Отговори
# 45
  • Мнения: 10
Божееееее! С галенето на корема ли??? Това вече ме разби!

# 46
  • Мнения: 22
Минавам само да кажа, че съм за томболата, че от бързане не дочетох днес всичко и съм пропуснала.Отивам да лягам, че голям бой отнасям ама е много готино особенно ако преди това два дни съм била с гъдел за секунда от страна на човечлето.Ох как искам да знам как да се обръщам към него вече, все казвам той и все се ужасявам ако е тя Embarassed може ли пет месеца да съм и викала той #Crazy

# 47
  • Мнения: 2 271
Честита ни нова темичка!Дидка,чудесна е и тооолкова коледна!
 Честито на всички узнали пола!Вярно,че мацките се увеличават!

# 48
  • Мнения: 146
Чета една книга за бременни и там пише че е хубаво да си галим коремчетата ,защото така бебоците усещат че им се обръща внимание и се успокояват.Мисля че това с контракциите е измишльотина Simple SmileЛека вечер Hug

# 49
  • Мнения: 2 271
И аз си го галя често,макар да съм чела и чувала от акушерки,че активното галене(по-грубо от нормалното) в посока от горе на долу предизвиква контракции и по-безболезнено разкритие.Тоест практикува се по време на раждане.

# 50
  • Варна
  • Мнения: 236
Аз го галя нежно:)

# 51
  • Мнения: 152
Аз също на 100 места съм чела, че е хубаво да си галим коремчетата и да им говорим, защото така сме ставали по - близки с малките съкровища  Hug Така че аз си галя моето и си му говоря постоянно, за да знае колко много си го обичам Simple Smile А относно контракциите, всички ми казаха, че е нормално и че просто трябва повече почивка и по - малко натоварване, така че давам назад и слагам стоп на всички глупости - работа винаги ще има, нали така! Смятам да си изкрънкам работно време с по 2 - 3 часа по - малко - да ходя в 10:30 и да си тръгвам към 17:30, за да мога да си почивам повече и  така!
Сега Ви оставям, че  ММ ще си дойде, а  пък аз още не съм сложила вечерята!
Лека и мека нощ!

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 134
Момичета, и мен ме притесняват малко тия контракции дето ги имам по няколко пъти на ден, особено в съчетание с болките в таза последните вечери, а си мислех, че магнезия ще ги прекрати - все ми се струва рано за контракции, макар Бракстън-хикс. Хванах се , че пия малко вода и си мисля дали честите контракци не се дължат и на това - в тази връзка да благодаря за линка в началото на темата по въпроса  Hug Още някой беше питал за болките в таза и кръста -това някой знае ли дали се дължи на разместването на костите в таза или на нещо друго - не видях някой да сподели мнение по въпроса?!  Thinking
Относно галенето на корема  и контракциите- и аз така съм чувала , както и да се внимава за прекалената стимулация на зърната на гърдите, с топлите душове (особено на краката), както и за секса  Embarassed Това бяха и първите неща за които ме беше разпитвала АГто когато прокървех- предполагам , че имат някакво значение, ама незнам дали трябва да водят чак до забрана да галим коремчетата   Crossing Arms
Исках да споделя нещо, което чух днес в предаването "Здраве" относно Парацетамола (дето всички лекари препоръчват по време на бременост при настинка като безобиден) и аналгетиците - казаха , че не бивало да се употребяват при възможност, особено в 2я триместър.   newsm78 Ако някой има интерес може да потърси предаването в записаните - иначе като цяло темата му беше тежка и не препоръчвам да се гледа точно от нас сега (то и без това само това ни касаеше като бременни в момента), ама му попаднах случайно  Rolling Eyes

# 53
  • Мнения: 1
Didi - страхотна темичка, зареждаща с много настроение. Ние вече украсихме елхата вкъщи, а днес и вчера украсявахме в офиса Simple Smile На работа се готвим и за коледното парти, което е на 23 ти декември и чакам с нетърпение. Наистина тогава ще е голяма лудница. На 23 -ти коледното ни парти, на 24 бъдни вечер, на 25 -ти ММ става на 30 Simple Smile - та веселба и настроение няма да липсва.

Във вторник съм на ЖК и за сега при мен нищо ново след втората фетална. Позволих си да си поръчам някоя друга дрешка от редута Simple Smile въпреки че много хубаво се видя, че е момиченце все пак има малък процент съмнение  Thinking

Сега си прегледах гардероба и изкарах няколко дънки, които утре ще приправя  в бременилски с майчето Simple Smile

Относно работата мисля да си работя възможно най до късно, понеже така се чувствам добре като съм в движение, а и ще се отрази добре и върху качването на килограмчета  Simple Smile

За галенето на коремчетата според мен си е напълно нормално, но когато има контракции наистина не е препоръчително, ако е с по - голяма сила тип масажиране и особено не се препоръчва при мазане с лосиони против стрии да се масажира продължително, както коремчето, така и гърдите

Последна редакция: пт, 03 дек 2010, 22:10 от Nikol298

# 54
  • Мнения: 77
Относно галенето на корема и на снаха ми лекарят и беше казал да не го прави.Не виждам особена логика. Аз например от време на време се мажа превантивно срещу стрии и най - малкото тогава извършвам галене- мазане на корема. А пък като усетя бебето да се движи никой не може да ме накара да си махна ръцете от там Simple Smile

# 55
  • Мнения: 1 259
Сега по-спокойно да си напиша...

Първо-СТРАХОТНА ТЕМИЧКА! Зареди ме с много положително настроение! smile3525
Виждам, че има и нови бъдещи мами-ДОБРЕ ДОШЛИ!
И сега... искам  stork-girl на първа страничка.... И все пак доки ни каза, че другия месец пак ще потвърдим... но засега си е момиченце, като не се вижда пишле. Удвоихме желязото за деня, да видим този хемоглобин дали ще се стабилизира малко и другото което е имам някаква бактерия в урината и ме пратиха на изследване за стерилна урина-някой правил ли го е? newsm78
В мерки и теглилки всичко си е в нормата. Благодаря за стисканите палци Mr. Green
Абе уж съм 22ра седмица, а докито казва, че съм 23-та newsm78 и всъщност незнам вече коя съм и затова си чета с 2-3 седмици напред за развитието на бебето.

Сега имам друг въпрос... някой поръчвал ли си е дрехи от сайта на конти и ако да, колко лв му струваше доставката?

Аз още не съм мислила много-много за раждането ама като ви чета ми изникнаха въпроси...тази клизма задължителна ли е...не бях чувала, че се прави?  Shocked И за бръсненето-те ли го правят, ако ти не си се погрижил? ooooh! Които са раждали вече и знаят какво да очакват, аз съм още неинформирана напълно, а в нета съвсем се оплетах.

И един въпрос към раждалите планирано секцио-колко време преди термин се прави операцията?


Пожелавам ви хубав уийкенд!

# 56
  • Мнения: 15
Каква е тази томбола?

delilah_qk, получавам нещо като седмични новини от памперс и точно болките в гърба и контракции свързани с не-пиенето на вода са за 21-вата седмица. Ето линк http://www.pampers.co.uk/en_GB/pregnancy-calendar/week/21?utm_so … ;utm_campaign=nwl

На кратко: трябва да се пият минимум 8 чаши вода на ден, защото дехидрацията предизвиква напрагяне на матката, също така водата помага за изчистването на бъбреците и против запек, и "други красоти", които съпътстват бременността Simple Smile
А за болките в кръста, освен че са нормални, да стоим с вдигнати крака колкото се може повече. На стол, табуретка или който както си го приеме  Laughing

За работата, и аз мисля да работя до последно. Офиса ми е само на 20 мин пеша от нас и така използвам да се раздвижвам ежедневно. А след раждането, засега мисля да си взема кратка почивка и после да се върна на работа, сигурно ще ходя с бебето там, ако не е ревливо Simple Smile

За галенето никога не съм чувала, че е противопоказно, но съм чувала за масажите около кръста и корема - не. И то се има впредвид силни масажи, които могат да предизвикат контракции. Но от галене до масаж е голяма разликата...

# 57
  • Мнения: 10
Момичета, аз се мажа всяка сутрин и всяка вечер, без да прилагам някаква особена сила, разбира се. През деня също си го галя, по-скоро хоризонтално отколкото вертикално. И една пуста контракция не съм усетила! Аааа, само една сутрин имах някакви стягания много ниско долу, но отшумяха бързо. Или аз не разбирам, че имам или нямам  newsm78 Все тази. Коремът ще се гали и опипва! Особено като се разрита диваненцето  baby_neutral
А пък татко ни снощи преподава математика на принципа на пренаталното обучение, за което четохме по-рано. Беше следното:
Казва едно, почуква веднъж по корема. После обаче ме изненада и продължи "плюс 2", почуква два пъти, "равно на 3"!  Joy Joy Joy Joy Така се смяхме здраво, че детето се обади и то, явно да покаже, че си е научило урока  Laughing Направо минахме на висша математика ние  Joy  hahaha
Прегръдки и лека на всички коремчета   bouquet

За томболата: не знам как да го организираме чисто технически като размяна. Може да е по градове, райони, държави  Laughing Някакви дребни символични подаръчета, които ще ни напомнят за общото ни бременеене, а може да са на чисто коледна тематика. Някаква скромна сума (10лв?! newsm78). Обаче... по пощата ли ще си ги изпращаме, на срещите ли ще се разменят... давайте идеи! Чужбинските мамчета (вкл. и аз) как да се организират?! Ако искате да направим отделна тема и да ги бистрим тези неща там, а?

Последна редакция: пт, 03 дек 2010, 23:04 от LadyDiDi

# 58
  • Мнения: 4
*Poli* при раждане в България ,задължително те бръснат и ти правят клизма преди раждане.И мен пък ме мъчиха с някакви захабени ножчета,направо ужас.\затова когато дойде момента моят съвет е сами да се погрижим за тази процедура.
Аз затова се интересувам тук в Германия как е,защото има доста разлики от при нас искам да съм по-подготвена Laughing

# 59
  • Мнения: 70
леле как ме заредихте с коледно настроение , благодаря

от както съм болнични , се хващам , че само ям , и само си проверявам теглото  Whistling

лошото е , че съм поела ангажименти до края на март  #2gunfire ужас , но мисля , че ще се справя
и предните пъти съм работила до последния ден  Tired

почвам да търся рецепти за никулден , че готвенето на риба не ми се отдава

на ФМ съм на 6-ти и нямам търпение , тайно се надявам доки да ми поднесе изненада

какво друго ...

коледните подаръци за децата са купени и прилежно скрити

Общи условия

Активация на акаунт