МАРТенската ни дружина навлиза в последната третина- тема 7

  • 23 324
  • 769
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1
Здравейте  Hug
Много хубава тема Валари ,благодаря за хубавото настроение.
Аз да се отчета 1-,че пия витамини,по собствено предписание и за собствено успокоение.
2-
[/b] желязото не съм си го изследвала от самото начало и още не пия
3-то за сега съм за нормалното раждане,освен ако лекарите не решат друго.
4-то ще раждам ако всичко е наред в поморийската болница
5-то Нова година все  още нищо не знам
За колички сега ще ходим да разглеждаме в Стара Загора(родния ми град) пък ще му мислим,иначе в Бургас ми хареса в магазина на Mothercare количка нов модел комбинирана.
Да ви кажа момичета хванала ме е параноята,че не усещам толкова често моя бебо,мърда ама по-малко.Незнам това дали е нормално.Моля ви мами с опит кажете от кога трябва да следим за усещанията и нормално ли е в някои дни да са по-лениви бебетата или всеки ден задължително трябва една и съща активност.Като цяло се чувствам добре,ако нещо е станало на бебето трябва ли да усетя нещо или поне нещо макар и дребно необичайно да трябва да се усеща.Много се притеснявам,защото ми е за първи път,не съм на ясно.Моля ви споделете кой каквото знае.

# 31
  • Мнения: 78
Страхотна тема! Поздравления!
За протокола и мен:
1. Витамини  - Пренатал и вчера си взех Hipp Natal Сок с витамини, много хубав.
2. Желязо - сега пия Феро Флорафгама май беше, заради нисък хемоглобин.
3. Ехограф - всеки месец по веднъж
4. Секцио задължително искам. Страх ме е от нормалното раждане, пък съм и страшно тясна в ханша
5. Накупувах една торба с дрехи и едни обувчици
6. Нова година - за сега незнам, пътувами се на Пампорово но мисля, че е опасно.

За количките - http://www.chiccoblacklabel.com/ това е моята количка. Мъжа ми ми я купи още преди да забременея, но е лимитирана колекция и казаха, че няма доставки вече. Малко е скъпичка, но е уникална! Има всичко- кош за новородено, столче за кола, летен кош, чанта, дъждобран и кенгуро в комплекта. Страшно стилна е, не е много тежка. Супер маневрена , предните колела се въртят на 360 градуса и е много удобна. Одвен това в коша за новородено има опция за повдигане на главичката/грубчето за да седи бебето полулегнало,когато започне да се изправя, което удължава срока за ползване на този кош.  
marinels горещто ти препоръчвам тази количка на чико! Аз имам същата, но лимитираната серия! Заслужава си цената, защото са издръжливи и се ползват с години!
За родилния дом -Майчин Дом, при Начев.
За колана за стягане - вчера си харесах един на Анита в бебешкия мол в Люлин. Има един специално за секцио, а има и един като клин много добър, незапарващ и хипоалергенен.

Това от мен за сега

# 32
  • Мнения: 1 298
Момичета, здравейте!
Валари, страхотно оформление на новата ни темичка, както винаги  Heart Eyes
Аз отдавна не съм писала, и аз не знам защо, може би защото няма нищо ново покрай мен   33uu само дето кръстът започна да ме наболява почти всеки ден, а нервите ми ... и те са доста опънати, но всичко ще мине. Сега трябва само да си мислим колко хубаво ще бъде, когато се появят малките човечета  Grinning Аз само с това се успокоявам.
bsisi , не се притеснявай, аз също имам периоди от 1, 2, понякога и 3 дни, в които толкова слабо усещам бебчето, че чак се чудя, дали е то  Hug
rumilota , и аз като теб се надявам времето да минава по-бързичко, че това мое нетърпение... Blush
Пожелавам на всички нас да изпълним всички темички от тук нататък само с хубави новини  Hug Hug Hug

