отговорили ми Peace Hug  bouquet

# 41
  • Мнения: 0
Добро утро и от нас   bouquet
Честити месечинки на бебоците днес  Hug
Ние определено се научихме да ставаме в 6ч  ooooh!  Tired Ама то май и аз се научих да ставам с него. Явно на мен прилича - бързо се адаптира към даден час за ставане за хубаво или за лошо...  newsm78
Анче/Галче - аз щях да ти пиша снощи и забравих, сори. Аз също почвам малко да се шашкам, защото и ние нищо неправим още - неможем да сядаме, неможем да пълзим, да се изправим сами е просто абсурд, но сме родени много гъвкави, с много меки стави и това ми е донякъде успокоението и особено като 'чувам', че има и други такива деца. За въртенето обаче нямаме проблем. По корем дори се завъртя за първи път на 2,5м., което мисля е супер рано, но до там. Дори по корем неиска да си вдига главата - супер му тежи. Обръща се по корем и си лежи на една страна или на друга и си оглежд наоколо я играчки, я телевизия гледа. Ако иска да стигне до някъде се опъва и така. Дупето вдига, но главата му тежи. От 2-3 дена се надига от легнало положение, все едноп прави коремни преси. Иска да стане, но седнал само в коликата с коланите седи и изглежда много стабилен, а ако го сложа седнал почва да се клати като пумпал. Немога да му сложа възглавници, защото пада напред и така. Ако тая ситуация те успокоява до някъде  newsm78
Ссииллввии - има чувалчета летни и тъники, има дори такива, които са като памучно тънко боденце. А за полареното якенце по-добре си слушай собствения инстинскт, защото всяко бебе е свикнало на ралична температура и да не вземете да да се простодите за едното чудо. Пък аз като не съм сигурна за времето навън си го обличам както преценя, но да има възможност за сваляне лесно на някоя дреха или мятане на някое по-дебело одеалце  Peace Аз вера бях на 7 градуса с потник и едно спортно горнище и с панталон 7/8 летен  Joy а забравих да кажа че беше 9 сутринта. Сттттуууудддд ама аз много бързах и с количката минах 2 мили за 15 мин бях вир, вода, ама добро управнение  Mr. Green

# 42
  • София
  • Мнения: 1 498
Силвиии, аз го извеждах с дънково яке с полар от вътрешната страна, пъхнат в чувала на количката. От петък  го извеждам по яке и дънки, тоест без чувала. В събота дори и якето му свалих, беше само по блуза.  И аз като Лидето мисля, че истинктивно ще се ориентираш как да я обличаш мъничката, ако е свикнала на по-топло може по яке да й е хладничко.

Ох, ние също започнахме рано-рано да ставаме, дори аз започнах преди бебето да се будя и вече грам не се наспивам. Днес ми щипят очите, умирам за сън и прогнозите за лошо време ми дойдоха много добре- планирам следобяд да го приспя и аз да си легна с него. А разходката ще я сведем до терасата, по-далече не ми се мърда Confused

Днес май ще си вися във форума, дано да не е пусто тук.... Whistling

# 43
  • Мнения: 1 569
Я кажете: 5-6 кърмения на ден + зел. пюре на обед (100 - 120 гр) + плодово пюре следобед (40 гр) + кашичка вечер (40 гр) достатъчно ли е???[/b]

Трейси, и Деси така яде , но количествата са:
5-6 кърмения на ден + зел. пюре на обед (150-190гр.) + плодово пюре следобед (150 гр+2 лъжички АМ) + кашичка вечер (150мл. вода+4/5 л. каша). Както виждаш количествата са доста по-големи, но да ти кажа имам чувството, че не суче достатъчно мляко. В смисъл, че за нейната възраст трябва да яде по 180-200мл., но мноооого ме съмнява да изсуква винаги по толкова  newsm78

Същата работа е и при нас, но количеството специално на зел. пюре е още по-голямо! Вече сученията за съжаление продължават доста кратко и очевидно, ако яденето е само кърмене не я задоволяват и след 2 часа е гладна. Ми аз виждам - суче 5 мин, дръпне се, започва да се нерви и като изцедя гърдата то едва капе. В смисъл има кърма, но трябва да се изчака примерно 30сек, за да се насъбере, а съответно Андреа няма как да го знае това и доста бързо се отдръпва. Въпреки, че реално по мое желание заместено хранене нямаме (тоест винаги предлагам сучене) вероятно аз съм виновна, защото й давам да суче СЛЕД твърдата храна + количествата явно са достатъчно големи, че да се задоволява и после да не иска да суче много. Съответно гърдите ми не се стимулират Sad Вече редовно се случва като я сложа да суче след 200гр зел. пюре или 150гр каша преди лягане да не иска да суче Sad Да не говорим, че последната седмица май прекратяваме и нощните кърмения - тя просто не иска. До скоро в тях ми беше надеждата, че си набавя достатъчно кърма за деня. Но сега като се събуди й дам вода/чай, тя пийне 3 глътки, обърне се и заспи.

Дали нещата отиват на отбиване в скоро време не знам. Ще се мъчим до годинката да я кърмя, пък каквото сабя покаже.

# 44
  • Мнения: 1 569
Аз също в събота и неделя изкарвах Андреа без чувал и без яке, докато не започна да духа, разбира се. Просто беше адска жега!

Терпсихора, Бож777:супер, че искате да дойдете, ама кажете със сигурност от сега (все пак е вторник, а срещата е петък) именно, за да знае Глупи колко места да резервира! Все пак си има нужда от организаия  Grinning Peace

Терпсихора: ти мине не мине току се сетиш за форума  Laughing Hug

Общи условия

Активация на акаунт