Отговори
# 735
  • Мнения: 8
Здравейте и от мен.
Честито на Sladkish4e, Kaat, Tatqna25 и Pinzi, нека бебенцата бъдат много послушни и да растат щастливи за радост на майките и татковците!
Мечопух аз се чудих защо не те видях днес, съжалявам за неприятностите, които са ви се случили! Лекцията в ЦУМ днес лично за мен не беше особено полезна, просто не харесвам лектори, които не умеят да поднасят информацията синтезирано и последователно, но след лекцията имаше презентация на фармацевтична фирма, занимаваща се също с хомеопатични препарати, презентираха доста подробно бебешко-детска серия за различни проблеми, като колики, растеж на зъби, гастро-проблеми и т.н. Е фирмената презентация ме спечели за каузата и определено бих се заредила с техни продукти и бих ги давала на детето си.
Момичета и на мен Катерина80 ми се губи, явно ще си имаме още едно бебче!
Гале, МилиВанили и аз съм във вашия отбор момичета, сигурно ще затворя последната тема тук! Вчера ходих на преглед е няма признаци да се ражда скоро, по-лошото е, че според лекаря няма да се ражда нормално, защото коремът ми изглеждал много голям и не се бил смъкнал въобще и ако бебчо си поседи така до термин ще понатрупа още доста и ако пробваме да раждам нормално най-вероятно ще приключим със секцио. Другата седмица пак ще се гледаме да видим последно какво ще правим!
Елица опасен разказ и аз нещо Шейново не ги харесвам много Wink
ГерганаК направо нямам думи! Добре, че Кая в момента е добре!
Лека вечер от мен!

# 736
  • Мнения: 63
Татяна25, диди666 и пинзи - ЕДНО ГОЛЯЯЯЯЯЯЯМО ЧЕСТИТО!!! Да са ви живи и здрави бебчовците!!! Днес как хубаво валя цял ден, ще им върви по вода на душиците!!!

Върнахме се ние от 'Мисия Лондон' - баси тъпия филм  Tired
Там ми се появиха контракциики с леки болчици, като пред цикъл. Ама не мисля, че е нещо сериозно за момента. Но поне това е знак, че  все пак ще се роди този април, не другия, нали??  Rolling Eyes

# 737
  • Мнения: 12
Честито на Пинзи ,Татяна и Диди!Много радост да ви носят малките рожби!

Много хубаво име  Малена-веднага се сещам за едноименния филм с прекрасната  Моника Белучи .Пинзи,нека твоята Малена да бъде дваж по-красива!

milli_vanilli ,филма ли ти докара контракций с тъпотията си? ooooh!  Laughing Ако е от него искам и аз да го гледам Crossing Arms

Но поне това е знак, че  все пак ще се роди този април, не другия, нали??  Rolling Eyes
Разбира се ,че този април ще е ,ето вече и първи признаци имаш-аз залагам за 19 април  Hug

Иначе за мен съм си харесала 23 април .

# 738
  • последна надежда
  • Мнения: 243
ГерганаК, Мечо пух, Неличка Дано бързо нещата при вас се наредят.

Данче съчувствам ти за свекито. Аз с майка ми едвам се оправям. Добре че идва рядко. Говорила е някаквии глупости на Ники за това колко крехки са бебетата и сега той не смее да пипне Марк. Днес и направих забележка и почна да ме кълне  ooooh!.

Момичета, какво давате при колики? Марк само реве и се гърчи. Миналата нощ е спал три пъти по 1ч, а по-миналата само 2ч. Пробвах всичко което помня, че е действало при Ники. Масаж, бял шум, носене в тигърска поза, на рамо и на ръка. Мажа му коремчето с едно кремче за колики и по цяла нощ се разнасяме. Но много го боли. Дано да мине скоро, защото вече съм на автопилот  Confused.

Та в тази връзка ако има излишни свекърви желаещи да дондуркат ревящо бебе ги пращайте насам  hahaha.

# 739
  • Варна
  • Мнения: 223
Момичета на колко време трябва да станат контракциите,че да тръгна към болницата.
Уж си мисля ,че знам,ама като дойде момента и.... newsm78
От полунощ съм с контракции,но нерегулярни.

# 740
  • Мнения: 3 695
ЧЕСТИТИ БЕБЧЕТА НА TULY, DIDI666, KAAT, PINZI И TATQNA_25! ДА ИМ ЖИВИ И ЗДРАВИ!  bouquet
Момичета на колко време трябва да станат контракциите,че да тръгна към болницата.
Аз засичах в продължение на 1 час контракции през 6-7 мин. и тогава се ориентирах към болницата.

"Като общо правило – след като получите в продължение на около час регулярни, болезнени контракции, които траят около минута и са през 5 минути, е време да се обадите на доктора или акушерката.". От тук: http://www.biberonbg.com/info/fazi_rajdane.htm
Успех!  Hug

# 741
  • Варна
  • Мнения: 223
tini-mini,   bouquet

# 742
  • Мнения: 127
Ивета аз вчера най-накрая купих Инфакол, не е химия, като кашичка е, има вкус на портокал, спинка сладко сладко Кая тази нощ  Peace

# 743
  • Мнения: 63
toni.to/b] и при мен беше така снощи. Даже се събудих 2 пъти, че ме болеше корема.  Добре, че не се зарадвах, че гледай пак къде съм си  Tired
Вече започвам да си мисля, че всички неразположения идват от промяната на времето, отколкото от това, че има някакво бебе...
Както и да е - тони, пожелавам ти да станат по-регулярни контракциите...

Данче, издърпай си дедето от ръцете на свекървата  #Cussing out  Сега даже имаш перфектната възможност - нали заминава днеска и утре да сади някакви глупости там - та като се върне в понеделник и посегне да го дундурка с часове и кажи - оооо, извинявай, ама така бързо свиква с хората и да го носят, че цял уикенд ни побърка, ако искаме да го оставим...или нещо от сорта. Тя добре, че кърма няма, че щеше и тва да прави сигурно.  Пфуууу   ooooh!

# 744
  • Мнения: 38
iveeta,аз давам инфакол също,но може да пробваш и Колийф!те са по-скъпи,но действат на друг принцип,разграждат лактозата.

http://www.colief-bg.com/pages.aspx?id=6
 Аз от  Инфакол не мога да кажа 4е съм кой знае колко доволна,но и колийф пробвахме,зна4ителна разлика няма.Но страшно много ги хвалят  като 4ета из нета...?те са английски също като инфакол,но  трябва да с епробват,определено всяко дете е разли4но!
милли ванилли,още малко,бе ,мила!то направо не остана!!!!не й давай зор на момата  Hug
марини,благодаря ти,миличка!Зна4и не е проблем 4ак толкова 4е са ми разли4ни шишетата Simple Smile)аз от любопитство да пробвам кое ще и е най добре и засега определено е НУК ,Др Браун е супер също,и с Авент някой път и давам,а сега ще пробвам това на Томми типпи,та да видим Simple Smile

Последна редакция: сб, 17 апр 2010, 09:40 от anni2002

# 745
  • Мнения: 0
Здравейте !
Честити бебчета на всички мами!Нека сладките бонбончета да слушкат и радват мама и тати!
 baby
Доста време не съм ви чела , тъй като нямах интернет.
Вчера ходихме на преглед при педито , тъй като на Моника й се запушва много нослето .Изписа й капки -физиологичен р-р и капки за рахит.Претеглиха я , и се оказа , че сме наддали 1.300кг.Тя се роди 3.200 кг , изписаха ни 3.00кг , а сега е 4.300кг.
Моничка е много лакома и яде на 3 часа - не мога да я науча на тази пауза през нощта.Освен това  не иска да пие вода - така я изхвърлям -мръщи й се и я бута с езиче. Rolling Eyes
Еличка голямо чудо си преживяла  #Crazy
По този повод раждах не в Ямбол , а в Сливен -Окръжна Болница и съм много доволна от избора си.Изключително внимателни , отзивчиви ,екипът от лекари беше много добър.
Ще ви разкажа накратко и за моето раждане.
Бях доста време с контракции , които с всеки изминал ден зачестяваха , но не бяха регулярни.Ходих на преглед в Сливен и ми казаха когато зачестят на 5 минути да постъпвам в болницата, ако ли не да постъпвам след 10 дни под наблюдение.След 12 дни на 17.03 в 16 часа се реших да постъпя вече в болница , тъй като имах болки и контракциите ми се засилваха на 8 -10 минути.Разкритие нямах кой знае какво-3 пръста..Като отидох , веднага ме приеха , прегледаха и ме вкараха в предродилна зала.Ужас- не очаквах толкова бързо всичко да започне.Започнаха да ми слагат мускулно -босколизин на 3 часа , от който не виждах нищо  , само размазани силуети.Започнах да прокървявам , но разкритието си беше същото .За моя изненада не правиха клизма в тази клиника , казаха , че не работят по тези стари методи. Тъй като нямаше развитие раждането , ме преместиха в друга стая , за да поспя.На сутринта в 7.00 часа ме включиха но система с 3 болкоуспокояващи , за да ми се увеличи разкритието и да се изглади шийката.В началото болките бяха слаби , но след 2 часа станаха по- силни.Две акушерки бяха непрекъснато до мен и ме питаха как съм , боли ли ме , защо не охкам и викам като другите.Разкритието ми се увеличи на 8 пръста и докато го установяваха при прегледа , ме хванаха същинските родилни болки  с напъни .В 11.30 часа ме вкараха в родилна зала -спомням си , че ме вдигаха , за да ме качат на масата за раждане.
Бях изпаднала в такова състояние , че не виждах нищо , само чувах гласовете на акушерката и докторката и на третия напън излезе на бял свят моето съкровище Моника.Веднага , след като прерязаха пъпната връв ми я сложиха на гърдите .Това беше първата среща с моето бебче.Имах само един външен шев , който направиха с местна упойка и с голямо внимание.Непрекъснато ме успокояваха и окуражаваха.Докато лежах в залата , показаха бебчето на майка ми и на мъжа ми.
Екипът , който ме изражда беше страхотен.Много съм доволна от професионализма и доброто отношение на всички -лекари , акушерки и санитарки.Не съм попадала на мърморещи и недоволни. Thinking
Бебчето и аз бяхме добре и ни изписаха на четвъртият ден.
Така протече моето раждане!Искам да успокоя мамите , които още не са родили , че не е страшно да те включат на системи, трябва само да изпълнявате наставленията на лекарите и всичко ще е наред!
Поздрави на всички и на мамите , на които им предстои раждане - късмет и леко раждане!  bouquet

# 746
  • Мнения: 3
   Здравейте, момичета! Ето ме отново тук. Пак ще ходим при доки на преглед. Благодаря, за отговорите!
Честито на didi 666 и  Tatiana 25! Много, много усмивки с новите членове на бандата! Да са им живи и здрави!
metchopooh, и на мен ми се подуват ръцете нощем и ме болят. Някъде четох, че се среща често към края на бременността. Като ги раздвижа, всичко се оправя. Не се притеснявай!
Аз две нощи имам серии от контракции, но нищо. Явно са само предизвестници. Днес е 4-ти ден след термина. Баткото ни е роден на 22.04 с два дни преносване. Явно бебка иска да бие рекорда и да приближи неговата дата.

# 747

Общи условия

Активация на акаунт