Коледният детски календар

  • 46 836
  • 278
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 879
SZA, според мен е по-добре за всяко дете да има отделен чорап/календар. То бръкването, изваждането е част от тръпката - как двамата ще бръкнат едновременно в джобчето, ако е едно?

Благодаря ти за идеята за задачките в джобчетата!   bouquet

# 16
  • Мнения: 720
Влакчето от кибрити е страхотно. Определено ще направя такова на детенце, дори и да не е с 24 вагона, а само с няколко - за игра.
Иначе какъв точно е замисълът? Всеки ден се отрязва по един вагон и в него  джуджетата оставят по нещо ли? Много се съмнявам да запазим влакът цял 24 дни, напарво неверотно ми звучи.  Laughing

# 17
  • Мнения: 3 379
Идеята с влакчето от кибрити е страхотна, трябва да видя сега как да я осъществим Simple Smile

Пазя си някъде из файловете листчетата със задачките, но трябва да ги потърся у нас довечера. По спомен имаше следните:
- да си измие зъбките сам
- да подреди масата за закуска
- да научи ново стихче/да го каже
- да научи нова песничка/ да я изпее
- да изработи коледна картичка за баба и дядо
- да нарисува зимна картина
- да измисли коледно пожелание за семейството
- да разкаже приказка
- да прочете нова книжка (това, защото бяхме зациклили в един момент на Франклин и просто не ми позволяваше да му чета друго, като беше придружено с нова книжка подарък в джоба)
- да си измие сам чинийката и чашката от закуска
- да помогне на мама за коледните сладки
- да помогне за почистването у дома
- да подреди играчките си
- да се облече сам (това като още се кумеше и искаше друг да го облича Simple Smile)
- да направи снежен човек или снежни топки (като заваля сняг)
- да изнесе театрално представление
- да украси с мама елхата
- да посети баба и дядо
- да каже "обичам те" на всички близки хора, които обича
- да си покани приятел на гости
- да нахрани гълъбите
- да направи хранилка за птички
- да направи коледно дръвче от шишарка
- да разкаже за деня си в детската градина (това, за да свикне, че да разказваш за деня си и преживяванията си е нещо нормално, защото той го приемаше кат оразпит по едно време)

Това се сещам засега, но довечера ще погледна пазя ли файла. Имали сме и пропуски със задачките, понеже си е взел изненадата и после не му се занимава, но аз го преследвам до дупка да си я изпълни в друг ден, като му казвам, че джуджетата са добри и няма да спрат да го изненадват до Коледа, но имат за задача да докладват на Дядо Коледа как се справят децата със задачките и после Дядо Коледа преценява какъв подарък е заслужило детето (или нещо от сорта). Но не съм била педантична де, оставали са и неща, които не е направил задължително...

Ако се сещате идеи за лисчетата, както и за дребни подаръчета (които да не са задължително сладки и бонбони, понеже моите деца не са много по сладкото), споделяйте!  Hug

# 18
  • Мнения: 581
Браво за идеята за коледния детски вариант. И аз ще взема да измисля нещо такова. Сещам се за голяма коледна картина, нарязана на 24 части, нещо като пъзел изненада, която детето да сглоби за 24 дена. Всеки ден по една част.
Къде  ще ги слагате въпросчетата? В чорап ли?
Може  да напиша и въпроси свързани с училище, да на пише някоя буква, да смята

# 19
  • Мнения: 3 880
Разбира се, че за всяко дете трябва да има отделен календар- всяко да си знае неговия.
На нашата дъщеря започнахме да й правим още на втората й Коледа, тогава нямаше още 2 години. Няма нужда да познава цифрите, важното е майка й да ги познава Simple Smile. Първите 1-2 години са трудни и на човек бързо му свършва фантазията- хем не стават за дребни играчки, хем не стават и за "нормалните" лакомства, но все се намира нещо. Аз слагах бебешки бисквитки и други дреболии.
Понеже нямаше как да обясня на 2 годишно дете, че се отваря само едно джобче, а не всички едновременно, ги пълнех ден за ден. По тукашен обичай обаче си слагах само играчки и лакомства- задачки не ми се е налагало да мисля, това ще да е българският вариант Simple Smile
След третата година минахме на готови календари и съвсем улесних нещата. Миналата година например имахме един с маниста и перлички, от които всеки ден се майстореше я герданче, я гривничка, я обички- много сполучилив беше за девойката, а и имаше поне половин час занимавка на ден с него.

# 20
  • Мнения: 69
Чудесно напомняне е тамата bouquet И аз ще се постарая тази година! А иначе не мисля, че  задачките от джуджетата са "тукашен" или "тамошен" обичай-просто хрумка на мама за вълнуваща, полезна съпричастност на малчо-даже джуджетата може да са написали на малчо бъъързо да цунка мама, тати, бати и да е добричко днес Grinning.......

# 21
  • Мнения: 3 379
Да, не е тукашен обичай, а по-скоро моя си идея да обединим полезното с приятното Simple Smile вече реших, че ще са два календара, сега остава да реша дали ще правим два, един или ще купуваме. Идеи за малки подарьчета продьлжавам да сьбирам Simple Smile

# 22
  • Мнения: 2 037
Много хитра идея това със задачките. Simple Smile
Влакчето много ми хареса.

Задачка плюс лакомство за награда звучи добре.

Не знам при нас как би се получило, декември месец са ни РД и ИД.  Grinning
И без това е купон до припадък, за Коледа вече нямаме сили.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 230
Страхотен влак, страхотна идея. Как не съм се сетила досега... В началото на декември й купувам от календарите с кутийки, но това е много по-добро и ще се възползвам. Вече мисля по въпроса.

ПП. В Крокотак намерих и календар - къщичка:
http://krokotak.com/2009/11/koleden-kalendar-kashtitchka/

Последна редакция: вт, 19 окт 2010, 23:40 от ஐ Maxin ஐ

# 24
  • Мнения: 6 443
В крокатак страхотни идеи има.Не бях ровила скоро там.
Сетих се за ароматизаторите с лимон и канела и сега са на дневен ред, че имат нужда да изсъхнат.

Ето го и календара.
http://krokotak.com/2009/11/koleden-kalendar-i-kartitchka-sas-snezhen/
И май нещо подобно ще направя, а отстрани в едно чорапче лакомство, дребна играчка.
А някой има ли запазени във файл цифрите от календара и фигурките, защото нямам принтер към компютъра и трябва да ги прехвърля някъде, за да ги разпчетам.

SZA, за играчки се сещам от тези значки с различни герои.Има ги по магазините за по 1лв.Със сигурност ще се намерят и другу работи там.

# 25
  • Мнения: 989
Момичета, кажете някой магазин, откъдето мога да закупя готов коледен календар!

Идеята е страхотна. Дъщеря ми е на 4 и ще й хареса. Малкият е още малък, та за него само лакомства ще сложа (без задачки).

# 26
  • Мнения: 922
Една година купувах готов на Киндер от Метро.

Миналата година слагах на двамата в един календар  Mr. Green Направен като гирлянд: 24 малки торбички, /от тези за бижута/ захванати със щипки с елхички и еленчета за едно въженце. Подаръчетата ми се повтаряха бонбонки, шоколадчета на Киндер и дребни пластмасови животни, но друго не можах да измисля.

Тази година ще ми трябват два smile3503  А и още не съм ги измислила.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 535
Момичета, кажете някой магазин, откъдето мога да закупя готов коледен календар!

Миналата година съм виждала в Бонжур и Джъмбо подобни, но не съм ходила скоро и не знам дали вече са извадили Коледните стоки  Thinking

# 28
  • Мнения: 3 927
По-добре два календара Simple Smile, щом имаш вече един купен.....
Аз няколко години пълнех саморъчно направен от мен календар - ролки от тоалетна хартия, опаковани в зелена хартия, подредени като елха и завързани с червени панделки......всяка сутрин една кутийка беше отваряна......помня, че първата година, когато дъщеря ми беше малко над 2,5 г. отваряше с ентусиазъм 7-8 дни подред, после забрави. Когато порасна вече не пропускаше ден и сама си искаше изненадата.....Наистина подготовката за тези календари (домашно пълнените) иска поне месец преди това подготовка, макар че ми се е случвало да нямам накуп готови 24 изненади, а в течение на месеца да добавям изненадки за по-последните дати преди 24-ти.....например веднъж купих декемврийския брой на Бърборино, а в кутийката за деня написах нещо като гатанка къде да бъде намерено списанието.....

ето малко идеи какво може да напълните в календара:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=55365.msg1049401#msg1049401

Много подходящи джунджурии има по книжарниците....особено ако се вгледа човек по-внимателно  Simple Smile

Тази година пак ще пълня, но само за каката.....мисля, че дребчо на 1 г и малко нищо няма да "вдене" от Коледа  Laughing

Чак традиции по отброяването нямаме, но гледам всеки ден да се занимаваме с нещо творческо, обикновено открадвам идеи от немски сайтове за занимания.....

Последна редакция: чт, 21 окт 2010, 13:53 от Taneto

# 29
  • Мнения: 327
Това е миналогодишния ни календар.Суперлесен! Просто нарисувайте на лист картон дядо Коледа с огромна брада. Децата очертават в брадата 25 кръгчета и изписват цифрите.Остава да оцветят и броенето може да започне. Всеки ден се лепи по топче памук. Накрая наистина изглежда страхотно брадата. Но пък е без подаръци.

Общи условия

Активация на акаунт