Топла пролет се задава, бебчо силно взе да шава! ЮЛИ 2010г.

  • 19 598
  • 736
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 87
От няколко дена кожата на гърдите и корема ми е леко зачервена и топла. Има лек сърбеж от време на време.
  на мен това ми прилича на някакъв контактен дерматит  newsm78 . cvetulka , аз си мисля, че е добре да се посъветваш с дерматолог.

Моята дерматоложка ми каза, че много бременни имат проблеми с мазилата против стрии и често им се получават зачервявания и сърбежи - нещо като алергична реакция към използвани продукти.  #Puppy dog За да избегнем нещо такова ми даде някакъв продук, който до сега не е причинил алергия на никоя от бременните й пациентки. Надявам се да не изглежда реклама - продукрър е Синхроеласт на някаква италиански компания Синхролайн.. За жалост обиколох половин София, докато го намеря. Сега го ползвам вече от повече от седмица и нямам проблеми  Heart Eyes , но да си призная не е от най-нагласената медицинска козметика. Мирише по като на лекарство от колкото на лосион за тяло... ама не е чак да не се трае... ще трая нали е за хубаво  Peace

Аз имах друг проблем, който ме заведе на дерматолог - по лицето ми се появиха нещо като лишеи. Периодично се зачервяваха едни петънца и ме сърбяха, но сега са по-добре - лекувам ги с някакво кремче против розацея. Пак не е особено приятно като аромат, но поне върши работа за сега Rolling Eyes

# 31
  • Мнения: 2 011
Бързо записче. Пума, бравос.   bouquet  Допълнителното инфо ще е много полезно.  Grinning

Захапвам ревизията пак.  Tired

# 32
  • Мнения: 27
Пума, както винаги страхотна нова тема  bouquet.Мен лично ме зареди с много пролетно настроение!
Изабелла ,смятам,че идеята е добра,допълнителната информация ще е от полза
Колкото до името на бебка -още от началото сме си измислили две-едно за момиче и едно за момче,на мен ми харесват,пък и на таткото също,така че май този въпрос при нас е решен Blush

# 33
  • Мнения: 361
Пума,темата е приказна и страхотно свежа.БРАВО на теб Hug

Катче,ако знаеш каква помощ те чакаааааааааа CrazyАз се принудих да меся и точа на земята,в/у една мушама 150 на 200 см,че иначе стават едни чудесииииии.
Като приключим Ивон е в брашно от главата до петите,килима не го коментирам изобщо....Много е весело,самотрябва да се снабдиш с нерви,колкото корабни въжета Joy

Нашият бебун рита много силно и хълца на поразия.Сигурно е с вирнато на горе дупе,защото усещам ритниците ниско долу,а док вчера каза,че е с главата на долу newsm78
И име си има вече-Александър Heart Eyes

Кафява линия,още нямам.С Ивон вече ми беше до над пъпа #Crazy

И аз съм съгласна с предложението Peace

# 34
  • Мнения: 41


на Пума. Новите линкове са страхотни!!!

# 35
  • Мнения: 2 369
айде и аз тук да се пльосна докато не съм забравила какво исках да отговоря и на кой. браво за темата и от мен! от хубави по/хубави стават! претрепах с еот чистене,ама поне го направих,че ме дразнеше ама много!

дунайка аз коментирах характерите на бебетата преди и след раждането и още не съм си отговорила.имам подобна на твойта дилема.синът ми беше ЗЛАТО! толкова беше кротък,че се притеснявахме да не е болен или нещо бавноразвиващ се,ама не е Grinning по/умен е от мене вече май,май. мама все ми повтаряше,че аз незнам какво е да гледаш дете.то все едно бездетна съм казва.толкова ми беше добър и именно заради това сега си мисля,че ще разбера какво е да гледам дете ето със това чавенце хахахаха. нямам идея дали след като се роди ще е все така лудо. не му хареса чистенето май...особено,като се навеждах по банята да я мия...горкото,ама сори/нямам възможност за домашни помощници.

