Коремът вече ми тежи, но до АПРИЛ бебчо в мен ще си лежи! (Тема 12)

  • 22 030
  • 674
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 90
 Hug Мерсииии

 И аз това му разправям на мъжо, ама той се опитва да спори с мен...Не мога да си  и представя 40 дни да не се покажа навън, особено в слънчевото пролетно време!

# 661
  • Свиленград
  • Мнения: 164
Закобако отиди при личния лекар има едни лентички с които можеш да следиш дали се повишава нивото на билирубина. Инкубационния период на вируса е от 4 до 6 седмици. Аз в продължение на месец с тези лентички следях.Другото което можеш да направиш е да следиш за симптомите- повишаване на температурата, разстройство, повръщане, потъмняване на урината.Не се тревожи аз бях под голямо напрежение но ми няма нищо.Но говори с лекаря тези лентички можеш и в домашни условия да ги ползваш просто ги потапяш в урината и чакаш да видиш дали се променя цвета.Не им знам името защото аз отивах при личния и той ми ги даваше безплатно.Дано съм била полезна.

# 662
  • Мнения: 6
  Хепатита нали го наричат "болест на мръсните ръце", т.е. е контактна инфекция. Ако сте си измили ръцете след гостито шанса според е много малък да се заразите. А иначе vadada е написала за другото  Peace

# 663
  • Пловдив
  • Мнения: 112
Благодаря ви момичета  bouquet и аз смятам, че риска да сме се заразили е минимален, но това чакане на този инкубационен период от 45 дни ще ми побърка ooooh! Ще взема такива лентички от личната и ще следя PraynigДано няма нищо!
 За мен също това с 40 дни е отживелица, синът ми се роди на 03.12, на 14.12 вече бяхме навън за 20 мин. ,като преди това съм го показвала и в нас на терасата за по 5-10 мин. , и оттогава почти не е имало ден ,в който да пропуснем!
 Лека нощ на всички!

Последна редакция: пн, 31 яну 2011, 08:19 от zakobako

# 664
  • Мнения: 1 440
По повод преносимите кошарки искам да кажа, че са страшно удобни...и почти с нищо не отстъпват на дървените...много са практични, комфортни за детето, а тези, които имат и отвор с цип отстрани са още по-удобни...Каката като се научи да си прескача кошарата сама и трябваше да отворя там, за да не се пребие Joy И тя така свикна да не се катери по кошарката, а същевременно когато спи е достатъчно защитена да не падне Peace

За багажа си мисля другия месец като вляза в 8-мия и да го стегна, че да не бързам в последния момент.

За извеждането на бебето и аз съм на мнение, че това с 40-те дни е минало...пролетта времето ще е по-приятно от сега и след втората седмица наистина може да се почне изкарване на въздух за по 5-10 мин. Важното е всичко да е постепенно Peace

# 665
  • Мнения: 1 593
това с 40те дни може да ви се струва отживелица, но аз познавам две майки, които точно това направиха - държаха си децата в къщи 40 дни

Последна редакция: пн, 31 яну 2011, 15:26 от Лeни

# 666
  • Мнения: 442
Добро утро, момичета! Аз тази седмица съм в отпуск и с бебка започваме да учим за държавния Mr. Green. На обяд ще ходя на късната фетална на 4-д и ще се похваля с резултатите.
Вчера влезнах случайно в Карфур, че бях на кафе с моята приятелна в Мола и бебка намаза две бодинца Rolling Eyes - какво да се прави - не можах да се сдържа. Наистина има някои хубави нещица на много прилични цени, но тук се бяха поизчерпали номерцата. После ще кача снимки в албумчето да ги видите.

За излизането и моя онзи ден се опита да ми мине с тоя номер, че имало време за количката, че нали 40 дена не се излизало и така го сиктирдосах...ааа 40 дена да стои той вкъщи, тя и майка му преди 35 години не го е държала толкова вкъщи. Ние имаме страхотна южна тераса, а и е на високо и даже сега пекне ли слънце на терасата си без яке, така че и аз смятам здраве и живот всичко ако е наред на 5-6 ден да сме вече на терасата. Пък и е срамота - имаме страхотен парк до блока, буквално на две крачки ми е/"Белите брези" - за Пловдивчанки/, а аз ще държа детето вкъщи и то на пролет.

# 667
  • Мнения: 1 574
Аз родих малката ми дъщеря на 5 април ,на 23 април беше 25 градуса ,не се сдържах и я изкарах уж за малко ,но се прибрахме след 3 часа ,от него ден бяхме само на вън .СВЕКИТО се изказа ,че било много рано  Wink,но бабата на мъжо то и казала ,че навремето още след раждането била на нивата да копа.с бебето си  :Lil:,няма  да си остави работа я  Grinning.

# 668
  • Мнения: 115
Добро утро и от мен!
За излизането-аз също смятам,че това с 40-те дни е назааад в миналото...Аз Ивон я родих в края на август,беше мноого горещо,изведох я още на 5-я ден,уж за мътичко,но на детето му беше толкова добре навън,през цялото време спа..Цял следобяд бяхме навън,на сянка,разбира се,де....
А Бела е родена в средата на октомври,но и нея я изведох преди 40-те дни,изведох я около 7-я ден...
Децата могат да се извеждат,стига да не е под 0 градуса,да няма мъгла и прекалено силен вятър,така че-не се притеснявайте. Peace
Аз иначе съм добре вече....Утре ще ходя на преглед и нямам търпение...Бела и Ивон не са на градина,защото и двете са болни,Ивон вече поне не вдига температура,ама Бела с Т и е ужас вкъщи....
А и да се похваля,че брат ми и приятелката му ще си имат момиченце....Мнооого съм щастлива. Crazy

# 669
  • Мнения: 1 574
Симонка  ,на лято у вас ще бъде пълна къща Heart Eyes,3 моми и един пич  Joy

# 670
  • Мнения: 2 478
Ако стоя 40 дни вкъщи, ще полудея и няма да е добре за никого. Дилян е роден през март, постепенно го изкаравах на терасата, дори спеше там, а малко след това и на раходка за 2-3 часа.

# 671
  • Мнения: 0
Добро утро и от мен.Искам да попитам вие вечер като си легнете "бият ли ви нервите в краката" ако мога така да се изразя,имам впредвид едно такова усещане че краката не могат да стоят на едно място ,уф много е неприятно.За излизането навън ,каката я родих в края на юли и още на следващия ден след изписването бяхме навън.Според мен е грехота в такова хубаво време да се затвориш вкъщи заради някакви бабини диветини.

# 672
  • Червено знаме 11:)
  • Мнения: 57
Добро утро!!!
Мони,ай честито мома на братчето!!!
ЗА 40те дни,едва ли някой ще го спазва това...пролетно време,то вкъщи ще се полудява.. Grinningособенно такива като мен които им е за първи път!

# 673
  • София
  • Мнения: 742
Привет, момичета! Малко изпуснах темата, но много работа на всички фронтове се насъбра.

Бебчо още не се е обърнал, чудя се рано ли е за това или закъснява!?  newsm78 Както и да е, сега той командва парада, аз може би ще потърся някои упражнения за обръщане, но ако не стане, явно ще трябва да се откажа от нормалното раждане...

# 674

Общи условия

Активация на акаунт