Майските бебчета нон-стоп се множат, радост на мама и татко те ще донесат - 3

  • 19 452
  • 748
  •   1
Отговори
# 15
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Джей, значи ако ни се налага, ти си връзката с докторите  Laughing Аз хич не мога да търпя и не ми се мисли, какво ще стане ако ми се наложи да лежа по-дълго време. Няма да ме изтърпят. Или ще ме уморят, или ще ме излекуват много бързо  Laughing
jenny_b, къде мога да го гледам това филмче?
silvia1111, добре дошла, не се притеснявай, Хера ще ти запише термина  Hug
uniqueless, добре дошла и на теб
Леко бременеене

А за ядене - абе тези пържени филийки как го правите  Laughing Овалвате ги в яйце и пържите, нали  newsm78
Аз умира пък за препечени. На тостера и докато са горещи - маргирин и сол  Whistling Whistling Whistling Мога да изям 10, ама ме е срам и на 6-тата спирам  Blush
А за бърза манджичка - дайте наистина идеи, че моя мъж вече се сърди, че не му готвя  Laughing Не стига, че едните нужди не съм му задоволявала, ами и другите (всичко е в кръга на шегата разбира се)  Joy Joy Joy

# 16
  • София
  • Мнения: 2 817
Джей, не знам какво минава за лесна и проста манджа, ама аз днес смятам да си хапвам картофена крем супа - пасирам сварените карофи и моркови с малко масълце и малко сол и после правим препечени филийки (два пъти препечени, за да се втвърдят) и си правим кротончета от тях...
А ако имаш желание, може да си направиш зеленчукови кротони - разтваряш един зеленчуков бульон в малко мазнина и си изпържваш кубчета хляб Simple Smile - ама май става повече цапането така  hahaha
А може да си купиш kubetti - вярно, малко дребнички са, ама сигурно са подходящи за кротончета - със всякакви аромати  Joy

А нещо, което става съвсем лесно и бързо - мяташ една леща в тенджерата, слагаш доматено пюре, сварява се 20-тина минути, след това слагаш нарязани морковчета (така остават леко хрупкави), вари се така още 10-тина минути и бухаш каквито подправки ти харесват и сол и след 5 минути е готово  Grinning

# 17
  • София
  • Мнения: 2 817
А ето и една моя бърза рецепта - става вкусно:


Крем-яхния от нахут, зрял боб и царевица

Продукти за 5-6 порции:
2 консерви царевица (нето 300гр, изцедено 200гр - или 1 голяма нето 600 грама, изцедено 400грама)
2 консерви зрял фасул (нето 400г, изцедено 240 - или 1 голяма 800г нето, изцедено 480гр)
2 консерви нахут (нето 400г, изцедено 240 - или 1 голяма 800г нето, изцедено 480гр)
2 средно-големи моркова
200 гр крема сирене
600 гр доматено пюре
100 гр смлени орехи
сол и подправки на вкус 

Приготвяне:
Нахутът, заедно с водата от консервата се изсипва в една тенджерка, долива се малко вода, достатъчна, за да покрие нахута и малко отгоре, и се вари около 15 минути. След това се изцежда от водата. Ако има отделени люспички, се махат и се изхвърлят. Към нахута се прибавят изцедените консерви боб, царевицата, крема сиренето и доматеното пюре. Всичко се пасира. Добавят се орехите и се посолява. Слага се на котлона на средна температура и се разбърква докато достигне желаната температура. След това се сваля от котлона и се добавят нарязаните на малки кубчета моркови. При сервиране може да се украси с лъжица доматено пюре отгоре и със стръкче магданоз.

# 18
  • Мнения: 1 328
Le Premier Cri - този сега ще го гледам

Babies 2010 - за този казах преди малко

има ги и двата в торенти...

# 19
  • Мнения: 237
ихааа готвачките  Crazy направо ме сразихте с идеи за хапване,на мен всичко ми се яде,и солено и кисело и сладко(особено сладко)
добре дошли нови МАЙ-чета и леко бременеене...
и аз искам съвет сега,на мен ми откриха гъби и ми изписаха 3 глобули да си сложа и кремче външно,сега не им помня имената ,но пише в листовката завишено внимание при бременни...та кое е по опасно да си седиш с гъбите или да рискуваш преди 12та г.с.  newsm78
До сега колко качихте като килца момичета,аз съм +1 в 9та седмица,хапвам си обилно от всичко както казах  Peace

# 20
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Благодаря, jenny_b  Hug
Абе аз пак мисля за тези пусти седмици. Нещо нещата не отговарят на 9-та седмица, ами на 8-мата. А и като чета бременността по седмици... не знам кое да чета  Cry

# 21
  • Мнения: 10
Добре дошли на новите мамчета   bouquet Лека и безпроблемна бременност и здраво и пухкаво бебе на финала  newsm30

За седмиците аз правя следното - сега съм 12с1д, т.е. тече 13та. Ако искате да разберете какво се е случило дотук, четете за 12та, а това, което предстои е в 13та седмица.

# 22
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Примерно - какво се случва в момента четеш 13 седмица?  newsm78

# 23
  • София
  • Мнения: 100
колко много сме станали, супер!

за яденето, съвсем ми се е променил вкуса, на обяд ядох мазен дюнер, а не съм яла с години

за готвенето: замразен грах с пил. месо става много бързо

# 24
  • Мнения: 13
ихааа готвачките  Crazy направо ме сразихте с идеи за хапване,на мен всичко ми се яде,и солено и кисело и сладко(особено сладко)
добре дошли нови МАЙ-чета и леко бременеене...
и аз искам съвет сега,на мен ми откриха гъби и ми изписаха 3 глобули да си сложа и кремче външно,сега не им помня имената ,но пише в листовката завишено внимание при бременни...та кое е по опасно да си седиш с гъбите или да рискуваш преди 12та г.с.  newsm78
До сега колко качихте като килца момичета,аз съм +1 в 9та седмица,хапвам си обилно от всичко както казах  Peace
Какви са?
Аз още не мога да реша дали да почвм или да чакам в момента съм 11 + 2дни което значи 12 г.с  нали така?А след 5 дни ще съм в 12 + което трябва да значи 13 г.с и тогава ли вече ще съм в 4 месец уффф май се обърках Simple Smile
Не мога да разбера кога влизам в 4-ия месец.

# 25
  • Мнения: 3 459
Самиси, сега си в 12-та Simple Smile

# 26
  • Мнения: 23
Ето ме и мене в новата темичка, благодарим ти Хера!   bouquet Hug

Браво на вас, които ядете месо... аз не съм от тях.. не защото не го обичам, напротив обичам си кюфтенца, обичам и Макдоналдс, обичам си пилешко, обичам си пържолки, обичам си и рибка... НООО БЕБО НЕ ГИ ОБИЧААААА  Thinking Crossing Arms надявам се да е още две седмици така и вече да приключва с тези капризи...  Crossing Arms  Няма лошо да предпочита здравословно ядене, амаа все пак и месо трябва да се яде.. newsm78
Поне мога да кажа, че от доста време не съм повръщала... само ми става гадно от миризми.. на месо, риба или чужди манджи.. някой ако готви.. не ми понася...
ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН, на всички които празнуват днес на ПЕТКОВДЕН!  smile3525  ura

# 27
  • Мнения: 10
Да, точно така, ти си в 12та седмица и четеш за развитието през тази седмица съответно. А вторият триместър е от 13та до 27ма седмица, ако не се лъжа. Ама навършени 13 седмици!

# 28
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 371
С тези г.с е пълна лудница  #Crazy Вече никак не ги броя.
Новите мами - добре дошли...вече сте в списъка.
За готвене - не ме питайте...не обичам да готвя много, много.

# 29
  • Мнения: 2 614
Здравейте и от мен Simple Smile
jenny_b, дано всичко е наред и занапред, стискам палци  Hug
С този термин кашата стана пълна, според лентичките тук - 2ри, според доктора, следящ бремеността ми - 3ти. Като направих опит да се запиша на ЖК - Значи към 4-ти - 5- ти май ще очаквате бебе.... последно... Whistling Но все едно, важното е всичко да е наред, пък когато се роди - тогава Simple Smile

Днес е Петковден, ако има именици - Честит им празник и на близките, ви които празнуват също   bouquet Лошото е, че с Петковден си отива и есента. Всичките ми очаквания за циганско лято се сгромолясаха  Sunglasses За Петковден се прави питка с мед, така, че ако ви се занимава - сега е момента, за да е готова за вечеря Simple Smile

Предписаха ми да пия Дуфастон, заради едно зацапване, което взе да зачестява... Дано и това нещо отмине, заедно с прилошаването...

Хубава вечер на всички   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт