Времето бързо отлетя - дъжд от Октомврийчета ни заваля!

  • 20 838
  • 738
  •   1
Отговори
# 15
  • В сърцето на моите съкровища...:)
  • Мнения: 622
Хайде и аз в новата тема  Mr. Green  Hug

# 16
  • Мнения: 42
Честит празник на всички именници!!!
Честит Рожден ден на мама-хипопотама! Да е жива и здрава и много щастлива.
Микка, благодаря ти ))) Мирче и на теб благодаря за пожеланието във фейса )))
Момичета почерпете се за мое здраве, имам днес Рожден ден!
Малкият рече много като му сменям памперса, пробвах след ядене, но не е добра идея ))) Като се къпем също поплакваме.
Приятен ден на всички!!!

# 17
  • Мнения: 80
  Честит рожден ден на Мама Хипопотама!Да си здрава и скоро да родиш лесно и безпроблемно сладкото си бебче!
Честит имен ден на всички носещи прекрасното българско име Димитър!
  И мойта буба плаче при смяната на памперса,май не и е много приятно да я разпищолвам.В коритото иначе се кефи и оглежда с едни ококорени очи  hahaha.Не я целувам много пред Весела,че тя много ревнува и това ми тежи.Но като сме самички я намачквам порядъчно  Crazy.Коликите си мисля че и нас ни почнаха,защото както си спинка се гърчи и проплаква от време на време.Нощем си спинка засега,имаме 2 кърмения само.През деня обаче суче по-често на 2-2,5 часа някъде.Да ви кажа ако не е баткото да ми помага никога не бих се справила с тия две бебета.Едвам го дочаквам да си дойде от училище милото.Дано скоро Весела свикне с бебто,та да не товарим толкова бати,ама засега нуждата от него е огромна.
 Бебето киха ,а Весела му вика Наздраве!  Joy
  Сега прочетох:Скорпионче честит рожден ден и на теб!Много да си здрава и щастлива!

# 18
  • Мнения: 9
Честит имен ден на имениците!
Честит рожден ден на мама Хипопотама!  bouquet
 СКоирпионче, Честит рожден ден и на теб! Да си много обичана и обграждана с нежност и внимание! newsm59
 Хайде, малко остана и за всички неродили още мамчета! Hug
 Мирче , кажи след тоновете как сте , на твоята госпожица излиза ли и се вече Simple Smile?
Писе, радвам се че сте добре и ти звучиш ведро, както винаги  Simple Smile Hug
За дупето да кажа и аз - след като ни изписаха дупето беше червеничко и като на малки пъпчици, педиатъра като я видя ни предписа Имазол плюс и за няколко дни се изчисти перфектно. Сега мажа първо с преварен зехтин, после с кремчето за под пелените на Себа мед и сме ОК.

# 19
  • Мнения: 472
Ч.Р.Д на Мамахипопотама и на Скорпиончето!   bouquet
Честит имен ден и на всички именници!

# 20
  • Мнения: 120
ЧРД на мама Хипопотама и на Скорпиончето! Много здраве и да се радват на сладки бебенца!
Настъпва нашия месец,  Скорпиони! Mr. Green

# 21
  • Мнения: 270
Айде запис и от мен.  Flutter

Честит Димитровден на всички именници!

Честит рожден ден на Мама-хипопотама! Леко раждане и здраво бебче!   bouquet

Наде, имаш си голяма чаровница, пък и толкова кротка. А ти май доста кила си свалила, супер!  Hug

Чакаме Ради да разкаже и да покаже Ники. Heart Eyes

На Иван утре ще му бият ваксината, а аз пък днес съм на първи гинекологичен преглед след раждането. Нямам търпение да получа зелена светлина за разните му работи в спалнята.  Blush


Моят син по принцип, според мен и мъжът ми  Mr. Green, е голям ревльо, но щом го съблечем по пишка спира да плаче и изглежда много доволен. Също като го къпем във ваничката- ритка си с крачета и му е кеф. Ноооо, почнем ли да го обличаме настава кански рев. С всяка следваща дрешка силата на звука се увеличава и накрая ни пищят здраво ушите.  Crazy Успокоява се само като захапе млекоцентралата на мама.


Имам питане към консултантите по кърмене.

От втория ден на раждането сме само на кърма. В началото малкият сучеше през 3-4 часа, но от десетина дни насам трудно издържа повече от час и половина без храна. През нощта не спи повече от два часа без прекъсване за сучене. Наддава добре- за последната седмица 380 грама, ака около 3 пъти в денонощието, макар че всеки път количеството е доста. Миналата седмица секърва ми го гледа за 2 часа и му дала адаптирано мляко, защото много ревал и според нея бил гладен- спа 4 часа след това, не му се беше случвало от болницата да спи толкова. Снощи съм заспала от изтощение и през нощта мъжът ми след несполучливи опити да ме разбуди за кърмене му направил пак адаптирано мляко- малкият спа пет часа!!!
Въпросът ми е- възможно ли е въпреки, че имам кърма и се кърмим непрекъснато, бебето да изпитва глад? Притеснявам се, че кърмата ми може би не е достатъчно хранителна, защото почти не ям, отслабнах много след раждането и нямам никакъв апетит. Нямам обяснение защо не се наяжда от мен, а от изкуственото мляко спи с часове без да се буди?

# 22
  • Мнения: 599
КЪМ КОНСУЛТАНТИТЕ ПО КЪРМЕНЕ :  За какво беше компреса на гърдите с зелеви листа ???

# 23
  • Мнения: 184
Да се запиша и аз в новата темичка. Дано се излюпят и последните ни пиленца по живо по здраво  Heart Eyes
ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ВСИЧКИ ИМЕНИЦИ! и ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА ВСИЧКИ РОЖДЕНИЦИ! ДА СТЕ ЖИВИ И ЗДРАВИ, САМО ХУБАВИ НЕЩА ДА ВИ СЕ СЛУЧВАТ!
Съни, нашият режим е  също като вашият, много съм доволна. Пък и той е добре сигурно, щом е наддал 360 грама за седмица. Нощем колики нямаме, само сутрин помрънква малко.
легео, нашият реве само като го задържа по-дълго време на повивалнята, не знам защо. Обича да се къпе, смяната на памперс не е проблем.
Да ви питам, мами, колко време будуват вашите? Нашият през нощта спи като пън с изключение на моментите, в които примлясква доволно закачен за мен, а през деня се чудя с какво да го занимая. От 6 сутринта е буден  newsm78, чак сега гледам че му бягат очичките, ще спим..

# 24
  • Русе
  • Мнения: 904
Запис и от мен
Честит рожден на мама хипопотама и на скорпиончето  bouquet
ние снощи спахме сравнително добре и спокойно, имаше малко запек но днес е добре вече

# 25
  • Мнения: 3
Ч.Р.Д на Мамахипопотама и на Скорпиончето!   
Честит имен ден и на всички именници!

Последна редакция: вт, 26 окт 2010, 13:40 от m9m9

# 26
  • Мнения: 66
Хооп и аз в новата тема ,Lady V  :hug
 newsm59 на мама Хипопотама и на Скорпиончето да са живи и здрави и много щастливи  newsm51
Честит имен ден на всички именници   bouquet
Ивдраг честита ти дъщеричка  newsm51
Веси Барабеси добре си ни дошла мила , радвам се че всичко е минало добре и без болки.  И на мен още в болницата ми бяха много напрегнати гърдите и ме боляха , бяха  на бучки ,но там една акушерка ми каза да си правя топли компреси или топъл душ и да се цедя на ръка и това ми помогна. Сега бебко стана по-активен и явно си изсуква всичко,защото са ми спокойни гърдите.
Скреч   bouquet много ти благодаря за информацията , а нормално ли е да повръща по малко лсед като се нахрани?
Наде дъщеричката ти е голяма сладурка  Hug
Аримче айде дойде и твоя ред , глед

# 27
# 28
  • Варна
  • Мнения: 245
Така че Lady V ще има оща да ни почакаш за темата- родени  hahaha

Ама ние не сме се разбързали  Wink Отидем ли в Родени, там и си оставаме, така че не бързайте  Mr. Green

Скорпионче Честит Рожден Ден, жива и здрава да си   bouquet

Честито на всички именници!

Калинче и ние спим цяла нощ и през деня се чудя какво да го правя, нито вижда, нито нищо  Simple Smile Е и през деня доста спинка, но има и много моменти, в които освен на ръце друго не знам какво да го правя. Мамите, които родиха септември, заглеждат ли се вашите бебчета вече. Моя се ослушва и мърда повечко, но още не се заглежда.

# 29
  • Мнения: 41
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА МАМА ХИПО И НА СКОРПИОНЧЕТО!НА ТОЗИ ДЕН ТЕХНИТЕ МАМКИ ДОСТА СА СЕ ПОСТАРАЛИ. Tada
ЧЕСТИТ ДИМИТРОВ ДЕН НА ВСИЧКИ!!!  bigdance2

Ние сме с много странен обрив по личицето и гушката от доста време вече.Тя Тереза повръща нон стоп и не знам дали не е от това, че постоянно я попивам, я с хартиена кърпичка, я с тензух, я с каквото имам под ръка.В четвъртък сме на консултация и ме е много страх-ще и бият ваксина.А аз като съм си втълпила, че тя може да е хремава, а педи да не разбере и да ми повреди детето.Направо незнам, умирам си от страх.И само си втълпявам, че има сопол, или че повръща храчки.Само я дебна за температура... noНе искам да и бият ваксини, много ме е страх... cry

И нашия памперс пропуска на 4час, само че на гръбчето,явно тя много пишка знам ли? newsm30Иначе памперсите са и на ПАМПЕРС мега пакета ама поспи ли повечко и гръбчето и е мокро... newsm46

Общи условия

Активация на акаунт