Почти всички АПРИЛки вече гушкат своето мъничко човече - 24

  • 14 632
  • 347
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 107
Честити бебоци на Деси Георгиева, Мечо Пух и Дивоган! Да са ви живи и здрави!

# 31
  • В сърцето на един мъж
  • Мнения: 145
Гале най важното е че всичко е минало вече и резултата наистина е страхотен. Много е сладък Страшко ПУПУПУ. От тук на татък ви пожелавам само хубави моменти заедно.

# 32
  • Мнения: 19
alex_shu, много се радвам за теб. Поздравления за упоритостта. Толкова оптимизъм ми вдъхна разказа ти!

При нас нещата вървят добре. До момента днес от 390 мл само 40 са АМ. Надявам се до няколко дни съвсем да изключим шишето.

poliville, на мен колекторите ми бяха много удобни първата седмица, когато кърмата постоянно течеше. Освен, че се събираше и не се налагаше да ползвам подплънки, се отразяваше добре и на зърната, които бяха на въздух, не бяха постоянно влажни и не се триеха в дрехите. По време на кърмене също ми вършеха добра работа, защото докато кърмех от едната гърда, другата течеше.

Искам специално да обърна внимание на всички, които ползват силиконови зърна /особено когато причината са плоски зърна/ - внимавайте много момичета, че много лош номер могат да ви изиграят. Ако имате възможност се обадете на консултант, който да ви покаже как да подавате гърдата на бебето. Толкова съжалявам, че не го направих по-рано Sad

Гале, сънувах те преди няколко дни и специално влезнах да видя - вече беше родила. Пожелевам ти бързо възстановяване след тежкото раждане. Разбирам те за "Много ме боли и се чувствам като инвалид", но само след две седмици се аз чувствам перфектно, надявам се при теб да е и по-бързо.


Хубава вечер на всички!  

# 33
  • Мнения: 48
4естито на вси4ки нови май4ета!!!! Hug
Не бях влизала няколко дни и не можах да изчета всичко.Сега влизах в албум4ето- ама страхооотни са всички бебчета!!!
На Мони дупето стана на ранички и вече 5-6 дни се мъчи. Не мога да разбера от какво му стана така newsm78.Ползвам козметика на Бюбхен. Няколко дни мазах със Судокрема и си мисля че може да е от него...И освен че се изприщи на гънките до крачетата му станаха ранички..уффф..ужас. почнах със зехтин да го мажа. От три дни го мия с тетра и от в4ера  го мажа с един хомеопатичен крем. И сега гледах 4е ве4е му минава...Но не разбрах от какво му стана така и се притесниявам да не стане пак така...Да не би да е от памперсите? newsm78 Постоянно му сменям памперсите...
Браво на Алекс Шу- как не си се отказала...стахотно, че накрая е имало резултат!
Гале много си се измъчила, но сега бързо ще забравиш...като си гушкаш бонбончето...
Ние сме ограничили посещенията на бабите и ми е супер спокойно. Изобщо никой не ми идва и не ни се меси.
От 3 дни по4нахме активни разходки и сме навън по 3-4 4аса...
Ние сме наддали 1.300 кг за 1-вия месец и 3 см. Поли- не се отказваи за кърменето. Аз днес си купих един нов лактогонен чай, ако има ефект- ще ти кажа...
Вие какви подплънки ползвате?Мъжа ми купи едни- като такпон4ета са. Но не съм доволна. Самите гърди са ми сухи, но от външна страна прокапвам..Изобщо не разбирам как става този номер..Ще видя за други..тези може да не са мн качествени..

# 34
  • Мнения: 157
Хоп и аз в новата тема  Mr. GreenТъкмо ви изчетох  smile3529
Честито бебче на divogan!
alex_shu Адмирации за упорството, възхищавам ти се  Hug
ГерганаKи аз знам за тези скокове в разтежа и сега като чета повечвето че мислите, че ви намаля кърмата спроед мен е точно това -скок в  разтежа. Сега бебето увеличава количеството кърма, няколко дни трябва на майчиния оргазнизъм да отвърне на нуждите му. Колко жалко, че знам много за кърменето а храня с АМ  Sad
Гелледам, че пишете за подсичането-аз мажа с крема на Бюбхен за подсичане на всяка смяна на памперс и нямам никви проблеми, имам Судокрем ама мостра -подарък от болницата.
polivilleне се отчайвай, всичко ще се нареди  Hug Hug Hug Според мен всичко ви е ОК.
Галее, добре дошла мила. Страхил е прекрасен,а  посрещането ви  е било супер  Grinning
Ние погача няма да правим, тук това не се прави, а и да имам мерак трябва да обяснявам какво се носи и кво се прави, пък и си нямам толкова приятелки тук. Искаше ми се да го направим ама не става така. Иначе чистата молитва ще ни е на 41 ден - Гергьовден  Mr. Green
Ти си се измъчила и си мама герой мила   bouquet Всичко вече е зад гърба ви пред вас са само прекрасните моменти един със друг!!!
Аз имам един такъв въпрос  -как си обличате бебетата сега като вече се постопли и напрво си стана жега? Питам щото само се карам с нашите баби по тоя въпрос?
Аз Габриела я изкарвам от 10-тия ден и мисля че е достатъчно климатизирана  Laughing

# 35
  • Мнения: 16
здравейте мамчета  Hug. Влизам за бързо,да честитя на новодошлите бебета на  Деси Георгиева, Мечо Пух и Дивоган - много здраве,да са послушни и късметлии. Мечо Пух най-накрая,вече си мислех,че твойто бебе-пух спи зимен сън,но то си е чакало последния ден на месеца  newsm51 newsm51
Благодаря  newsm10за отзивите по моя въпрос за детегледачките.
Ние днес бяхме на първата си разходка- голямо изпитание,а като знам че днес бяхме с таткото и бабата,направо незнам как ще я караме за напред,вече ми се спича,щото майка от 20.5 си тръгва и аз до тогава трбва да съм наела някоя жена.Иначе на момичетата им хареса навън,щото си спинкаха и бяха много кротки.
Като ви чета какви преживявания сте имали с раждането,аз направо съм късметлийка с мойто,въпреки   newsm19 3-те бебета.Бързо възстановяване на всички и дано следващото ви да е по леко(аз ше си остана само с това).
Изчезвам да поспя,че след 1-1,5ч. ше ме събудят.Лека нощ  smile3524
П.С.Останаха ли чакащи ?

# 36
  • Мнения: 351
Честито на Metchopooh!!! Да е здрава и щастлива малката Алиса! Да ви донесе много радост на цялото семейство! И самата тя да е усмихната като мама!!!
Честито момченце и на Divogan! Да е здрав и силен малкия юнак! Бързо възстановяване на мама!

Има ли още необебили се?
 Hug

# 37
  • Мнения: 4 406

И един голям въпрос Ако имаш темп. МОЖЕШ ЛИ ДА КЪРМИШ?


можеш, да. Повишеното количество имунни тела, които произвежда тялото ти, за да се бори с възпалението, се предават с кърмата на бебето и повишават неговите имунни сили, така че - кърми и предавай на бебето полезни сили!
Все пак дали не е добре да посетиш лекар, за да установи от какво е температурата? тя е признак на възпаление, добре е да се установи от какво...

# 38
  • Мнения: 4 406
Момичета, МИККИ, БУМЕРАНГ, сигурно ще ви върна в първи клас със следния въпрос, но много моля за съвет:
При положение, че имам добро количество кърма, как е най-добре да се кърми - на ядене само от едната и после изцеждане, а на следващото - от другата ИЛИ на ядене редуване едната с другата.
Аз правя първия начин... Правилно ли е?

Съжалявам, че не ми остава време да чета, това което пишете.. Не мога да се организирам още и да си създадем режим..
Всъщност няма категоричен " правилен" начин на редуване на гърдите, щом количеството е достатъчно. Ако тази схема ти е удобна- продължавай така. Колко изцеждаш от втората гърда? Ако, след като бебето е яло от едната гърда, проявява признаци на глад, можеш да му предложиш и втората.

# 39
  • Мнения: 20
здравейте мамчета   bouquet

чакаме ли още някой да се обеби, има ли още мами с коремчета ?

марини ще те помоля да ми поправиш инфото на първа страница, аз съм от симеоновград не от свиленград, благодаря ти мила  Hug

ех че много снимчици сте качили в албумчето, всичките ни бебчета са страхотни  Hug

ние днес за първи път ще поизлезем малко на терасата, да свикваме с времето навън  baby_neutral

честита месечинка на Борис и Даниел!!!!!!!!!

хубав ден ви желая   bouquet

# 40
  • Мнения: 339
Благодаря Йовинка Simple Smile!
И аз не се сещам кой остана чакащ...

# 41
  • Мнения: 2 494
Аlex_shu, не можеш да си представиш колко се радвам, даже се разплаках от радост Peace  bouquet страхотно е, че си успяла, ти си пример за всички майки  Hug Hug Hug Желая ти успешно и дълго кърмене  bowuu Мъжа ми вика какво ти става, аз му разказвам, а той: ама ти познаваш ли я лично", викам: не, но се радвам за всички тук, когато се случва нещо толкова хубаво Hug Hug Не че очаквам да ме разбере  Crazy Grinning

ЧЕСТИТО МОМЧЕНЦЕ НА Divogan!!!!!Да расте умен, красив и талантлив!!!!!!!

Гале, като прочетох поста ти се разревах, милата какво си изтърпяла, важното е, че всичко вече е зад гърба ти  Praynig Hug Гледкайте се с малкия Страхил и ти желая занапред да сте здрави и щастливи!!!!!!!!!!

Вяра, защо не кърмиш, аз съм изтървала явно Hug Аз го обличам сега с боди с дълъг ръкав,блузка и суитшер, но при нас е по-хладно, може само по блузка и завивам с одеалце, като спи, гледам да са му топли ръчичките и нослето  Hug

Мариса, дано се оправят раничките, много неприятно, аз с каката као се беше подсякла пробвах какво ли не, само Бочко я оправи накрая  Peace но е важно да се консултираш с лекаря, да не би да е някаква алергия  Rolling Eyes  Hug

Биби ми се губи  Rolling Eyes
А Съншайн някой чувал ли я е, те щяха да правят някаква манипулация на бебчо, дали всичко е наред  Praynig Simple Smile

Ние сме добре, вчера и днес съм сама с бебчо, сега спинка на терасата, а аз пия кафенце  Laughing Wink иначе все още си се кърмим на 2-2.30 часа, с почивка от 4.5 часа през нощта вече 3-та нощ  Hug Вечер е по сложно, заради коликите и като яде към 8 например, после към 9.30 го къпя, докато малко се е успокоил и в 10 пак яде и в 11 пак иска, то според мен няма още нищо, но нещо суква и се успокоява, после заспива и спи 4-5 часа  Crazy Този неговия скок в растежа много време вече, ама здраве да е  Grinning Hug

Утре е нашата погача, а понеделник сме на чиста молитва  Praynig Hug

Май от мамите, които пишем редовно-  няма чакащи, дочакахме си всички бебенца, да са ни живи и здрави
Целувки на всички сладки бебчовци и бебки!!!

# 42
  • Мнения: 51
Честита радост на  desi_georgieva, Metchopooh  и DIVOGAN
Много да ви радват!!!  И аз довечера ще ходя в болницата да ми кажат каккво ще правим и колко дни ще ме оставят да пренасям или направо ще ме качнат на системи Thinking  Стискайте палци !!!!

# 43
  • Мнения: 157
Малеее хич не писателствате вече  Laughing кой по разходки (като нас), кой изготвя ртежими  Mr. Green
Мегана не ми се получи с кърменето , дълга история. Вината е в мен но не ми се говори за това  Confused

# 44
  • последна надежда
  • Мнения: 243
Хей Мами днес времето е прекрасно и ние тримката ще прекараме деня в Южнят парк. За утре сме планирали ходене до Бялата вода, като ще вземем и едно приятелче на Ники  Wink.

Честито на нашите вестителки и на всички нови мами. На чакащите бързо и леко раждане!

Алекс разплаках се от разказа ти, това се казва воля за победа. Пожелавам и татито скоро да пожъне успех!

Гале ти си герой!

ТиниМини Докато кърмя седя на компа или простирам на сушилнята, сгъвам дрехи, оправям леглото, хапвам, проверявам домашни, подреждам, даже заедно се къпеме с бебо понякога  Joy.

Общи условия

Активация на акаунт