Красиви като пролетни цветя са НОЕМВРИйските деца - 8

  • 28 809
  • 740
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 307
Привет, привет!

Стейси, честито ви преобръщане! сега голям кеф, сигурно само това ще прави 2-3 дни Laughing

Яничка, ние още не сме си открили краката, а имам специален чифт чорапи които дрънкат, и с нетърпение чакам да си ги намери краката за да й ги обуя. въпреки че като те слушам с тия мокри чорапи то май по-добре да не си ги намира newsm78

Янечек, все забравям да кажа че още ми е смешно за това как голямото ти дете се дупи и вика "гризни ме и мен" Laughing

ние утре сме на консултация, тръпна в очакване, дано детето да е наддало добре, да сме овладяли проблема с теглото, че май-май и ние ще сме от най-дребните в темата... вчера беше по-студено и й обух един гащеризон който е за 3м #Crazy, на Джъмбо, а те обикновено правят много лилипутски дрехи  #Crazy

губят ми се Кики, Раличка, Бая.... мацки кво става с вас?

LiloAndStitch - Честит рожден ден на милото ти! Да е жив и здрав и много, много послушен!
За мафията си права - няма скрито покрито, изловиха ме  hahaha

# 46
  • Мнения: 110
Здравейте!!

Най после доживях и аз да се включа!! Embarassed Ама чинно съм ви изчела.

Честит рожден ден на Мимс!!!

Аз гости имам от БГ та се позагубих.... Ама то голямо шетане и децата та време хич не ми остава.По рано бях писала,че  вече не обичам гости от както се родиха децата,а сега още повече... #2gunfire Затварям врати у дома.  Mr. Green

Да се отчета вече  София е 7 кила,а Рая 6800 и двете по 66 см и това преди седмица. Големи май ни станаха децата.....  newsm78 newsm78

Яни не е ли малко рано за проходилки пък даже и за бънджи.... Аз ходя на физиотерапия тука  и ми казаха въобще да не помислям още за такива нещица..... даже да не сядат  и в моя скут и т.н.
За нощното хранене и ний си ядем, та се късаме....  Grinning
За захранването... Ами не са очаровани,ама и аз не им давам зор...  пробвам,правя пауза и тъй.... като не искат да ядат мляко и това е....
Eто ни и нас празнични

  

# 47
  • Мнения: 568
Като чета, май не съм единствения пораженец на полето на захранването. Днес Тео "яде" пюре от морков и ябълка, смесено с АМ. На първата лъжичка ме погледна учудено-намръщено-умоляващо. На втората изплю пюрето и опръска тапета. На третата вече се разрева...  Confused И така, днес не стигнахме до вчерашните 4 лъжички...

Мислех си да не е от лъжицата, както Яничек предположи, но... като му я давам празна, си я дъвче. Тя е бебешка, малка гумена... Празна не му пречи. Само когато е пълна с пюре  Rolling Eyes

Утре ще му дам почивка на Тео, за неделя ще си помисля, и от понеделник пак започваме мъките...


Мим'с, честит рожден ден! Усмивки и късмет!   bouquet

Стейси, честито ви обръщане по корем  Flutter

# 48
  • Мнения: 418
Добро утро!!!

Деси, аз ползвам кафена лъжичка, но не я пълня много, че иначе на Тони му се повдига от многото пюре в нея. По малко му давам и не го насилвам. Ако не иска спирам да го храня и му давам да суче Simple Smile Така че ние все още сме на фаза пробване, а не на заместване на хранения  Peace Има време за всичко.
Вчера много ми беше интересен как си смука едно ябълково резенче, като си го държеше сам  Grinning . До този момент бях ме давала, но аз държах парчето  Peace

# 49
  • Мнения: 53

ооооо банда гледам мафията разкрила Елвирестету даааам опасна работа сме даааам

Кло благодаря за закуската  Hug Яничка правилно ти е казала,не ти трябва софтуера.Така както ти е обяснила така можеш да ги свалиш(да не пиша и аз да се повтаряме) Софта ти трябва само ако има някаква програмка за обработване на снимките.А иначе сваляй на воля  Wink

Елистче ама многоооо сте сладурковчета бреее лелеееее  Hug Hug Hug Хайде почвай по редовно да драскаш  Wink На желаещите за гости им дай часове в един ден от седмицата и така Майтапчееее

Елвирестетуууу дааам Бая наистина зачезна някъде  newsm78 Те нали имат кой да ги отменя в грижите и много либовен живот му удариха с половинката  Crazy Електричката ще я издам обаче тя е вече учещо-работеща мама демек супер мамааааа  А Киката има една сладка гостенка  дето много и помага и тя го е ударила на рахат  Wink  Whistling Ей сега си изядох боя  Mr. Green

LiloAndStitch благодаря ти  Hug дааам аз и казах на "колежката" CRLN че шъ правим фпотографстване заедно  

Ние вечра ходихме до лекарката и от вратата ме застреля с въпроса-По колко пъти кашля? #Crazy Еееегасимус де да знам че трябва да следя и това...ми неможах да отговоря.Татито и каза по два на час...е повече от два казах аз ...ма чак пък колко.. newsm78 Еми каза че вероятно е от зъбките и да го следиме за всеки случай.Да правя промивки два пъти на ден с физ.разтвор.Ко ще рече промивки(май такава дума използва) Аз му капех по няколко пъти вчера 3-4 капки на ноздра.Обаче тази сутрин се опитах да следя по колко кашля че започна и повечко да кашля.Да видим днес какво що...а и венците доста са подути.

хайде стига съм писала усмихнат ден използвайте го за разходки че уикенда ще е за под завивките

# 50
  • Мнения: 53
..
Усилено издирвам лятна количка. Моля ако някой се сдобие да споделя каква, как върви и т.н  Praynig
...

ох шъ мъ уморите от смях аз се сдобих с една модел 2002г,с лети джанти,джам-таван,ел.стъкла и е инжекцион та дрънка 1stroller tooth

Някоя мама четох е питала за колажа - всеки може да качи снимка на бебчето си разбира се.В папка за колаж и моля по една (който е качил две няма проблем) ама моля ни съ уливайте има други папки за снимките на нашите бебчета. Peace По добре вие да изберете снимка която най ви харесва а не мамата която ще прави колажа  Wink

# 51
  • Мнения: 18
Ау току-що разглегах снимките за колажа, е няма такива сладурковци, а пък дамите мала мале, красавици.

# 52
  • София
  • Мнения: 225
Привет ...
Аз набързо минавам да надникна. Тия две нощи една идея повече спим всички. Пробвах и аз каша да давам и засега сме с променлив успех - първите два дена плю, на третия изяде доста без проблем и снощи пак отказа. Ще пробвам и днес като я разбъркам с кърма и ако не става няма да я мъча повече.

Лятна количка и аз ще взимам със сигурност, но още проучвам моделите. Ще пиша като избера.

# 53
  • Мнения: 0
Здравейте!
Аз да се похваля моята Моника още от 3-я месец спи по цяла нощт. След като я изкъпем и нахраним в 20:30 заспива милото и на сутринта чак в 8 се събужда. Много добре ни се отразява спането. Но тя си е била само на кърма. От средата на март и давам сок ябълка, морков или круша, като постопенно го увеличих по 20 мл. сутрин и 20 мл. следобед.
ЗА ЗАХРАНВАНЕТО: започнахме като навърши 4 месеца преди няколко дни с кайсиева каша. Много й харесва аз й давам по 2,3 лъжички и като спра почва да се сърди. Разбира се й давам да се донаяде с кърма. Инъче кашата й я давам само за обедното хапване в 12.
Малко съм разтревожена, защото има много малко хранения на ден сутрин в 8, на обяд 12, следобед 15, 18 и вечер 20:30. Само 5 хранения. Но докито каза, че щом наддава добре значи всичко е ок. На 22 март последно се теглихме и бяхме 6900 гр. и 66 см.

За косопада: и моята коса започна, но то е нормално като не е падала толкова време.
Много целувки на всички и бързо оздравяване на болничките бебоци Simple Smile

# 54
  • Варна
  • Мнения: 29
Ей, този форум верно голяма мафия  Joy
Вчера говорихме с Betelgeize по скайпа, оказа се че сме работили заедно едно лято и после тя замина за София и си загубихме дирите. И ето къде се намерихме  #Crazy
И пак вчера, късно вечерта си говорим с CRLN пак по скайпа. И от дума на дума излезе, че е учила заедно с моето мъжле в едно училище по едно и също време, само дето не са били от един клас, ами съседни. И го позна по снимка  #Crazy
А кажете сега, че форума не е мафия, а?  hahaha
В тая връзка видях, че Октомврийки си организират национална среща за септември месец. Ние няма ли да си спретнем? Вече доста добре се познаваме от форума, ама друго си е на живо  Mr. Green
За косопада, на мен косата почна доста да ми пада още от февруари месец. И продължава. Освен на мен, на Ева също й пада доста косата, оплешивяла милото. Навсякъде в къщи само косми има. Съкровището само охка, че трябвало да свиква, щото с 2 жени в къщи от сега нататък така в косми щяло да бъде  Joy

# 55
  • Мнения: 19
Ние се завърнахме от Великденското ни пътешествие.  Малко поревахме първите 1-2 дни но като цяло много добре ни се отрази и искаме пак на разходка  car003 1swing.
Ето малко снимки от нас http://noemvri2009.snimka.bg/baby/nashite-bebcheta-4-6m.477195.18148566.big
http://noemvri2009.snimka.bg/baby/nashite-bebcheta-4-6m.477195.18148556.big
На всички които съм пропуснала Честит празник, здрави, весели засмени!

Имам въпросче относно пентаксима. Другата седмица ще слагаме пентаксим, но в аптеката казват че вече е по каса а педиатърката да си го купим а то няма от къде, някой ако знае нещо повече моля да сподели?! Отивам да почета малко и ще се включа пак.

Последна редакция: пт, 09 апр 2010, 12:49 от Alissa

# 56
  • Мнения: 499
Записвам се.
благодаря за темата.
Нямам време да ви пиша но ви чета редовно.
Ние сме добре ядем по 5 пъти на ден. Като на обад по едно бурканче понякога си иска и допълнително. Следобяд кашата, вечер малко мляко и едно бурканче лека нощ. Не иска да пие млякото от месец насам и за това се храним така обилно. Простокато помирише млякото и ме бута с ръце и руптае. Сега ще кача малко снимки.

# 57
  • Мнения: 116
Здравейте и от нас!
Алисса ме е изпреварила с въпросчето за Пентаксима!И аз днес се сблъсках с тази поредна българска  недомислицаНакрая звъннах на педи и тя ми вика-"Споко,бе,мила,бърза работа нямама!Като го пуснат по каса тогава ще го сложим,а и парички няма да даваш!"Не знам защо това не ми прозвуча много успокоително,но се оказва че на практика нямам друг избор.Само забравих да я попитам като забавим 3тия пентаксим и другите ваксини ли се забавят,че от каката хич нямам спомени.Някой ако знае.....
Ококори се Виконка!Лек и слънчев ден на всички!

# 58
  • Мнения: 6
Алисеееееее-завидях ти благородно за моренцето...... Grinning

# 59
  • София
  • Мнения: 48
Здрасти...да не ме забравихте вече...тука съм...няма отърване от мен.
та на кратко да разкажа защо се позагубих...
Първо нямахме интрнет и нямашекак да пиша, после заминахме за Враца и там си откарахме 2 седмици и там интернет ама дрънци...само разходки по цял ден и така.
После се върнахме преди Великден и се местихме. вече живеем в Красна поляна и днес най-накрая ми пуснаха нета. Та затова се позагубих достаааа време.
да се похваля...на моето слънчице му изникнаха двете долни зъбчета. Да си призная, неусетих кога е избило първото. Случайно погленах и хоп зъбче и след 10 дена другото.
Ние се захранихме с пюре от картоф и морков и картоф и тикфа, ама това с тиквата май по му харесва. Сега да не казвам голяма дума ама едно бурканче от 125 си го хапваме за обяд а вече неще и млпко след пюрето. Та така при нас.
Сега вече имам нет и ще се включвам по- често.
След две седмици си отивам малко на Каварна, че ми е домачняло вече за вкъщи.
Честито на всички празнуващи днес. ХРИСТОС ВЪСКРЕСЕ със закаснение.


Норче гледах те аз по ТВ браво за смелостта .....


Айде отивам да видя какво сте писали...

Общи условия

Активация на акаунт