сю аааа не си мисли,че не се сетих за идеята да си правим двамата снимките,но едва ли той ще иска. комплексирал се е,че има малко корем нещо напоследък и не спортува вече.ама много се е комплексирал и едва ли ще иска да си документира корема,а то трябва и той да с епосъблече...не иде аз гологъза,а той с дрехи  Joy..ама ще го обмислим. може фотографа да му обещае с фото шоп да му махне корема хахахахахах

за сърбежите
нямам все още такива,но наистина сърби като се разтяга кожата и тогава именно има опастност от стрий така,че мажете се,но наистина има и опастност от алергий! абе ужас.

за козунаците и аз съм от тези,дето само четат и няма от къде да си купят,а за месене дори и не си помислям,защото много пъти в живота съм се пробвала и никога не съм могла и най/простото нещо да омеся.не правя никакви опити вече,а и за бременни е забранено месенето без машина.

името го бяхме избрали,но мен не ме кефеше особено и все си търсех повод да мислим за друго,докато в събота едни наши приятели дойдоха и не изкритикуваха вече избраното име (на свекър ми и свекърва ми е) и не одобриха друго желано от мен,но мъжа ми още не е много сигурен иска ли да го смени. аз незнам защо трябва да се пази в тайна това и затова ще кажа. филипо е името,което мъжа ми иска (майка му е филипа,а баща му филипо),а аз искам даниеле или витторио (второто отпада,защото мъжа ми не го одбри,но мисли върху даниеле)....ще видим.

за предложението мисля,че аз няма да участвам..няма смисъл нали? не живея в българия. иначе мога да кажа къде живее мама,но аз няма скоро да си ходя там.

# 36
  • Мнения: 337
Здраейте, мили дами в чудесната нова тема Simple Smile Пума   bouquet

да се запиша поне, че с вашето темпо, последните 15 страници на последната тема ги прегледах по диагонал колкото да не пропусна някое питане към мен  Simple Smile

нашият отбор е добре, бебето е далеч по-спокойно от батко си който от 5тия месец правеше луди салта,  обажда се по няколко пъти на ден само  Heart Eyes

Линия
на корема нямам за разлика от миналия път

За име, задала съм на всички близки  задача да мислят и само събирам предложения, без да им споделям за идеите на другите, така вече има няколко предложения които се дублират и с моите лични предпочитания  Peace

Козунаци
се замислям и аз дали да не пробвам тази година , но и да не станат съм спокойна,  Селма пращам адрес на лични  да пратиш някой от твоите с мак са ми любими Mr. Green
Яйца задължително боядисвам всяка година, а тази и Филип ще се включи и ще е още по забавно и най-вече цапащо  Laughing

поздрави на всички  Hug

за чужбинските мами, как да нямате козунаци аз тук си купувам целогодишно когато ми се прияде от италианските в кутии, онзи ден унищожих един такъв с топло мляко ммм....

някой беше споменал преди няколко теми за приспособление за бременни за предпазния колан в автомобил, моля да прати линк ако има  Hug

Последна редакция: ср, 24 мар 2010, 15:22 от fl0

# 37
  • Мнения: 28
Отново чудесна тема, браво Пума   bouquet 

Бебчо и при мен много рита, а ако не рита или ще ме побутва или е хълца Simple Smile Онзи ден споделям с мъжа ми че хълца, а той вика "Сигурно е настинал"  ooooh!   Joy   

# 38
  • Stavanger, Norway
  • Мнения: 173
Да си кажа и аз за ритането - онази вечер пържих кюфтета и бебока усети топлинката ли, кюфтетата ли (баща му не яде нищо ако не е с месо  Crazy) и като започна едни врътки в корема ми  hahaha Много ми стана смешно. Иначе има дни, в които е много активен нашия бебок, а в други не го усещам почти. За име сме се спряли на Алекси (името освен, че ни харесва има и хубаво значение - "закрилник",  и е родовото име още от турско време на рода на половинката).
Относно сърбежа, не бях се замисляла, че може да е някаква алергия. Но сега се сетих, че миналата година на една позната й препоръчаха да се маже със свинска мас или зехтин (било много добре з акожата). Може да си купя свинска мас - хем за мен, хем за козунаци   Joy Голямо мазане ще падне  hahaha

# 39
  • Мнения: 361
Аз се изринах от Свинската мас,а беше домашна Thinking

# 40
  • Мнения: 0
За ритането и ние сме на периоди.Допреди няколко дни започнах дори да се притеснявам дали всичко е наред,защото не го усещах изобщо,
но тук от няколко дни е доста активен,дори вчера наблюдавах как ми се издува за миг корема от ритниче  Joy
За име на бебчо и ние се спряхме на Александър,слава богу че не е на никого,че то с тези традиции.....щеше да има скандали.(всъщност още нищо не се знае,но нямам намерение да променям името)
А за мазането и аз съм чувала за свинската мас и зехтина,дори бебоците се разтриваха преди с мас,ама сега при тая напреднала технология,едва ли някой ще тръгне да си маже детето с мас Thinkingч

# 41
  • Мнения: 0
За ритането, мойта маймунка също е на моменти, има дни, в които много шава, върти се, подпира ме отвсякъде, има и такива, когато е много кротка и почти не я усещам. Даже се бях притеснила предната седмица че цял ден и цяла нощ изобщо не я усетих, но на следващия ден не се спря  Joy

Аз да ви кажа от зехтин, се изринах, после пробвах с домашна мас и същото, имах ситни пъпчици по целия корем, които ужасно сърбяха, но постепенно отшумяха, като започнах вечер да се къпя с бебешки сапун и после хубаво се намажа с бебешко мляко за тяло  Peace

За име - имахме избрано за момче, ма ни изненада нашта госпоица и сега сме в шах, мислим и нищо неможем да измислим, ако на единия му харесва нещо, другия въобще не му се кефи и така  Joy се ще го измислим де  Grinning

Да ви питам, вие сънувате ли си бебоците?  Thinking  Crazy

# 42
  • Мнения: 2 369
fl0 италианските са съвсем други.това за мен е съвсем друг тип сладкиш.много са хубави да,но ....не са козунаци. аз обичам нашенските на конци,които са и по възможност със стафиди. ох стига,че ще умра,ако наистина си го внуша. с българските неща ми е проблем. първите три месеца отслабнах 7 кила,защото не ядех нищо почти,а всяка нощ сънувах баничка и боза. някой ще каже,че тук баничка с енамира или сама да си направя....е да,ама аз исках баш от "софийска баница"...а боза никакъв шанс тук да намеря. абе нема и това е.

аз лично със свинска мас не бих се мазала. първо ще ми смърди и второ знам,че се изриват хората,както и бебето разбира се.аз крема си смених с обезмирисен,че ми смърдеше.като попие и престои малко в дрехите,че мас ли....не бих изтърпяла такова нещо,ако ще да ми гарантира кожа на девственица после. зехтин...незнам.също мразя такива разни мазни неща.дори бебешкото олио го мразя. мажа си се с крем от аптеката,който попива в кожата бързо,че иначе ме дразни и ги захвърлям.

и аз си санувам бебето. преди мислехме,че е момиче и два дена преди да ида на видео сънувах,че съм родила,но момче.казах го това на таткото като ставаше за работа и той още сънен заподскача от кеф в кревата...после верно се оказа момче. преди пак съм го сънувала много пъти....абе има/няма сънувам го.

Последна редакция: ср, 24 мар 2010, 16:02 от marittaa

# 43
  • Stavanger, Norway
  • Мнения: 173
Ягодка* , аз наскоро сънувах, че го кърмя. А преди да разберем пола свекъра изтърси, че го бил сънувал и ще е момче (аз също мислех, че ще е момче) и познахме. А за името - вече всички говорят не за бебето, а за Алекси. А снощи свекъра пита по скайпа "Как СА Цвети?" И често ме наричат 2 в 1   Crazy

# 44
  • Плевен
  • Мнения: 67
Аз също сънувам бебето. Даже и аз още преди да разбера, че ще е момче, бях сънувала момченце. Таткото също. Сънувам също и че раждам - но много лесно, без особени мъки. Дано наистина да е така  Mr. Green.
За име уж сме го измислили, но има време още, може и да го сменим, но се съмнявам, т.к. ни дойде и на двамата ей така от нищото. Ама аз още се колебая дали да бъде то.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт