АВГУСТинче вече лази, а на мама и е все по-трудно да го пази ... тема № 16

  • 22 955
  • 742
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 105
Здравейте!
Ей каква хубава темичка ни е пуснала пак Асито и е взела да се пълни с хубави новини! Hug
Захира, Честит ти рожденник newsm38 Аз изтръпнах като прочетох за  EFP и си си спомних как аз разбрах,че съм бременна и ми стана много готино имаш от мен  fingerscrossed
Ох,ние днес няма да ходим на разходка,че много духа тука от това море,а малкия нещо ми е със задна хрема и не ми се изважда.Утре сме на консултация и ще видя какво ще кажат тия измислени доктори.Дано само му мине скоро,че в неделя ще си го кръстим
.Вие какво подарихте на кръсниците на бебчетата(който са ги кръстили вече)?
Аси Честити ти месечинко!Все така да е послушен и много да ви радва! Heart Eyes 1crib

# 46
  • Мнения: 219
госпожица Кобрети, как кайми бе  Shocked Аз в нашата кухня кайма не съм видяла, мусака да правят, то е с месо. Дори днес беше някаква манджа с картофки, и дадох и на Митко. Е много я хареса, а си бяха картофчета и си дъвче човека, за което много се радвам. Още месец и половина и го почвам с кухнята, а до тогава май ще й е свикнал  Mr. Green
Ей, Захирка, смятам аз колко ще им е разликата, дай Боже, около година и 4-5м ще да е. После ще ни се оплакваш на мамите с породени и ще питаш "и при вас ли беше така"  Joy Много се вълнувам заради теб  Hug

# 47
  • София
  • Мнения: 591
Здравеите и от нас. Ау Захира като прочетах постати с теста не се стърпях да напиша и аз нещо (а отдавна не съм писала). Много ще се  радвам ако теста се окаже положителен. Ще ти стискам палци да е положителен.
Аси темата ти е страхотна. Винаги ги правиш много готини.

# 48
  • Мнения: 72
 Simple Smile Цвети, точно с кайма видях манджи и затова не ми се иска да й давам. Е, възможно е да мелят месце на място, разбира се. Това пак е кайма, но е друга работа, щото настръхвам, като си помисля в купената какво може да има. Но тя засега хапва малко супичка със сухарче на обяд, десерта е за следобедна закуска. Иначе супите са хубави. Обаче днес ме сюрпризираха ... с боб  Shocked Е, яде пюре, супата ще е за баща й довечера, на него му хареса да дояжда  Laughing

# 49
  • Мнения: 251
Здравейте мами Simple Smile

Захира  Hug Praynig Много ме развълнува Simple Smile Кажи какво става с Анди и папкането, започна ли да похапва по-добре?
Янче .. абе мила не се ли умори да търсиш разлики, да проверяваш всяко нещо Simple Smile Говоря за разликата супа-пюре Simple Smile Типичен журналист си, кефиш ме  Hug щи звънна (ако знаеш лафа)
Аси темичката е страхотна
Алегория, утре ме акай на гости Simple Smile
Амбишъс, липсваше ми  Hug Сега чакам, Поли и Ганушка да се появят да дадат отчет  Hug И за Лидето забравих  Hug профилактично Simple Smile)))
Междодругото гледахте ли сутринта в денят е прекрасен коментираха ваксините..  и казаха при ваксинация детето трябва да е абсолютно здраво, без сополи, без нищо. А в България докторите доста често го пренебрегват това. Настръхнах от разказите на една мама.

Омръзна ми от некадърни лекари, аз как съм насъбрала ще се пръсна. Вкарахме се в ебаси филма с тези болести. Малкия от сряда е с кашлица и задна хрема. И като се почна една одисея няма край. Ходих при личната, нея я няма някаква млада, вика гърдичките са чисти, но ни предписа сироп за отхрачване. На другия ден викам отиваме при хомеопт, не може 2 месеца да се въртим в омагьосан кръг. В петък като вдигна пак Т и лошо ми стана. До вчера се борихме с нея, като на всичкото отгоре малкия като се закашля и повръща, ама като голям човек, трепереха ми ръцете, а той повръща и незнам какво да направя. 2 пъти повръща и така плака, е едвам го успокоих. Нощес в 4 пак повръща ...  Tired От там мъжа ми почва, ти си виновна с хомеопатия не може да го излекуваме и всякакви такива...   Днес бяхме при някакъв много добър лекар УНГ в детска клиника към Александровска и човека се видя в ужас. Дясното уше пълно със секрет, а така бяхме и първия път когато ни боляха ушите, изисти го, изсмука хремата с вакуум (много плака малкия) и ни назначи само капки за нос. Вика ако искате да оздравее това дете спрете всякакви капки. Само фитилче реванол със спирт в ушето. Вика няма да предписвам антибиотик, е коремето е много раздразнено и по зле ще стане. Толкова добре го прегледа... ох И виждаш ли оказва се че тъпата докторка УНГ, която ни е преглеждала предния пътм когато ни боляха ушите само е забатачила нещата. Вместо да изисти секрета и хремата, с капките сме запушвали още повее ушето, от там темп. А каза е проблема ни идва от недоразвита клапа м/у стомаха и хранопровода, от там има като киселини които отиват към носа полуава се задна хрема, уши, Т ... Да не го храна легнал и да повдигнем креватчето. В етвъртък пак сме там. Днес кръстницата ми вика, е тази докторка УНГ при която сме ходили пиела и ако отидеш пон или вторник добре, ама от сряда до петък ставала зле от пиенето ине била добър специалист ... паднах направо... някаква пияница да ми лекува детето. За Биа и момичетата от Дружба, не ходете при Д-р Владимирова, колкото и да ви я хвалят. #2gunfire #Cussing out в четвъртък сме пак на преглед и дано всичко е ОК.

Ох стана много дълго, но се оплаках много ми тежеше.

Пепеджинс, вие от колко време се лекувате с хомеопатия, аз вярвам е може да се лекува човек с нея, но по-бавно и упорито.
Ивушке, аз малкия го слагам да спи по боди и панталонки и го завивам с лека пелена, е е още топло. Към 12 му слагам блузка и го завивам с олекотено. Понякога и при студено пак е потен, не държи на жега.

Спирам, е може да не прочетете Simple Smile шегувам се  Heart Eyes

# 50
  • Мнения: 0
Оле Глупи много премеждия с Марти и лекари  Hug Стискам ти палци този лекар да се окаже сериозен и добър специалист и да може Марти да се орпави ве4е, 4е много ви се събра и на двамата. Това с повдигането на креват4ето сигурно ще му помогне със секретите, защото Макс като се роди много се давеше от собствената слюнка и където съм 4ела и разпитвала все това препоръ4ват. Милото дете така да повръща  ooooh! Да се оправяте бързо. Защо не му вземеш едно 4увал4е? Аз съм много доволна от тях. Има разли4на дебелина и няма да се отвива...
ох ревтуниииииииииии после пак Hug

# 51
  • Мнения: 219
Леле, Глупи, дано се оправите по-бързо. И така като те чета започнах и аз да се притеснявам. Миташки имаше леко възпалено дясно уше. Сега е хремав, ама баш задна и му се стича в гърлото, от което кашля (поне доки не чу нищо в гърдите), дори и на мен ми повърна 1 път и то само сополи. Сега му капя лайка с мед, като че ли е малко по-добре, но пак си кашля. Дано се оправи, че тя и кака му е хремава и си мисля, че е хрема, дано е това и да мине.
Иначе и при нас УНГ лекарката каза да не пръскаме нищо в носа, даде ни за мазане на нослето само, щото като пръскаме още повече се задръства и така.

# 52
  • София
  • Мнения: 22
Честита месечинка на Ради, да расте здраво, щастливо и усмихнато дете!

Захира, стискам ти палци теста да е положителен и да се сбъдне това, което искате. Това, което разказа ме върна около година и половина назад, когато с мъжа ми се взирахме и се чудехме има ли я втората чертичка или си въобръзяваме. И ето и нашата бледа чертичка сега си расте и щурее Simple Smile. Честит рожден ден на мъжа ти и дано наистина го зарадваш с най-хубавия подарък.

Ивуша, шапка слагам, когато има вятър, иначе не. Предимно качулката на якето. Спи с боди с къс ръкав, пижамка, чорапки и одеалце. Но все ми се струва, че му е топло Simple Smile

Глупи, дано се оправите скоро  Hug

# 53
  • Мнения: 196
Глупи дано бързо се оправи Марти!
За папкането Анди явно си хареса новото млекце и вечер си изпива 1 шише от него, даже вчера мъжа ми я беше гушнал и я хранеше и за пръв път заспа цокайки от шише,  през останалото време се кърмим и похапва пюренца.
За спането - със спално чувалче сме,боди с къс ръкав и пижамка. Отгоре завивам и с тънко одеалце.
Шапка вече не слагам - само качулка.

# 54
  • Мнения: 12
Eeee знам аз в коя тема да се включа! Много емоции, много екшън..
Сватя Захирка честито!!! Това се казва сватя - куражлийка! Аз не съм суеверна и ти пожелавам всичко да мине и завърши успешно!  Peace Да ти е жив и здрав мъжо да ви гледа и да ви глези!

Хари, Лиде, Аси прави сте прави, неотричам! Този фейсбук ме побърка, с немо не ми оставаше време за темите!  Laughing Аз като включа и няма отърване, докато се наситя и после ми омръзва.
Малкият също спи с боди къс ръкав, пижамка и тънко чувалче с ръкави! Вкъщи винаги е 23-24градуса.

В неделя гледахме "Мисия Лондон" и какво да ви кажа малко си тръгнах разочарована, но не от качеството на филма и играта на актьорите, а от това какво представляваме българите. Жалко! Аз съм патриот и мисля, че имаме много качества, но нямаме самочувствие и този филм допълнително ни го набива! Мое мнение  Peace

Последна редакция: пн, 26 апр 2010, 19:35 от Gerinela

# 55
  • Кърджали
  • Мнения: 10 373
Днес малко бяхме на разходка, духаше вятър и няма около мен куражлии за по - дълга разходка.Утре духа не духа, с компания без компания, ще си направим едно голямо скитане, защото трябва да отида чак до центъра на града, за да внеса вноската по кредита ни.
Захирка, стискам силно палци, много силни. И аз много искам още едно бебче, ама засега ще го отложим малко....
За спането - Кати спи с боди с къс ръкав и пижамки, без чорапки. Чувалчето както го бяхме взели зимата, така го и зарязахме след време, че Кати се ядосваше от това, че не може да се върти и често се будеше от опитите за въртене. Завивам я с олекотена завивка, отвива се само ако и е много топло, в такъв случай я завиваме само до кръста, пък от там нагоре без завивката - така поне съм сигурна че крачетата и кръста ще са и завити. В спалнята имаме термометър, днес гледам стигнало 22 градуса. Май скоро ще се маха завивката, и ще я завивам само с одеяло, тая квартира бързо става като сауна...
Навън е с блузка и панталонче, и ако духа повече вятър - елече или жилетка, шапка не и слагам, макар че мисля да и взема някаква за слънцето..
И да не забравя, Захирка, честит ти рожденник.Дано наистина получи най - хубавия подарък  Praynig

# 56
  • В друго измерение
  • Мнения: 140
Здравейте, момичета!

Тъкмо вчера се похвалих, че Савана става вече по-късно сутрин и тя днес ни събуди в 7ч...но аз си легнах рано снощи, в 12ч. Laughing

Хари
- мерси и на теб за споделенето за кошарата и за поведението на бебето. Вече се навих, определено имаме нужда от такова кошара. Мислех да си го спестим, но явно няма да е. Не се учудвам, че Софи прави подобно на Ради, те са си родени един за друг, сладури, а вие с Аси сте страхотни, уравновесени и спокойни, много ще си отивате за свати.

Терпсихора - мерси за линка, страхотна е, аз мислех, че говорим за обикновените кошари, които някои ползват вместо легло, но това е друга работа. Точно от такова имам нужда, че ще се местим, а това става и за обезопасяване на стълби и т.н. Голямо търсене падна, то не беше амазон, ибей, ужас, но доставката е колкото кошарата, та най-накрая намерих в един магазин тук, ще звъня да питам имат ли го на място, ако не ще го купя онлайн. В тази връзка, момичета, почнахте ли да обезопасявате домовете си, в смисъл да слагате предазители за контакти, кухненски шкафове и т.н.? Аз много се замислям вече и може би ще купя днес някои неща.

Лидия - това поведение на бебето го наричат separation anxiety, мисля, че точно сега започва, но честно казано, нямам времето в момента да си отворя бебешките книги. Помниш ли дали е същото? Факт е, че ако преди можех да мръдна някъде без бебето, сега не мога. Не че искам, де.  Laughing

Цвети - абсолютно си права за сокоизтисквачката. Моята е стара, трябва да се режат плодовете/зеленчуците, а най-големият проблем е миенето...желаещи за сок много, но когато се опре до това кой да измие уреда след това, познай, никой не иска...Затова съм решила като почна да търся нова, ще гледам да има точно това, което ти си изредила.

Ивушке - не спим с шапка откакто стана на 1 месец, само по пижамка (боди с дълъг ръкав), боса. Завивам с леко памучно одеалце и сме на изключено парно, въпреки, че сме с северно изложение, зимата беше доста мека. Навън шапка не слагам вече, макар че много духа тук (живеем на 1200 м над.вис.), само качулка или лятна шапка, ако много пече.

Захира - стискам палци да е позитивен  теста, аз съм чувала, че дори бледа втора линия означава бременност!!! Да ти е жив и здрав мъжа! И хайде, чакаме потвърждение!

Глупи
- направо изтръпнах, аз доста съм изпуснала, ама мислех, че сте се оправили, защото вие от доста време сте така, помня последно като писах... Hug Hug Миличкия Марти, стискам палци от сърце да се оправи. Аз мисля, че хомеопатията помага, но става с натрупване. За докторите, не за ядосвай, некадърни има навсякъде, номера е да не се попада на тях и да се избягват като се разберат що за стока са. Според мен, обаче в Бг има страхотни доктори. За ваксините и здраво бебе е точно така, но на Запад май не се спазва много, направо си го пише по книгите и на мен ми се каза, но пак всичко опира до това, дали майката ще се съгласи да се бие ваксина на детето в такова състояние и т.н. аз лично не съм от тия. Close

Момичета трябват ми координатите на д-р Михайлов, моля ви, ако някой ги има да ми прати на лични, знам, че ги няма в нета. Опитах да се регистрирам в бтв форума, но вече 5-ти ден чакам активиращ и-мейл и нищо не става. Няма как да контактувам с администратора на форума, защото ми иска акаунт, абе загубена работа. Аз намерих едни, но искам да сверя дали са актуалните. Ако някой може да ми помогне ще съм много, много, много благодарна!   bouquet Hug

Малката вече от 2 седмици казва ''мама'', като ме види, като си говорим, или като ме вика за нещо. Много сладко, как растат тези малки човечета!

# 57
  • Мнения: 782
Здравейте и от мен.Сега ще чета и пиша,че нямах време.Цял ден на разходка.
Лиде мерси и на теб за паролата.  Laughing Hug
Ние от два дена нито спим нито ядем.Цяла нощ на циците ми виси.През деня е на АМ.Преди малко го излъгах да изяде една зеленчукова каша .Иначе вече като го сложа в креватчето се хваща за решетките и се изправя и почва да върти едно дупе.Чака да му кажеме "бравооо"
Аз слагам шапка тъничка или каскетче Laughing Иначе си спим двамата гушнати под юргана  Laughing
Захира честит рожден ден на мъжа ти  newsm59 и стиснати палци чудото да стане.  Peace Peace
И при мен втората черта беше много бледа и си помислих,че теста е фалшив нооо се оказа,че не  Grinning
Честито на порасналите днес  Hug smile3525 newsm51
Говорите за килограмите през бременността.Аз качих 12 чак не мога да  повярвам.  Laughing
Глупи по бързо оздравяване  Hug
Хайде до скоро от мен   Hug

# 58
  • Sofia
  • Мнения: 1 716
Здравейте, мами и бебчета!   bouquet

Тук гледам новини валят и то все хубави ...  Grinning

Захирка,  Hug само ще ти се усмихна  newsm53... нищо няма да казвам   love001 Честит Рожден Ден на мъжа ти! Да бъде жив и здрав!   bouquet

Честити 8 месеца на моето зетче Ради!   bouquet  Hug   bouquet Да бъде здравичко и усмихнато бебче и все така да слушка мама и тати! Пък ще го похваля на София ...  newsm51

Янче, да супите на Софи ги правя течни, като за голям човек. Веднъж й направих гъста, като крем супа, ама като сложих сухара и то на нищо не приличаше, та затова й ги правя по-течни, е не много редки де, щото и аз не обичам само гола чорба.  bowuu

Ивушка, аз на Софи почти не й слагам шапка навън сега в това време, защото купих 3 шапки и все не улучвам, големи са й, та като й ги сложа и те все й се нахлупват. И така излизаме от вкъщи нагласени с шапка и след 15 мин. я махаме, защото на мама й омръзва само да я повдига, а на бебе му писва все да е захлупено...  Laughing Ноо... слагам качулката на якенцето в повечето случаи. Спи с пижамка и плътно одеалце.

Леле, Глупи, егати и докторката, на която сте попаднали предния път  Rolling Eyes Добре, че се е намерил проблема и дано сега бързо да минава ушенцето и вече да е здравичко детенце, та да свършат и твоите притеснения.  Hug

Амбишъс, миличка, много благодаря за комплиментите и от името на сватята благодаря!  newsm53

# 59
  • В друго измерение
  • Мнения: 140
Леле Аси, зло да те забрави мила и теб, и сладкия Ради! ЧЕСТИТА МЕСЕЧИНКА ДНЕС, ДА ТИ Е ЖИВО И ЗДРАВЕ МОМЧЕНЦЕТО!  bouquet Ужас, извинете ме, че забравих, незнам как чета, какво чета, колко помня и т.н., пуста глава празна. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт