Коледният детски календар

  • 46 922
  • 278
  •   2
Отговори
  • Мнения: 3 379
Здравейте, знам, че за някои звучи прекалено рано да се говори за Коледа, но моят ентусиазъм за любимия празник е голям и отрано започвам подготовка Simple Smile

Сега ми е на дневен ред мисълта за коледния календар и как да го използвам тази година. Ще разкажа какво имам предвид.

Всяка година закачаме на 1-ви декември един голям коледен чорап-снежен човек, който има 24 джобчета за всеки ден от годината. По него броим колко дни остават до Коледа, а също така всеки ден в джобчето на деня има послание или задачка за детето от "джуджетата" на Дядо Коледа. Обикновено задачките са прости и от моя гледна точка винаги са целяли да провокират или някакви занимания (от сорта на рисуване, игра с думи и т.н.), или някакви умения (като например да сложи масата, да си измие зъбките сам като беше по-малък и други от сорта). Някои са били и от вида на посланията, без конкретно действие, което да се изисква от детето. Разбира се, всеки ден в чорапа има изненада - обикновено книжки за четене или с логически задачи (Гого ги обича), някое DVD с ново филмче, нови пастели или нещо друго от света на изобразителното изкуство Simple Smile, бонбони, шоколад, някоя малка играчка... Всички тези малки "изненади" почвам да ги пазарувам от рано, тъй като в тях си отиват доста пари, въпреки че поотделно не са особено скъпи.

Тази година обаче дребният вече разбира и трябва по някакъв начин да включим и него в коледното обратно броене. И ето тук са ми основните чуденки. Дали да търся отделен чорап за дребния? Или да използвам един, като слагам различни бележки за всеки? И как да процедирам с изненадите? Идеи какви да бъдат за съответната възраст (на 1 и 8 месеца и на 6 и половина)?

Ще ми е интересно също така да споделите вашите традиции в отброяването и създаването на празнична атмосфера за децата, както и идеи да разнообразим или направим по-интересен и полезен този процес!

# 1
  • Мнения: 6 164
Това е страхотна идея, аз за пръв път чувам, но съм много заинтригувана!
А как се справяте с изкушението да бръкне и в другите джобчета?

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 731
Аз ще им поръчам Лего календари, защото една година яко бях зациклила  и само фибички, и малки куклички бях сложила Simple Smile. Това със задачките е интересно, мисля да го приложа Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 1 603
Страхотна хрумка.
Миналата година гледах подобни /май при мацките от хоби/, но декември беше преполовил и си обещах тази година да не пропусна.
Май не отговарям на въпросите ти, но пък сърдечно благодаря за подсещанката.

# 4
  • Мнения: 6 444
И на мен много ми харесва идеята.
А самият календар ти ли го правиш ? И снимка имаш ли, че не мога да си го представя нагледно?

# 5
  • Мнения: 3 379
Това е страхотна идея, аз за пръв път чувам, но съм много заинтригувана!
А как се справяте с изкушението да бръкне и в другите джобчета?

Ами аз слагам листче само в джобчето на деня от предната вечер, другите са празни Simple Smile И "пълня" чорапа с изненадите също вечерта след като си легне (имало е случаи да заспя или да забравя и сутрин като скочи баткото от леглото и аз като се светна, че съм забравила, да търча да му обяснявам как е още през нощта и джуджетата може да не са минали през нашата къща и затова да полежи още малко... Слава богу, че зимата е тъмно дори и в 7 сутринта Simple Smile, та ми се връзва, но тази година вече познава часовника и няма да ми минава номера).

И на мен много ми харесва идеята.
А самият календар ти ли го правиш ? И снимка имаш ли, че не мога да си го представя нагледно?

Не, не го правя, купила съм го, ето така изглежда:



Тази година обаче се чудя дали да не направя, заедно с децата.

# 6
  • Мнения: 6 164
Ооо, много е рано за Крис, той не познава цифрите... цифри/букви - за него е едно и също. Crazy

Но е много сладурски! А това дето виси - просто отбелязваш кой ден е, ли?

Аз мислех, че са по-големи джобове и всяка дата представлява отделен джоб и във всеки се слага по нещо. Т.е. 24 джоба с 24 подаръка едновременно... Добре, че го показа! Hug Ама ти може да ползваш този, защо ще правиш нов? Нали не е за еднократна употреба? Или вие просто ей така за забавление?

# 7
  • Мнения: 720
Идеята ти е страхотна. Според мен е редно за всяко дете да има по чорап. Иначе как ще се досетите коя загатка за кого са предвидили джуджетата и кое лакомство за кого е.  Mr. Green Hug Тъкмо повод да си направите сами вторият чорап.

# 8
  • Мнения: 3 379
Misty, не е нужно да познава цифрите, ние го ползваме откакто Гого стана на две и той виждаше в кое джобче е пъхнато дървеното сърчице и по това се ориентираше (а пък аз тайно го учех коя е цифрата).

Да, именно си мислех да направим втори, за да има за всеки, а и за забавление. Но още нямам идея как да изглежда. Някой пази ли линк към онази тема в Хоби, за която споменахте?

# 9
  • Мнения: 4 204
Ние с големия ми син в момента правим този календар.
http://www.basteln-gestalten.de/adventskalender-basteln

Приемам идеи за интересен текст на листчетата!
SZA , пазиш ли старите листчета да взаимствам от теб?

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 731
Аз слагах играчките в ролка от тоалетна хартия опакована  с  цветна хартия.

# 11
  • Мнения: 3 423
 SZA, чудесна идея .  bouquet
tanya_p , какви са тези Лего календари?

# 12
# 13
  • Мнения: 14 654
Още е доста раничко за коледни мисли, но календар правим от няколко години. Нашият е много прост - една картонена елха с джобче - едно на брой. Аз го изрязвам. Всеки ден в него има нещо дребно, най-често малко шоколадче или бонбон.
Една година правих от картонени цилиндри, увити в опаковъчна хартия, подредени като пирамида, но първо е много пипкаво, второ - някои лакомства като преседят 20 дена и стават гадни - например ореховките.
Миналата година веднъж-дваж имаше гормит или бакуган.

# 14
  • Мнения: 3 423
tanya_p, мерсиииииииииииии  Simple Smile

# 15
  • Мнения: 1 879
SZA, според мен е по-добре за всяко дете да има отделен чорап/календар. То бръкването, изваждането е част от тръпката - как двамата ще бръкнат едновременно в джобчето, ако е едно?

Благодаря ти за идеята за задачките в джобчетата!   bouquet

# 16
  • Мнения: 720
Влакчето от кибрити е страхотно. Определено ще направя такова на детенце, дори и да не е с 24 вагона, а само с няколко - за игра.
Иначе какъв точно е замисълът? Всеки ден се отрязва по един вагон и в него  джуджетата оставят по нещо ли? Много се съмнявам да запазим влакът цял 24 дни, напарво неверотно ми звучи.  Laughing

# 17
  • Мнения: 3 379
Идеята с влакчето от кибрити е страхотна, трябва да видя сега как да я осъществим Simple Smile

Пазя си някъде из файловете листчетата със задачките, но трябва да ги потърся у нас довечера. По спомен имаше следните:
- да си измие зъбките сам
- да подреди масата за закуска
- да научи ново стихче/да го каже
- да научи нова песничка/ да я изпее
- да изработи коледна картичка за баба и дядо
- да нарисува зимна картина
- да измисли коледно пожелание за семейството
- да разкаже приказка
- да прочете нова книжка (това, защото бяхме зациклили в един момент на Франклин и просто не ми позволяваше да му чета друго, като беше придружено с нова книжка подарък в джоба)
- да си измие сам чинийката и чашката от закуска
- да помогне на мама за коледните сладки
- да помогне за почистването у дома
- да подреди играчките си
- да се облече сам (това като още се кумеше и искаше друг да го облича Simple Smile)
- да направи снежен човек или снежни топки (като заваля сняг)
- да изнесе театрално представление
- да украси с мама елхата
- да посети баба и дядо
- да каже "обичам те" на всички близки хора, които обича
- да си покани приятел на гости
- да нахрани гълъбите
- да направи хранилка за птички
- да направи коледно дръвче от шишарка
- да разкаже за деня си в детската градина (това, за да свикне, че да разказваш за деня си и преживяванията си е нещо нормално, защото той го приемаше кат оразпит по едно време)

Това се сещам засега, но довечера ще погледна пазя ли файла. Имали сме и пропуски със задачките, понеже си е взел изненадата и после не му се занимава, но аз го преследвам до дупка да си я изпълни в друг ден, като му казвам, че джуджетата са добри и няма да спрат да го изненадват до Коледа, но имат за задача да докладват на Дядо Коледа как се справят децата със задачките и после Дядо Коледа преценява какъв подарък е заслужило детето (или нещо от сорта). Но не съм била педантична де, оставали са и неща, които не е направил задължително...

Ако се сещате идеи за лисчетата, както и за дребни подаръчета (които да не са задължително сладки и бонбони, понеже моите деца не са много по сладкото), споделяйте!  Hug

# 18
  • Мнения: 581
Браво за идеята за коледния детски вариант. И аз ще взема да измисля нещо такова. Сещам се за голяма коледна картина, нарязана на 24 части, нещо като пъзел изненада, която детето да сглоби за 24 дена. Всеки ден по една част.
Къде  ще ги слагате въпросчетата? В чорап ли?
Може  да напиша и въпроси свързани с училище, да на пише някоя буква, да смята

# 19
  • Мнения: 3 880
Разбира се, че за всяко дете трябва да има отделен календар- всяко да си знае неговия.
На нашата дъщеря започнахме да й правим още на втората й Коледа, тогава нямаше още 2 години. Няма нужда да познава цифрите, важното е майка й да ги познава Simple Smile. Първите 1-2 години са трудни и на човек бързо му свършва фантазията- хем не стават за дребни играчки, хем не стават и за "нормалните" лакомства, но все се намира нещо. Аз слагах бебешки бисквитки и други дреболии.
Понеже нямаше как да обясня на 2 годишно дете, че се отваря само едно джобче, а не всички едновременно, ги пълнех ден за ден. По тукашен обичай обаче си слагах само играчки и лакомства- задачки не ми се е налагало да мисля, това ще да е българският вариант Simple Smile
След третата година минахме на готови календари и съвсем улесних нещата. Миналата година например имахме един с маниста и перлички, от които всеки ден се майстореше я герданче, я гривничка, я обички- много сполучилив беше за девойката, а и имаше поне половин час занимавка на ден с него.

# 20
  • Мнения: 69
Чудесно напомняне е тамата bouquet И аз ще се постарая тази година! А иначе не мисля, че  задачките от джуджетата са "тукашен" или "тамошен" обичай-просто хрумка на мама за вълнуваща, полезна съпричастност на малчо-даже джуджетата може да са написали на малчо бъъързо да цунка мама, тати, бати и да е добричко днес Grinning.......

# 21
  • Мнения: 3 379
Да, не е тукашен обичай, а по-скоро моя си идея да обединим полезното с приятното Simple Smile вече реших, че ще са два календара, сега остава да реша дали ще правим два, един или ще купуваме. Идеи за малки подарьчета продьлжавам да сьбирам Simple Smile

# 22
  • Мнения: 2 037
Много хитра идея това със задачките. Simple Smile
Влакчето много ми хареса.

Задачка плюс лакомство за награда звучи добре.

Не знам при нас как би се получило, декември месец са ни РД и ИД.  Grinning
И без това е купон до припадък, за Коледа вече нямаме сили.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 230
Страхотен влак, страхотна идея. Как не съм се сетила досега... В началото на декември й купувам от календарите с кутийки, но това е много по-добро и ще се възползвам. Вече мисля по въпроса.

ПП. В Крокотак намерих и календар - къщичка:
http://krokotak.com/2009/11/koleden-kalendar-kashtitchka/

Последна редакция: вт, 19 окт 2010, 23:40 от ஐ Maxin ஐ

# 24
  • Мнения: 6 444
В крокатак страхотни идеи има.Не бях ровила скоро там.
Сетих се за ароматизаторите с лимон и канела и сега са на дневен ред, че имат нужда да изсъхнат.

Ето го и календара.
http://krokotak.com/2009/11/koleden-kalendar-i-kartitchka-sas-snezhen/
И май нещо подобно ще направя, а отстрани в едно чорапче лакомство, дребна играчка.
А някой има ли запазени във файл цифрите от календара и фигурките, защото нямам принтер към компютъра и трябва да ги прехвърля някъде, за да ги разпчетам.

SZA, за играчки се сещам от тези значки с различни герои.Има ги по магазините за по 1лв.Със сигурност ще се намерят и другу работи там.

# 25
  • Мнения: 989
Момичета, кажете някой магазин, откъдето мога да закупя готов коледен календар!

Идеята е страхотна. Дъщеря ми е на 4 и ще й хареса. Малкият е още малък, та за него само лакомства ще сложа (без задачки).

# 26
  • Мнения: 922
Една година купувах готов на Киндер от Метро.

Миналата година слагах на двамата в един календар  Mr. Green Направен като гирлянд: 24 малки торбички, /от тези за бижута/ захванати със щипки с елхички и еленчета за едно въженце. Подаръчетата ми се повтаряха бонбонки, шоколадчета на Киндер и дребни пластмасови животни, но друго не можах да измисля.

Тази година ще ми трябват два smile3503  А и още не съм ги измислила.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 535
Момичета, кажете някой магазин, откъдето мога да закупя готов коледен календар!

Миналата година съм виждала в Бонжур и Джъмбо подобни, но не съм ходила скоро и не знам дали вече са извадили Коледните стоки  Thinking

# 28
  • Мнения: 3 927
По-добре два календара Simple Smile, щом имаш вече един купен.....
Аз няколко години пълнех саморъчно направен от мен календар - ролки от тоалетна хартия, опаковани в зелена хартия, подредени като елха и завързани с червени панделки......всяка сутрин една кутийка беше отваряна......помня, че първата година, когато дъщеря ми беше малко над 2,5 г. отваряше с ентусиазъм 7-8 дни подред, после забрави. Когато порасна вече не пропускаше ден и сама си искаше изненадата.....Наистина подготовката за тези календари (домашно пълнените) иска поне месец преди това подготовка, макар че ми се е случвало да нямам накуп готови 24 изненади, а в течение на месеца да добавям изненадки за по-последните дати преди 24-ти.....например веднъж купих декемврийския брой на Бърборино, а в кутийката за деня написах нещо като гатанка къде да бъде намерено списанието.....

ето малко идеи какво може да напълните в календара:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=55365.msg1049401#msg1049401

Много подходящи джунджурии има по книжарниците....особено ако се вгледа човек по-внимателно  Simple Smile

Тази година пак ще пълня, но само за каката.....мисля, че дребчо на 1 г и малко нищо няма да "вдене" от Коледа  Laughing

Чак традиции по отброяването нямаме, но гледам всеки ден да се занимаваме с нещо творческо, обикновено открадвам идеи от немски сайтове за занимания.....

Последна редакция: чт, 21 окт 2010, 13:53 от Taneto

# 29
  • Мнения: 327
Това е миналогодишния ни календар.Суперлесен! Просто нарисувайте на лист картон дядо Коледа с огромна брада. Децата очертават в брадата 25 кръгчета и изписват цифрите.Остава да оцветят и броенето може да започне. Всеки ден се лепи по топче памук. Накрая наистина изглежда страхотно брадата. Но пък е без подаръци.

# 30
  • Мнения: 3 379
Тането, благодаря за идеите за подаръчета. Иначе знам за този календар с ролките тоалетна хартия Simple Smile, обаче не съм се сетила да събирам, а за един месец надали ще изхабим 25 ролки Simple Smile Малкият със сигурност ще се присеща покрай батко си, сам надали. Но е важно усещането за празник!

# 31
  • Мнения: 3 927
Мда, и подготовката на календар от тоалетни ролки иска своето време......технологично  Simple Smile, а и не всички ролки са качествени (здрави) за такава цел.
Аз откраднах идеята за календара, а го направих след 2 години  Simple Smile.....другото лято може би ще събирам ролки за момчешкия календар, ако още имам муза за това  Simple Smile

п.п. подобни на по-горния памучен Дядо Коледа (и други идеи) има в Крокотак!

