Юлски бебета-Тема 30

  • 20 822
  • 738
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 258
Христос воскресе! Нека светлината на Неговото воскресение озари живота Ви!  Hug

Честит рожден ден, Маринче! Нека твоите желания бъдат мои пожелания!   bouquet

Честита месечинка и на Невичка! Да са ни живи и здрави Силве и все така да ни радват  Heart Eyes

Благодаря ви момичета, постарах се и тази година с козунаците и яйцата.  Blush

# 46
  • При децата ми
  • Мнения: 6 164
Радина, как така си се постарала? Козунаците изглеждат страхотно! Peace  chef Може ли да споделиш рецептата? Blush

# 47
  • Мнения: 398
Честито Воскресение Христово! Мир, любов и благоденствие в домовете ви!

Два дена не съм се включвала и вие пак много сте изписали, даже по празниците  Laughing
Чочи, мерси за темичката и хубавите пожелания, които все ни пускаш!  Hug Очарователни са ти дечицата, много мил момет си щракнала
Джил, много хубави снимки- и на яйцата и на Кати
Грация, виждам в подписа ти нова снимчица на Мими, прелестна е  с тая сладка усмивчица и долни зъбченца  Hug
Всички деица са много хубави и милички, да са ни живи и здрави.
Маимунче, в щатите съм, то и затова ми е интересно какви са препоръките на тукашните педиатри.
За лексикона-
храним се по 5 пъти на ден- зкауска - кърма/формула и малко плодово пюре, за обяд- зеленчуково/месно пюре- старая се да ги редувам и дохранвам с кърма/формула. Вече ми се иска да е само твъдо хранене за обяд. Следобед- каша с плодово пюре и мляко вътре, вечерта и по-късно вечерта-  само мляко. Но ако се случим за някое от твърдите хранения навън- следобед давам само мляко , а измествам кашата за надвечер.
Алекс го слагам да спи по гръб, но през нощта и сутринта го намирам  в различни пози- обикновено се е преметил перпендикулярно на леглото си или си е сложил краката на мястото на главата и/или по корем.  ooooh! И задължително отгоре върху одеялото си  Simple Smile  Мен все още ме е страх да не е опасно по корем, въпреки, че вече са ни големички дечицата. Confused
Благодаря,  че ми отговорихте на въпросите!
Маймунче, прочетох, че си поръчала слънчеви очила за Стейси- доволна ли си?
Вие с какъв фактор ще ползавте слънцезащитен крем и каква марка- аз ги прегледах оня ден и се чудя- 30, 40 или към 50-ти фактор - не зная - авино или мустела или... newsm78
В САЩ какви подходящи буйки/обувки за прохождане може да си вземем? А пък номерацията сякш много не отговаря за месеците newsm78
Ми ата, честит рожден ден! Здраве и пълна къща с детски усмивки и весел глъч   bouquet

Да е сладко на тези, които ще си похапвт агнешко, цветен прашецLaughing
И ние днес замазахме с пълнено агнешко, е, не е като у пещ, ама каквото-такова.
Поздравления за майсторките на козунаци и хубави яйца!
Аз в събота боядисвах, но тая година купихме козунак, миналата година се престарах.
Грацийка, на какво гърне се радва Мими? То такова разнообразие, чудя се дали да не вземем едно музикално  Mr. Green
Аз съм си за критика,  Embarassed долу-горе хващам Алекс кога му се ходи по голяма нужда, а пък още се офлянквам с гърнето.

Аз в предния си пост още щях да пиша, но забравих...
Поздравления за всички успешно кърмещи майчета! Не слушайте какво ви говорят, че се отбивало пролет или есен, според мен няма правила, само искам да ви поощря да кърмите колкото се може, по-дълго време, ако имате такава възможност!  Hug

# 48
  • Мнения: 398
Имам питанета-
откога може да се дава телешко и по колко се дава, ако е чисто месо и ако е купешко пюре, смесено със зеленчуци?

Може ли млечните протеини да се въведат преди жълтъка? Нещо ме притесняа тоят жълтък, а мисля,че вече е време да въведжам млечните продукти. newsm78
На колко месеца въвеждате жълтъка и млечните протеини?

Мишора, как правиш грис, кус-кус и качамак, би ли обяснила? Аз май нещо изоставам със захранването... Rolling Eyes

# 49
  • USA
  • Мнения: 675
Христос Воскресе! Много здраве и щастие на вас и вашите семейства!

Радина, браво за козунаците и яйцата, изглеждат страхотно!

Jillian, Вили, вашите яйца също са много красиви!

Юлско бебе, гледах новите снимки на Андреа #Crazy  Laughing, не е за вярване.

Миа Ата, честит рожден ден, бъди жива и здрава newsm67!

Вили, честит имен ден, бъди здрава и щастлива bouquet!

Благодаря, че отговорихте на въпросите ми Heart Eyes. Стейси хапва твърда храна в 11, 14 и 19 часа, и ми се струваше, че трябва да  е с 1-2 часа по-рано, но явно докато са основно на мляко децата, ще е така.
Стейси спи  по корем и ми се струва, че спря да се буди повече от 1 път именно заради това.

Сиси, количката е страхотна, маневрена и e много стилна. Още на втория ден получих комплименти за нея. Само две неща не ми харесват- сенника е малък и няма много място за багаж, но ще измисля нещо.

Марулка, както винаги страхотни месечинка и торта Heart Eyes!

Чочи, мерси за анкетата bouquet!

Деннива, още не съм поръчала очилата за Стейси, все още се чудя , защото едва ли ще ги търпи. Но пък не само Стейси не трае такива неща по нея Thinking.
Телешкото месо аз го дадох преди две седмици. Тук нали са бурканчета с месо само, добавям към 90 гр. зеленчуково пюре 1-2 бебешки лъжички телешко.
Жълтък ми препоръчаха да дам на 7-7.5 месеца. Но най-добре питай вашето педи.
Аз купих ето това гърне http://www.amazon.com/BabyBj%C3%B6rn-055115US-BABYBJ%C3%96RN-Pot … 435511&sr=8-1 , виж рейтинга и коментарите. Аз съм много доволна. Не бих взела нещо, което да я забавлява, за да не се разсейва, а да си върши работата.
Cлънцезащитен крем взех на Мустела ,50 фактор, но следващия път ще взема  California baby или Aveeno.
Обувките за прохождане още не съм гледала, мисля, че ни е рано.

# 50
  • Мнения: 398
Маймунче, Hug
 аз гледах слънцезащитен крем и на калифорния бейби, беше 30-ти  фактор и към 80 мл струваше към $18, докато на авино за към 115 мл струваше към $8-$9 и беше 45-ти фактор.
Аз в началото ползвах козметиката на Мустела, струва ми се, че е доста напарфюмирана (не че Алекс е имал проблеми заради това) и преминах към Авино и съм определено доволна. Затова си мислех и за слънцезащитен крем да взема Авино.
Чувала съм, че било по-добре за малки деца/бебета да се взема по-нисък фактор, че нали уж по-малко химии имало в тях...Вие как мислите?
Много ми хареса гърнето на Стейси, изглежда удобно  Wink

# 51
  • Кърджали
  • Мнения: 10 373
Добро утро!
Отново не се наспах, Кати се буди по сто пъти.Вече нямам сили направо. И не знам от какво - не иска вода, не иска биберона/то нея кога ли я иска/, не дава да и докосна венеца, за да го намажа с гелче.Иска само да суче, но не суче така както, когато е гладна, а едно вяло, което ме навежда на мисълта, че едва ли се буди от глад.
Иначе хапва твърда храна към 9,12,15 и 19. Почти винаги обаче после си суче.В това отношение вече се сдърпахме с мъжкото тяло. Като си е в къщи, все и дава от нещо, да опитвала била, и накрая като дойде време за пюрето, Кати се дърпа, защото не е гладна, нали преди малко точно е опитала нещо и стомахчето и е залъгано. Ей, вчера ми писна на село, да обяснявам, че след малко ще яде, да не и се дава нищо, не та не.Аз кво съм разбирала. А тая сутрин мъжо ми вика - е, имаш една седмица да ми докажеш,че се буди заради това, че и давам от нашата храна. ooooh! Аз какво обяснявам, той къде го избива... Направо ми кипна рано рано.
Майка ми и тя вчера вижда за малко Кати и почна пак - на братовчед ми детето на 6 месеца тежи 9 килограма, Кати на 8 месеца едва едва тежи толкова, колко слабичка била. То щото все едно аз я държа гладна, та да не качва  Crossing Arms
Дребосъчка спи в спалнята, на нейното си легло, поради липса на стая, която да бъде нейна. Много искам ако успеем да изтеглим кредит, да си купим апартамент и в него тя да си има нейно си място. Обикновено като я приспя и я сложа в леглото и, се завърта настрани, а после по корем.Почти вече не я виждам да спи по гръб.
Новото при дребосъчка е, че от вчера само повтаря "кака кака ". Един - два пъти прави опити и както е изправена, да се пусне и с двете си ръце, засега неуспешно.Но нали детето си е упорито магаре, скоро ще успее...

# 52
  • Мнения: 250

denniva,по принцип Йоан се грижи за Дани,но чак такава любов за сефте им се случва  smile3503
maimun77,изпълнявам желания всякакви   newsm03

Уф,пералнята ми нещо се развали  newsm45.В събота идва майстор и каза,че или някакъв нит се е "скъсал" /което,ако е така,е добре,защото може да се смени/,или е счупен барабана /което означава нова перална/.Утре майстора пак ще идва вкъщи,ще разглоби пералнята намясто и ще си каже тежката дума.Е,не случихме на пералня и това си е  smile3518

# 53
  • София
  • Мнения: 15
Добро утро мамита!
Денива погледни тук: http://september2008.multiply.com/journal ще можеш да си отговориш на много въпроси относно захранването.
Чочи на нас пък вчера ни се повреди кафемашината и сега сутрин съм като слепец, просто няма събуждане, а и кафеварка нямаме даже. Мрън.

# 54
  • Мнения: 755
Нека се научим да прощаваме, нека бавно остаряваме, нека повече да се обичаме, на себе си да приличаме, нека бъдем по- добри, не само в такива дни! Христос Воскресе!

При нас настава някакъв ад и със заспиването не само със спането... от както Йоана вече отигра ставането от легнало положение, вече няма заспиване в легнало положение... Crazy Постоянно става да седи или да е права , ужас ми е някакъв , защото съм със сгаваемо легло /дървено и остана в бг/и от него може да се преметне. На второто ниво е още и мисля някакъв среден вариант като ниво , защото пък другото е много дълбоко надолу и тя не може никъде да се хване и крещи недоволна , че е толкова в ниското... абе няма оправия.. Постоянно ми се "кара" и е кисела заради зъбите, въобще весело е... Crazy Mr. Green Crazy
За лексикона/каквото запомних/: Йоана има две хранения с твърда храна: обедното в13:30ч и следобяд в 17ч. яде каша. Не всеки ден хапва и по половин намачкан банан някъде към 11:30ч. Другите 3бр. хранения са и кърма.
Спи си по гръб и на една страна. Гладя още, но ми е много уморително и все си ги трупам...  Crazy
Миа_ата, честит рожден ден!   chef

Последна редакция: пн, 05 апр 2010, 20:10 от Fortune

# 55
  • Мнения: 250
cveten prashec,кафето можеш и така да си го направиш  newsm03 :

# 56
  • Мнения: 1 208
Александра, кажи на майка си ,че другото Кате /моето  Mr. Green/ е на 9м. и 3 дни и няма и 7кг  Mr. Green

После ще чета,че отивам да правя картофени кюфтета

# 57
  • Canada
  • Мнения: 649
Здравейте момичета,
абе имам следната питанка: как правите кус-куса за бебета? Малко че е срам, но никога не съм правила кус-кус и тъй като знам че се прави с прясно мляко, пък нали още не даваме и затова питам...

# 58
  • София
  • Мнения: 15
Карелия, аз кус-кус никога не съм правила и яла с прясно мляко, аз го правя като попарата само с масло и сирене знам, че някои го правят с прясно мляко, но въпрос на вкус. Кати не го харесва предполагам, че защото сиренето е обезсолено и самия кус-кус не е сладичък като сухарчетата на Хип и всъщност няма почти никакъв вкус, та я разбирам, пробвах един път да сложа и АМ вътре, но и така на го хареса, та сме си на попарка.
Чочиии даже и така не мога да го пия, защото единственото джезве което бях купила да варя на Кати водата, когато си купихме електрическата кана, го дадох на майка, като я водим там да й преварява вода в него, та така. Голям срам. Хахаха!

# 59
  • София
  • Мнения: 423
Карелия, ти ме уби просто  Shocked, как с прясно мляко? Аз взимам за сега кус куса на Плазмон- Микро нещо си. Тойн е много дребеен и няма нужда от пасиране. В 200гр вряща вода се слагат 2 супени лъжици и след 2 мин е готов. Аз изцеждам излишната вода без нищо, защото ако е без капчица ще стане много сух после. Реално го оставям с малко водичка, после като сложа масло на върха на ножа и сирене колкото кибрит, става кашичка лесна за преглъщане.  Става много вкусно и при нас се изяжда двойна доза всяка сутрин. Ама с прясно мляко не знам как се прави  newsm78
Цветен, за това от 10 години пия само нес кафе, лятото го правя със студена вода. Като забременях го пропих с мляко, но сега отдавам част от надебеляването ми на него и започнах пак чисто. Сега се сетих, някой има ли новата машина Долче Густо, дали е хубава

Последна редакция: пн, 05 апр 2010, 11:51 от Mime-to

Общи условия

Активация на акаунт