Отговори
# 720
  • Мнения: 4 329
Дунайка как се процедира с бебто като се роди? Кога ще го покажат на таткото? Понеже ще има много желаещи да го видят, кога са разрешени и тези посещения? Колко време трае секциото, при положение че няма усложнения (дано, дано  Praynig)? За сега сме избрали епидурална упойка, а и анестезиолога, ме посъветва да е именно такава.

# 721
  • Мнения: 4
Катче, ако зависеше от мен, идвам веднага, обаче нашият кротанчо си седи мирно и засега не виждам индикации, но , както знаем, могат да настъпят всеки един момент.
От вчера му казвам: " Хайде, моето момче, излизай вече" Simple Smile


Teyа ние с теб сме с един термин. И аз си мислех, че до сега да съм родила, ама не би Simple Smile Нашият бебок и той е от мързеливите, що се отнася до излизането, ама в ритниците е първенец, такива шутове отнасям вечер, че чак ще ми липсват Simple Smile

И аз като Катче утре чакам среща с бебо  Heart Eyes Вчера ме беше малко шубе, днес ми е много спокойно, а за утре не знам какво ще е, а как ще спя тази вечер направо не знам......

Катче, стискам ти силно палци. Успех!


 Peace Успех Тани, чакаме щастливата вест  Hug

  bouquet

# 722
  • Мнения: 4

Катче, стискам палци, всичко да мине леко и по вода и чакам щастливата вест да я разпространя.

Много се радвам, че утре ще гушкаш малкия мъж  newsm30  ylinfant

  bouquet  bouquet  bouquet

# 723
  • Sofia
  • Мнения: 823
Стискам палци на Катче и Тани, разбира се, че всичко ще е наред Simple Smile

Ади, знам какво е усещането, когато знаеш, че детенцето ти ще е дълго време отделено от теб. Аз бях така по-миналата година и броях не дните, не часовете, а секундите. А тя милата дори не искаше да се чуваме по телефона, нямаше време за това, а само за игри. Хич не и е било мъчно за мен. Бяхме разделени също почти месец. За мен това беше също първата раздяла. Но бъди спокойна, тя ще бъде щастлива там, макар и без мама. Hug Grinning

Аз започнах да изтерясвам за отрицателно време. Не знам как да ви обясня нежеланието си да раждам чрез секцио. И сега мисълта за това ме побърква. Откакто усетих бебка да хълца горе високо, до сега, си мисля само за това, как не искам да раждам секцио. Дали имам изобщо шанс да се обърно отново главично? Нямам никакво настроение, ама никакво.
Извинявайте, ако съм ви досадила с моите излияния и оплаквания. ooooh!
Още веднъж благодаря за прекрасните поздравления послучай годишнината ни. Hug

# 724
  • Мнения: 2 011
Дунайка как се процедира с бебто като се роди? Кога ще го покажат на таткото? Понеже ще има много желаещи да го видят, кога са разрешени и тези посещения? Колко време трае секциото, при положение че няма усложнения (дано, дано  Praynig)? За сега сме избрали епидурална упойка, а и анестезиолога, ме посъветва да е именно такава.

Бебето е известно време под наблюдение, където се отчита адаптацията му(чувала си сигурно как се мери Апгар на 5, на 10 минута и т.н.), много скоро след това го показват на близките за съвсем кратко.
Операцията при мен беше точно 30 минути. На петата минута изкараха бебето и после 25 минути шев(имаше часовник насреща ми).
Веднага като те закарат в реанимацията, може да се видиш с таткото(за около 5 минутки го пускат). При мен даже направиха изключение и пуснаха и майка ми и сестра ми, като разбраха, че са пътували от Несебър за да ме видят.
След два часа те карат в стаята, там вече мъжът ми идваше по няколко пъти на ден, увит в манта и с калцуни и шапка, много му се смях всеки път.  hahaha  Бебето ми го носеха винаги, когато поисках. Като се почувстваш по-добре може да стои при теб денонощно(бебето имам предвид). Иначе за останалите близки има стая за посещения. Те също са без часово ограничение.

Всичко ще е наред. Спокойно.  Hug

# 725
  • Мнения: 2 369
svetlana79  ееее,ама то може да не се е обърнало деее. я ходи да го видят,че вено ще изтрещиш.намери някакъв повод да си издействаш преглед.съвсем реално е да се тормозиш напълно неоснователно. и аз така си мислех мин. или по-мин. седмица.

# 726
  • Мнения: 9
deizi_24, на нас с теб вярно сууупер малкичко ни остава до термин Simple Smile Аз изкрейзвам тотално на моменти.

Бъги, аз се надявам да раждам нормално, но каквото и да стане съм избрала доктор вече. Просто се оптих да си представя и се вкарах във филма със секциото покрай Тине и Катче...

svetlana79 може и да не се е обърнало. И на мен ми се струваше така един два пъти последната седмица, но след това се поуспокоявах. А и най-важното е да приемаме нещата такива каквито са. Аз мисля, че всичко се подрежда така както трябва да се подреди. Имаше една притча сега ще я потърся в нета - мнооого е поучителна. притча

# 727
  • Мнения: 361
Светланка,благодаря Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Иначе,ако това ще те успокои,аз си мислех,че моят момък се обърнал пак с главата на горе,защото усещах едно опиране в ребрата и ме разтягаше в двата края от към бъбреците.Хълцането го усещах високо или по цялата дясна страна.На видеозона обаче,се оказа ,че си е главично,просто хълцаше с коремчето,не с устата.
Все пак пробвай упражненията на Скарли,ефикасни са.Аз с тях го обърнах миналият път,надявам се за последно.

# 728
  • София по рождение
  • Мнения: 322
За тези, които не са си избрали още педиатър съм си отбелязала, че във вторник ще има лекция в ЦУМ на тази тема от 11ч. А във МОЛ-а пак по същото време лекцията е на тема "Грижа за кожата на бебето"./quote]


Моля ви, ако някоя от вас ходи на тази лекция, нека после да ми пусне на лични, може и тук какви са препоръките, ако има нещо умно. Wink
Благодаря ви!

# 729
  • София
  • Мнения: 53
Ще пусна нова тема след малко. Без ново оформление, Пума е ненадмината в това отношение Peace

# 730
  • IT
  • Мнения: 3 704
Успех утре на мамите със секцио.
Оф или хората са станали много странни или аз съм станала такава. Трябваше да ходя до Агенцията по Вписванията, защото счетоводителката беше забравила, че трябва да се подава някакъв отчет и е в отпуска. Съдружничката ми, която не работи естествено си изключи телефона и аз се помъкнах натам. Е казвам ви чаках си 1 час на безумно дългата опашка-пред мен зад мен жени, само ме гледат като полезно изкопаемо. Но една жена мина и ме видя и чак ходи да каже отпред на хората да ме пуснат, а после полицайката вътре ме нареди на първото свободно гише. Ако не беше тази добра жена сигурно още щях да чакам, че и вода не пих да не ми се доходи до тоалетна.
Отивам да лежа, че ми се откъсна кръста направо.

# 731
  • Мнения: 4
 Peace Ади, и аз ти съчуствам, но пък Светлето е много права - Ивон ще е толкова погълната от игрите и страхотното място с чистия въздух и зеленината, че няма да усеща раздялата ви, така както ти.

 Hug

Един страничен въпрос да вметна, макар че темата поприключва Simple Smile

Мисля да си стерилизирам помпата и едно шишенце за всеки случай (между другото, днес закупих стартовия комплект шишета на Авент, не че активно ще ги ползвам, понеже мисля да кърмя). Но ако се наложи да са ми подръка.

Въпросът ми е след стерилизация с какво да опаковам за да запазя максимално чистотата, то е ясно, че веднъж извадени от стерилизатора, вече не са стерилни.

  bouquet

# 732
  • Хасково
  • Мнения: 5
Здравейте и от  мен отдавна не съм писала но ви чета редовно,нещо нямам особено желание да пиша,изпаднала съм в някаква апатия не знам какво е и кога ще мине Wink
Искам да ви се оплача,днес бях на консултация,досега нямах никакви оплаквания от моя лекар,даже си го хвалех пред всикчите ми познати които са бременни ,къде преди ,къде малко след мен,та..какво се оказа днес след прегледа, Embarassed Shocked
По принцип съм с термин 26.07.от самото начало,така излиза на видеозона,а по цикъл е на 28.07. до тук добре 2 дена няма да ги правим проблем,но от 6 месец се оказа че бебето расте доста и е едро и апарата взе да отчита 23.07 като евентуален термин,така 2 поредни пъти,и доки все ми вика готви се за по рано няма да дочакаш края,аз се шашнах,и так до преди 2 седмици когато ходих пак да ме види,и опа Shocked изненада.....
толкова бяхме пораснали че док каза и с очите си го видях 19.07. съвсем се ошашавих ,стреснах се че нищо не съм купила и не съм приготвила,и си викам май наистина ще тръгне по рано моя бебешор,давай аз да си оправям нещата,та тогава(говоря преди 2 седмици) бяхме 2700гр. и бяхме вече толкова ниско в таза че чак доки се изплаши и вика момента наближава Shocked ,така аз оттам почнах багажи за болница стаята за бебчо приготовления и т. н. и така със бодежи разни контракции но не болезнени по няколко на ден,общо взето нормалните неща,предполагам при всички е така.Отивам аз днес сутринта казвам си мерките мери той прави струва ,кръвно всичко е в норми,и се почва прегледа на видеозона,и той вика дааааа днес влизаш в 9 месец честито Shocked аз щях да падна от кушетката,а очаквам да микаже че вече момента е съвсен близо,и изведнъж крайните изчисления на ехографа 3000гр приблизително,още сме доста високо и не сме стигнали таза Shocked и най важното плацентата е минала от дясно в ляво как стана това и аз не знам,само дето не се оказа че бебо е по малък и по къс от предишния път Laughing то смешно ама на мен ми се доплака Embarassed така та по последни изчисления термина ми е 31.07. Shocked направо онемях,какво е това безхаберие не знам потресена съм,и след като съм вече в 9 месец му поисках направлението за раждане понеже ще излиза в отпуска от 5.07 до 22.07. но на 15 ще си е в града и мога да разчитам на него,и той вика аз като си дойда ще ти дам документите и ще пуснем секрет Shocked е тука вече паднах,ами аз може да съм родила до 15 как така тогава ще ми пуска секрет и ще ми дава документите..а ако стане нещо докато го няма ,аз без документи ли ще ида в боницата ,не че ще ме върнат но не искам проблеми ....ох момичета извинете ме за дългия пост и за подробното обяснение но съм бясна .....  #2gunfireEmbarassed  и сега какво?В крайна сметка може и да съм за септември чак,вече знам ли...иначе добрата новина е че, бебчо е добре аз почти нямам оплаквания освен около 15 неболезнени контракции на ден Wink Дано не ви се случва да попадате на подобно нещо.....А да ви попитам някой имал ли е промяна в термина по време на бременноста?
Та така ...
Стискам палци на всички които ще се обебят утре  Hug не се тревожете всичко ще е наред....Честито на всички които днес имат повод да празнуват,годишнината на Светлана,рожденничката на Галина и ако има мами с бебчета от днес да са им живи и здрави Hug

# 733
  • Мнения: 0
Заповядайте в новата темичка -  ЦЪК

Общи условия

Активация на акаунт