Тук Ви чакаме,прекрасни бъдещи СЕПТЕМВРИЙСКи мами 2011!

  • 13 737
  • 225
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 427
Сега и друг въпрос ме терзае - колко пари ще ми е майчинството? И дали при нас ще се изчислява на база 18 месеца, както го приеха или на 12 месеца? Защото 18 месечната база влиа в ила от 1 януари, а ние сме забременели декември  Thinking
Смята се от датата на издаването на 45-дневния болничен. Не знам нищо за новостите, но ако наистина база 18 месеца влиза в сила от 1.01, значи се отнася до вас. За такива въпроси най-добре се консултирайте с мамите юристки тук http://www.bg-mamma.com/index.php?board=55.0 Peace
Лека бременност и здрави бебчета на финала желая на всички ви  Hug

# 61
  • Мнения: 270
момичета да ви питам вие на кой ден от закъснението ще посетите доктор.на мен последния ми цикъл беше 25.11.2010 мисля на 05.01.2011 да посетя док.и евентуално дали ще се види нещо или трябва да изчакам повече.с дъщеря ми отидох чак в 8 г.с защото си мислех че закъснението ми е от промяната на времето/ех че съм била наивна/.

# 62
  • Мнения: 32
klims9 - а направи ли тест?

аз съм с последен цикъл на 26.11, на 27.12 след 4 дневно закъснение направих тест - положителен. Доктора ме чака на преглед следващата седмица, за да види на ултразвук дали всичко е наред /дай боже/. Чакам този момент от 2 години. Толкова съм щаслива , наистина по Коледа се случват чудеса, а и би трябвало термина да е на моя рожден ден - 02.09.Пожелавам на всички такова щастие!

# 63
  • Мнения: 270
да направих положителен е.с дъщеря ми забременях с хапчета а бях едва на 20 години.и преди един месец като ходих при моя док той ми вика почвайте от сега че пак по трудно ще стане особено и както сте се пазили.А то какво стана от първия път ,чак съм неподготвена така да се каже/дядо коледа каква изненада ми направи/.сега се моля всичко да е наред с бебо.

# 64
  • София
  • Мнения: 591
Здравейте отново от мене. Имам си ясна втора черта. Много съм щастлива. На доктор мисля да ходя другата седмица за да видиме да ли всичко е наред.
Момичетата дето питаха за майчинството да знаят, че базата на изчисление на платеното майчинство т.е. от болничния за първите 45 дена базата е 18м. назад. Ако някой ползва болничен по време на бременността свързан с нея ( бременността) базата на изчисляване на болничния е 12 м. назад. Ако болничния е за нещо друго базата е 6м. както преди.

# 65
  • Мнения: 95
klims9 - а направи ли тест?

аз съм с последен цикъл на 26.11, на 27.12 след 4 дневно закъснение направих тест - положителен. Доктора ме чака на преглед следващата седмица, за да види на ултразвук дали всичко е наред /дай боже/. Чакам този момент от 2 години. Толкова съм щаслива , наистина по Коледа се случват чудеса, а и би трябвало термина да е на моя рожден ден - 02.09.Пожелавам на всички такова щастие!
raleva, и при мен 26.11 беше последната МЦ с термин 02.09. Laughing Аз отидох на 06.01. на преглед и бях май точно 6г.с но не се видя сърце. Но мен ме интересуваше и дали се е имплантирал ембриона на правилното място и т.н.А за сърчице може би трябва да изчакаш и до 8 г.с. Peace Успех през бременността и септември да гушкаш едно прекрасно бебче. (аз родих още август, обаче  Mr. Green)
е (

# 66
  • у нас
  • Мнения: 1 870
ихаааа започнаха  и дискусиите Heart Eyes
не мен започна да ми става лошо към 8 г.с и продължи до към 15 Crazy
винаги съм си била поспалива Tired
категорично спрях да ям месо, дори изхвърлих едно ядене за да не го мисля че е в хладилника Mr. Green само от мисълта  Sick и сладко не ми се ядеше Laughing
вкуса ми се оправи към 7-8 м

момичета леко бременеене и здрави бебчовци септември Heart Eyes
аз ще надничам Mr. Greenи ако мога да съм ви полезна с нещо- на драго сърце  bouquet

# 67
  • Мнения: 102
момичета да ви питам вие на кой ден от закъснението ще посетите доктор.на мен последния ми цикъл беше 25.11.2010 мисля на 05.01.2011 да посетя док.и евентуално дали ще се види нещо или трябва да изчакам повече.с дъщеря ми отидох чак в 8 г.с защото си мислех че закъснението ми е от промяната на времето/ех че съм била наивна/.

аз бях така с термин 01.09. и отидох на лекар веднага след нова година,но нищо още не се виждаше,чак в 8-9 седмица пак ходих и тогава се чу сърдечна дейност и ме квалифицираха официално като бременна  Mr. Green

# 68
  • Мнения: 270
gala ей от това не виждане на нищо най ме е страх щото като знам каква съм луда и ще обиколя 15 доктора докато някой не види нещо.Май ще си изчакам,само едно ме притеснява и може би затова искам да отида да ме види -боли ме ниско отдолу все едно ще ми идва знам че по принцип е нормално но при предната ми бременност доки ми беше изписал хапчета.

# 69
  • Мнения: 102
ееее ,недей така. разбира се ,че всичко ще е наред, но наистина е рано да се чуе сърдечен ритъм, а то си се вижда мехурчето,но те това не го зачитат много,много. сърдечния ритъм е важен.
 а иначе за болката ниско долу при мен си я имаше почти през цялата бременност - точно все едно аха и да ми дойде  Mr. Green . ама те гинеколозите не случайно се шегуват ,че Но-шпа е хапчето на бременните и всяка такава трябва да има в чантата си. въпреки,че на мен ми ставаше много гадно от него и пиех едно друго  newsm78 ,но го забравих. е сега да изкъпя бебка и ще помисля как се казваше

# 70
  • Мнения: 32
Машонка, благодаря ! Аз ще ходя на лекар на 05.01. Ако тогава не се види сърчицето, ще изчакам до 8 г.с.

# 71
  • Мнения: 6
Последният ми цикъл беше на 1-ви декември и съм на преглед на 4-ти януари...пада се на 9-ти ден от закъснението... Simple Smile

# 72
  • София
  • Мнения: 1 193
Момичета ,стискам ви палци всичко да е наред и да видите сърчицата на своите съкровища  Peace !Няма по-прекрасно  нещо /след първия допир с бебчо/ от това да видиш и чуеш сърчицето на зараждашия се живот.Невероятен е този момент!
А но-шпа е просто задължителен за дамската чанта на всяка бременна  Grinning .

# 73
  • Мнения: 8
klims9 и при мен последния цикъл беше на 25 ноември. Аз мисля да ида на лекар след 10 януари или поне в края на седмицата към 7ми.

Ох, тотално ми разбихте илюзиите за майчинските, щом ще ни хване за 18 месеца. Sad Все пак надеждата умира последна, смятам да питам нашия счетоводител, ако е запознат. Ако науча нещо,ще пиша.

п.п. Как си слагате тези картинки дето показват в коя седмица сте?

# 74
  • Мнения: 1 427

п.п. Как си слагате тези картинки дето показват в коя седмица сте?
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=421758.0

Общи условия

Активация на акаунт