# 32
  • Мнения: 581
На мен ще ми е малко трудно да направя нещо като къщичка, елха т.ст по мащабно. Малкия непрекъсанто ще го дърпа и едва ли ще оцелее дъбго време. За това съм решила друго- в един тефтер, залепям пликове и във всеки плик ще има късметче и задачка. Пликовете можем да оцветим и украсим предварително с Валето.

# 33
  • София
  • Мнения: 659
 И ние всяка година отброяваме дните до Коледа с такъв календар. Първо ползвахме един собственоръчно направен от мен, а миналата година купих един с джобчета на Колите (тук в дясно се вижда част от него). За подаръчета съм ползвала:
-магнитчета (тези и следващите няколко снимки съм ги правила аз, но може и да се купят)
-различни гумени животни (в Genesis продават много хубави на френската фирма Papo, но са по-скъпички
-печати (преди продаваха едни много хубави в Пумпелина, но сега не ги намирам на сайта, в Слънчоглед и Джъмбо също има)
-малки перфораторчета, които влизат в употреба при направата на картички
-стъклени топчета с герои на Дисни съм купувала от Марни, но са подходящи само за порастнали дечица, които няма да си ги напъхат в устата. Продават и специални платнени торбички за тях.
-боички за рисуване върху стъкло - може да се направи чудна Коледна украса и с тях
-колички и т.н....
 Когато подаръка е голям може да се сложи листче с упътване как детето да го открие. Ако е придружено със закачки от рода на:подскачай на един крак до стаята, завърти се три пъти, отиди на патешко ходене до хола и т.н... забавлението е гарантирано  Peace
 Друго, което ми хрумва за подаръче е пясъчен часовник, отмерващ 3 мин. за миене на зъбките. Скоро купих такъв от dm и не е скъп (2-3лв).
 В Катина пък има страхотни джунджурийки до 5лв. - шарени острилки, моливи с глава на животинче, буквички, йо-йо, свирчици (пак с глава на животинче), дървени часовници и същите гривнички (те бяха малко по евтини) и какво ли още не....
 В myToys има много готови адвент календари - някои са празни, а други си вървят с подаръчета.
 Миналата година си спомням, че виждах такъв календар с подаръци малки книжки, подобни на тези в часовника, ако не се лъжа също беше на издателство Фют. В каталога им видях, че има и нова книжка за зайчето Феликс - Коледни писма от Феликс

 SZA, ако искаш да си направиш елха от ролки ТХ, мога да те подпомогна с 15-20 бройки  Wink
 Улях се май  Embarassed, ако ме осени още някоя идея ще я споделя

# 34
  • Мнения: 3 379
Veroniki, страхотни идеи, благодаря! Кажи, моля те, как правиш магнитите? Ако са с магнитно фолио, откъде го купуваш?

За ролките - ако реша, непременно ще ти се обадя.

# 35
  • Мнения: 116
 SZAHugСтрахотна тема и е точно на време.Ние сме още малки и се съмнявам,че ще разбере нещо,най-много да се ядоса ,че не й давам всичко от всички джобчета  Mr. Green Ще следя идейте-аз си падам много по такива неща  Heart Eyes А може и в последното джобче 24-то да има "карта на подаръците"/дадена от Дядо Коледа-да търси подаръците сам/  Thinking

# 36
  • София
  • Мнения: 659
 SZA, имам доста такива рекламни магнитчета и използвам тях. Купих стикери на Колите и директно ги лепих отгоре и изрязах излишното, а тези с цифрите ги правих с гланцово блокче от самозалепваща хартия.Тази година ако успея ще направя и букви

# 37
  • Мнения: 1 817
Чудесни идеи, благодаря че споделихте. И аз ще напраявя за моите момчета.
По календар за всеки- да няма сърдити.

# 38
  • Мнения: 7 605
И аз правя календари всяка година.

Преди 2 години бяха пингвини върху лед:
http://de.tinypic.com/view.php?pic=1s000p&s=7
http://de.tinypic.com/view.php?pic=15yji8x&s=7

Миналата година беше Дядо Коледа който дойде с балон, а чийто кош висяха подаръци: http://de.tinypic.com/view.php?pic=35n0xue&s=7 (за жалост не съм правила по-качествена снимка, но ето от къде съм крала идеята http://www.adventskalender-portal.de/cms-weihnachtsmann/adventsk … ssluftballon.html).

Въпреки, че изисква немалко време и че излиза по-скъпо, ги предпочитам пред купените.
Пълня ги с книжки, фигурки на Плеймобил, фиби, пръстени, обеци, карти за игра,.....всичко но не и сладко  Wink

# 39
  • Мнения: 199
Аз тази година мислех да купувам готов календар от адвентскалендарите от майтойс, но вие ме грабнахте със страхотни идеи и колкото и да не ми се удават подобни неща ще се помъча да направя елхичката от тоалетните ролки Simple Smile. Струва ми се лесно и много ефектно. А как се захващат една за друга опакованите ролчици, за да стане пирамида-елхичка-завръзват се с панделчици ли? Иначе за пълнежа-мисля 50/50-разни написани нещица-от сорта на "вечер на криеницата, четене на еди коя си приказка, писане на писмо до Дядо Коледа" (нещица от сорта на приятни мигове с мама, тати и братчето) и останалите-дребни подаръчета (за тях събрах много интересни идеи от вас).   bouquet

Последна редакция: нд, 24 окт 2010, 09:58 от Lilcho

# 40
  • София
  • Мнения: 90
Това е страхотна идея, аз за пръв път чувам, но съм много заинтригувана!
А как се справяте с изкушението да бръкне и в другите джобчета?

Ами аз слагам листче само в джобчето на деня от предната вечер, другите са празни Simple Smile И "пълня" чорапа с изненадите също вечерта след като си легне (имало е случаи да заспя или да забравя и сутрин като скочи баткото от леглото и аз като се светна, че съм забравила, да търча да му обяснявам как е още през нощта и джуджетата може да не са минали през нашата къща и затова да полежи още малко... Слава богу, че зимата е тъмно дори и в 7 сутринта Simple Smile, та ми се връзва, но тази година вече познава часовника и няма да ми минава номера).

И на мен много ми харесва идеята.
А самият календар ти ли го правиш ? И снимка имаш ли, че не мога да си го представя нагледно?

Не, не го правя, купила съм го, ето така изглежда:



Тази година обаче се чудя дали да не направя, заедно с децата.

Аз за първи път чувам за такъв календар  Embarassed, но идеята е страхотна. Ти от къде го купи твоя?

# 41
  • Мнения: 3 379
Ами честно казано нямам никакъв спомен откъде съм го купувала, било е преди поне 6-7 години. Но момичетата нагоре са дали разни линкове в MyToys

# 42
  • София
  • Мнения: 659
 Tatjana, страхотни са ви календарите. Този с пингвините ще е много по-интересен за децата, отколкото елхата с ролки от ТХ (мое лично мнение). Като се замисля обаче изисква повече място, за да се подреди, а и с малкия бандит вкъщи не знам колко ще е подходящ. Догодина обаче със сигурност ще го направя. За тази може да спретна дядо Коледа с балона, но трябва да си потърся още платнени торбички, че имам само 10-ина. Благодаря за идеите   bouquet

# 43
  • Мнения: 7 605
Вероники, за нищо! Не са необходими торбички, и аз нямах - увих всичко в хартия, написах числата и ги закачих. Така хем не си задължена да търсиш подаръчета в определен размер  Wink

# 44
  • София
  • Мнения: 90
Ами честно казано нямам никакъв спомен откъде съм го купувала, било е преди поне 6-7 години. Но момичетата нагоре са дали разни линкове в MyToys

Да, аз ги разгледах, но повечето ми се виждат доста скъпички. Може би и аз ще спретна нещо ръчна изработка  Simple Smile. Тъкмо ще включа и каката в приготовленията - тя е на 8г.

# 45
  • Мнения: 958
Миналата година, в магазина на Линд, имаше такива календари, в форма на елхичка, и на всяка дата, зад изриазано картонче, имаше различно шоколадче. Колко пари не помня, защото купувах доста неща, ама сигурно ще е бил около 20 лева  newsm78

# 46
  • Мнения: 7 605
Ами честно казано нямам никакъв спомен откъде съм го купувала, било е преди поне 6-7 години. Но момичетата нагоре са дали разни линкове в MyToys

Да, аз ги разгледах, но повечето ми се виждат доста скъпички. Може би и аз ще спретна нещо ръчна изработка  Simple Smile. Тъкмо ще включа и каката в приготовленията - тя е на 8г.

Имай предвид че те не са празни - 13евро за календар пълен с играчки според мен не е скъпо  Peace  Ако беше празен, да, щеше да е скъпо, определено  Peace

Миналата година, в магазина на Линд, имаше такива календари, в форма на елхичка, и на всяка дата, зад изриазано картонче, имаше различно шоколадче. Колко пари не помня, защото купувах доста неща, ама сигурно ще е бил около 20 лева  newsm78

Тук тези на Линдт са над 10евро. Иначе шоколадови календари ще намерите във всеки супер  Peace

# 47
# 48
  • Мнения: 69
аз това открих

А ето това е идея, която мойе лесно да се приложи/обявената цена от 40 Е направо ме гръмна #Crazy

Последна редакция: вт, 26 окт 2010, 00:19 от dspasova

# 49
  • София
  • Мнения: 2 671
Миналата година правих календар от ролки ТХ и кухненска хартия, пълни с дребни подаръчета - видях идеята в блога на Бу. Решихме въпроса с отварянето на повече от един дневно, като ги закачих на високо и само с мама и тати детето можеше да ги достигне. Обаче сега се замислям, че няма много смисъл от ролките. Тия торбички, в предния пост например са толкова сладурски  Heart Eyes

SZA, и аз имам същите терзания за малкото човече. В крайна сметка реших, че за нея ще има отделен календар и също задачки - да скочи като жабка, да направи зайче (слага си показалците на ушите и скача наоколо), да изпеем "Хей ръчички", да измие сама зъбките. Само се чудих как да кооридинирам нещата, че и двамата да имат едновременно задачки или подаръчета, но номерирането на пакетчетата ще реши въпроса  Simple Smile

# 50
  • Мнения: 3 927
veroniki, уверявам те, че календара с ролките е достатъчно интересен за момиченца, дори ми върши работа  няколко години......дъщеря ми си знаеше, че пак ще има изненади в елхичката......но най-вероятно твоите момчета наистина няма да я оценят......за това има хиляди варианти на календари  Simple Smile

още малко картинки:
http://raibabel.files.wordpress.com/2007/12/sin-titulo-1.jpg
http://www.bastelideen.info/html/lustiger_adventskalender.html
http://www.familie.de/adventskalender-basteln/
http://www.kikisweb.de/basteln/advent/adventskalender.htm
http://www.leelaglitzer.de/2008/11/adventskalender-weihnachtsstadt/
http://www.sille.ch/sybille/elch_advent.jpg
http://www.creadoo.com/Content21080
http://www.weihnachtsgeschichten24.de/assets/images/Adventskalender01.jpg

# 51
  • Мнения: 989
Аз вече накупих разни дребни играчици (макар че всъщност още съм доникъде с тях) и реших половината изненадки да са играчици, а другата половина - лакомства. Ще ги редувам - единият ден едно, другият друго. Тази седмица ще отскоча и до Джъмбо за дребни играчки и да проверя дали там има от въпросните календари.

# 52
  • Мнения: 720
Много харесах този календар. Мисля, че ще се справя с направата му. Ще нарисувам елхата върху катастрон, а украсата й ще бъде от кибритени кутийки опаковани, като подарък, със задачки и указание за намиране на подаръка. Влакчето кибритени кутий също ме грабна, но се съмнявам да оцелее 24 дни, докато тази елха ще бъде вдигната на високо място.  Mr. Green
Искам да попитам за някакви качествени боички с ярък цвят. До сега съм рисувала с акварелни и темперни, но не са достатъчно наситени цветовете, или не толкова, колкото на мен ми се иска.  newsm78

Към идеите за подарчета мога да добавя фигурки от солено тесто или картон, които детето само да оцвети. Синът ми много се впечатлява, когато му направя къщичка, гараж, камион, влакче или нещо друго и трябва сам да го "боядиса". Много често използвам кутии от чай, ел. крушки, хумана, вафли (изобщо имам склад от кутии  Crazy), които "обръщам" на обратно и сглобявам камион например. Изрязвам прозорци, лепя ремарке, гуми и т.н. Може и домашни курабии, украсени със захарна глазура (защо не и децата да ги украсят). В крокотак имаше идея за зайче, пиленце, рак от тесто. Също и меденки, като котета, аз съм правила и мечета и костенурки и всякакви животни. Може пиленце от прежда, изобщо всякакви хрумки направи си сам. Laughing

# 53
  • София
  • Мнения: 1 535
Елхичката и на мен много ми хареса  Peace

Ена защо не вземеш направо цветни картони и не я направиш като апликация - така цветовете наистина ще са ярки  Peace

# 54
  • Мнения: 3 379
RumyaHug На мен също ми се иска да са два календара, но понеже единият със сигурност ще го правим, баткото няма да иска да "ползва" стария, а дребният ще ходи след батко си... Сега се замислям над една идея с един календар, но да е с по две "джобчета" или "чекмедженца" на всеки от дните - по едно за всяко от децата.

На мен също ми харесва елхата. И моята идея е за елха, само че мисля да направя основата от кашон (пазя си един голям у дома), като я направя като елха-секцийка с разделения и вратички за всек иден (ох, не знам разбирате ли ме какво имам предвид). Тъй кат она кашона не седи добре боя, смятам да го облепя с хартия, а за вратичките ще ползвам цветен картон и цветни листя за апликации. Всяка вратичка ще я надпиша с номерчето на деня и името на детето. Довечера ще започна да тренирам с малки листове направата, за да не се издъня после с оригинала, ще снимам и покажа Simple Smile

# 55
  • София
  • Мнения: 2 671
Елхичката може със зелно самозалепващо се фолио да се облепи - и цветът ще е ярък, и ще е стабилно. На мен обаче ангелчето повече ми хареса, хрумна ми и като снежен човек че може да се направи с платове. Трябва да отида до магазина за платове на кг. ти дни.

# 56
  • Мнения: 3
А някой знае ли къде мога да направя детски календар със снимки? Не такива където се лепят, а директно на самата страница да е хем снимката, хем месеца и така за всеки месец  Simple Smile Искам да направя коледни подаръци за бабите  Simple Smile

# 57
  • Мнения: 2 037
А някой знае ли къде мога да направя детски календар със снимки? Не такива където се лепят, а директно на самата страница да е хем снимката, хем месеца и така за всеки месец  Simple Smile Искам да направя коледни подаръци за бабите  Simple Smile

Има тема в Хоби, май за скрап буукс й беше името? Rolling Eyes

# 58
  • Мнения: 720
Идеята за елха от цветен картон е чудесна.  Grinning Hug Мислех под елхата да нарисувам любимите ни Мечо Пух и приятели, та пак ще се рисува. Но може пък и да опитам да ги апликирам, те нямат кой знае колко шарени дрехи и аксесоари.  newsm78 Мммм да, трябва да посетя книжарницата скоро време.  Party А какво лепило използвате за апликация? Имам сухо, но н  ищо не става с него, Ц200 ми е трудни за нанасяне, а с двоино залепващо тиксо ще е голяма мъка.  newsm78
Rumya, какво е това самозалепващо се фолио и от къде мога да го намеря?  newsm78

# 59
  • Мнения: 581
Аз пък подаръчетата ги написах на отделни листчета, нещо като късметчета. Детето си тегли късметче и каквото му се падне. Нещата са съвсем символични.Дребни играчки, лакомства, неща за училище, като палитра, моливи, карта.

# 60
  • Мнения: 3 379
Rumya, какво е това самозалепващо се фолио и от къде мога да го намеря?  newsm78

Не съм Rumya Simple Smile, но ето нещо подобно. Иначе има във всяка книжарница едно гланцирано самозалепващо фолио, струва 2 и нещо.

# 61
  • София
  • Мнения: 659
 Има и блокче за апликации със самозалепваща хартия - 10 листа (различни цветове) Цената е около 2-3лв.

# 62
  • Мнения: 5 173
Ужасно креативни сте.
Благодаря на авторката на темата!

# 63
  • Мнения: 720
Благодаря за инфото за самозалепващото се фолио и гланцовите блокчета.  Hug
Днес реших да не опаковам 24 подаръчета, а да направя едно и да го местя по някакви индикации (напр. коледни играчки) с номера по елхата., защото ще ми е трудно да планирам толкова напред. Пък и детенце ще удържам трудно да не ги смъкне всичките на веднъж.  hahaha Исках да го споделя с SZA, нали и тя се чуди как да направи календр 2в1. Може да направиш две кутии или торбички с името на всяко дете и да ги закачаш на мястото определено за деня. За достоверност може да си измислите тайно място, от което джуджетата трябва  да вземат празните торбички и да ги напълнят. Дано го обясних разбираемо.  newsm78

# 64
  • Мнения: 3 379
Ена, благодаря за идеята, мисля, че разбрах какво имаш предвид.

# 65
  • Мнения: 199
За самозалепващото фолио-в бриколаж има голямо на ролки (като тапети), 3лв струва 1 метър. Има всякакви видове. Ние наскоро взехме с Мечо пух, облепяхме един голям кашон, който вече е кош за играчки Simple Smile.

А идеите ви са прекрасни, постоянно си променям мнението какъв да бъде нашият коледен календар Simple Smile, добре че има време Laughing.

# 66
  • Мнения: 2 784
Записвам се да следя- засега си харесах пингвинчетата върху лед и елхата от картон.   bouquet

# 67
  • Мнения: 720
Чудесна е идеята за кашон-кош за играчки. Аз преди време облепях един с тапети, хубаво се получи, но много бавно и трудоемко си беше, че ние правихме и вратички и рафтчета.  Crazy
Направих влакчето от кибрит. Не за коледа, ей така за общо забавление, само със седем вагона. Ще ги "натоваря" с по един бонбон и ще чакам детенце от градина да му разваля вечерята с тях.   Crazy Много е лесен и приятен за работа и е ефектен. Само не успях да намеря коркова тапа, та изрязвах гумите от картон, това си беше най-голямата играча.

# 68
  • Мнения: 581
Аз пък подаръчетата ги написах на малки листчета. Като му дойде времето малката ще си изтегли едно листче и ще видим какво ще и се падне. Може бонбонки, играчка, определено нещо дребно. А преди това ще трябва да реши някоя задачка от коледните джуджета. Сега ми остава да намеря някоя коледна торба.

# 69
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Много хубава идея. Смятам да изработим такова с детето от картон - дано ни се получи Simple Smile. Подаръчетата може да се скрият предполагам на различни места в къщата и да се търсят от детето на принципа  "топло, студено" . Връщам се да изчета темата, че ми е много интересно  Peace.

# 70
  • София
  • Мнения: 163
Много хубави идеи давате  Hug
Да споделя и моя скромен опит. Преди 2 години за "пълнеж" сложих парчета от пъзел - купих пъзел около 150 парчета беше май (с коледна картинка), подредих и разделих на 24 части - така всеки ден се редеше част от картината. Имаше и бонбонче за добре свършената работа. Прие се добре от 5 годишните ми госпожици.
Миналата година нямаше бонбони, защото реших че сладкото идва в повече. Вместо това слагах лист със загадка, която сочи към лист със следващите инструкции и така още 2-3 пъти докато се стигне до наградата - а тя беше памуче, което се лепи на брадата на "памуковия" дядо Коледа, за който беше писано преди това. Това беше много забавно на 6 годишните ми дъщери, но пък беше изключително трудно на майка им, да мисли всяка вечер нови места за криене на листчета  Crazy
За тази година нямам никакви идеи още и се надявам да намеря нещо тук  Simple Smile

# 71
  • София
  • Мнения: 2 671
pipita, пъзелът е наистина чудесна идея  Peace

# 72
  • София
  • Мнения: 3 123
А някой знае ли къде мога да направя детски календар със снимки? Не такива където се лепят, а директно на самата страница да е хем снимката, хем месеца и така за всеки месец  Simple Smile Искам да направя коледни подаръци за бабите  Simple Smile

аз правя такива календари и книжки в този сайт : http://www.artscow.com/.
Eто и миналогодишното ми творение:http://www.artscow.com/share/%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B … 2010-c7dfsopg5vqu

Идеите ви са страхотни!Ще следя темата с интерес и ще спретна и аз един нов календар.
 Ние имаме този :
http://mart2008.snimka.bg/other/jori-na-angels-zg.225953.9027223
Гледайки го сега на снимката,се сетих нещо - може да се купи дървена закачалка( в джъмбо има много хубави такива от този тип :http://www.pippotoys.com/uploads/products/size-l/2211%20rosali_g … rderobe_large.jpg) и да се заковат пирончета и да се наредят торбички.

# 73
  • София
  • Мнения: 659
 angels_zg, много ми харесаха торбичките ти, би ли казала от къде си ги взела  Praynig

# 74
  • Мнения: 43
Страхотна тема,мами!  bouquetНакарахте ме да се замисля.Досега не бях правила такъв календар, но май тази година ще се включа и аз.Мислих,мислих и измислих вместо малки подаръци в пликчетата да има забавни задачки свързани с коледната украса които да правим двете,хем да не стои пред телевизора и компютъра,хем да сме заедно.Например-апликации,коледен венец,писане писмо до Дядо Коледа,изработване на гирлянди,играчки за елхата и т.н.Още не съм измислила вс задаяки така че приемам идеи.Не съм измислила и къде да слагам задачата за деня.Да направя ли календар за вс ден или в Коледен чорап.Много ми хареса и идеята с брадата на Дядо Коледа за вс ден да слагаме памуче.

# 75
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
angels_zg, много ми харесаха торбичките ти, би ли казала от къде си ги взела  Praynig

На мен също ми допада идеята за торбичките.Нареждам се да разбера откъде са Peace

# 76
  • София
  • Мнения: 3 123
ами аз така си го купих ( но не от БГ) -то си е дървен календар с торбички. GrinningПо магазините за бижута обаче има подобни във всякакви цветове.

# 77
  • София
  • Мнения: 659
 Тези за бижута са мънички и май няма да ми свършат работа, а ако има големи сигурно ще са доста скъпички  newsm78. Накрая май сама ще си направя от филц. Ще проверя и в магазина, от който си взех тези сребристите може пък и там да има. Преди две години имаха само такива и златни, но нищо не пречи да проверя.

# 78
  • Мнения: 2 037
veroniki, тези сребристите съм ги виждала в един магазин за торбички и украси на "Симеон". Като тръгнеш по него към Женския пазар, на десния тротоар вече като приближиш към пазара. Може да имат и по-големи. Peace

Имат и всякакви джунджурии, които можете да слагате в торбичките. Wink

Обаче аз понеже не зареждам къщата с дребни предмети, а обикновено я "обезвреждам" Joy, мисля да направим по-скоро нещо като календар с мисии за следващата година, особено в областта на пътуванията ни из България. Още съвсем точно не съм го измислила, но ще послужи и за материала по ЧО на четвъртокласника. Simple Smile

Шоколади у нас не вкарваме по комплексни причини.

# 79
  • София
  • Мнения: 659
 Люлин, точно от там са купувани и моите  Peace Шоколади и сладки неща и аз не слагам като подаръчета и без това всяка година се намира кой да им подари от адвентските календари с шоколадови бонбони. Добре, че таткото е любител и ги изяжда  hahaha

# 80
  • Мнения: 2 037
Моля ви се, който писа за книгата "Коледни писма от Феликс" да каже къде я има, защото аз в нета не я откривам на български!   bouquet

# 81
  • Мнения: 720
Според мен може да се заменят торбичките с обикновенни пликчета за подаръци
Докато търсех снимка на такива в нета, видях това:
Ако на едно такова обикновенно, едноцветно пликче се лепне някакво животно или коледен мотив и цифра би станало супер.  Grinning

# 82
  • Мнения: 488
Страхотни идеи, момичета!   bouquet
Ще следя темата с интерес, особено идеите за по-малки дечица  Peace

# 83
  • София
  • Мнения: 659
 Люлин, аз бях тази дето писа. Видях я в каталога на ФЮТ стр.25, по книжарниците не съм я търсила все още и не знам дали е разпространена

# 84
  • Мнения: 2 096
Новата книга на Фют излиза септември..
Адвент календарите и на мен ми се заформиха като идея преди две седмици.. радвам се че подхванахте темата..

# 85
  • Мнения: 2 037
Люлин, аз бях тази дето писа. Видях я в каталога на ФЮТ стр.25, по книжарниците не съм я търсила все още и не знам дали е разпространена
Новата книга на Фют излиза септември..
 


Благодаря ви! Пише, че излиза ноември. Явно затова не я виждам никъде да се предлага.

# 86
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Преди години за голямата ми дъщеря бях донесла от Австрия нещо подобно на това, което показа angels_zg, само че не бяха тобички, а чорапчета с муцунки на меченца и отдолу пишеше датата.

Следя за идеи, а утре може би ще пазаря някои неща за Коледа - ако има нещо интересно, ще пусна снимка за идеи  Peace

# 87
  • Мнения: 2 096
дам ноември исках да кажа.. грешка на клавиатурата  Rolling Eyes

# 88
  • Мнения: 3 379
И аз търся книжката на Феликс от известно време и много благодаря за каталога и новината, че през ноември излиза. Ще ги купя и трите Simple Smile, много съм се запалила, дори се чудя дали да не купя и едно плюшено зайче Феликс...

Аз още не съм се заела с моя проект и като гледам как лети времето, май скоро ще трябва да се заемаме с оригинала Simple Smile

Червени плюшени торбички според мен могат много лесно да се ушият от червен плюш, кройката е съвсем елементарна дори и за невежи като мен в шиенето Simple Smile А цифрите могат да се запелят с плюшеното фолио, което имаше в Слънчоглед, или също да се ушият (второто ще отнеме доста повече време).

# 89
  • София
  • Мнения: 4 587
Много се радвам, че има темичка за коледен календар тази година  Grinning
Миналата година щерката беше много малка, но тази си мисля че ще се зарадва на идеята.
Почвам да правя списък какво ще ми трабва за 'задачките', като мисля да наблегна на нещицата за правене от крокотак.

# 90
  • Мнения: 69
инфо от днес - в джъмбо има 6-7 варианта на цени 4-10 лв.  Simple Smile

# 91
  • Мнения: 686
Това е поредната традиция, която си внасяме, но в крайна сметка не е нещо лошо или безвкусно, харесва ми, защото има и образователен елемент, и е забавно, и е празнично. Ние имаме такъв чорап от някаква фирма за сладки неща - беше заедно с хубавите им бисквити, но не съм пълнила досега. Може би ще пробваме, весело е.

Заинтригувахме ме обаче и с моделите на Лего. Не можах да ги открия в българския им сайт. Някой знае ли, виждал ли е да ги продават и тук.

Ето за това става въпрос:
http://www.mytoys.de/LEGO-Kingdoms-LEGO-7952-Kingdoms-Adventskal … lender.04/2002608

# 92
  • Мнения: 989
В събота бяхме в Джъмбо и тъкмо зареждаха коледните стоки. Много ме е яд, защото още не бяха изкарали календарите. Ще намина другата седмица да купя календар и разни дребни играчици.

# 93
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 731
http://shop.bohobby.com/product_info.php?cPath=2_28_321&products_id=838

тук пише, че е наличен.

# 94
# 95
  • sofia
  • Мнения: 8 954
Имаше го и в софийското Метро1, на същата цена - 50лв, не 17 евро.

# 96
  • София
  • Мнения: 4 587
Една идея за по-мънички деца - в Хиполенд имаше басейн с рибки и въдички, цена 22 лв. Купих един комплект за щерката. Ще слагам няколко дена рибки, после въдичките, после басейна - докато се събере целия комплект.
За другите дни продължавам да следя за идеи.

# 97
  • Мнения: 395
Много хубави идеи давате  Hug
Аз ще правя календара като в крокотак. Засега съм изкопирала от екрана на компютъра всички картинки и съм ги оцветила. Събирам материали за работата нататък, тепърва ще купувам дребните играчки. Идеята ми е следната - имам свещник във формата на коледна къщичка (доста голяма, 10х15 см в основа). Та там ще държим изрязаните формички за лепене на календара. Всеки ден с детето ще вземаме формичка, ще я лепваме и изведнъж в къщичката коледното джудже ще е сложило подаръчето.

# 98
  • Мнения: 766
Идеята ви е страхотна   bouquet
Изчетох цялата тема и започнах с подготовката за коледния календар
Реших да направим календара от Крокотак заедно с дъщеря ми Simple Smile
Ще го закачим и сутрин, когато отива да залепи капачето, ще намира закачено на съответния ден торбичка с подаръче и задачка  Grinning
За подаръчета съм намислила да и купя шнолички, ластичета, диадеми, различни моливчета с фигурки  - тя много им се радва
 Hug

# 99
  • Мнения: 221
Страхотна тема  Hug и аз засега събирам идеи за два календара. Но мисля да са различни.

# 100
  • Мнения: 258
И аз се запалих   bouquet

# 101
  • Мнения: 303
Вчера купих от Джъмбо два много сладурски календара. Имаше сигурно 7 -8 вида и доста се чудих за втория, а първия само като го видях бях сигурна, че никога не бих могала да го направя толкова хубав.  Купих и няколко подаръчета за него, но сега идея си нямам  какви задачки да му измисля...

# 102
  • Мнения: 482
Извинете, ако не е за тук, но имам излишен този календар /пратили са ми два еднакви, вместо един с динозаври и един с Дядо Коледа/, ако някой се интересува, да ми пише на лични:

# 103
  • София
  • Мнения: 659
 Аз вече мога да се похваля, че почти набавих подаръчетата за календара. Купих кош и дядо Коледа, който да стои в него, балон имам от тези големите кръглите и ми остана само торбички за подаръците да осигуря.
 За баткото съм взела фигурки на BEN10,WALL-E, EVA и Гормити, миниатюрна игра с топченца (които трябва да се наместят в предварително направени вдлъбнатинки), малко дървено пумпалче рибка, комплекти за ръчно творчество, боички за рисуване с пръсти, с печати на капачките, нова касичка, пъзел и т.н.. Половината му подаръчета ще са книжки - той си поиска Феликс, а аз ще добавя и тези. За деня, в който украсяваме елхата ще им сложа по една нова играчка за нея.
 Малкия ми е по-проблемен  Thinking Взех фигурки на Плуто и Гуфи, формички за пластелин и гумени домашни животни и птици (10бр). За него също взех от боичките, да мажат дружно с брат си и една-две книжки ще му избера, но ми трябват още 5-6 дреболийки за останалите дни - давайте идеи моля  Praynig
 
 Открих книжката, за която бях писала по-напред в темата ето я

# 104
  • Мнения: 395
Дребните играчки на моя почти 2 годишен юнак са главно от Катина - различни дървени зеленчуци и плодове, пумпалче, дребна кола, кукла готвач от плат (поставя се като ръкавица -  като куклен театър). Мисля да му купя комплект детски печати, търся и стъклени топчета.

# 105
  • София
  • Мнения: 659
 Аз купувам стъклени топчета от Марни - щанда им е в Малкия ЦУМ на втория етаж. Не помня по колко бройки са в мрежичка, но мога да преброя ако искаш, а цената е около 4лв. Нашите са с героите на Дисни (Бамби, Балу, Симба, Маугли и т.н...) и Колите. Печати има в Слънчоглед )това май и в началото на темата го писах  Laughing)
 Красотите в Катина ги знам и имаме не малка част от тях, но ако закъсам и нищо не ми хрумне ще отскоча за някакви магнити или пък сама ще му направя някакви.

# 106
  • София
  • Мнения: 4 578
Записвам се и отивам да чета. Купих от Джъмбо коледен календар.

# 107
  • Мнения: 2 028
леле, къде съм спала, темата е страхотна   newsm20

заемам се най-отговорно да изчета всичко и да се подготвим да стартираме и наш си Коледен календар...

# 108
  • България
  • Мнения: 490
Страхотни идеи...допрочитам

# 109
  • Мнения: 3 379
Veroniki, аз на малкия взех разни малки колички от Дженезис, диск с детски песнички, двд с филмчетата на Матю (нали е фен, малко височка е цената като за подарьк в коледен календар, но не устоях). Взех и миещи се флумастри на Джотто и техния пластелин. Имаше още, но сьм забравила, утре ще прегледам и ще допиша.

Ох, още не сьм решила каков ще е календара Sad

# 110
  • Мнения: 221
Veroniki, аз на малкия взех разни малки колички от Дженезис, диск с детски песнички, двд с филмчетата на Матю (нали е фен, малко височка е цената като за подарьк в коледен календар, но не устоях). Взех и миещи се флумастри на Джотто и техния пластелин. Имаше още, но сьм забравила, утре ще прегледам и ще допиша.

Ох, още не сьм решила каков ще е календара Sad

Veroniki, какви са тези миещи се фумастри. Може ли линк или снимка, и откъде ги купи  Peace

# 111
  • Мнения: 9 470
Записвам се да ви следя! Hug

# 112
  • София
  • Мнения: 308
Повечето подаръчета и ние ги набавихме в петък от Катина, а коледния календар ще е като елхичка. Намерихме хубава и голяма картинка в нета и ще я разпечатаме върху картон в някоя рекламна агенция. Дано се получи.

# 113
  • Мнения: 2 028
къде е този магазин "Катина"?  Embarassed

# 114
  • София
  • Мнения: 308
Магазинът за дървени играчки Катина се намира в Лозенец, до Семинарията. Точният адрес е бул. Христо Смирненски 74-76, на ъгъла с бул. Св. Наум. Какво предлагат може да разгледаш в сайта им http://katinatoys.com

# 115
  • Мнения: 2 028
Мирка, благодаря ти   bouquet има интересни неща...

# 116
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 952
Страхотна тема. Харесах ангела с торбичките. Тъй като нямам толкова много време ще взема да ползвам една от останалите ни тънки плоскости за изолация. Ще изрежа някаква форма и на нея ще окача малки торбички.

# 117
  • Мнения: 3 379
Veroniki, аз на малкия взех разни малки колички от Дженезис, диск с детски песнички, двд с филмчетата на Матю (нали е фен, малко височка е цената като за подарьк в коледен календар, но не устоях). Взех и миещи се флумастри на Джотто и техния пластелин. Имаше още, но сьм забравила, утре ще прегледам и ще допиша.

Ох, още не сьм решила каков ще е календара Sad

Veroniki, какви са тези миещи се фумастри. Може ли линк или снимка, и откъде ги купи  Peace

Сигурно въпросът е към мен Simple Smile Ами миещи се, може да рисува по стената или дрехите и после се измиват. Фирмата е Джотто, има ги в книжарницата на Сити център, а сигурно и по други места - струваха нещо като 7-8 лв. 6 броя.

# 118
  • Мнения: 395
Извинявайте те, но малко ще допълня информацията за флумастрите (ние сме им големи фенове).

Има ги в някои детски магазини и книжарници, в Orange. Най-евтини съм вземала от Карфур. Безопасни са, лесно се почистват и перат. Само от стената /латекс/ не съм успявала да изчистя. На всякъде другаде - мебели, врати, килими, паркет.... е достатъчно мокра кърпичка.

# 119
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 754
Страхотни идеи!  Hug Изчетох ви миналата седмица на един дъх и вече имам 22опаковани подаръка, остават 26  #Crazy като 4още не съм ги измислила!  Thinking В процес на мислене на задачки и за малкото човече и каката.

# 120
  • Мнения: 14 654
Тази година поръчах подаръчетата за коледния календар от little owl. Днес ми дойде поръчката, взех фенерче, лупа, разни работи за изкопаване и мини-боулинг, който ми запълва половината дни, защото ще слагам по 1 кегла всеки ден в джобчето, няма да го дам накуп Simple Smile

# 121
  • Мнения: 3 993
Толкова много оригинални и свежи идеи, че има за няколко Коледи напред. Hug
Изборът е трудна работа.  Simple Smile

Тази година поръчах подаръчетата за коледния календар от little owl. Днес ми дойде поръчката, взех фенерче, лупа, разни работи за изкопаване и мини-боулинг, който ми запълва половината дни, защото ще слагам по 1 кегла всеки ден в джобчето, няма да го дам накуп Simple Smile

Страхотни неща има в "Малкия бухал", но малко скъпички ми идват.  Rolling Eyes

# 122
  • Мнения: 2 309
И мен взе да ме обзема коледното настроение  Laughing нов календар купихме преди няколко дена от Джъмбо / новият на Ботевградско шосе; доста по-приятен и просторен е от другия/.
Миналата година зареждах всяка вечер един чорап. Най-вече с дребни сладки неща. Накрая само не издържах и мушнах и един дървен чадър. За тази година обаче се колебая какво да е. Затруднена съм, защото джобчетата са доста малки. Но идеята с ластичетата и разните момичешки дрънкулки, ми допадна.

# 123
  • Мнения: 7 605
Ето още една идея, направена от ролки от тоалетна хартия: Снежен човек http://bastelbibu.blogspot.com/2008/11/adventskalender-schneemann-frau.html  Много ми харесва  Heart Eyes

# 124
  • Мнения: 2 090
Запленена съм тотално. Crazy Започвам да мисля коледно, а до днес ми се струваше, че още е рано. Влюбих се във влакчето от кибрити, картонената елха, и едни дядо Коледовски къщички! Благодаря ви, момичета, страхотни сте   bouquet. Изчетох темата на един дъх, иде ми още сега да запретна ръкави. Laughing

Tatjana, много естетичен Снежко. Grinning

# 125
  • София
  • Мнения: 308
Янечек, страшно ти благодаря за идеята за боулинга!  bouquet Купих от Бухала такъв мини-боулинг, но не се сетих, че мога да го давам на части. От там взех също хармоника, крокодил и музикална кутийка.
Последно решихме елхата да не е картонена, защото няма къде да я сложим, а да е от фолио и да я залепим за стената. Листчетата със задачките за деня да са обвити като бонбончета и да са залепени за елхата, а подаръчетата да слагаме всяка сутрин в коледен чорап, закачен под нея. Нямам търпение да я видя вече готова.  Grinning

# 126
  • Мнения: 221
SZA, да към теб бе въпросът, но съм се объркала  Grinning   bouquet
N.M.W.   bouquet най-удобно ми е от Карфур  Hug

# 127
  • Мнения: 6 444
Ето още една идея, направена от ролки от тоалетна хартия: Снежен човек http://bastelbibu.blogspot.com/2008/11/adventskalender-schneemann-frau.html  Много ми харесва  Heart Eyes
Страхотен е! Знаех си, че има причина да събирам ролки от ТХ от 2 месеца  Crazy

# 128
  • Мнения: 2 090
...Знаех си, че има причина да събирам ролки от ТХ от 2 месеца  Crazy
A мен пък ме е яд, че не позволих на момчето си да си направи повече бинокли, а ''само'' 3-4 Whistling. Щяхме да ги ''разглобим'' и да измайсторим нещо такова. Нищо, догодина. Grinning

# 129
  • Мнения: 488
Аз реших да разпечатам ДАдо Коледа от крокотак и с малката ще лепим брадата Simple Smile
Мисля да го лепна на дебел картон и така. За подаръци  Thinking още не съм ги докарала до 24, но това с купуването на подарък с повече елементи и разпределяне по дни ми хареса много  Peace Благодаря!

"Тоалетният" Снежко също е готин, но ние си имаме истински смърч в саксия на терасата и ще окрасяваме него  Peace А напролет ще го засаждам някъде, че вече доста порасна  Simple Smile

# 130
  • Мнения: 14 654
Такива цилиндри, като от тоалетна хартия, могат да се направят от правоъгълници, хванати на 2-3 места с телбод. Не е задължително да се изкормят 24 ролки  Laughing Аз съм правила преди години елха от такива цилиндърчета, но повече ми харесва календар с джоб, а и по-бързо се прави. Освен това сега някои подаръчета не мога да ги събера в такова цилиндърче.
Little wingels,
аз затова взех нещо, което ще давам на части - по този начин не идва по-скъпо отколкото да слагам взеки ден бонбонки и шоколад. Не съм предвидила 24 подаръка - ще редувам с лакомство.

# 131
  • Мнения: 7 605
Аз от миналия месец събирам тоалетни ролки, профилактично, понеже не съм решила още какъв ще е календара тази година. В крайна сметка мога да оставя миналогодишния  Laughing

# 132
  • Мнения: 2 028
аз сякаш най-много харесах този Коледен календар от Крокотак...

за подаръчетата още умувам, засега съм се запасила само с тези шоколадовите парички, идеята да се редуват лакомства и играчки е екстра  Peace

# 133
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 731
Аз също разпечатах календара от крокотак. Синът ми хич не иска да оцветява, но кака му ще помага, иначе обича да лепи Simple Smile Лего календари  им поръчах и оттам ще са наградите Simple Smile

# 134
  • Мнения: 6 444
А може ли да качите някъде файла за разпечатване от Крокатак?
Нямам принтер на компютъра и трябва да го занеса някъде да го разпечата.   Praynig

# 135
  • Мнения: 2 028
А може ли да качите някъде файла за разпечатване от Крокатак?
Нямам принтер на компютъра и трябва да го занеса някъде да го разпечата.   Praynig

не знам как да го сваля в отделен файл, направо го дава за принт  newsm78

# 136
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 731
аз свалям цифрите и снежния човек, но капачетата не успявам Sad не става за принт сваленото цифрите са на квадратчета

# 137
# 138
  • Мнения: 3 379
Момичета, вижте какьв страхотен календар, май реших него да правим Simple Smile

# 139
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
На мен пък ето този календар много ми допадна. Хем не заема много място

# 140
  • Мнения: 3 993
Много ми харесват последните идеи, и този от крокотак, и този от сайта тук-таме. Hug Като че ли снежкото от крокотак ми е малко по-симпатичен.

MiRa_55, това на снимката е много симпатично, но не разбирам къде са залепени кутийките - нали са кутийки? - на табло на стена?

# 141
  • Мнения: 3 379
Снежкото от Крокотак и ние ще го правим, но той е само за отброяване, няма как да слагаме задачки и подаръчета в него.

MiRa_55, много интересна идея, но не бих надупчила стената за нищо на света с 24 дупки  Mr. Green

# 142
  • Мнения: 2 784
Снежкото от Крокотак и ние ще го правим, но той е само за отброяване, няма как да слагаме задачки и подаръчета в него.

MiRa_55, много интересна идея, но не бих надупчила стената за нищо на света с 24 дупки  Mr. Green
На мен ми се стори, че е стериопор, на който са залепени магнитчета, а от другата страна- коледни картинки.   newsm78
П.С. Между другото, забелязвам по лентичките, че малките ни деца са родени на една дата. Simple Smile

# 143
  • Мнения: 6 444
Страшно много ти благодаря!!! Hug Hug Hug

# 144
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Ето от тук взех идеята

http://ourhouse.typepad.com/full_circle/page/7/

Не разбрах как става монтирането на стената. Вкъщи сме с тапети, които вече са за смяна /издраскани с произведенията на изкуството на малката  Grinning/ така че няма да ми е жал да закача отделните листчета направо върху стената с тиксо, примерно.

# 145
  • Мнения: 3 379
Снежкото от Крокотак и ние ще го правим, но той е само за отброяване, няма как да слагаме задачки и подаръчета в него.

MiRa_55, много интересна идея, но не бих надупчила стената за нищо на света с 24 дупки  Mr. Green
На мен ми се стори, че е стериопор, на който са залепени магнитчета, а от другата страна- коледни картинки.   newsm78
П.С. Между другото, забелязвам по лентичките, че малките ни деца са родени на една дата. Simple Smile

Ники е на 16.02.  Hug

MiRa_55, в блога, откьдето е идеята пише, че са монтирани с двустранно тиксо, но у нас стените са с мазилка, на клято ако е по-леко се отлепя, а по-силните направо вдигат мазилката.

# 146
  • Мнения: 2 784
Снежкото от Крокотак и ние ще го правим, но той е само за отброяване, няма как да слагаме задачки и подаръчета в него.

MiRa_55, много интересна идея, но не бих надупчила стената за нищо на света с 24 дупки  Mr. Green
На мен ми се стори, че е стериопор, на който са залепени магнитчета, а от другата страна- коледни картинки.   newsm78
П.С. Между другото, забелязвам по лентичките, че малките ни деца са родени на една дата. Simple Smile

Ники е на 16.02.  Hug
Явно се обновяват по различно време, защото снощи ми показваха друго.  Grinning
Ралица е на 17.02. Simple Smile

# 147
  • под кривата круша
  • Мнения: 294
Много готини идеи Hug По-сложно е със задачките за дете под 2г., но все ще измисля забавления разни.

# 148
  • Мнения: 43
Здравейте мами!
Минавам само да ви кажа ,че и моите идеи за календара са от Крокотак .Аз мисля да правим Дядо Коледа с брадата .Мисля да сключим договор със стареца тя да прави всеки ден по нещо за украса на дома и елхата ,,коледни картички и др ,а той да и подари голям подарък.Пълна и е стаята с какви ли не джунджурии .На всяко ново нещо се обръща внимание до вечерта и после даже не знае къде го е сложила.
Дерзайте мами децата заслужават!

# 149
  • Бургас
  • Мнения: 10 831
И ние ще направим дядо Коледа с брадата.Изобщо не мисля да купувам джунджурий за всеки ден-пълно е навсякъде у дома.Вече сме си измислили големия подарък,придружен 2-3 по-дребни.

# 150
  • Мнения: 720
Много готини идеи Hug По-сложно е със задачките за дете под 2г., но все ще измисля забавления разни.
Не е задължително да има задачки, може през нощта джуджетата да оставят дребно лакомство или играчка.
А мисля да наблегна на нещата "направи си сам", напр. картинка за оцветяване, материали от картон за сглобяване на фигура, или пластелин с рисунка с модел, разни такива дреболийки. Ще планирам нещата ден за ден.
Иначе календарът е почти готов, остава само да го изрежа и да измисля с какво да напиша цифрите, че трябва да са върху гланцово блокче, а так фулмастрите се пързалят и стават на точици?  newsm78
Планирам календарът да пристигне по пощата, заедно с отговора на писмото ни до Дядо Коледа.  Wink

# 151
  • Мнения: 395
...
Планирам календарът да пристигне по пощата, заедно с отговора на писмото ни до Дядо Коледа.  Wink
Това е страхотна идея! Благодаря  Hug

# 152
  • София
  • Мнения: 659
Иначе календарът е почти готов, остава само да го изрежа и да измисля с какво да напиша цифрите, че трябва да са върху гланцово блокче, а так фулмастрите се пързалят и стават на точици?  newsm78
Вземи от химикалките за надписване на дискове CD/DVD - Liner има ги в повечето книжарници и вършат чудна работа за подобни гладки повърхности  Peace

 Аз в крайна сметка реших да направя два еднакви календара, защото дребното нали все гледа от батко си и ще иска да взима от неговия, ако са им различни. Ще трябва само да купя още един малък дядо Коледа за другия кош.

# 153
  • Мнения: 720
Иначе календарът е почти готов, остава само да го изрежа и да измисля с какво да напиша цифрите, че трябва да са върху гланцово блокче, а так фулмастрите се пързалят и стават на точици?  newsm78
Вземи от химикалките за надписване на дискове CD/DVD - Liner има ги в повечето книжарници и вършат чудна работа за подобни гладки повърхности  Peace


Благодаря, имам такива в бюрото.  Grinning

Почти довърших календара, ето го:



Свърши ми жълтото гланцово блокче, та звездата на върха остава така за сега. Трябва и торбичка да аправя, но това е дреболийка.  Grinning

Последна редакция: пт, 19 ное 2010, 15:22 от Ена

# 154
  • под кривата круша
  • Мнения: 294
Ена, много весела елха Grinning  Поизмислих разни забавни занимания уж.
Да ви питам, понеже смятам да го направя от филц, кое е по-добър вариант, да се лепи или да се шие в/у него? Дебелината е да кажем 3мм. Или 5, но там ще се пробива още по-трудно. И ако се лепи, с какво? Силикона много мирише, не знам дали е ок Thinking
Всъщност, за какво ми е филц като мога да го направя от велур в/у картон Thinking
Иначе снощи гледах готов, на Galleria, обаче не ми хареса и беше 60лв.

Последна редакция: пт, 19 ное 2010, 16:12 от Есме В.

# 155
  • Мнения: 6 444
Ето го нашият календар
Мисля да го украсим още с някоя панделка, но Алекс беше много нетърпелив да го направим и нямах време да набавя всичко необходимо.  Grinning

# 156
  • Бургас
  • Мнения: 10 831
Много е хубав.Какво лепило ползвахте?У дома имаме само сухо и едно универсално,но то много мирише и не ми се ще да го ползвам.

# 157
  • Мнения: 2 090
Страхотен е станал!  bouquet И ние него ще майсторим утре, памукът предполагам е лепен с Ц 200.  Thinking

# 158
  • Мнения: 6 444
Не, не е Ц200. Обикновено, в зелена тубичка(от старите).Бяло е на цвят.Пише Декстрин на него.

# 159
  • Мнения: 2 090
Мерси. Simple Smile

# 160
  • под кривата круша
  • Мнения: 294
Попаднах на това:http://www.teteamodeler.com/dossier/noel/calendrier.asp. Има интересни неща за малки сръчковци.

# 161
  • Мнения: 3 379
Есме, какъв е този филц, какъв календар ще правиш?

Ние още не сме започнали календара, но вчера направихме картичка-писмо до Дядо Коледа. Като кача снимките, ще покажа Simple Smile

# 162
  • под кривата круша
  • Мнения: 294
Филцът е това, от което се правят коледните шапки дето ги продават напоследък; едновремешните Снежанки и дядо Мразовци също бяха такива. Има го с различна дебелина. Харесах това: http://img.auctiva.com/imgdata/2/8/1/3/1/9/webimg/417707488_o.jpg, но от плат или картон. Това, като гледам, е дърво, рязано на фреза-много хора трябва да занимавам, всъщност друг ще го направи.

# 163
  • Мнения: 2 090
Ето как направихме нашият календар  Nature Snowman. Днес само ще довършим капачетата за прозорчетата, защото търпението на детето се поизчерпа вчера.

# 164
  • Мнения: 581
Ето как направихме нашият календар  Nature Snowman. Днес само ще довършим капачетата за прозорчетата, защото търпението на детето се поизчерпа вчера.
Баткото е много старателен, браво!!!

# 165
  • Мнения: 766
Страхотни календари сте направили   bouquet  bouquet
Нашия ще го правим на 30 ноември, че рискувам  да не оцелее от интереса на малката хуна  Laughing

# 166
  • София
  • Мнения: 21
Страхотна темичка.Записвам да я следя. Вдъхнахте ми много коледно настроение!  Hug Мисля да направя календар, но все пак може ли тези ,които са купили календар от Джъмбо да покажат някаква снимка, че да реша дали да купя,ако си заслужава или да не си губя времето в магазина, а да се захващам с шев и кройки  Grinning

# 167
  • Мнения: 303
Направих снимки на двата ми календара от Джъмбо, но сега за първи път ще се опитам да кача снимка
http://prikachi.com/images/610/2691610r.jpg
http://prikachi.com/images/612/2691612O.jpg
http://prikachi.com/images/611/2691611W.jpg

# 168
  • Мнения: 221
Направих снимки на двата ми календара от Джъмбо, но сега за първи път ще се опитам да кача снимка
http://prikachi.com/images/610/2691610r.jpg
http://prikachi.com/images/612/2691612O.jpg
http://prikachi.com/images/611/2691611W.jpg

Много са хубави  Grinning  на каква цена са  Peace

# 169
  • Мнения: 303
Тези са по 10лв, но имаше и по 4лв, които също бяха хубави, но може би малко по-семпли.
Някой ден, като ми поотраснат децата и имам повече свободно време и аз ще направя нещо ръчно. Сега тези са ми идеални.

# 170
  • Мнения: 221
Тези са по 10лв, но имаше и по 4лв, които също бяха хубави, но може би малко по-семпли.
Някой ден, като ми поотраснат децата и имам повече свободно време и аз ще направя нещо ръчно. Сега тези са ми идеални.

Благодаря   bouquet

# 171
  • София
  • Мнения: 21
salzichkata, и аз ти благодаря! Ще се спра на ръчно изработване. После ще покажа! Първо мислех да го правя заедно с детето,но после реших да е първата изненада от дядо Коледа! Та всичкия процес ще е таен.  Mr. Green

# 172
  • Мнения: 1 983
Момичета,
в Крокотак видях и този календар. http://krokotak.com/2010/11/koleden-kalendar-2/
Изглежда ми интересен и мисля довечера да започнем да го правим с малката.
Показали сте невероятни красоти, ама аз като съм с две леви ръце винаги се спирам на нещо по-лесно. Laughing

# 173
  • София
  • Мнения: 2 671
Някой знае ли къде в София продават филц? Аз съм готова с материалите за календара-Снежко, остава ми носът и торбичките с подаръците да измисля и почвам да шия.

# 174
  • Мнения: 2 096
няма ли Слънчоглед в Сф.?! Във Варна в Слънчоглед има няколко дебелини филц на различни цени..

# 175
  • Мнения: 3 379
Да, в Слънчоглед има. Ето.

# 176
  • София
  • Мнения: 659
 В Джъмбо също има, но е много тънък и се продава в комплект от няколко цвята, формат А4. Днес ще ходя до там и ще видя и цената каква беше.

# 177
  • под кривата круша
  • Мнения: 294
Rumya, момичетата са ти отговорили, аз само да допълня. В Слънчоглед /поне варненския/ има каквото ти душа иска като цвят. Едномилиметровия е хубав, аз взех такъв защото се шие по-лесно и ще го залепя на твърда основа за да не провисне. Той е и единствения, който имат в наличност размер, по-голям от А4 /метър на метър може би е ролката/. Другия, от 3 и 5мм. могат да ти отрежат по-голямо парче по заявка. Поне във Варна е така Peace

# 178
  • Мнения: 288
Момичета, знае ли някой къде във Варна мога да намеря такива календари като в Джъмбо? Не съм виждала, а много ми харесват.
Бих била много признателна ако някоя мама има желание да ми направи услуга като закупи такова календарче  и ми прати по куриер, в случай че наистина не мога да намеря във Варна.

# 179
  • Мнения: 3 695
Здравейте!
В джобчетата сладкиши и подаръци ли ще слагате или задачки за децата?  newsm78

# 180
  • София
  • Мнения: 2 671
Благодаря ви отговорите! Днес бях в Слънчоглед, имаха всякакви размери и цветове.

Atlanta, изпуснала съм какви са в Джъмбо, но днес мярнах Коледен календар в магазина за левче до нас, струваше 8 лв.

tini-mini, аз ще сложа 12 дребни подаръчета и 12 задачки.

# 181
  • София
  • Мнения: 659
 
В Джъмбо също има, но е много тънък и се продава в комплект от няколко цвята, формат А4. Днес ще ходя до там и ще видя и цената каква беше.
Комплек от 6 листа е с цена 1.99лв., но този в Слънчоглед е доста по-хубав  Peace

 Снимах и календарите
и трите са по 9.99лв.

с главата на дядо Коледа е 5.99лв., а другия в ляво 4.99лв

от 9.99лв.
  
 Имаше хубави коледни торбички от плат за 1.99лв., но на мен ми трябват 48 и много скъпо щеше да ми излезе. Аз май в крайна сметка няма да взимам торбички за всички подаръци (макар, че много ми харесва календара с тях) и ще увия като бонбон ролки от ТХ, за да набутам повечето от подаръчетата в тях. Ако нещо не се побира ще напиша упътване за намирането му, а мъжа ми изяви желание да направи карта за някои от скритите неща.

 Аз сладки неща няма да слагам. В дните, когато подаръчетата са комплекти за ръчно творчество ще правим нещо с тях, а когато има книжка ще я четем веднага, че аз доста съм предвидила и да не ни се натрупват.

 Ето едно предложение за подаръче за малък творец - ножички горните са по-евтини, но не помня 1.99лв. или 2.99лв.  Embarassed
 

Последна редакция: вт, 23 ное 2010, 19:18 от veroniki

# 182
  • София
  • Мнения: 2 671
И от мен една идея  - в Слънчоглед видях малки бели пъзели (с по 24 и 12 части мисля), в/у които се рисува картинка от детето, стори ми се интересно.

# 183
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Защо чак сега ви откривам  Mr. Green Прекрасна тема!
За по-малките, като моята кукла на 2г какво да й предложа като занимания. Рисува чрез драскане, пее, това ще го включа, танцува, някое лакомство...ама 24 направо не знам от къде ще ги измисля. И как им обяснихте самата идея. Всъщност сега прегледах списъка на SZA, има интересни идеи, които стават и за малката, но пак трябва да измисля, защо тя ще прави всичкото това  hahaha
Чудя се за календара от Тук-таме, за кибритения от Крокотак и това с пликчетата пак от Крокотак. Трите много ми харесаха. А идеята с картата за откриване на скритите изненади най-ми допадна, но ми е малко детето. Въпреки, че е добра в издаването на скритите места, особено ако там е скрит подаръка за Рождения ден на баща й  Joy

# 184
  • Мнения: 14 654
Здравейте!
В джобчетата сладкиши и подаръци ли ще слагате или задачки за децата?  newsm78

Малък подарък или лакомство ще слагам Как задачки? Нали на детето трябва да му е приятно това, не да се бръчка  Shocked

# 185
  • Мнения: 3 880
Нали на детето трябва да му е приятно това, не да се бръчка  Shocked
Laughing
Веднага ми хрумнаха няколко сбръчкващи задачки Twisted Evil "Измий пода в цялата къща", "избърши праха", "изглади прането" и т.н. Хем до Коледа къщата ще е лъснала, хем хлапетата ще са си заслужили подаръците, хем и ще се "занимават" цял ден с изненадата си Mr. Green Mr. Green Голяма съм лошотия, знам Wink

Ние тази година се спряхме на този и вече го купихме, така че сме готови, декември може да идва Simple Smile Има разни дребни игри и пъзели- предполагам, че ще е интересно...

# 186
  • Мнения: 3 695
...Малък подарък или лакомство ще слагам Как задачки? Нали на детето трябва да му е приятно това, не да се бръчка  Shocked

Мии... само подаръци ей така всеки ден не ми се струва никак възпитателно. Да не ти казвам пък мъжът ми как гледа на това детето да се свикне да очаква да получава постоянно неща, колко ги цени после и т.н.
Задачките може да са приятни - рисуване, оцветяване; дори и да не са чак толкова, все пак ако са поръчани от джуджетата, детето би ги изпълнило с ентусиазъм според мен.   Laughing

.... а също така всеки ден в джобчето на деня има послание или задачка за детето от "джуджетата" на Дядо Коледа. Обикновено задачките са прости и от моя гледна точка винаги са целяли да провокират или някакви занимания (от сорта на рисуване, игра с думи и т.н.), или някакви умения (като например да сложи масата, да си измие зъбките сам като беше по-малък и други от сорта). Някои са били и от вида на посланията, без конкретно действие, което да се изисква от детето. ...

# 187
  • Мнения: 14 654
Мии... само подаръци ей така всеки ден не ми се струва никак възпитателно. Да не ти казвам пък мъжът ми как гледа на това детето да се свикне да очаква да получава постоянно неща, колко ги цени после и т.н.
Задачките може да са приятни - рисуване, оцветяване; дори и да не са чак толкова, все пак ако са поръчани от джуджетата, детето би ги изпълнило с ентусиазъм според мен.   Laughing

А подаръците за рождения ден и Коледа трябва ли да си ги заслужат? Нали става дума за празничното настроение през декември, защо трябва да си изработват подаръците? Пък и може да свикне да слага масата и да си мие зъбите, само ако после ще има награда. Ежедневните задачки са едни и същи винаги и не се влияят по подаръци. Не може цяла година да си оправя леглото, но през декември за това нещо, ще има и награда  Laughing
Зависи от детето дали ще изпълнява с ентусиазъм. На моето така ще му се скапе настроението, независимо какво му е наредило джуджето, че по-скоро ще се откаже да получава подаръци въобще.
Подаръци като поощрение за добро дело или успех, получава по моя преценка целогодишно, последно му купих гормит, защото не се беше бил в училище.
Точно по Коледа, подаръците са безвъзмездни, трябва някое голямо безобразие да е извършил, та джуджето да реши да не му пусне бонбонка в джобчето.

# 188
  • Мнения: 3 695
Разбира се, че подаръците за Коледа трябва да се заслужат - те са за децата, които са били добри през цялата година.  Laughing
Другото е въпрос на лична преценка и гледна точка.  Hug

# 189
  • Мнения: 3 379
Янечек, темата не е ЗА или ПРОТИВ задачките в коледния календар - това е нещо, което всеки сам си решава дали и как да прави. Моля да не се превръща в поле от аргументи за една или друга позиция. Всеки родител си има методи на възпитание и право да ги прилага, а когато не се иска съвет или мнение, те изглеждат като нападения.

# 190
  • Мнения: 14 654
Янечек, темата не е ЗА или ПРОТИВ задачките в коледния календар

Знам за какво е  Laughing, отговарям на запитването какво ще слагаме в джобчето + обосновка защо в нашия няма да има задачки  Peace

# 191
  • Мнения: 7 605
Само ще вметна, че за 1ви път от тази тема разбрах за календар със задачки, на мен никога не би ми минавало през ума. Традиционните са с малки подаръчета, лакомства, или с картинки - който не иска да "разглези" детето си с играчки или сладки, може да рисува 24 картинки които се крият зад вратички, може и да принтира картинки на любими герои, примерно.  Wink

# 192
  • Мнения: 6 444
Правете планове, ама не ми се мисли, ако мъжОвете направят календари за нас какво ще има.

Аз мисля, че за повечето е ясно, че мъжът ще има една и единствена задача за жена си във всеки ден от обратното броене  Mr. Green - кекс, кекс и пак кекс (с вариации)  Grinning
Не ги провокирайте, че не се знае какво ще измислят  Laughing

А за задачите - може би защото са задачи и затова реагираме по този начин.
Алекс би се радвал на разни задачки-закачки, като това, да открие подаръка си за деня с карта или упътване.
Казвам го принципно, но не съм замисляла да има нито подаръци, нито задачки в коледния календар.
Само ще оцветяваме картинки, ще лепим и ще отброяваме дните.
И малките, и големите подаръци ще са за Коледа.

# 193
  • Мнения: 123
Готова съм с Календара Peace
Само ви четях, сутринта влизайки в офиса се заех с подреждане на канцеларските материали и ме осени хрумка bowuu
За има-няма 20 мин. го спретнах.От цветните разделители за папки - формат А4 - нарязах на 2 по дължина, после на 2 по ширина.
В горния край си остана перфорацията.С телбода защипах дъното, получиха се малки цилиндърчета, щипнати отдолу.
Довечера ще нанижа панделки и ги закачвам на дървена закачалка за дрехи.Цифрите написах с перманентен маркер.
Ще съберат по нещо дребно, има място за шнолки, ластичета, даже шоколадово яйце ще влезе спокойно.
Ако успея да снимам, утре ще кача и снимка.

# 194
  • София
  • Мнения: 21
Днес свърших  с нашият календар. Ето и  снимка:

Последна редакция: чт, 25 ное 2010, 20:49 от kali_diankova

# 195
  • Мнения: 102
Страхотна тема! Страхотни идеи! Браво на завършилите своите календари! kali_diankova снежко е станал страхотен  Heart Eyes

Аз се включвам с една идейка за календар. Току що го открих и няма как да не го споделя. Направен е от филц, което значи, че става бързо и лесно Simple Smile (оставям големия размер за да може да се разгледа по-подробно. Филц продават в Слънчоглед.)

# 196
  • Мнения: 3 034
Ето тук има няколко свежи идеи, ако още не сте решили какъв да бъде календара :
http://www.tipjunkie.com/christmas-advent-calendar/

Ето един от нашите коледни календари : http://iviche.snimka.bg/other/praveni-neshta.104692.9215097

http://iviche.snimka.bg/other/praveni-neshta.104692.9215103

http://iviche.snimka.bg/other/praveni-neshta.104692.9215113

А това е миналогодишния ни : http://iviche.snimka.bg/other/praveni-neshta.104692.16298150

# 197
  • Мнения: 123
Да ви покажа какво спретнах вчера, както обещах
Мисля, че мястото във кутийките е достатъчно за дреболийки.
Бонбонки Ментос например, пакетче дъвки, разни шнолки и малки куклички...

# 198
  • Мнения: 102
Ето тук има няколко свежи идеи, ако още не сте решили какъв да бъде календара :
http://www.tipjunkie.com/christmas-advent-calendar/

Ето един от нашите коледни календари : http://iviche.snimka.bg/other/praveni-neshta.104692.9215097

http://iviche.snimka.bg/other/praveni-neshta.104692.9215103

http://iviche.snimka.bg/other/praveni-neshta.104692.9215113

А това е миналогодишния ни : http://iviche.snimka.bg/other/praveni-neshta.104692.16298150

Много хубави календари сте направили! А, може ли да полюбопитствам какво има на бележчиците на календарите  Flutter

От линка който си дала в началото видях, че не е българска хрумка да се дават задачки в календарите  Party
Тези са много мили http://2boys2girls-thepainterfamily.blogspot.com/2008/12/holiday-traditions.html
Много ми хареса задачката "Да вечеряме на свещи"  Heart Eyes

Страшно ме впечатлиха и вашите писма за дядо Коледа  Heart Eyes

# 199
  • Мнения: 3 034
На листчетата имаше задачки за изпълнение и указания къде да намерят подаръците.

Задачките си бяха моя идея, което, разбира се, не означава и че на някой друг не му е хрумнало. Не претендирам за уникалност. Sunglasses
Моите бяха в стихотворна форма от сорта на : "подскочи, подскочи
                                                                                после 2 пъти се завърти,
                                                                                песничка изпей ми ти
                                                                                и под стола в кухнята надникни."

Подаръчетата ги зареждах непосредствено преди да си прочетат листчетата, което беше изпълнено с адреналин преживяване и за мен самата. Mr. Green

Мога да ви споделя тази година какви подаръчета съм им приготвила, ако ви е интересно. Само още не съм решила дали да ползвам миналогодишния календар или да направя нов, защото ми доскучава всяка година да е еднакъв.

# 200
  • Мнения: 102
На листчетата имаше задачки за изпълнение и указания къде да намерят подаръците.

Задачките си бяха моя идея, което, разбира се, не означава и че на някой друг не му е хрумнало. Не претендирам за уникалност. Sunglasses
Моите бяха в стихотворна форма от сорта на : "подскочи, подскочи
                                                                                после 2 пъти се завърти,
                                                                                песничка изпей ми ти
                                                                                и под стола в кухнята надникни."

Подаръчетата ги зареждах непосредствено преди да си прочетат листчетата, което беше изпълнено с адреналин преживяване и за мен самата. Mr. Green

Мога да ви споделя тази година какви подаръчета съм им приготвила, ако ви е интересно. Само още не съм решила дали да ползвам миналогодишния календар или да направя нов, защото ми доскучава всяка година да е еднакъв.

Много ми хареса стихчето  Hug Чудесна хрумка!!! Ще се радвам да споделиш и какви подаръчета си подготвила ... може да изплагиатстваме нещо  Flutter

# 201
  • Мнения: 3 034
Благодаря.
Плагиатствайте на воля - нали това е идеята на споделянето. Peace
Аз подаръчетата ги купувам през цялата година, защото от предните знам, че около декември има леко финансово озъбване, ако оставя всичко за последния момент. Даже за тазгодишния календар се оказа, че съм се презапасила. Laughing
Ето първите няколко - за 01.12 - в едно супер невзрачно магазинче в гр.Лом купих едни много сладки ръчно плетени пуловерчета /по 2лв. всяко/ за новородени, които всъщност стават за куклите-бебета. Магазинчето се държи от едни роми, жената ги плете и честно казано с кеф си купих от тях.
Ето и стихчето за тях : "Кукличките си вземете,
                                        За тях се погрижете,
                                        Във куфара под леглото погледнете
                                        И топличко ги облечете."

/в този стар куфар си държат дрехите за куклите/

за 02.12 - "Писма до Феликс" /общ подарък/. "В библиотеката си погледнете,
                                                                            нова книжка прочетете
                                                                            и писмо на кака Аги напишете!"

за -3.12 - комплекти с листа и пликове за писма : "Под бюрото в хола надникнете,
                                                                                  Писмо на кака Аги напишете
                                                                                  И преживяванията си споделете,
                                                                                  а утре в пощата го изпратете!"


И т.н.  Grinning

# 202
  • Мнения: 115
така се получи нашият календар:
http://picasaweb.google.com/Tossisi/Eli?authkey=Gv1sRgCKH-2LTqy7 … 44576857344141298
http://picasaweb.google.com/Tossisi/Eli?authkey=Gv1sRgCKH-2LTqy7 … 44576868322826834
http://picasaweb.google.com/Tossisi/Eli?authkey=Gv1sRgCKH-2LTqy7 … 44576918395759762
купила съм един пъзел 160 части, мисля да го разделя на части от по 6-8 парчета и да ги сложа в торбичките. надявам се, че ще поддържа интереса на малката до последно...защото миналата година правихме снежния човек от крокотак, оцветява картинките само докъм 13ти. после й омръзна.

# 203
  • Мнения: 2 028
аз да ви кажа, че ето тази книга е коледен календар http://www.booktrading.bg/index.php?c=1&s=&product=1020227, има 24 прозорчета с малки книжчици с текст и картинки... направени са така, че после да ги закачим на елхата...

# 204
  • Мнения: 8 258
Тази темичка много ми хареса и реших, че и ние може да си спретнем нещо подобно.
В момента има 2-3 листа с малки картинки, които са вече почти оцветени и само трябва да се изрежат и залепят. По-голямата част от оцветяването е мое дело. На синковеца бързо му се изчерпва търпението и хич не е по оцветяването. Все пак и той помогна. Изрязването ще е негова работа. Ще видим как ще се справи. По принцип може да реже добре с ножичка, но пък е страшно разсеян, което в добавка с един по-малък брат искащ всичко да види и пипне, ще видим до какво ще доведе. За всеки случай картинките са повече, ако среже някоя и друга, няма да е голяма беда.  Laughing Лепенето също ще го направи той. Човекът обаче си има собствено виждане за почти всичко, чуждо мнение не приема и кое как ще бъде залепено  ooooh! интересна картинка ще е при всички случаи. Първоначално мислех да украсим с картинки една подаръчна торбичка, която закачихме на хладилника и в нея джуджетата да оставят задачки и подаръчета. Вчера обаче се сдобихме с нова кутия за обувки и реших, че можем да украсим нея. Синковецът отначало не беше съгласен, но му казах, че в нея може да се събере по-голям подарък и той веднага прие идеята. Остава утре вечер да налепим картинките и цифрите, и сме готови да започнем отброяването на 1.12. Друг е въпросът дали кутията ще издържи до Коледа  Thinking с тия две хали вкъщи малко ме съмнява, но ще видим.

# 205
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 952
така се получи нашият календар:

Много добре е станал. Браво. Харесаха ми и кутийките от пурички. Поне на мен така ми се сториха Wink

# 206
  • Мнения: 3 880
купила съм един пъзел 160 части, мисля да го разделя на части от по 6-8 парчета и да ги сложа в торбичките. надявам се, че ще поддържа интереса на малката до последно...защото миналата година правихме снежния човек от крокотак, оцветява картинките само докъм 13ти. после й омръзна.
Препоръчвам ти да разнообразяваш от време на време и с нещо различно от пъзел, защото наистина ще омръзне Peace Така бързо ще усети, че има "само" пъзел, а ако всеки трети ден има и нещо друго ще се поддържа стимула.

# 207
  • Пловдив
  • Мнения: 1 443
Чудесни са всички календари, следя темата от известно време, но чак днес се захванахме с дъщеря ми  Laughing Идеята е от Крокотак, но изпълнението е от подръчни материали - пакетчетата са от обикновено блокче, облепени с коледна миналогодишна хартия (сама си изрязваше и лепеше картинките, а аз правех пакетчетата). Цифричките също сама си писа, след това директно на вратата лепих с двойно тиксо  Sunglasses
http://bubatomova.snimka.bg/children/domashni-zanimaniya.285626.21587798
http://bubatomova.snimka.bg/children/domashni-zanimaniya.285626.21587800
Смятам да изчакам до сряда с подаръчетата, Дядо Коледа всяка нощ ще й оставя по нещо дребничко - фибичка, лепенка и други леки джунджурийки (леки, защото се опасявам, че тиксото от топлината бързо ще се предаде и ще падат пакетчетата  Laughing)

# 208
  • Мнения: 3 993
Ние вчера направихме календара със снежкото, от крокотак. Стана бързо и лесно заради шаблоните. Детето се забавлява да лепи памук по снежкото, после избирахме подходящи копчета.
Получи се идеален. Сега с нетърпение чакаме 1-ви, за да почнем да покриваме датите с капачетата.

В крокотак има много свежи идеи за коледна украса, чудесен сайт.  Peace

# 209
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Момичета, страхотна тема!   bouquet
За първи път от вас разбрах за такъв календар, но идеята страшно много ми хареса.
Още утре ще скокна до Джъмбо да купя и започваме  Hug
Много ми се иска да направим, но няма да имам време в следващите две вечери  Confused
Догодина ще се организирам по от рано и ще направим - идеите и линковете за "направи си сам" са прекрасни!  Heart Eyes
Ще продължавам да ви следя с голям интерес.

# 210
  • Мнения: 1 983
И нашият календар е готов. Peace Нарочно направих съвсем малки джобчета, за да слагаме в тях съвсем малки подаръчета и бележчици.
Сега се чудя дали през 2-3 дни да няма и по някоя задачка, в стил "оправи си стаята", "оправи си дрехите" или нещо подобно придружено след това с терсене на подаръчето из вкъщи. Само лошото е, че май ще ги купувам и опаковам в движение. Но утре може да накупя шнолки, ластичети, бонбонки, дъвки и разни други такива нещица и да ги редувам. Crazy

# 211
  • България
  • Мнения: 490
http://www.az-deteto.bg/pozdrav-ot-dyado-koleda/video_view.html
мами това не е много потемата но си заслужава да се види!
и да не е спам да допълня че си направихме календар-прекопирахме дядо Коледа от монитора от Крокотак/няма ме принтер и няма кой да рисува така красиво/.отдолу направихме календар с цифрите.изрязахме картинки които сложихме в чашка и на случаен принцип ще избираме и ще лепим на датата.в друга чашка сложихме листчета с числа до 24 и на случаен принцип се изтегля едно-подготвила съм задачки-закачки и според изтегленото число ще ги задавам на детето.награди като сладкории съм премахнала,че тя всеки ден си хапва по едно следобед след сън.сега чакаме да стане 1 декември и веселбата започва.

# 212
  • Мнения: 3 379
Момичета, тези от вас, които ще слагат задачки в календара, още събирам идеи за 6 и 2 годишни младежи Simple Smile Зациклих някъде към 12-13-ти Simple Smile

# 213
  • София
  • Мнения: 2 671
SZA, аз купих от магазин за мъниста едни звезди - като кристални, червени и жълти. Задачката с тях е да направим украшения за елхата, като в дупчиците им промушим връзки за окачане. Мисля, че и 2-годишните ще е занимателно  Peace

# 214
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Нашия коледен календар. Изработен е заедно с детето, повечето неща ги ряза той Simple Smile и сега е много доволен от това, което измайсторихме Simple Smile

# 215
  • Мнения: 303
Момичета, тези от вас, които ще слагат задачки в календара, още събирам идеи за 6 и 2 годишни младежи Simple Smile Зациклих някъде към 12-13-ти Simple Smile

Моите задачки са свързани в повечето случаи с подаръчето за деня. За първи път от твоята тема научих за коледния календар /за което съм ти много благодарна/ и ти откраднах някои от идейките. Току що ги завърших и изглеждат така:
Бързо ти леглото оправи и дъвките на Франклин там си намери!
Вземи бъркалката голяма и направи сладкиш с мама!
Днес сам се облечи и парфюмче получи!
Ако зъбките измиеш сам, значи вече си голям!
Хайде ставайки от сън, да нахраниш гълъбите вън!
Еми - твоята сестричка, повози я на шейничка!
Морковче вземи и на Снежко нос му забоди!
Днес играчките си събери и близалка засмучи!
Нова топка ти вземи и елхата украси!
Новите гирлянди потърси и стаята си украси!
Цялото семейство събери и приказка ни разкажи!
Днес за закуска джуджетата дават Данонино захруска!
Прахата на шкафа забърши и размера му вземи!
Марти вече е голям - хляб да купи сам!
Подаръка си намери и със сестра си ти го раздели!
С новия подарък в банята се изкъпи!
С линийка шаблонче, нарисувай слонче, балонче...
Да забравиме за памперсите днес, книжка да четеме с интерес!
Диска си вземи, ново филмче гледай ти!
Послушен ти бъди и хартиени снежинки направи!
"Две калинки" научи и с чадърчето танцувай ти!
Сам закуската изяж си ти и подаръка вземи!
Стихотворението с патето кажи и гъба с патенце си получи!
На всеки, който искаш "обичам те" кажи и сладичко го целуни, след това бонбонки си хапни!

# 216
  • Мнения: 489
salzichkata, супер си го измислила!
Следя темата от известно време, страхотни идеи имате! Аз купих готов календар "снежен човек" с джобчета. Засега съм взела няколко фибички и ластичета за коса. Какво друго бих могла да сложа? Дъщеря ми е на 1г7м и не ми хрумват много дребни подаръчета за джобчетата, без шоколади и т.н.  За задачки май е малка.  newsm78 Ще съм благодарна за някои идеи.  Praynig


# 217
  • Мнения: 303
Мисис Т. може да получи ръкавички, чорапки, лигавник, нова четка за зъбки, чинийка с коледни мотиви, все неща, които така или иначе ще ги купиш, но друго си е да са и от джуджетата изпратени. Може и малка количка, моето момиченце търкаля колите на батко си по цял ден. Друго за, което се сещам е играчка за елха, диадемка с рогца, дървените бебешки пъзели, книжка с дебели странички...

# 218
  • София
  • Мнения: 293
аз да ви кажа, че ето тази книга е коледен календар http://www.booktrading.bg/index.php?c=1&s=&product=1020227, има 24 прозорчета с малки книжчици с текст и картинки... направени са така, че после да ги закачим на елхата...


Тази книга-календар я имаме от преди 2 години - на вид изглежда много добре и книжките са симпатични, но приказките вътре са малко елементарни откъм съдържание. Ако някой реши да я купува по-добре да помоли да разгледа на място и отвътре. За по-големи деца може и да са скучни историите.

# 219
  • Мнения: 720
Добро утро.
При нас обратното броене стартира от днес, че Дядо Коледа ще подрани в ДГ. Първият подарък е нов диск с любимите грижовни джуджета, а задачката да обуе чорапче на сестричката си.  Laughing

# 220
  • Мнения: 14 654
И ние сме готови с коледния календар. Ето го.
От крокотак са цифрите и снежният човек. Изпринтих и картинките, които се лепят върху всяка цифричка.

# 221
  • Мнения: 391
Момичета, много хубави календари сте направили. Нашия също е готов, даже вече е закачен и с нетърпение очакваме утрешния ден:
http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=7848&AlbumId=137107

За всеки ден има подаръче + задачка. Задачките ни са свързани главно с буквичките.

# 222
  • София
  • Мнения: 308
И ние сме почти готови с коледния календар -
http://media.snimka.bg/7673/021602097-big.jpg
Ще отброяваме дните до Коледа, като всеки ден ще лепим топки, звездички, свещички и други картинки на елхата за украса върху цифричките, а в чорапчето ще има изненадки. Задачките мисля днес да ги опаковам като бонбонки с фолио и да ги залепя върху дните. Те също ще са свързани с подаръчетата за деня.
За утре съм предвидила за подарък книжката "Коледа в гората", която Милена коментира, за да четем всеки ден по една коледна история. Дано само да ми я доставят навреме от Буктрейдинг. Дъщеря ми е фенка на книгите на Тони Улф и се надявам и тази да й хареса.
Само не съм уточнила още един процедурен въпрос - кога джуджето да носи подаръка. Днес сутринта едва не закъсня за градина, докато се радваше на елхичката, която снощи залепихме на стената. Така че май сутрин не е особено подходящо време за целта. Вие как сте го намислили?

# 223
  • Мнения: 1 209
Аз мисля, когато ни няма през деня тогава да го оставя джуджето, и вечер като се приберем да го намираме.
Сутрин е абсурд да правим и откриваме нещо.

# 224
  • Мнения: 766
И аз съм го намислила като sisku Peace
иначе сутрин трябва в 5 да ставаме  Grinning
salzichkata страхотни задачки си измислила  smile3501
Ние довечера ще правим календара с Ина -  голям смях ще настане,  предчувствам го  Rolling Eyes hahaha

# 225
  • Мнения: 7 605
salzichkata, супер си го измислила!
Следя темата от известно време, страхотни идеи имате! Аз купих готов календар "снежен човек" с джобчета. Засега съм взела няколко фибички и ластичета за коса. Какво друго бих могла да сложа? Дъщеря ми е на 1г7м и не ми хрумват много дребни подаръчета за джобчетата, без шоколади и т.н.  За задачки май е малка.  newsm78 Ще съм благодарна за някои идеи.  Praynig

Купи едно Лего Дупло с животни, или Плеймобил 1-2-3, и сложи фигурките по отделно  Wink  Книжки Пикси също са вариант, по 95цента са.

# 226
  • Мнения: 1 983
И аз мисля вечер заедно да бъркаме в джобчетата. Че всяка сутрин се успиваме и закъсняваме. Довечера ще купя подаръчетата и ще изплагиатствам някои задачки от тук. Mr. Green

# 227
  • Мнения: 3 379
Много благодаря за идеите за задачките. Нашият календар също е готов, но довечера ще пусна снимки, стана страхотен. Много хубави календари са направили всички, браво момичета. Много ми е кеф като видя нещо, направено от мама и дечицата.

Нашите джуджета идват през нощта и сутрин има задачка и изненадка. Няма как да е през деня, защото малкият е у дома и ще заподозре Simple Smile Но моите юнаци са ранобудни, стават към 7.30 и обикновено гледат някое детско по Дисни канала докато им приготвям закуската, а сега ще използват това време да си разглеждат подаръците.

# 228
  • Пловдив
  • Мнения: 846
Здравейте! Страхотни календари сте направили!

И аз се включвам да покажа нашия. Дървен е и таткото го донесе от Германия.

Всеки ден в кутийките ще има задачка от джуджетата и указание къде се намира подаръчето за нея.  Grinning Синът ми е почти на 5 г. Подаръчетата са лакомства /2-3 бр./, балон във формата на миша глава, татуировки, тефтерче, молив / подобен на тези/, магнит, малка коледна свещ, чорапки, дървено сметало, стикери, печати, "вълшебен" камък, к-т за коледни украси, комплект за коледни картички / 1,99 лв. от Кауфланд/, малки перфораторчета / подобни на тези/, билети за куклен театър, ресторант, сладкарница. Купих коледен комплект Франклин, който включва книжка със задачи, календар, маска, тефтерчета и стикери - тях ще ги разделя. И смята да сложа за единия ден едно левче, за да си купи нещичко.

Задачите почти съм ги измислила, но не съм ги съчинила всички. Стигнах до тук:
1. Хубаво се протегни, широко се усмихни, мама, тати целуни и подаръка си намери!
2. Бързо ти се освежи и с гимнастика се раздвижи!
3. Щом голям си вече, знаеш, как леглото да оправиш!
4. Чакаме да се измиеш, клеевата тинктура да изпиеш и наградата си да откриеш!
5. С твоя хубав меден глас, песничка изпей за нас!
6. С моливи, флумастери или бои, зимна картина сътвори!
7. Една песен избери и цялата я изтанцувай ти!

Другите задачи са: да научи коледно стихче, да занесе играчка в градината /това ще е най-трудната задача  Wink/, да направи коледни картички, коледна украса със съответните комплекти, след закуска да си измие чинията и чашата, да направи сладки заедно с мама, да украсим сурвачка, да украсим елхата, да подреди играчките. Някои от задачите са подходящи за уикенда, понеже изискват повече време. Трябва да измисля още няколко задачи.  newsm78

Надявам се да съм била полезна за някого.  Heart Eyes

# 229
  • Мнения: 1 983
Такаааа, вече сме готови обратното отброяване да започне. Сега бях до Джъмбо и там накупих шнолки, лепенки, ластичета и гумички във формата на животинки. Нарязах лепенките и мисля да правя някакви миксове всяка вечер. Написах и задачите, но не мисля всяка вечер да има, а примерно през 3 дни, защото иначе ще реши, че джуджетата я тормозят и те като нас. Mr. Green И ще ги крия някъде, че джобчетата на календара станаха много малки и най-много едно ластиче или шнолка да се побере в него.
Отделно ще има и дребни лакомства, пак скрити някъде. Laughing

# 230
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
И аз днес доволно попълних запасите за Коледния Календар. В Кауфланд бяха пуснали едни малки дървени пъзели по 3 лв, куп плюшени играчки за ръка, еленски рога и всякакви забавни дреболийки  Mr. Green Имам за 2 седмици, другите ще ги мисля в движение, че и без това съм зациклила със закачките. За татито заредих кенчета и сникерси  hahaha Няма само малката да получава награди, задето е подскачала.
Gushanka, Много е готин този дървения.  Mr. Green
Разкошни са ви на всички календарите! Весело отброяване ви пожелавам и дано се забавлявате  Grinning

# 231
  • Мнения: 14 654
Заразихте ме с тези рими. Към всеки подарък измислих и стихче, въпреки че не поставям задачки  Simple Smile

# 232
  • Мнения: 3 379
Най-накрая успях да кача и нашия календар, който всъщност приключихме чак днес окончателно. Ето го:

# 233
  • Мнения: 7 605
Хайде и аз съм готова. Тази година направих Коледно селце http://picasaweb.google.com/Tani4ka75/Adventskalender2010?authke … RgCIbM1KOCoJu_QQ#

# 234
  • България
  • Мнения: 490
исках да минем без сладкории само със задачки но.........тя нали е на ТИ с компа накъде наивероятно в крокотак е видяла че има награди особенно шоколадчета.почна се едно майсторене на едно подобни пликчета и в тях лакомства, че и числа им сложи да има за всеки ден.хем ми е смешно,хем ми е тъжно!
момичета страхотни календари!

# 235
  • Мнения: 303
Много са ви сладурски на всички календарите! Поздравления!

А аз искам сега да ви се оплача. Децата ми са малки и нямах възможност сама да правя календара, затова купих готов. Нямах търпение да дойде днешния ден, защото Еми имаше РД и исках преди да отидеме да празнуваме да изненадам и Марти. Прибираме се от ясла и му казвам, че е минало едно джудже и е оставило писмо за него от Дядо Коледа. Давам му голям подаръчен плик с писмото и календара.http://prikachi.com/images/611/2691611W.jpg той го хвана с два пръста за качулката, погледна го и го пусна на земята. Обърна се и си отиде в другата стая да си играе. Дори не поиска да му прочета писмото, което снощи писах, изрязвах и му лепих картинки до 2.00ч през ноща. Уби ми всичкия ентосиазъм, който имах.

# 236
  • Мнения: 489
Страхотни календари! Браво!

salzi4kata, tatjana, благодаря за идеите!   bouquet  Аз мислех да купувам изцяло календара на Пикси, но накрая реших, че е малка още и догодина по ще го оцени. Но 2-3 книжки може да включа.  Wink

salzichkataLaughing малък е, сигурно изобщо не е схванал за какво иде реч и че ще има подаръци. Но разбирам, че ти е станало кофти, де. И на мен би.  Crazy

# 237
  • Мнения: 488
ДОбро утро и Честит Декември!  Peace
Днес залепихме първото памуче на брадата на дядо Коледа от Крокотак  Party
Щерката не е особено ентусиазирана, но имам още 23 дена да я впечатля   Thinking
Първата "задачка" за днес е да ми помогне с украсата на елхичката!

# 238
  • Мнения: 989
И ние в събота бяхме до Джъмбо. Взех календара оттам и пак оттам купихме всички лакомства и подаръчета. Днес, след като се върне от градина, започваме отброяването.

# 239
  • София
  • Мнения: 2 671
Moмичета, браво на всички!!!

СЗА, може ли по-голяма снимка, да разгледам картинките?

Tatjana, на път съм да се откажа от моя проект, селцето ти е СТРА-ХОТ-НО!!! newsm10

# 240
  • Бургас
  • Мнения: 10 831
И ние направихме двата календара на Крокотак.Единият е в нейната стая,а другия си го мести.Само ще лепим оцветените квадратчета и брадата на дядо Коледа.

# 241
  • Мнения: 766
Весело отброяване на всички  Grinning
Tatjana защо не показа по-рано това коледно селце  Sunglasses Страхотнооооооо ееееееее
Ще си го запазя за следващата година ако нямаш нищо против  Peace
Ние почваме тази вече с писане на писмо до Дядо Коледа  Laughing

# 242
  • Мнения: 308
   Здравейте и от мен. Ние довършихме нашия коледен календар (елха). Идеята ми е джуджето всеки ден да оставя под истинската елха една коледна хартиена играчка, където ще има написана задачка за детето, а и скрито подаръче. Така на 24.12. картонената елха (календара) ще е готова. Измислих го така, защото съм почти 100% сигурна, че малката ще иска да погледне всички играчки.

   Ето картонената елха:

http://mart2008.snimka.bg/?album;aid=267773;pid=21611218

   Това са хартиените играчки:

http://mart2008.snimka.bg/family/k-shtata-ni.267773.21611198

   Тези, които са като Дядо Коледа са с отвор и там ще слагам задачката и малко лакомство, а на другите съм залепила нещо като плик за писма и там ще слагам задачката, а подаръчето ще е скрито някъде:

http://mart2008.snimka.bg/family/k-shtata-ni.267773.21611215

   Така ще изглежда готова:

http://mart2008.snimka.bg/family/k-shtata-ni.267773.21611200

   Тъй като още нямаме 3 годинки и с гатанки ще е по-трудно да откриваме скритите подаръчета, съм решила да слагам на шкафовете различни геометрични фигури, на нея ще дам една (примерно кръг) и тя ще трябва да намери на кой шкаф има същата фигура (там ще е скрит подаръка). Същото може да се направи и с букви или цифри.

   Дано да ви е харесал нашия календар. Гледах да направя всичко с подръчни материали и мисля, е се получи добре. Сега се връщам да чета темата.

# 243
  • София
  • Мнения: 308
Честит ви месец Декември! Весело отброяване на всички! Heart Eyes
Татяна, селцето ти се е получило невероятно красиво!  smile3501 Нямам търпение още малко да порастне моята джуджанка и да започнем заедно да майсторим такива красоти.
Tincheto 78 много интересна идея с елхата и играчките! Ще се получи страхотно.
Преди малко джуджето от Буктрейдинг донесе книжката за Коледа в гората. Направена е като истински коледен календар.  Grinning Книжките са миниатюрни с размери 4х4 см и по-скоро са за украса.
http://mirka76.snimka.bg/children/koleden-kalandar.553237.21611095
Мисля след като ги прочетем, с тях да украсяваме всеки ден нашата Елха-календар. Party
Вчера успях да измисля всички задачки-закачки, разбира се в рими. Разпечатахме ги на твърд картон, изрязахме ги и ги завихме на рулца, които опаковахме в домакинско фолио като бонбонки. Стана бързо и лесно. Wink

# 244
  • Пловдив
  • Мнения: 732
Весело отброяване на всички!
Аз снощи взех от Джъмбо мънички печати - има най различни размери и картинки, включително с формата на дядо Коледа и джуджета и съответно с коледни картинки, взех също и очички, топки, пимпони и др. за изработка на част от задачките, но все още имам празни джобчета за изненади.  newsm78

# 245
  • Мнения: 7 605
Благодаря ви за комплиментите  Blush  Дъщеря ми много го харесва, бях го направила тайно и я изненадах тази сутрин  Wink

Там-там, нищо против нямам, ако имах нямаше да го покажа  Laughing  То и аз съм откраднала идеята  Whistling  ето това е оригинала: http://www.leelaglitzer.de/2008/11/adventskalender-weihnachtsstadt/

Страхотни календари видях тук, поздравления на всички за творчеството, и весело отброяване!

# 246
  • Мнения: 3 695
На Коледното селце каква е идеята, т.е. как ще се отброява, какво се прави с него?  newsm78
Ето го и нашият календар, отдолу сложих кутийка за задачките: http://media.snimka.bg/7678/021612062.jpg Не е нещо оригинално, от Крокотака е, но го правихме всички заедно.  Grinning

# 247
  • Мнения: 7 605
На Коледното селце каква е идеята, т.е. как ще се отброява, какво се прави с него?  newsm78

Не знам дали правилно разбирам въпроса ти, но има 24 къщички и всеки ден се отваря една.

# 248
  • Мнения: 3 379
Страхотни неща са направили всички!

Tatjana, аз също си заплювам селото за догодина (ако му намеря място за поставяне, разбира се).

Rumya, ето отблизо - тук и тук.

Ние тази сутрин започнахме обратното броене до Коледа и получихме първата изненада от джуджетата. Задачката беше стихотворна, но не я помня (че снощи творих в късни доби). Придружихме я и с карта, а подаръкът беше две коледни книжки - за баткото Коледни писма на Феликс, а за малкият - Зимен ден. Имаше и по едно малко линдовско снежно човече. И двамата много се зарадваха, а Ники си помисли, че това е подаръкът му от Дядо Коледа (батко му бързо го светна каква е работата де).

# 249
  • Мнения: 2 028
и ние сме готови да преброим дните до Коледа... над всяко легълце в детската стая има по един хенд-мейд коледен календар със снежен човек от памук (от Крокотак), имаме си и книжка - коледен календар... баткото сутринта замина на градина в нетърпеливо очакване да се върне и да започнем с декемврийските приготовления...отсега... Crazy аз в крайна сметка реших да отброяваме с четене на коледни книжки, изрязване на апликации, гирлянди, ще правим коледни сладкиши... и на мен ми е едно весело, декемврийско такова  Heart Eyes

хубав месец декември на всички  Hug

# 250
  • Мнения: 3 695
Благодаря за отговора! Страхотно е селцето! Сега видях, че датите са написани в звездичките. Simple Smile
Браво на всички за хубавите неща!

# 251
  • Мнения: 12
И ние започнахме вече преброяването- джуджетата бяха сложили днес малка играчка-дървена свирка. Нашия календар също е като коледно селце, но малко по-различно. Ето го:

http://picasaweb.google.com/biliana.markova/2009#5545699292874460738
http://picasaweb.google.com/biliana.markova/2009#5545699300381811986
http://picasaweb.google.com/biliana.markova/2009#5545699307501338434

За утре ще има лакомство, за други ден- задачка- правене на курабии. Ще редувам и разпечатани коледни приказки, легенди, стихчета, които да залепим в специална наша правена книжка. Идеята ми е сам да рисува картинки за приказките, да залепим и някоя снимка направена през месеца-ще му дам стария апарат сам да снима.

Весело отброяване на всички!

# 252
  • Мнения: 308
   Билба, много красиво селце.     bouquet

# 253
  • София
  • Мнения: 2 245
Bilba, страхотен календар!  Shocked Heart Eyes Искам и аз!  Grinning

# 254
  • Мнения: 2 028
Bilba, леле, страхотно е   bouquet

момичета, страшни красоти сте измайсторили всички  Hug

# 255
  • Мнения: 395
Тази сутрин и у нас джуджето беше оставило подаръче. Календарът е снежният човек на крокотак и алгоритъма е следният - от една чашка вземаме цветна фигурка, залепяме я на календара, прочитаме писмото от джуджето (някакви римички, свързани с подаръка) и намираме подаръчето. Детето днес получи малко дървено пулпалче. Цяла сутрин говореше за джуджето. Дори няколко пъти проверяваше дали няма още подаръци.  Simple Smile
Много ви благодаря момичета, благодарение на тази тема вкъщи сутрин има прекрасно коледно настроение и усмихнати очички  Hug

# 256
  • Мнения: 3 379
Bilba, календарът е страхотен, ти ли го прави? Моля те дай малко инструкции за къщичките... Много интересни идеи имаш, колко е голямо момченцето ти?

# 257
  • Мнения: 3 034
Страхотни неща сте направили! Всичките!  Hug

# 258
  • Мнения: 12
SZA, след много търсене на подходяща схема за къщичка в нета, най- накрая седнах и си разчертах на един лист А4 моя схема- направих куб с размер 7 см, като добавих и по един равностранен триъгълник върху 4те страни за покрив. Ще опитам да начертая по- късно с някоя програма и да кача схемата. Идеята за елхичките взех от крокотак- имаше една публикация- коледна гора. Сина ми скоро навърши 6 години и заяви, че сряда му е любим ден, защото започват подаръците.

# 259
  • Мнения: 2 090
Всеки ден в кутийките ще има задачка от джуджетата и указание къде се намира подаръчето за нея.  Grinning Синът ми е почти на 5 г. Подаръчетата са лакомства /2-3 бр./, балон във формата на миша глава, татуировки, тефтерче, молив / подобен на тези/, магнит, малка коледна свещ, чорапки, дървено сметало, стикери, печати, "вълшебен" камък, к-т за коледни украси, комплект за коледни картички / 1,99 лв. от Кауфланд/, малки перфораторчета / подобни на тези/, билети за куклен театър, ресторант, сладкарница. Купих коледен комплект Франклин, който включва книжка със задачи, календар, маска, тефтерчета и стикери - тях ще ги разделя. И смята да сложа за единия ден едно левче, за да си купи нещичко.

Задачите почти съм ги измислила, но не съм ги съчинила всички. Стигнах до тук:
1. Хубаво се протегни, широко се усмихни, мама, тати целуни и подаръка си намери!
2. Бързо ти се освежи и с гимнастика се раздвижи!
3. Щом голям си вече, знаеш, как леглото да оправиш!
4. Чакаме да се измиеш, клеевата тинктура да изпиеш и наградата си да откриеш!
5. С твоя хубав меден глас, песничка изпей за нас!
6. С моливи, флумастери или бои, зимна картина сътвори!
7. Една песен избери и цялата я изтанцувай ти!

Другите задачи са: да научи коледно стихче, да занесе играчка в градината /това ще е най-трудната задача  Wink/, да направи коледни картички, коледна украса със съответните комплекти, след закуска да си измие чинията и чашата, да направи сладки заедно с мама, да украсим сурвачка, да украсим елхата, да подреди играчките. Някои от задачите са подходящи за уикенда, понеже изискват повече време. Трябва да измисля още няколко задачи.  newsm78
Крадвам идейките.  bouquet

# 260
  • София
  • Мнения: 2 671
bilba, чудесно си се справила  Peace

И ние сме готови, голямо и бързо шиене падна днес, но като оставих за последния момент сама съм си виновна.Ще снимам тия дни, че изостанах другите задачки.
И ние почнахме с подаръчета - едни калинки на колелца, много подвижни; и двамата им се зарадваха.
Утре имаме задачка да направим Коледните картички.

# 261
  • София
  • Мнения: 659
 Очите ми останаха в красивите ви календари. Е, как да си купи човек от готовите, като тези стават невероятни.

 Eто ги и нашите
 
Ники като писа писмо на дядо Коледа поиска календар за себе си и Тео и днес като го взех от градина пощуря от кеф като ги видя. Убеден е, че дядо Коледа му ги е пратил  Mr. Green

# 262
  • Мнения: 7 605
Иха, браво вероники, чудесни станаха, аз не се бях справила толкова добре с този модел  Embarassed

# 263
  • Мнения: 3 379
Вероники, календарите са невероятни, браво!

# 264
  • Мнения: 102
Момичета страхотни сте  Hug Какво прекрасно коледно настроение създавате само!!!

Да споделя и аз за нашето отброяване. И ние се включихме с хита на сезона - снежко от Крокотак  Mr. Green Отдолу има чорап в който джуджето оставя подаръче, което откриваме всяка сутрин и лепим картончета, предварително старателно надраскани от двамата  Mr. Green . Моята госпожица не можа да осъзнае как така ще получава подаръци след като още не е дошла Коледа, затова късно вечерта преди 01.12. дядо Коледа написа писмо с което трябваше да разясни ситуацията. Писмото предизвика повече вълнение отколкото самата играчка  Mr. Green Играчките са един комплект на Little People - коледна сцена със светото семейство сред яслите и влъхвите и разни животни. Всеки ден идва една фигурка - първя ден "майка Мария", втория ден "таткото" утре ще дойдат яслите където ще заживеят и на четвъртия ден ще си родят детенце и после останалите фигурки ще идват да ги поздравяват една по една...Не ми достигат седем дни и тогава ще има моливчета , гумичка, тефтерче, линийка, острилка, несесерче.
За дребоса има един календар на Смоби с коледна сцена. Тази година ни е първата с календари и пробвам варианти. Което пожъне по-голям успех него ще правим догодина  Flutter За сега снежко има по-голям успех.  Peace

Определено правените дружно календари, макар и по-трудоемки и по-скъпи са много по-оценени  Peace

Весело отброяване на всички  Hug

# 265
  • София
  • Мнения: 211
Момичета, страхотни неща сте сътворили, искрено ви се възхищавам!

# 266
  • Костинброд
  • Мнения: 107
Здравейте момичета,извинявам се,че така нахлувам,но тайно следих цялата тема и се радвах на идеите и творенията ви.
Откраднах си няколко идеи и се опитах да ги направим със съучениците на сина ми в часовете по ДБТ.
Ето какво се получи:http://adenis.snimka.bg/hobby/vlakche.553713.21628625
Направихме и снежен човек от ролки тоалетна хартия и сложихме пожелания за новата година вътре,но не успях да го снимам.
Благодаря ви за идеите.

# 267
  • Мнения: 3 379
adenis, влакът ви е страхотен! Браво! И на мен много ми се искаше да направим влак, но няма къде да го сложим, или поне не му измислих място... Може би догодина.

# 268
  • София
  • Мнения: 2 245
Аденис, и на мен много ми харесва вашето влакче. Сигурно догодина ще го правя, че сега малкия е много малък.  Grinning

# 269
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
Много хубави идеи има тук наистина, и аз влакчето много го харесах, но късно се сетих за нещо подобно.

Ето и нашия календар за нашата кака


а тук има описание какво открихме като послания вътре

# 270
  • София
  • Мнения: 2 671
Вероники, Мириам, календарите и на двете ви са се получили чудесни!

Аденис, браво за влакчето!

# 271
  • Мнения: 2 028
шест дни след първоначалната еуфория около коледния календар: малкият се опита да изяде носа на снежния човек от календара, гарниран с малко памук, а баткото въобще загуби интерес да брои дните   Crazy

# 272
  • велико търново
  • Мнения: 588
Момичета страхотни сте  Hug Какво прекрасно коледно настроение създавате само!!!

Да споделя и аз за нашето отброяване. И ние се включихме с хита на сезона - снежко от Крокотак  Mr. Green Отдолу има чорап в който джуджето оставя подаръче, което откриваме всяка сутрин и лепим картончета, предварително старателно надраскани от двамата  Mr. Green . Моята госпожица не можа да осъзнае как така ще получава подаръци след като още не е дошла Коледа, затова късно вечерта преди 01.12. дядо Коледа написа писмо с което трябваше да разясни ситуацията. Писмото предизвика повече вълнение отколкото самата играчка  Mr. Green Играчките са един комплект на Little People - коледна сцена със светото семейство сред яслите и влъхвите и разни животни. Всеки ден идва една фигурка - първя ден "майка Мария", втория ден "таткото" утре ще дойдат яслите където ще заживеят и на четвъртия ден ще си родят детенце и после останалите фигурки ще идват да ги поздравяват една по една...Не ми достигат седем дни и тогава ще има моливчета , гумичка, тефтерче, линийка, острилка, несесерче.
За дребоса има един календар на Смоби с коледна сцена. Тази година ни е първата с календари и пробвам варианти. Което пожъне по-голям успех него ще правим догодина  Flutter За сега снежко има по-голям успех.  Peace

Определено правените дружно календари, макар и по-трудоемки и по-скъпи са много по-оценени  Peace

Весело отброяване на всички  Hug
Много хубаво си го замислила с фигурките на малките човечета.Много съжалявам ,че не се сетих и аз да ги взема .Ние имаме три различни комплекта  и почти всеки ден се играе с тях.За съжаление е късно и няма от къде да ги купя в тойса са свършили. Simple Smile Simple Smile Simple Smile  bouquet

# 273
  • Мнения: 581
Всичките ви календари са страхотни. А аз направих следното - нарисувах и отрязах на зелен картон една голяма елха. На елхата нарисувах 24 топки. Сега Валя, като се прибере вечерта от градината написва по едно число във всяка топка. Довечера ще напише 8 и така до 24. Заниманията и са свързани повече с домакинството - украсявяне, подреждане на масата и др. Малкия за сега не е включен в тази игра.

# 274
  • Мнения: 439
Невероятни сте! До късно не мога да се отлепя. То интересни идеи, зашеметяващи произведения, невероятни таланти! БРАВО!
Реших, понеже не разполагам с време и достатъчно средства- направих импровизация. Взех един голям лист от обикновен календар, на него залепихме направеният вече снежен човек от крокотак, а отдолу наредих пликчета с датите и вътре в тях какво трябва да изпълни, а напътствията за стигане до подаръка ще ги пиша ден за ден, да не забравя къде са подаръците и да не би межувременно някои да бъде открит по рано. От днес беше първата задачка -бати ще помогне на татко си за колата и получи скейт на Бен 10, а малкия понеже не може много да изпълнява направо подарък -една сферичка с мече, в която вали сняг.
За утре -пак закачка за батко и подарък бенгалски огън, а на мъника -един малък шоколадов дядо Коледа.
Предцених, че е добро съчетанието на задачките-закачки с подаръци играчки и лакомства, придружени с напътствие за достигане на подаръка, ако е по-обемист /даже се забавлява повече/
Зарибихте ме с Катина и Литъл.../там има от едновреемешните водни свирки, сега от глина
Лека нощ, че утре ще ходим на коледно парти

Последна редакция: сб, 11 дек 2010, 15:24 от pepejeans

# 275
  • Мнения: 102
Момичета страхотни сте  Hug Какво прекрасно коледно настроение създавате само!!!

Да споделя и аз за нашето отброяване. И ние се включихме с хита на сезона - снежко от Крокотак  Mr. Green Отдолу има чорап в който джуджето оставя подаръче, което откриваме всяка сутрин и лепим картончета, предварително старателно надраскани от двамата  Mr. Green . Моята госпожица не можа да осъзнае как така ще получава подаръци след като още не е дошла Коледа, затова късно вечерта преди 01.12. дядо Коледа написа писмо с което трябваше да разясни ситуацията. Писмото предизвика повече вълнение отколкото самата играчка  Mr. Green Играчките са един комплект на Little People - коледна сцена със светото семейство сред яслите и влъхвите и разни животни. Всеки ден идва една фигурка - първя ден "майка Мария", втория ден "таткото" утре ще дойдат яслите където ще заживеят и на четвъртия ден ще си родят детенце и после останалите фигурки ще идват да ги поздравяват една по една...Не ми достигат седем дни и тогава ще има моливчета , гумичка, тефтерче, линийка, острилка, несесерче.
За дребоса има един календар на Смоби с коледна сцена. Тази година ни е първата с календари и пробвам варианти. Което пожъне по-голям успех него ще правим догодина  Flutter За сега снежко има по-голям успех.  Peace

Определено правените дружно календари, макар и по-трудоемки и по-скъпи са много по-оценени  Peace

Весело отброяване на всички  Hug
Много хубаво си го замислила с фигурките на малките човечета.Много съжалявам ,че не се сетих и аз да ги взема .Ние имаме три различни комплекта  и почти всеки ден се играе с тях.За съжаление е късно и няма от къде да ги купя в тойса са свършили. Simple Smile Simple Smile Simple Smile  bouquet

Благодаря  Blush Много се радвам, че нашата кака макар че е малка, вече знае за "майка Мария", "татко Йоси" и "бебето Исус"  Mr. Green Малчо се зарази от нейния ентусиазъм да проверява чорапчето и да лепи картончета на календара - сега единия избира предварително "нарисуваните" (по-скоро старателно надрасканите) картончета, а другия ги лепи на календара, че да няма сърдити  Party Както нямаше интерес в началото, сега чорапа се проверява по няклоко пъти на ден .. за всеки случай  Joy  И всеки ден ме пробва няма ли да склоня да се отвори още някое и друго прозорче от календара на Смоби, но аз й казвам, че джуджето ще се обиди и през нощта ще си прибере календара  Mr. Green Най най ми харесва, че тя е убедена, че подаръците са от джуджето на дядо Коледа  Heart Eyes

А мен пък ме беше яд, че не взех като вашия комплект със зоологическата градина, защото най-много се радват на животните от нашия комплект (камилата беше голям хит)  Hug Нищо, догодина  Peace

# 276
  • Варна, България
  • Мнения: 739
И аз искам да благодаря за идеите за коледния календар.  Hug
При моя син на 5 г. е голямо забавление и голяма тръпка.
Ето нашия календар.
http://blagomiratabakova.snimka.bg/other/koleda-2010.550543.21607888
има и няколко други снимки покрай писането на писмото до Дядо Коледа и отговор от добрия старец.
Тъй като не е много по рисуването и оцветяването, му взех коледни стикери, които лепи.

Задачките са в стихотворна форма - къде по-сполучливи, къде-не толкова, но е важното, че той много се забавлява.

3 пъти подскочи,
2 пъти с ръце плесни
Изтанцувай ти хорце
Завърти се, потърси какво има за теб в любимото скривалище, където мама не може да те открие.

Днес задачката е много лесна
и е твърде интересна
Кажи „обичам те” на
всички приятели и роднини.
И за да продължи коледната магия,
просто изпълни я.

Съвсем, съвсем накратко
Задачата е сладка –
Направи чай с мама и вечерта
покани на чаено парти твоите съседи. 
За да бъдеш гостоприемен домакин,
ще получиш пакет бисквити.
Старай се да бъдеш любезен!

Направи 3 коремни преси,
2 кълбета назад.
Покажи силните си мускули.
Тази вечер имаш важна задача
да подредиш красиво масата за цялото семейство.
Ще откриеш нещо подходящо в пощенската кутия.

Наблегнала съм на креативните задачки - да рисува, апликира и в това да проявява старание и вежливост.

Подаръците са от малко динозавърче за вода и печати до книжка за оцветяване с любимите динозаври, книжка с оригами и т.н.

Утре планирам да е задачка за елхата, за да стане съвсем коледно настроението у дома!

# 277
  • Мнения: 720
Ето и няколко от нашите задачки:

Елхатас мама украси,
стихчето за нея научи,
на тати го кажи,
той лакомство ще ти подари.

Вхладилника надникни,
продуктите за пица намери,
с мама я направи,
всички почерпи.

Два пъти се завърти,
веднъж скочи,
изненадата си намери,
с удоволствие си я хапни.

Само това се сещам в момента, но правихме и сладки с формички, печка от кашон, разни дискове с детски филмчета, придружени с картинки за оцветяване, такива работи.  Laughing

# 278
  • Мнения: 439
ето, вторият календар на Дани /първият беше с пръчката и на нея висят подаръчета/
http://i041.radikal.ru/1012/1f/7c93ec9f4fe4x.jpg и той пита къде ми е това тук и сочи ,където го бях закачила
на Павел ще е коледен чорап, засега на него все още е с пръчицата и сочи нагоре и гледа.
днес бати си избра от сайта на крокотак да направи къщичка /това му беше задачката да си избере нещо от сайта на крокотак и да го направи с помощ, разбира се/

Общи условия

Активация на акаунт