Отговори
# 45
  • Мнения: 339
 Благодаря Неличка и Марини Simple Smile Ще се опитам да измисля нещо за слагане отгоре, че така не се издържа. Май трябва да си нарежа много малки парчета от пелена.

# 46
  • Мнения: 6 080
Честито бебе и на Адди
аз еднократно дадох Еспумизан и резултата е запечен Георги,милия  оня ден цел ден се мъчи и вчера му помогнах с термометъра(което е много гадно,но поне се изака),а иначе цял ден напръцкани памперси сменях,снощи се изака нормално но днес още не е а уж си хапва,ама има време.

# 47
  • Мнения: 2 401
АДИ, ЧЕСТИТА МАЛКА ДАМА СОФИЯ! Как мина раждането?
Ивета, не бързай да се притесняваш, аз знам и за случаи при който бебето беше на вашата възраст, изцяло на кърма и спря да се изхожда всеки ден, след консултация с лекар се установи, че няма никакъв проблем и бебето си се храни нормално! Иначе сигурно знаеш, че след 40 ден бебетата, които са само на кърма е нормално да нямат наакани памперси всеки ден, но тъй като Марк е по-малък, ако това положение се запази, може би е добре да се консултираш с педиатъра!

# 48
  • последна надежда
  • Мнения: 243
Ели аз слагам една пленка на повивалника. И ако видя че почва да пишка му увивам крачетата и дреболийките с нея. Понякога се пробвам да практикувам ЕБХ и като му махна памперса го водя да пишка в мивката на банята.  

Обадих се на педиатъра. Ако до три дни Марк не се изходи ще трябва да помагам с търмаметъра  Confused. Иначе не било толкова притеснително.


# 49
  • София
  • Мнения: 122
Да е жива и здрава София на Ади  Hug
А, тук съм си Wink Освен това апетита ми се завърна с пълна сила  Laughing
Вчера през нощта май за пръв път имах истински контракции, но само няколко. Както каза мъж ми съм се погрижила да ги имам Mr. Green Леко го потормозих вечерта, повторих и сутринта, мисля и довечера да се поработи по въпроса, че после знаеш ли кога ще може  Joy
Ивета, аз не съм много наясно, но от това което четох в кърмаческия понякога бебоците много добре усвояват кърмата и затова няма наакани памперси. Не се хвърляй в музиката, че почнеш ли и затова да се притесняваш  #Crazy Аз с дребната освен с термометър успявах и с листенце от мушкато, но не си е работа  Confused
Аз си направих една голяма разходка, купихме на милото маратонки и дънки. После минахме през пазара и си всехме 5 кг ябълки  Simple Smile Но съм голям забраван, трябвало да си взема чаршафите след 14ч., пък аз отидох в 11ч.  Blush та ще се ходи пак в понеделник.
За стимулирането  на кърмата/или май по- скоро с цел отпускане, за да потича по-лесно/ на мен ми препоръчаха един български билков чай/има го в Билковата аптека на Венелин и Шишман/. Аз си взех един пакет да имам под ръка, струва 2,6 лв. Една приятелка е много доволна от него, а и от други мами съм чувала добри отзиви Hug

# 50
  • Мнения: 58
Моят Адриан се запече от тези капки за колики. Ползвахме Инфакол и Саб Симплекс и не беше акал 4 дни. Трябваше да му даваме Лактулоза да го прокара. Криси не я запекоха чак толкова, но и тя разреди ходенията. От вчера сме ги спрели да видим какво ще стане. Аз като гледам и с капки и без капки все толкова реват и се гърчат. От време на време им даваме чайче от копър на Хип.

# 51
  • Варна
  • Мнения: 916
Мами, я кажете хапвате ли си млечни продукти - кисело мляко, сирене, кашкавал, прясно мляко? Сега прочетох в книжката за кърменето, че честа причина за коликите било това, че майката яде такива продукти, а те съдържат краве мляко. Пише, че някой по-чувствителни бебчета и от малки количества се влияят и ако се спрат след 2-3 дена се наблюдавало видимо облекчение при бебчетата. Чудя се дали е вярно.  newsm78

# 52
  • Мнения: 1 111
мечо пух, може ли да кажеш какво е това чайче, което си си купила...
ясно, занчи кафе, кола, газирано не може да се пие...А може ли да се яде чесън и лук, т.к. ми казаха,че засилвали кърмата Rolling Eyes
и въобще-кои са препоръчителните храни при кърмене

глори бг, благодаря за разяснението...ама нали все препоръчват тази боза за кърма и аз пия, за първи път чувам, че тормози бебешките коремчета...Спирам я веднага, тъкмо и за мен по-добре,че не  яобичам толкова

Аз пия прясно мляко и то домашно /много го обичам/ и не съм забелязала проблеми....дори и киселото ни мляко  е домашно...

Последна редакция: сб, 17 апр 2010, 20:41 от tuly

# 53
  • София
  • Мнения: 122
ВЕСТИТЕЛСКИ АНОНСДНЕС В 19,2ч. NEFER Е РОДИЛА МОМЧЕ - ДАНИЕЛ С РАЗМЕРИ 4 кг И 52 см.
Без епидурална упойка, но с окситоцин. И двамата са добре, пращат поздрави на Всички  Hug




Да е жив и здрав, весел и усмихнат, добър и умен!!!  Heart Eyes

# 54
  • София
  • Мнения: 122
tuly - на пакета пише - Лактогонен чай, явно си е по рецепта на аптеката. Не пише какво съдържа. Доколкото разбрах го продават по билковите аптеки. Ако искаш мога да ти взема един и да се видим по центъра да ти го дам, или да пратиш някого. Аз живея до Попа и мога да отскоча до аптеката.
За прясното мляко, аз прочетох, че не бива да се прекалява по време на кърмене. Не повече от чаша до две дневно/и аз пия много прясно мляко/. Основната причина е да не развие бебока алергия към млечните продукти.

# 55
  • Мнения: 3
Аз до  колкото знам не трябва да се прекалява с млечните продукти (яйца, мляко-особено краве),да се избягват  фъстъци, цитросови плодове, ягоди (защото са алергенни) , боб, леща, грах (за коликите) както и кофеин, шоколад, газирано. Хубаво е да се хапва хляб, да се пият течности, бирата също съм чувала че стимулира кърмата заради хмела. Не знам дали има общо, но аз ям по 4/5 банана на ден, а кърма имам за цяла ясла. В  момента Ема яде около 100мл, а аз изцеждам после още към 200мл и нещо даже

# 56
  • Мнения: 2 401
НЕФЕР, ЧЕСТИТ ДА ТИ Е ГОЛЕМИЯТ ЮНАК ДАНИЕЛ! Hug

tuly, по принцип може да се яде всичко стига да не се злоупотребява с количествата и ако се забележи, че след някоя храна бебето е неспокойно, да се ограничат количествата или изобщо да не се приема. За храните, които увеличават количествата кърма, може би е индивидуално, при мен специално от лука наистина се увеличава.

Понеже от няколко часа бебо е неспокоен и ми е постоянно в ръцете, използвам да постоя на компютъра, да ви покажа и две снимки, че май досега не съм качвала:
бебо http://farm5.static.flickr.com/4072/4528839868_94e697320f_m.jpg
аз с бебо и каката на изписването http://farm5.static.flickr.com/4001/4528823756_87e9eb695e_m.jpg

# 57
  • Варна
  • Мнения: 916
Мами, само да уточня, че питам специално за колики дали забелязвате да причиняват млечните продукти, най-вече от краве мляко. Иначе, че се водят алергенни е ясно, но е малко вероятно да се появят ако не се прекалява. Но аз питам за колики - пише, че дразнели стомахчето.  Peace

Алисита, браво на теб, че имаш толкова кърма. smile3501

Сега и аз ще се разровя от къде във Варна мога да си купя този лактогенен чай. Отдавна чета страхотни отзиви за него. Абе аз се замислих сега, нали имам малка операцийка на гърдата от фиброаденом - дали няма да попречи, в смисъл да имам прекъснати каналчета или нещо подобно?  newsm78 А на другата пък имам нов фиброаденом. Оф дано да нямам проблеми с кърменето.  ooooh!

Nefer, честито ти синче! Ама и ти голямо бебче изкара. Да ти е живо и здраво и много да те слушка.   bouquet

# 58
  • Мнения: 233
Звездичка, много сте сладки, мила!!!!!!   bouquet


Гале, в МД няколко кратно ми обърнаха внимание да огранича прясното мляко, лук, чесън, домати, боб, леща и в никакъв случай боза!!!
То верно, че на всеки различно действат, ама не съм и зайадняла за тези продукти, така, 4е мога да си позволя да не ги консумирам! Иначе за кърмата не се притеснявай - колкото по - често слагаш бебо на гърдата да те стимулира, толкова повече кърма ще слиза - организмът е така устроен! Само не се притеснявай - че нервите оказват влияние!   Heart Eyes
А чая ще го има в по-големите аптеки - доста търсен е!  Peace
P.S. случайно блузката ти да е от Гърция?  Flutter

Последна редакция: сб, 17 апр 2010, 21:34 от glorybg

# 59
  • Варна
  • Мнения: 916
P.S. случайно блузката ти да е от Гърция?  Flutter
хи хи, не! Не помня от къде е даже, имам я от много време и няколко пъти щях да я подарявам на приятелки, че все не й идва реда за обличане, но сега голямо приложение й намерих. Само тя и още една блузка ми стават и само ги менкам.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт