Майчета 2009! - 4

  • 27 910
  • 739
  •   1
Отговори
# 45
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 575
Аркси,намери ми беееее! Crazy

# 46
  • Мнения: 166
Айде и аз да си кажа.
Нашия режим е строго определен.
Сутрин попара,макарони,кус-кус,каша или бисквити с чай.
На обед манджата с 1/2 десерт от кухнята.
Следобед супата с другата част от десерта,а ако го е изял целия на обед,плодово мляко или някакво кремче.
Оттам до вечерта се ядат банани,хляб(мн обича),гризки,солети и др.,кой каквото яде го споделя с него разбира се...  Crazy
Преди лягане задължително по 270мл.мляко.

# 47
  • Мнения: 1 955
Пепе, Роси, Калин е добре. Пъпките са завехнали, не го сърби, изобщо е тип-топ  Grinning Сега е като петниста хиена с тези кафяви корички.

За яденето - яде по много и не подбира. Попара ( Кати, не си разписвала скоро  Wink), макарони, юфка, филийки с крема сирене, кашкавал....това са му закуските обикновенно.

# 48
  • Мнения: 30
Добро утро-днес се очертава слънце и разходки.И аз да дам отчет за яденето:6-7ч.АМ 150мл.,до обяд все яде-солети,кифла,гризки,бисквити..,12ч.супа или пюре,десерт кис.мляко/плодово/и от нашето ядене ако реши,16ч.мляко с бис.,каша,плод или филийка намазана с нещо,19ч.-от нашата вечеря,кис.мляко/като седне сама и цялата кофичка отива/ и задължително 250гр. АМ.Малко ми е трудно сутрин за закуската,но отказва попара,кус-кус,макарони..Вчера пак пробвах,ноо 3 лъжички и толкоз.Кремчета също не яде-поне бискв.торта хапваше сега и нея не иска.Баткото като тръгна на ясла ги прояде та и тя се надявам.С изключение на тез работи всичко друго яде-особено месо.За излизането ако е хубаво времето в 10ч. сме вън.Ако не-по гости си ходим с дечурлигата и купона е.....Като прочетох сега за Калинчо-хубаво е,че се е оправил,аз снощи сънувах Сияна в пъпки #CrazyИ накрая да се похваля-вчера си намерих мечтаните Бутуши newsm44/ама и с моя номер35/подскачам от радост.И ново кожухче,ама каде ли ще ходя тлкоз зимата???За гардеробите не ми се говори-бъркотия-особено с моето бельо...турила оня ден две на ръцете,една на главата и кипра пристига и ми вика-мамо, джиджи Joy

# 49
  • София
  • Мнения: 86
   Добро утро и от мен!
Благодаря на всички за хубавите пожелания!
  Аркси, благодаря за споделеното за книжката.Ще пробвам да я потърся и да я изтегля.А, да те попитам водиш ли Момчил на музикална работилница и къде?Беше споделяла за такива занимания, а се интересувам Grinning
    Дикси, радвам се че Калинко е по-добре, горкичкото с тези пъпки Hug
    Диана , честити покупки, с здраве да си носиш Party
  Ели, честити зъбки на Гого, отдай се на почивка до следващите зъбки! Crazy
Честито прохождане на Рада, към хубави места да я водят крачетата! Wink
опа, събуди се , изчезвам да не скочи от кошарата. Crazy

# 50
  • Мнения: 849
Да чукна на дърво, нямам проблеми с храненето на Сияна и Дария за момента. Не подбират, всичко обичат и като дойде време за ядене, си се хранят както трябва обикновено. Ако са прекалили на някое ядене, а на следващото се мусят, изобщо не настоявам - те си знаят най-добре кога колко. По принцип закусват около 8:30 - 9 - попара  Wink, юфка, кус-кус, филийка с масло, сирене и домат... За обяд всеки ден им приготвяме нещо готвено - от мусака и пълнени чушки през всякакви там яхнии, супи и прочее. Днес например ще ядат броколи със сос бешамел и сиренце. Следобед - около 5-6, хапват някакъв десерт (мляко с ориз, грис, грис-халва, кекс с кисело мляко...) и/или нагъват неограничено количество плодове. За вечеря наблягат на салатата плюс ако е останало от манджата за обяд. Количеството е горе-долу по около една пълна чашка (от тези на Авент за съхранение на кърма, сещате се - събират около 240 мл) на дете. И пак казвам - ядат се огромни количества плодове и зеленчуци, както и пият доста вода - чиста, княжевска, чешмяна  Mr. Green. От храните съм дала всичко, освен мед, ядки, белтъци в чист вид. Опитвали са шоколад, харесва им, нямат проблеми с него, но избягвам да давам и на практика са хапвали по съвсем малко 2-3 пъти досега.

Гърнето и за зайците е мръсна дума. Не знам какво им стана. Около годинката всичко на гърне правеха, а от началото на лятото категорично отказват да седнат. Докато ги сложа, веднага се надигат (вече си могат сами, о ужасТ). Ако случайно се заседят, понеже съм им пуснала "Търсенето на Немо", а те по него зверски се заплесват, нищо не правят. Докато сложа памперса обаче и бързат да го напълнят... Затова хич и не предлагам вече. Онзи ден Сияна сама си донесе гърнето, накара ме да й сваля пампата, седна доброволно и се изпиша. Но уви, този подвиг повече не се повтори. А Дария изобщо не видя нищо интересно и дори не ми позволи да й събуя гащите... Изобщо, за момента случая е безнадежден, чакаме по-добри времена.

Обещах снимчици от краварско. Всъщност, оказа се, че не съм снимала НИТО ЕДНА крава!!!  Shocked  Сама не мога да повярвам.
Ето как изглежда блокчето, в което ще живеем. Втората тераса вдясно. Всяка тераса задължително си има тента, по стандарт. Достатъчно широка е за голяма маса с четири стола. А най-готино е да си на партера, защото тогава си имаш и полянка, както и директен излаз на децата към площадката. Ама нямахме чак такъв късмет. Има и още една тераса, от другата страна, доста по-малка. От нея се вижда замъкът на принца на Лихтенщайн във Вадуц - през река Рейн. Оттам минахме няколко пъти транзитно, затова снимки ще покажа, след като се заселим.
Ето малко от Лихтенщайн - Ешен, пак Ешен,  Планкен, завода на Хилти в Шаан, поглед от централата на Хилти в Шаан към Швейцария и по-точно планините на гр. Бухс (ние ще сме в съседния, който се казва Севелен).
Малко гледки от Роршах, близо до Сен Гален - пристанището, центъра, Бодензее-то, което свързва Германия, Швейцария и Австрия.
по магистралата към Цюрих.  
Гледката от хотела, в който пребивавахме в Бухс, Швейцария; отново планините над Бухс, пак Бухс, и отново Бухс. Ако на последната снимка вместо кокошки си представите крави или овце (може и магарета), ще придобиете доста точна представа за нещата. Всъщност, краварниците са буквално навсякъде. Местата са оградени, добитъка са пази от електронни пастири. Най-хубавото в цялата история е, че от някои ферми директно можеш да си купиш мляко, прясно заклано месо, яйца и т.н. И уж гарантирали за качеството. Естествено, има и кофти страна. А тя е наличието на ужасно много кърлежи, заради животните  Confused.

Трябва да изчезвам. Така или иначе скоро ще пиша само оттам, тогава ще разказвам повече и в детайли.

Последна редакция: чт, 04 ное 2010, 11:06 от zaiobaio

# 51
  • Мнения: 125
zaiobaio, много, много  хубаво и роматично ми изглежда всичко там Hug Много хубави емоции ви пожелавам Simple Smile
На подобна гледка- много крави, зеленина, спокойствие и т.н планински красоти съм се нагледала и наслаждавала в Бенаске, северна Испания. Там бях на обучение няколко месеца и после не ми се връщаше към постната южна Испания..ех, споменииии... Rolling Eyes
Малкия змей е на разходка с тати, аз имах да посвърша това-онова...ама как ме мързи... Embarassed
Искам домашна прислужница, детегледачка, готвач, шофьор и коафьор, на разположение 24 часа в денонощието Mr. Green

# 52
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 575
Зайо,Бодензее е страхотно езеро.Много,много ви завиждам BlushСъвсем благородно,естествено!Моят дядо Бог да го прости живееше в Констанс.Чудесно градче!Спомени,спомени -върнах се 20 години назад и ми потекоха сълзите.
Благодаря ,че сподели снимките с нас Hug

# 53
  • Мнения: 336
Браво за яшните дечица! Все така да си хапват!
Аз вече свикнах с претенциите по отношение на храненето на нашия момък. Тъпо ми е, че му е еднообразно менюто, но като не иска манджи, какво да го правя. Жули само АМ и кисело мляко, каши и кремчета и е така от 2 месеца вече. Опитва понякога нещо сготвено, но като преглътне, чак го втриса и не позволява повече лъжица да се доближи до устата му.
Зайо, на красиво и спокойно местенце отивате, но май ще ви е леко усойно там newsm78. А с тези краварници околовръст не смърди ли много на тор? Като знам в Холандия как навсякъде мятаха тор и как смърдеше, брррррр.
О, неееее, малкия само преди 20 минути заспа и вече е готов...

# 54
  • Русе
  • Мнения: 7 803
Зайо, мерси за снимките и разказа  Hug После чакаме още.

И сега от студена Ш-я ви мятам на топло и уютно местенце:

За Мадам С., специално:
http://forum.all.bg/showflat.php/Cat/0/Number/2585220/page/0/fpart/1/vc/1

За тези които искат да дойдат с мен ( смених дестинацията с нещо по-близо от Бора Бора):
http://forum.all.bg/showflat.php/Cat/0/Number/2486388/page/0/fpart/1/vc/1

П.С. Специални благодарности към човека публикувал подобни красоти и на момичетата от "На път" от които краднах това  Hug

# 55
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Зайо, страхотно изглежда местенцето. Прекрасно е, че ви осигуряват такъв добър стандарт  Peace. Колкото до кърлежите - не може всичко да е идеално Wink.
За гърнето не се притеснявай. Преди няколко години бях на лекция на сп. 9 месеца, където една психоложка обясняваше, че при деца, които са рано приучени към гърнето, се наблюдава регрес. Това се получава, защото бебето, по метод подобен на кучето на Павлов, свързва предмета с определено действие, което се очаква от него и се поощрява. И е съвсем нормално в периода, в който малките мръвки започната да се осъзнават като личности, започват да проверяват границите, които ние възрастните им определяме, да започнат и да отказват гърнето. Така много често се налага да се приучват на гърне втори път. В такъв момент е много важен подходът на родителя и към детето, и към ситуацията. Всяка грешка има последици. Психоложката сподели, че дъщеря ̀и редовно правела следното: зима, приготвят се за излизане (космонавти, шалове, шапки и т.н), стигат до асансьора и детето казва "Пиш". Жената се връща, разопаковат се, слага малката на гърнето, стои 5, 10, 15 минути и нищо. Пак се обличат, пак стигат асансьора и сценката се повтаря... няколко пъти.
Затова "Спокойствие и само спокойствие!", както казва Карсон, който живее на покрива Wink

Оличка, честит рожден ден на патерица!!!

# 56
  • Мнения: 1 955
Зайо, много спокойствие лъха от тези снимки. Изглежда ми красиво и приятно  Peace
Ще ми е интересно като започнеш да се разписваш от там.

Аз пък....не съм слагала Калин на гърне досега нито веднъж  Blush
Дори не се сещам. Имам гърне, но така си седи. Като знам, че Митко го отказваше до 2 години и само се ядосвах, сега съм го подкарала по-лежерно. Ще го чакам да прояви интерес сам  Laughing

# 57
  • София
  • Мнения: 159
Цитат
просто забравих къде се намирам
Благодаря, за пътеписите Grinning

И при нас има регрес с приучването на гърне. Когато започна да сяда на 7-8 месеца го слагах и си вършеше работата, нали не можеше сам да става. Обаче на 1г. и 2 м. на морето като го хвана ентеровируса 1 месец и се отучи.

# 58
  • Мнения: 849
Зайо, на красиво и спокойно местенце отивате, но май ще ви е леко усойно там newsm78. А с тези краварници околовръст не смърди ли много на тор? Като знам в Холандия как навсякъде мятаха тор и как смърдеше, брррррр.

За усойното - имаме ли избор? Всъщност не е чак толкова усойно. Все пак, голяма долина е. Върховете не са най-близо един до друг и в светлата част на деня, ако е хубаво времето, си е доста слънчево и топло. За торта, хмммм  newsm78. На първо четене не съм усетила. Ако духне вятър има леко дъх, но по-скоро мирише на село, а не на ферма (не е толкова наситена миризмата демек  Laughing). Ама доколкото разбрах, те си имали някакви технологии и не само не мятат, а събират торта. те швейцарците малко на маниаци мязат...  Rolling Eyes

Прекрасно е, че ви осигуряват такъв добър стандарт  Peace. Колкото до кърлежите - не може всичко да е идеално Wink.

Определено е страхотен стандарта! Аз затова не смея и да си помисля дори за оплакване. То по принцип на харизан кон зъбите не се гледат, пък какво остава в този случай. Всъщност, на мъжа ми му дават добра заплата, но са изчислили, че трябва да му стига за наем на подобно жилище, за разните му там осигуровки и за да издържа семейството си при неработеща жена. За спестявания - едва ли ще има на този етап, ама здраве да е - като се утвърди на новото място дай боже и да порасне...  Grinning
Пък и тайната ми надежда е и аз да намеря работа и тогава ще можем даже и ясла да си позволим.

# 59
  • Мнения: 826
Благодаря за честитките към проходилото Малко Пони, което днес само си пълзи и попръцква. Laughing
Благодаря и аз за прекрасните снимки и пътеписи.
Лъха ми на нещо красиво, спокойно, уравновесено и оптимистично. По-скоро ми допада това, че не ти пече слънце в лицето. Аз съм ЗА лондонския климат. Grinning
Зайо, вярвам, че ще сте щастливи там. А и нас ще продължаваш да ни имаш. За бг-мамма няма граници. Hug

Още малко момичета, наближава срещата. По този случай излязох с Пипончето на фризьор (Борис има доснимване, така че сме сами все още и навсякъде в комплект). Не го бях замисляла, но аз се върнах само с подравнени краища, а Рада - кубе. Като войник е. Laughing Да ви кажа, много ми харесва така... нищо е ми е дъщеря. Flutter Ще я снимам утре на светло да покажа трансформацията.

Сис, кви са тея 500лв. бре?
Аркси, ако намериш спонсор на цяло сдружение (нашето, на Майчетата Laughing)- пускай го насам. Нидейте така бе момичета, че ще трябва да разбивам касичката на детето. Mr. Green

Аз пък....не съм слагала Калин на гърне досега нито веднъж  Blush
Дори не се сещам. Имам гърне, но така си седи. Като знам, че Митко го отказваше до 2 години и само се ядосвах, сега съм го подкарала по-лежерно. Ще го чакам да прояви интерес сам  Laughing
И аз така. Слагах я два пъти, за да и взема урина за изследвания и това беше. Иначе гърнето си го ползва, ако се сещате, има един спорт кърлинг.  hahahaЕ така де... плъзга го на плочките в коридора и се кефи, незнайно защо.

КайРен много хубав постинг. И аз като поразсъждавах стигнах до този извод и ще изчакам още с гърнето. Като си помисля, че преди(още млада и зелена бременна) се биех в гърдите: "А мойто ще го науча рано, каква е тая работа на две години памперс?!? Crazy" Тогава ми се струваше нечовешки много време. Наивничка бях...6

Мале много ви ядат децата бе. Браво, пу, пу... Както казах, Посерчица Николова почти не яди и не спи. Ако един път хапне на ден, съм доволна. Върнах се в първи клас с нея - само Аптамила си го иска. Опитвам няколко пъти и ако не иска и се гаври с храната (почти не ми останаха свестни дрехи без петна Wink) не упорствам. Като поостане гладна на следващият път хапва по-добре. Днес ме питаха дали има годинка. Аз им викам: "Няма още, но си върви гениална за възрастта..." Mr. Green

Искам домашна прислужница, детегледачка, готвач, шофьор и коафьор, на разположение 24 часа в денонощието Mr. Green
JeenySJ, къде е записването?! Laughing

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт