За моя радост най-голяма през АПРИЛ ще стана мама!!!

  • 28 220
  • 713
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 287
Добро утро, запис и от мен в прекрасната темичка. Чета ВИ редовно, макар и рядко да пиша. Аз съм на ФМ на 23.10. и нямам търпение да дойде денят. По мои наблюдение наистина само за мъжлета казват на ранната ФМ, сигурно по лесно се разпознават. Искренно се надяват на розови гащи този път. Моля, някоя мама от Варна да обясни за БХС ако е правила вече.

Лек и спокоен ден!

# 16
  • София
  • Мнения: 742

Чудесна нова темичка си имаме!!! Да ни е честита и благодаря на създателя й!!!

Тъкмо се чудех кога да се записвам на ЖК и видях че Rosie-Posie е писала по този въпрос. Днес си взех направлението от личната лекарка и се чудя дали ми е нужно и нещо друго или направо да отида да се запиша!!!
 
sweet_monii, благодаря ти за паролата!!!

# 17
  • Русе
  • Мнения: 278
Добро утро и от мен дами.
Поздрави за темата на sweet_moni. Аз съм по добре да не казвам голяма дума, още се параноясвам от време на време ooooh! В петък съм на консултация и ще определим дата за ФМ И БХС надявам се,че всичко ще е Ок. И ние казахме на нашата бъдеща кака за бебето и тя ме пита:
-И къде е сега бебето?
-Аз: в корема ми...
-Тя: ААуууу ти со го изяла  Joy Joy Joy
Голям смях падна после  се изяснихме,че то там расте и т.н.
Поздрави и хубав ден  Hug

# 18
  • sofia
  • Мнения: 1 190
Здравейте и от мен в новата темичка!
Известно време се загубих, но за съжаление прокарвих и се наложи да полежа в Патологията на Шейново. Вече съм в къщи, уж добре - вече нямам зацапване, нито болки, но лекарите казаха да си почивам повечко. Лошото е, че психически не се чувствам добре - все си мисля, че нещо ми тече, че почва да ме боли корема - направо луднах. Оплаках се!
Лек ден на всички!

# 19
  • Мнения: 84
Добро утро мили мами! Може ли да се присъединя към вас?  Hug Бременна съм с 1-во бебче и според изчисленията, които си правя трябва да родя на 13 април 2011. Записах се на женска консултация и до сега съм ходила 3 пъти - доктора всеки път ме гледа на ехограф и казва, че с бебчо всичко е наред и се развива нормално. Но на последното посещение /21 септември/ ми каза, че съм в 9-та седмица, а според мен трябва да съм в 11-та. Попитах от къде идва това разминаване - той каза, че онлайн каендарите пресмятат термина и гестационна=та възраст на бебето според 1-вия ден на последната менструация, а ехографа дава данни за гестационна възраст на бебето според размера му. Каза, че на по-късен етап това ще се изясни - аз мисля, че това не е правилно, моля Ви дайте ми съвет, защото все едно аз в момента незнам в коя седмица съм. Според дата на последнат менструация /7 юли/ днес съм в 12-та седмица. Правих си първите изследвания - кръв и урина и доктора каза, че всичко е в норма, каза освен фолиева киселина за сега да не вземам никакви витамини. Като гледам коя от вас какво е писала, стигам до извода, че трябва вече да отида и на ФМ и БХС, а доктора ми каза да отида на следваща консултация средата на октомври и нищо не е споменавал за ФМ и БХС - тогава няма ли а е късно за тези прегледи?  newsm78 Много съм объркана.
Ох, стига с моите вълнения - честито на всички Ви момичета за бременноста и за това, че някои от вас вече знаят и пола на рожбата си! Много искам и аз скоро да разбера и да е момиченце!  Heart Eyes
Мирта, обръщам се към теб индивидуално, защото ми стана жал, като чета колко си притеснена.  Hug Трябва да се успокоиш и психически да се настроиш, че вече всичко е наред. Прави нещо което обичаш, гледай да се разсейваш и да мислиш по-рядко за това. Всичко ще бъде наред!  Praynig 

Последна редакция: ср, 29 сеп 2010, 09:50 от siqina_ani

# 20
  • Мнения: 5 877
Още веднъж да помоля за парола?

# 21
  • Мнения: 7
Здравей те и от мен. Честито на тези които знаят пола на бебетата си. Hugдано и аз да разбера  скоро,на 22.10 съм на Ж.К .Желая  ви хубав и спокоен ден.

# 22
  • София
  • Мнения: 742
мирта, още седмица-две и ще излезеш от първия триместър, а той е най-рисков, както знаем. Аз лично чакам този момент с нетърпение, защото ми омръзна да ми е лошо и да ям едно и също, но най-вече заради рисковете на първия триместър. Пиши ни често и не се притеснявай да се оплакваш, сега е момента да ти дадем кураж!!!

siqina_ani, според мен твоя доктор не брои гестационните седмици, а тези от зачеването. Аз лично не бих се доверила само на него. Или потърси и друг съвет или поне си следи г.с. и настоявай за изследванията спорeд твоя календар и гестационните седмици!

Аз лично трябва да направя ФМ и БХС в периода 4 -13 октомври!

# 23
  • Русе
  • Мнения: 278
Добро утро мили мами! Може ли да се присъединя към вас?  Hug Бременна съм с 1-во бебче и според изчисленията, които си правя трябва да родя на 13 април 2011. Записах се на женска консултация и до сега съм ходила 3 пъти - доктора всеки път ме гледа на ехограф и казва, че с бебчо всичко е наред и се развива нормално. Но на последното посещение /21 септември/ ми каза, че съм в 9-та седмица, а според мен трябва да съм в 11-та. Попитах от къде идва това разминаване - той каза, че онлайн каендарите пресмятат термина и гестационна=та възраст на бебето според 1-вия ден на последната менструация, а ехографа дава данни за гестационна възраст на бебето според размера му. Каза, че на по-късен етап това ще се изясни - аз мисля, че това не е правилно, моля Ви дайте ми съвет, защото все едно аз в момента незнам в коя седмица съм. Според дата на последнат менструация /7 юли/ днес съм в 12-та седмица. Правих си първите изследвания - кръв и урина и доктора каза, че всичко е в норма, каза освен фолиева киселина за сега да не вземам никакви витамини. Като гледам коя от вас какво е писала, стигам до извода, че трябва вече да отида и на ФМ и БХС, а доктора ми каза да отида на следваща консултация средата на октомври и нищо не е споменавал за ФМ и БХС - тогава няма ли а е късно за тези прегледи?  newsm78 Много съм объркана.
Ох, стига с моите вълнения - честито на всички Ви момичета за бременноста и за това, че някои от вас вече знаят и пола на рожбата си! Много искам и аз скоро да разбера и да е момиченце!  Heart Eyes
Мирта, обръщам се към теб индивидуално, защото ми стана жал, като чета колко си притеснена.  Hug Трябва да се успокоиш и психически да се настроиш, че вече всичко е наред. Прави нещо което обичаш, гледай да се разсейваш и да мислиш по-рядко за това. Всичко ще бъде наред!  Praynig 

Не се притеснявай нормално е да има разминаване,заради по късна овулация например (аз също съм в 12-та седмица) 7.07 ми е последната М. А бебето върви 1 седмица,че и малко по назад.а средата на октомври мисля, че няма да е късно за ФМ и БХС те са от 12-та до 14-та седмица. И все пак, ако искаш се обади на твоя лекар и му кажи,че искаш да си направиш тези допълнителни изследвания  Hug

# 24
  • Мнения: 84
Не се притеснявай нормално е да има разминаване,заради по късна овулация например (аз също съм в 12-та седмица) 7.07 ми е последната М. А бебето върви 1 седмица,че и малко по назад.а средата на октомври мисля, че няма да е късно за ФМ и БХС те са от 12-та до 14-та седмица. И все пак, ако искаш се обади на твоя лекар и му кажи,че искаш да си направиш тези допълнителни изследвания  Hug

Pile^, много ти благодаря за успокоителнте думи.   bouquet Щом и при теб е така, явно бременностите ни вървят паралелно.  Grinning

# 25
  • Мнения: 27
В момента при Гала е д-р Дуковски, каза, че 12-14г.с. полът със сигурност може да бъде видян, нямам търпение Simple Smile

# 26
  • София
  • Мнения: 2 062
Добро утро и от мен!

Наминавам да ви "видя" преди работа. Да се похваля - излязоха ми резултатите от БХС. Много са добри.

# 27
  • Мнения: 11
Привет и от мен в новата темичка.
Честито на всички, които са с прекрасни резултати от изследванията и на тези, които си знаят пола на бебчето.
Радвам се за вас.
Спокоен ден. Hug  bouquet

# 28
  • Мнения: 56

Tosi, видях че си от Варна и си ходила на БХС. Моля те да кажеш къде (в Терапията ли) и при кого, носи ли някакви документи и пр...

mishelaa аз отидох в Майчин дом за да си направя ФМ при д-р Яков, исках при Балев но бил в чужбина.Когато отидох за ФМ доктора каза,че ранната ФМ върви заедно с БХС и там ми правиха замерванията и ми взеха кръв.Всичко излезе 105лв.не съм носила никакви документи.

# 29
  • Мнения: 11
здравейте и от мен в новата темичка.добре дошли на новичките.дано от тук нататък все хубави новини да се чуват,май повечето попреминахме рисковия период.приятен ден на всички

Общи условия

Активация на акаунт