Килим от пъстри есенни листа радва ЯНУАРСКИТЕ деца

  • 29 264
  • 743
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 3 249
Добрютру  Wink
Гражданския договор е се признава за изплащане на майчинство. Трябва да е трудов.
Какви са тия пържени неща?!? И що им се връзвате, не мога да разбера. За 2ра година от както вземам детска кухня пържено е имало само веднъж. И то защото изгоряла фурната, кюфтетата омесени, та ги пържили. Изрично ни бяха предупредили. Нищо не се пържи иначе. Всичко се вари или пече. Има много строг контрол. Колбаса поне в нашата ясла е кренвирш и то 1 в месеца - я го ял, я не...
Ставам, че Шефа хвана пътя - до после  Joy

# 46
  • Мнения: 656
Ами Доника, как какви - пишеше си в менюто - пържени кюфтета! Явно само в нашата ясла готвят кофти неща  Confused. И какво значи що им се връзваме?? Колбасът е шпек. Сама си го каза лелката. Ще взема да се разровя из разните му там наредби за храната, че да имам (евентуално) с какво да изляза пред тях...

Ели, яслите са до 19 ч. тук. Но когато братовчедка ми тръгна на ясла преди няколко години (2, ако трябва да съм точна), децата биваха чинно облечени, обути, строени на пейката в коридорчето още в 16 ч.! И после как няма да плачат като видят, че другите идват да ги вземат, пък те стоят и чакат  Cry.
Пък за гледането - може би искаше да ми каже, че нещата няма да са като в частната, което си го знам... но ми дойде в повече...

Значи остава въпросът - Лорини, на какъв договор е приятелката ти?

# 47
  • София
  • Мнения: 3 249
Шпек...егати яслата, че то децата няма да могат да го сдъфчат. Сега нали почна проверка по кухни, ясли и градини и според мен няма да оставят нещата така.
В нашата ясла, пък и градина проблема е, че повечето деца са ги взели до 16.30 #Crazy Хриси, въпреки че съм си вкъщи не веднъж е оставал последен. Не са ми мрънкали слава Богу. Един ден в 17.30 седеше сам самичък на пясъчника с лелята, ей казвам ви, разревах се. Викам си какви са тия длъжности и фирми, в който работното време е до 16 часа. Една от причините да търся нова работа е работното време - до 18.30, в Дианабад. Преди 19 трудно бих си тръгвала. Час прибиране...Е няма такава и частна градина дори #Cussing out
Сиска, като казах да не се вързваш - имах предвид - не приемай всичко буквално - те винаги се оправдават и мрънкат. Прави се, че им съчувстваш и ще спрат  Rolling Eyes

# 48
  • София
  • Мнения: 444
Усмихнато, как 30 деца в ясленска група, бе!  Simple Smile При нас бяха обявени 17 места. По повод манджите случвало се е да има колбаси, но те такива си ядат и в къщи. Като не е всеки ден е ок. Не мисля, че прекаляват, защото колбасите са скъпо нещо за 1.60 на ден. Специално за пърженето не мога да кажа. В менюто пишат имената на ястията, а не начина, по който се приготвят. Не ми е направило впечатление нещо специално нездравословно. Факт е, че Кало много харесва градинските манджи.
Това с взимането в 7часа при нас е възможно, когато детето остава от 6 до 7 при дежурен учител. Обикновено по това време са били само моето дете и учителя. За дете на 4-5год става, но да оставиш ясленче до 7ч може да му дойде много уморително.

Дони аз съм до 6ч в Динабад, а живея в Люлин. Така се случи. През зимата пътувам 1.30ч с кола. Но някакси съм намирала начини да прибера детето или някой да ми го прибере. (До скоро прибирах едно Simple Smile) Хубаво е ако има човек който да взима децата. Съсед, срещу заплащане и т.н Аз лично предпочитам децата да стоят на градина не по-късно от 5ч и след това да поиграят навън ако е хубаво времето. До сега можех да разчитам на жената, която гледаше Ади да прибира и Кало от градина. Занапред ще мислим друга схема със собствена баба.

Последна редакция: чт, 16 сеп 2010, 13:18 от kalimbi

# 49
  • София
  • Мнения: 3 249
Абе аз баба имам, ама тия деца ще ме виждат само на снимка ли...за половин час на ден Sad Ама както е тръгнало с тоя "голям наплив на желаещи да работя за тях" май няма да има промяна Sad

# 50
  • Мнения: 656
Да, бабите понякога са хубаво нещо. Ама за този, който ги има Sad.
Калина, ми как 30 - те така - 30. И при нас бяха обявени 22. Ама то това нищо не значи. А при вас сега има обявени още 3 - виж в профила... Така че и при вас ще се увеличава бройката, вероятно..
Ще разчитам наистина да ги проверят и да им махнат шпека поне. То пък кренвирши ще слагат, което пак е  Sick.

Ами връзвам им се.. как да не им се връзвам, като ми заявяват разни неща, дето хич, ама хич не ме кефят.. и нямам право да променям каквото и да било, щото те са "монополисти"... всъщност безсилието ми ме кара да се връзвам и вбесявам...
Ама айде - като тръгне, ще видим как ще е. Може пък да не е толкова зле, колкото си мисля, че ще е...

# 51
  • Мнения: 524
Мацки, като чета за градинските неволи, почвам да се плаша предварително.  За менюто не съм проучвала как стоят нещата, но съм чувала за филия с лютеница за следобедна закуска, което май не е толкова зле на фона на кренвиршите. Ами нямам им вяра на тези колбаси и това си е, не стандарт " Стара планина", ако ще и " Еверест" да направят, пак ще съм крайно предубедена. Водех счетоводството на едно месопреработвателно предприятие и имах неблагоразумието да отида няколко пъти в цеха и за се запозная с производствения процес - така де горе долу да има нещо общо официалното счетоводство с реалните действия - ами останах меко казано ужасена  Sick. В кренвиршите месо няма - има кости, костно брашно, разни глуминати и други "- ати", много сланина, разни пуешки субпродукти и пр. Дано нещата се нормализират и се упражнява реален контрол върху тези производства.

Люби, в Русе уча задочно, но тази година направих служебна заверка на семестъра и реално на очни няма да ходя. Иначе те сега текат от 28.08 до края на септември. Живот и здраве догодина, ако успея да се организирам за очни, ще направим една среща.


# 52
  • Мнения: 656
Да, Ели, и аз съм работила по един проект, свързан с една компания, произвеждат и кренвирши, и разни полуфабрикати... Еми не сме ходили с колегите в цеховете, но то и по документите си го пишеше - то нищо нормално и естествено няма в тия неща  Sick. Аз от тогава нищо не си купувам на тая фирма  Rolling Eyes, въпреки че преди ми харесваха (на вкус) техните продукти...
Доника, за работата не се отчайвай - в момента си е тегаво и не става бързо... Просто си търси без да си даваш много-много зор и без да имаш очаквания, че ще стане ей-сега.. Познавам няколко души, които в момента си търсят работа - доста високо квалифицирани, с голям опит и умения. Еми не става току-така.. Но е важно да не се отчайваш...  Peace

# 53
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Ейй, с това прибиране на децата много съм се разправяла с учителкиге в ДГ на Алекс.
Имало е вечери го намирам във фоайето, сложен а една масичка.... грозна карника   #2gunfire
Смайлинг, приеми хората около себе си. Не можеш да ги промениш  Hug

# 54
  • София
  • Мнения: 3 249
Tais,a и не само - нужна ми е правна помощ. Мъж ми миналият февруари е закупил една никак неевтина вещ, която се развали. Продавачът се оправдава, че гаранцията му била 12 месеца. Имало и подпис на купувача, че е съгласен с условията(който не е чел какво подписва), но това е друга тема. Нали по закон трябва да е 24 месеца гар. срок на всичко? Мога ли да подам жалба в комисията за защита на потребителите или духам супата ? Rolling Eyes

# 55
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Жалба да комисията за защита на потребителя. Гаранцията е 24 мес. Жална му на продавача  Mr. Green

# 56
  • Мнения: 45
Гледам ясли коментирате...ние определено сме случили с нашата - и яслата, и детската градина са ми без забележки - нищо, че сме на село. Директорката ни е с желязна ръка в кадифена ръкавица. Кухнята е много добра - за първи път пържени неща имаха в 3 група на градината, а проблем с късното вземане никога не съм имала - а винаги сме си взимали детето към 18,30 часа.
Сега се надявам и проблем с училището на каката да нямаме.
Иначе Яна е вече 4ти ден на ясла и учудващо добре се справя - вече не плаче. Но все още е до обяд. От другата седвица ще е учат да спи там. Надявам се до края на месеца да е свикнала да ходи целодневно, че отпуската ми ще свърши.

# 57
  • Мнения: 387
pavlina_k много хубаво си го казала...на село...и понеже и ние сме на село, те затова Доника няма оплаквания...
най-много ме притеснява храната в тея заведения...детски били...какво им е детското в това пържено и лютеница...правете сметка щом до ден днешен помня как баща ми ме спаси буквално от това да не ям грис-халва...беше следобед и той дойде да ме вземе по-рано...толкова хубаво ми стана...винаги съм мразела да ме карат да ям и то неща, които не обичам...

и още нещо...миналата седмица едно познато детенце не си изяло закуската и към 10ч казало на лелката, че е гладно и тя му казала, да си яло, сега няма какво да ти дам...е на обяд си е изяла всичко, ама така ли трябва да се процедира...аз например преди 10 не мога да ям...и на катерина и трябва поне час след като е станала, за да закуси...т.е. ако отиде в 8ч ще яде чак след 9ч, което няма как да стане...много ми е тегаво само като си го мисля...добре, че не ми се налага да я пускам от сега...


Сис
това за договора не го мисли, аз просто си питам, щото ми е любопитно...тя милата е такава блейка и като я питам нищо не знае, та едва ли я интересуват такива неща...просто аз питах..

# 58
  • Мнения: 656
Абе то и аз съм на село - Люлин да не би да е град  Laughing Ама на - не е това критерият явно...

Смайлинг, приеми хората около себе си. Не можеш да ги промениш  Hug

 Hug

# 59
  • Мнения: 387
може да е село Люлин, ама не сте като на село...ние имаме една ясла и две или три ДГ, което автоматично прави лелките познати, ако не на мен, то на мой близки и така, малко уро-баджанащина...нали се сещаш...та както Доника пуска Гого за по-малко, така и други майки го правят...в тоя смисъл сме на село...че всички се познаваме...

Общи условия

Активация на акаунт