Безглутенови рецепти

  • 185 049
  • 320
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 836
Я вижте това:
http://m.rozali.com/recepti/lubopitno/3-burzi-recepti-s-carevichno-brashno.html
(царевичното брашно като заместител на бялото и 3 рецепти)

Цитат
Рецепта за палачинки с царевично брашно и банани
Вкусна рецепта за палачинки с царевично брашно и банани.

Добави описание

Необходими продукти:

2 ч.ч. царевично брашно
4 яйца
3/4 ч.ч. кафява захар
1 ч.л. сода бикарбонат
1 ч.ч. прясно мляко
1/2 ч.ч. вода
1 ванилия
1/2 ч.л.канела
2 банана
Начин на приготвяне:

Смесете всички сухи съставки и ги разбъркайте
В друг съд разбъркайте яйцата, прясното мляко, водата и бананите
Смесете сухите и мокрите съставки. При нужда добавете още вода или мляко
Печете в тиган. Намажете с малко разтопено краве масло, докато са още топли. Така ще станат лъскави и още по-ароматни
12.06.2014/ Радослава Михайлова

само тази рецепта е без пшенично брашно

http://recepti.rozali.com/lubopitno/3-burzi-recepti-s-carevichno-brashno.html

# 271
  • Мнения: 6
Здравейте качвам още две страхотни рецепти за солен безглутенов кекс и за безглутенов шоколадов сладкиш с фъстъци. Grinning Grinning Grinning Grinning
Безглутенов шоколадов сладкиш с фъстъци

Продукти :

1ч.ч безглутеново брашно /Doves farm /
½  ч.ч оризово брашно
125 гр масло
125-150 гр шоколад
3 яйца
1 пакетче ванилия
100 гр пудра захар
Щипка сол
2 с.л. рожково брашно
½  пакетче бакпулвер
100-150 гр. безсолни печени фъстъци
20 гр-50 гр кокосови стърготини /фъстъци за поръска и украса


Начин на приготвяне:

Маслото  и твърдият шоколад  се стопяват на тих огън до пълното разтваряне на парченцата шоколад. Сместа се разбърква много добре и се оставя леко да се охлади. През това време в дълбока купа се смесват захарта (100 г), яйцата (3 бр), брашното, бакпулверът, солта и ванилията и се разбиват до получаването на гладка смес. Към нея се прибавят смлените на едро сурови фъстъци и всичко се разбърква много добре. Накрая се прибавя и шоколадовата смес и отново се разбърква до получаване на еднороден цвят. Сместа се изсипва в малка кръгла или правоъгълна тавичка и се пече около 25 минути при температура 160-180 градуса. Накрая се изважда, оставя се да се охлади и се замазва с малко от глазурата /шоколад с масло / върху която се наръсва кокоса или фъстъците. Шоколадовият сладкиш с фъстъци е възможно най-вкусният шоколадов десерт, който можете да поднесете на вашите близки.  Добър апетит!


СОЛЕН БЕЗГЛУТЕНОВ КЕКС


Необходими продукти:
2 яйца
1 ч.ч брашно  /Doves farm /
1/2 ч.ч царевично брашно
1/2 ч.ч. кисело мляко
1/4 ч.ч. олио
2/3 ч.ч. натрошено сирене
1/2 ч.л. сода
30-40 гр. слънчогледови и тиквени семки

Начин на приготвяне:
Содата се слага в киселото мляко да бухне. През това време се разбиват яйцата, след това към тях се добавя млякото със содата. Слагат се олиото, брашното и сиренето и семките. В намазнена и набрашнена тавичка се изсипва сместа.
Пече се на умерено силна фурна за около 20 мин. Проверява се дали е готов кексът с клечка.

# 272
  • София
  • Мнения: 714
Здравейте,
Майка ми има алергия към глутена.
Искам да я изненадам с безглутенови мъфини. Търсих в нета, но нещо не открих. Можете ли да ми помогнете с рецепта?

# 273
  • София
  • Мнения: 714
Намерих тази, наистина примамлива рецепта http://pin.it/uiPkXkv

# 274
  • Мнения: 1 438
Ето, едни солени кексчета, които много ни харесаха у дома -

http://vkusnosbety.blogspot.bg/2016/10/corn-rice-muffins.html



и сладки http://vkusnosbety.blogspot.bg/2015/02/gluten-free-banana-muffins-with.html

# 275
  • Мнения: 558
Здравейте! Въвеждайки глутена на моя бебчо му се появиха петна по ръчичките и крачетата и по препоръка на д-рката в момента времено съм изключила глутена от менюто му. Но той обича да си хапва филийки, така че търся рецепта за малко безглутеново хлебче. Тъй като още не сме въвели белтъка искам да ви питам може ли вместо цяло яйце да се сложи само жълтък. Ще съм много благодарна, ако някой ми даде рецепта за малко безглутеново хлебче, с жълтъци.
И за да съм полезна и аз публикувам рецептата на една мама за бебешки палачинки, която вчера и ние пробвахме: За палачинките : 2 банана, половин чаена чаша брашно безглутеново, 2 жълтъка, 1 предварително от вечерта накисната фурма, щипка канела.
Пасирам бананите, фурмата и жълтъците до хомогенна смес, добавям брашното и канелата и пасирам отново. "Намазнявам" тиган с кокосово масло и пускам котлона. След като тигана е достатъчно нагрят сипвам със супена лъжица.
След като са готови ги намазвам с бебешки шоколад.
Бебешки шоколад - 1 банан, 1/3 авокадо, 1 супена лъжица рожков – брашно

# 276
  • София
  • Мнения: 714
4akura,
Аз като майка на две деца с алергии. Смея да твърда, че щом даваш жалтък без проблем можеш да дадеш и белтък. Това са ми го казали няколко гастро лекари.
Към глутена аз съм имала алергия, като дете. Сега и майка ми има, но ние не сме имали кожни проблеми.

# 277
  • Мнения: 48 060
Аз имам алергия към белтък, явно е различно. Не че мра или не ям белтък...Ям...Но за дете внимавам...

# 278
  • Мнения: 896
Някой може ли да ми каже къде в София мога да си купя мексикански царевични тортили? Не от твърдите и хрупкавите, а онези които са като ливанските питки за дюнер.
Може да не са безглутенови, но е за предпочитане.
Благодаря.

# 279
  • Sofia
  • Мнения: 26 577
Взимала съм от Лидл,също и в СБА има понякога.

# 280
  • Мнения: 390
Иска ми се да направя опит за безглутенов тиквеник. Купих готови оризови кори, но ме ми харесаха. Първо, че бяха леко солени, и второ, много чупливи, тънки, твърди. Имате ли сполучлива рецепта, включително и с домашно точени кори може да е

# 281
  • Мнения: 48 060
Оризовите са абсолютно безвкусни. И се потапят за секунди във вода, една по една, за да омекнат и тогава се навиват

# 282
  • Мнения: 1 267
Иска ми се да направя опит за безглутенов тиквеник. Купих готови оризови кори, но ме ми харесаха. Първо, че бяха леко солени, и второ, много чупливи, тънки, твърди. Имате ли сполучлива рецепта, включително и с домашно точени кори може да е

От къде ги взе тези кори, защото аз все по-трудно ги намирам?

# 283
  • Мнения: 244
Оризови кори в големите вериги при азиатските продукти намирам. Със сигурност в метро има.

# 284
  • Мнения: 390
В едно малко магазинче ги намерих, но не бих повторила. Уви, май няма да се яде тиквеник.

Общи условия

Активация на акаунт