# 33
  • Мнения: 78
Здравейте  Hug
Много хубава тема Валари ,благодаря за хубавото настроение.
Аз да се отчета 1-,че пия витамини,по собствено предписание и за собствено успокоение.
2-
[/b] желязото не съм си го изследвала от самото начало и още не пия
3-то за сега съм за нормалното раждане,освен ако лекарите не решат друго.
4-то ще раждам ако всичко е наред в поморийската болница
5-то Нова година все  още нищо не знам
За колички сега ще ходим да разглеждаме в Стара Загора(родния ми град) пък ще му мислим,иначе в Бургас ми хареса в магазина на Mothercare количка нов модел комбинирана.
Да ви кажа момичета хванала ме е параноята,че не усещам толкова често моя бебо,мърда ама по-малко.Незнам това дали е нормално.Моля ви мами с опит кажете от кога трябва да следим за усещанията и нормално ли е в някои дни да са по-лениви бебетата или всеки ден задължително трябва една и съща активност.Като цяло се чувствам добре,ако нещо е станало на бебето трябва ли да усетя нещо или поне нещо макар и дребно необичайно да трябва да се усеща.Много се притеснявам,защото ми е за първи път,не съм на ясно.Моля ви споделете кой каквото знае.

И на мен ми е за първи път, но знам , че е нормално в някои дни бебето да е по лениво и поспаливо, като всеки нормален човек. Един ден се движи повече и е по-активно, друг ден, го мързи. Също така зависи и от твоето физическо състояние, ако ти си лежиш повече или водиш по-активен начин на живот, тов а се отразява и на бебето. Така че нямаш повод за притеснение!

# 34
  • Мнения: 2 214
Оф не мога да ви изчета бе, много пишете.
Това което съм уловила от четенето по диагонал.
Тема за колички http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=528124.msg17045946#msg17045946 има доста инфо.
Ни то Бертрони ни то чеполино не признавам, преди имаха аргумент че са евтини ама сега като им гледам цените за още стотина лева можеш да си вземеш нещо стойностно.
За клина след раждане
Ако го изписвам правилно Formfit
Ето списъка ми за бебето Написах неща които трябва да си купя по принцип за бебето а не които ми трябват на първо време.

 

# 35
  • Мнения: 319
4. Секцио задължително искам. Страх ме е от нормалното раждане,
все едно аз съм го писала....Мен и от секцио ме е страх,ама продпочитам бебка да излезе и да знам,че е наред....Страх нестрах-трябва да се покаже по някакъв начин малката принцесаSimple Smile

Относно НГ,надявам се,че моя мъж няма да е на работа....И на мен ми се ходи някъде на планина,ама май няма да е...Може би на някое заведение ще я прекараме Rolling Eyes

За витамините....пия само и единствено Прегнакеър-ориджинъл

За покупките...Нищо,ама съвсем нииищичко не съм взимала на моята кукла,пък и мисля скоро да не вземам....може би януари ще се поразвихря по софийските магазини,че тогава са ми и очните...Количката 100% ще си я взема като се роди...може би само легалце ще вземем малко преди да се роди беба и до там с по-големите покупки...Всичко останало-послеSimple Smile

Относно  притесненията на мамите,че бебче не помръдва...спокойно момичетаSimple Smile и то има нужда от почивки...Мен най-вече ме "тормози" вечер като легна....даже всяка вечер вече лягам и си оголвам коремчето...и то сякъш усеща,че го наблюдавам и започва мноооого да рита...дори може на някой смешно да му стане,може да си помисли,че си въобразявам,ама аз си я напипвам беба.....от единия край на корема ми,точно до пъпа се получава от време на време издутина...и като натисна точно там е по-твърго,като топче...просто се напипва,че това е бебчето,а около него е мекичкоSimple Smile мнооого ми е забавноSimple Smileвсе си мисля,че точно това му е главичката Mr. Green

# 36
  • до моите любими хора
  • Мнения: 15
Леле момичета днес сте направо истински фурии. Цял ден не сте спрели да  smile3523
ВАЛАРИ много благодарим  newsm51за страхотната нова темичка. Просто е перфектна и ми създаде коледно настроение още от сега.

А сега за лексикона на Amanita да се отчета и аз:
1. Пиете ли витамини за бременни? Какви? - Да, изписаха ми PRENATAL
2. Приемате ли желязо? - Не ми е предписан, но май скоро ще се наложи защото химоглобина вече започна да пада.
3. Колко пъти ви гледат на ехограф - веднъж месечно, по-рядко, по-често? - веднъж по ЖК и още един път на частно
4.Как възнамерявате да родите? - първият път бях нормално не беше леко раждане, но това няма да ме разколебае и този път да е нормално
5.Какви покупки сте направили досега? - ох напоследък доста неща купих, даже мъжа ми взе да се кара че купувам предварително толкова неща. Предимно дрешки в розово, щото други си имам от баткото.
6. Къде смятате да празнувате Нова година? - все още не сме мислили

За количките мисля да ползвам тези от баткото още са ми здрави имам и комбинирана и лятна отделно. Пък ще видим, ако някоя се строши в последствие може и да купим. Да ви кажа струват ми се много грешни пари за тези колички като ги гледам сега под 500-600 лв не можеш да си вземеш свястна количка. А има и от 2000 лева и хората ги купуват smile3556, направо не знам сигурно трябва да се чудя какво да си правя парите, че да дам толкова много пари за една количка. Но все пак всеки сам си решава.

# 37
  • Мнения: 0
gin_s Ако не са цъфтящи не пречат. Когато се роди дъщеря ми в къщи имах над 40 саксии  Crazy Не сме имали проблеми освен, че като започна да прохожда ходеше и ги дърпаше за листата или ровеше в пръстта Mr. Green

И аз сега гледах за откриването на новите магазини по новините - тоз народ съвсем се е побъркал  ooooh!

Благодаря, е аз поне  имам само едно цъфтящо  Embarassed Колкото до момента с прохождането - тогава ще му  мисля  Wink

# 38
  • Лондон
  • Мнения: 56
Да се запиша и аз - мерси за хубавата тема!

Ще имаме момченце май - много съм щастлива!!! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

А за лексикона:
1. Пиете ли витамини за бременни? - не, само фолиева в началото
2. Приемате ли желязо? - не
3. Колко пъти ви гледат на ехограф? - 2 пъти за цялата бременност по здравната каса, но мисля да си платя другия месец за 1-но допълнително (за да ми чуя още веднъж, че ще е момченце)
4.Как възнамерявате да родите? -  нормално  Praynig
5.Какви покупки сте направили досега? - нищо, само 2-на количка, за да я ползвам с дъщеря ми (на 2г.), защото вече не мога да я нося като се измори. Първият път пазарувах с голям ентусиазъм - сега не е така...
6. Къде смятате да празнувате Нова година? - на топло

# 39
  • Мнения: 0
Момичетаааааа,
скачам в новата темичка и аз, много ние Коледна и вълшебна.. ама до празниците като гледам с какъв темп пишете още 5 такива ще изпишем  Grinning нямате прочитане бе.. все повече се застояваме в къщи и гледай какво става  hahaha Да ви се похваля, вече и аз съм домошарче, днес ми бепе последния работен ден, голямо сбогуване беше  Laughing Но си имам лекции де.. така че пак няма да скучая съвсем, те поне не са задължителни  Sunglasses

natali _bebeto 2, аз също съм на 23г. и имам братче на 3г, (разликата ни е 20г. точно), така че те подкрепям, както подкрепих и майка ми тогава.  Hug Няма нищо лошо в това, ако някой има някакви предубеждения, то доста остаряло мислене може да има, да са ти живи и здрави и двете дечица!   bouquet  Ако ти е интересно, ще ти разкажа някои мои мисли преди да се роди, като се роди и като поотрасна малкия - сигурно ще са ти полезни  Wink

Да се отчета и аз:
1. Пиете ли витамини за бременни? Какви? - Първо Фолиева к-на, после Дева + и МАгнерот (ама малко по-малко количество, отколкото уж трябва)
2. Приемате ли желязо? - оф, те с моето проклето желязо само ме изследват и ми писна 15 пъти (!!!) да ме бучкат.. В Дева-та има желязо, не пия допълнително
3. Колко пъти ви гледат на ехограф - веднъж месечно, по-рядко, по-често? горе-долу един път месечно +/- някакви дни
4.Как възнамерявате да родите? - със сигурност нормално, сигурно с упойка, дано не се налага секцио  Praynig
5.Какви покупки сте направили досега? - само едно боди и плетени буйки от една баба на Плиска, но тепърва започвам..  Twisted Evil но съм затрупана буквално от дрешки, затова си насочвам усилията към колички и някой друг аксесоар и т.н. необходимо.
6. Къде смятате да празнувате Нова година? - с компанията ми приятели от гимназията, в къща в Княжево - да ни е спокойничко, ама се чудя колко ще издържа и дали да не си "уговоря" едно легълце  newsm78

Иначе днес бях при доки, доволна е, тежим около 650грама (забравих колко точно 630 ли беше, 680 ли беше  Laughing Blush  - не се смейте, знаете как е )  Единственото, на което обърна внимание да следим е нещо в бъбречетата - мда, явно и това забравих божкееее, много момченца имали този "проблем"  Confused и ще ходя на ехокардиография за всеки случай. Вие къде ходихте (помня, че няколко мамета се обадиха) ??? Контракции си получавам сравнително редовно, но не се пристеснявам, нито са болезнени, нито на равни интервали, но то и малкия много шава, аз от 15-16 седмица си го усещам вече съзнателно.. ох, май много буйно бебе ще ми се "падне"....  hahaha ужассс  Laughing

Comelina много се радвам, че си ги намерила!!!  Hug Ми то и аз не знаех за тази тема във форума, но майка ми ми я показа  Blush

Валари, видях, че и ти пиеш Дева + и искам да те питам това второто хапче за смучене като ефизол което е, как ти понася? според мен е ужасно гнусно  Laughing иска ми се да го гълтам, вместо да го смуча,но сигурно има причина да са писали, че е за смучене....  newsm78

Иначе за очния въпрос - и мен много ме вълнува това, защото съм с -2 по принцип, но май се е поувеличил от бременността, но ще ида януари на преглед сигурно и ще кажат надявам се налага ли се или не секцио. Дано не..  Praynig

Ако ще пишете кой къде ще ражда, може да ме пишете под въпрос в Майчин дом, ама като се знам каква съм не се знае какво ще ми хрумне дотогава.  hahaha

Anduli  да се похвалиш като вземеш количката - Аз също я гледах Бертони Плазма на промоция, но реших Карера, пък кошчето за кола отделно явно. Но не съм решила още де, така че предай опит  Wink  Hug И информация за останалите - бях в Малечко на Околовръстното преди няколко дни, имаше доста колички там от различните марки, така че който е с кола - има какво да се види  Peace

Пак се разписах, ама така е като пишете толкова много и аз на 2-3 дни влизам  Grinning  Лекинка на всички майчета то мен, аз пак се кокоря до късно, но сега си лягам, обещавам!  Hug  smile3524  newsm46

# 40
  • Мнения: 1
Jessika,veset0,samanta_ups благодаря ви за бързите отговори и споделеното от вас,много ми помогнахте да се поуспокоя.Моя мъж все ми повтаря,че явно детето ни е много спокойно като него и затова не ме тормози,а и аз водя наистина доста спокоен живот като цяло и нямам физическа активност,но разбира се като предизвиках с потупвания то ми отвърна 3 пъти ме удари:)) явно е много лениво днес.Даже сега четохме с мъжа ми статия за това ,че горе-долу трябва да се усети бебето за 24 часа поне 10 пъти.Аз се поуспокоих,защото мислех че трябва много повече.Но там пишеше,че е опасно ако за 24 часа въобще няма нито едно движение,дори и след дадени действия за предизвикване.Ох само се моля да е здраво и все така спокойно и да си остане:)) Rolling Eyes

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 297
bsisi, не се притеснявай, и нашият младеж е доста мързелив. Когато си иска, мърда, когато не иска, не. Въобще не мога да му разбера режима. Вчера например, цял следобед шаваше и побутваше, а онзи ден хич. Бутах го, ръчках го, едва се размърда малко Simple Smile Явно ще е спокоен и ще обича повечко да си почива  Joy Аз забелязвам и друго, ако съм в движение или вкъщи правя нещо, което да ме разсейва, хич не му обръщам внимание и не забелязвам, че мърда. Докато на работа, цял ден седнала и в тишина, много повече ми прави впечатление всяко едно движение.

Като стана въпрос за количките, имам още една чуденка. Държите ли столчето за кола да става на рамата на количката. И тези от вас, които са имали такова столче, колко често са го ползвали да возят бебето в него, вместо в количката. Чувала съм , че е удобно за кратки разходки, но пък от друга страна, миналата тема май се разискваше, че не е хубаво бебето да стои много дълго и системно в столчето за кола. Питам, защото това което върви с перфектата е на двойна цена от повечето столчета на Чиполино. И ако няма да го ползвам върху количката, няма особен смисъл да взимам точно него  newsm78

# 42
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Ами аз имам столче за кола в комплект с количката. Ползвала съм го с Габи точно 2 пъти  Flutter Но той беше лятно бебе, а столчето е тясничко и му беше по-топло вътре. Струваше ми се също, че не му е особено удобно  Thinking В кола не съм го ползвала, съвсем скоро започнахме да се возим напред-назад и вече сме в стол за големи  Laughing
С бебето не знам, може да пробвам пак 2-3 пъти да го возя в столчето. Като цяло обаче това не беше определящо при мен при избора на количка. Кошът за новородено е голям, широк, с удобен сенник, може да му се сложи покривало, дъждобран...
Лексиконът не го пуснах с някаква конкретна цел, а просто за да се активизирате  Whistling Разбира се, никой не е задължен да го попълва  Grinning
Аз така както се очертава май ще купя само комплект за изписване - купих от интернет няколко чифта чорапки, доста дрешки ми подариха познати и непознати мами и засега ще се спра. Е, ако отнякъде излязат ненадейно излишни пари бих взела някой и друг официален гащеризон за навън да речем  Grinning Като цяло ще решавам в движение - от Габи ми останаха адски много необлечени дрехи и ме беше яд, че съм купувала такива количества.
По-нататък трябва да отделя парички за хубав стол за кола, но поне имам време да търся и избирам. Столчета за хранене вече си имам 2 - едното е при майка ми сега Simple Smile И там да ни е удобно.
По въпросите ми.
1. Уж трябва да пия, ама повече от месец не съм пила изобщо...
2. И тук уж трябваше да го почна, ама съм супер несериозна  Grinning
3.Горе-долу веднъж месечно +- 1-2 дни
4.Секцио ще съм отново с пълна упойка заради изкривяване на гръбнака
5.Покупките ги описах вече - то е нищо и половина де Whistling
6. Нова година ще сме си вкъщи с Габи. Миналата година той пропусна шоуто и си спа като бебе, но този път си мисля, че ще се събуди в 12ч и ще плаче от страх.. Та няма как да го оставя с някого Simple Smile

# 43
  • Плевен
  • Мнения: 136
И моят бебо не е много подвижен за разлика от кака си,тогава в корема ми беше посотянна революция тя не спираше нито за секунда.После ми беше сравнително спокойна.

# 44
  • Мнения: 3 622
Записвам се в новата тема
Много е хубава и ме настройва вече празнично
Записвам се и с първата си покупка за бебчо
Едни малки сладки бодита, на които не успях да устоя


X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт