Отговори
# 30
  • Мнения: 0
Честит Рожден Ден Надиту.  newsm51  bdbaloni Пожелавам ти да си много щастлива,обичана,късмет и дълъг семеен живот.Много да те радват децата и много послушни. Честит 8-ми март на всички мамчета от мен.Пожелавам много здраве,щастие,любов и всяка една от нас да си гушне едно сладко малко  newsm30  маминка66 аз също ще стискам палци за малкия Ники.Бъди силна и вярвайbouquet
Ама че сте бързи направо станах разногледа  ShockedДиди мисля че е излишно пак да се повтарям,че си се справила и този пътПрекрасно.Много е хубава темата и дано да е умерен бебевалежа.  Hug Фурничките доста започнаха да загряват внимавайте момичета.  Joy

# 31
  • Мнения: 3
Аз докато се наглася да пиша и хоп нова тема:)
Диди страхотна е като всеки път Hug
Честито изписване на малката Елица, много да слушка мама и тати baby_neutral
Честито бебе Николай! Бързо да качва и скоро и той да си е у дома  bouquet
Надиту  newsm67
 И Честит 8 Март на всички мами  bouquet
За нас, които ще ставаме майки за първи път е наистина специален. За първи път все едно наистина имаме празник.Усещаш малкото човече да се движи и като си помислиш, че след известно време ще чуеш и " Честит празник, мамо!", всичко те кара наистина да се почустваш празнично. Момичета пожелавам ви днес да е наистина специален празник за всички!

# 32
  • Мнения: 288
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИИИИИИИИИ!

Хора, от къде ги събирате тези 2-3 перални с бебешки дрешки? Една пералня ако е 5 кг, 3 перални са 15 кг. А те дрешките сигурно са по 100 гр. едната. Почвате да ме притеснявате, че май нямам достатъчно неща.

Връщам се от семинара с Гру Нюландер. Знаехте ли, че в България до към 1950 г. под 10% от бебетата не са били кърмени? И то по-скоро са хранени от дойки, отколкото са яли друга храна. Така че оправданието на 90% на жените около мен "Еми аз нямах кърма" започва да ми звучи малко смешно. Дано положителната настойка с която ще подходя към кърменето като нещо съвсем естествено да даде желания резултат. Купих си и книгата http://www.helikon.bg/books/85/149894_azbuka-na-karmeneto.html. Нямам търпение да я прочета.

# 33
  • Мнения: 22
Честит рожден ден на Надиту! Много здраве, щастие и любов!   ura Весел празник!

# 34
  • Мнения: 384
Здравейте, момичета!

Честито бебче Николай  на Маминка66, да наддава бързичко и скоро да ви изпишат без никакви притеснения. На мама - бързо възстановяване, а на тати - леко изтрезняване  Party

Честит празник на всички мами и кандидат-мами! Бъдете живи и здрави, много обичани и щастливо гушкащи своите прекрасни бебчета на пролет   bouquet

Надиту  Tada Бъди много здрава, щастлива, обичана и скоро вашето съкровище да бъде в прегръдките ви   bouquet

Мони, голям хубавец ви е Бо, дано скоро отминат коликите  Peace

# 35
  • Мнения: 11
Надиту честит рожден newsm38,да си много обичана и ценена,като майка и любиманаправо ме просълзихте с  Меги с тези стихотворения.   bouquet Дени не се тревожи.всичко ще се оправи,а и както каза Мони той си е доста големичък за месеците в които е роден.Мони мила Бо е страхотен и как само е напълнил бузките smile3501 .Диди темата е,както винаги страхотна newsm51аз съм много хепи тия дни,защото при нас замириса на пролет,а и има слънце(доста нетипично за тая държава) и целия град е в жълти нарциси,красота(в Ротердам няма много лалета).след малко смятам да поизляза малко да понапазарувам и да дишна свеж въздух.  Hug

# 36
  • Мнения: 10

Хора, от къде ги събирате тези 2-3 перални с бебешки дрешки? Една пералня ако е 5 кг, 3 перални са 15 кг. А те дрешките сигурно са по 100 гр. едната. Почвате да ме притеснявате, че май нямам достатъчно неща.

Връщам се от семинара с Гру Нюландер. Знаехте ли, че в България до към 1950 г. под 10% от бебетата не са били кърмени? И то по-скоро са хранени от дойки, отколкото са яли друга храна. Така че оправданието на 90% на жените около мен "Еми аз нямах кърма" започва да ми звучи малко смешно. Дано положителната настойка с която ще подходя към кърменето като нещо съвсем естествено да даде желания резултат. Купих си и книгата http://www.helikon.bg/books/85/149894_azbuka-na-karmeneto.html. Нямам търпение да я прочета.

Взе ми думите изпод пръстите  Laughing И аз виждам една пералня с дрехи и една с чаршафи да кажем. Ама ако трябва да са 3 с дрехи, то и аз се чувствам неподготвена отвсякъде  Rolling Eyes

Това за кърменето е факт и то не само за България. За съжаление като всяко нещо, което е направено с цел да помогне на тези, които имат нужда, започва да се спекулира масово, защото е по-лесно - визирам АМ, секциото и др.

# 37
  • Мнения: 2
Честит празник мили мами - настоящи и бъдещи! Наистина най-прекарсното нещо (досега) е да усещам как се движи малкото същество в мен! Дано скоро да успея да го гушна. Пожелавам го на всички!
Надету - честит рожден ден!  newsm59
Маминка66 - честита рожба! Дано всичко да е наред и скоро да ви изпишат.
Диди, темичката е прекрасна както винаги.
Дори не можах да се запиша в предната тема. Но тук веднага - запис.
Вече имаме креватче за бебо!  Grinning А другата седмица ще купуваме всичко останало че леко се притесних. Доста бебчета вече искат да се показват на бял свят. ММ вика днес - довечера ти стягам чантата за родилното   Joy
Весел празник на всички, бъдете много щастливи!

# 38
  • Мнения: 38
Честита ни рожденичка - коооолко хубаво да имаш рожден ден днес! Бъди прекрасна майка, дъщеря и съпруга!

Диди, аз ли съм много разглезена или темичките са от хубави, по-хубави всеки път? БРавос и мерси!

# 39
  • Мнения: 0
Поизчетох старите темички,окато дебна да видя какво става с бебо. Видях, че сте обсъждали болниците.
Искам да споделя, че съм страхотно изненадана от начина, по който се отнасят с жените в родилна зала в "Майчин дом". Аз имам наблюдения от там, когато лежах 3 дена в предродилна зала за задържане, както и от раждането. Хората са страхотни професионалисти и мисля, че знаят какво правят. Аз през цялото време на бременността събирах инфо за лекари и така стана, че то  като дойде-не пита. Всички бяха много мили и оперативни - от санитарката до лекаря. Имаше жена, която стоеше през цялото време до мен за кураж, а и стажантки, които си говореха с мен на най-различни теми, само и само да ме развличат. Невероятни хора, а като се има предвид, че аз бях 10-то раждане за смяната им  и имаше още 2 часа до края. И аз бях една от многото.
Благодаря на съдбата, че ме срещна с тези хора.
А интересното е, че май уцелих един "джакпот" - тук родилите ги качват по избор на 7-я етаж - който не е платен, не е ремонтиран, с об6а баня и тоалетна, студен е и с концентрирано население от малцинствен произход; както и на 12 етаж - тук имало стаи ВИП - с 1 легло, 70лв и полуВИП- с 2 легла,  сан. възел , телевизор и хладилник, която била 40 лв /но не знам дали не е за легло/ и на този 12 етаж  е голяма жега. Обаче точно преди да родя, излезе заповед всички родили да се качват на 12 етаж безплатно, за6ото на 7-ия имало нещо за оправяне.
Така че по-добре дайте повечко пари, но ше имате удобства и бебетата ще са при вас.
И тук всички са страхотни.

# 40
  • Мнения: 74
честит празник на всички дами пожелавам ви много щастие любов и все хубави нещаи най-важното да родите прекрасни усмихнати бебоци   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet Hug Hug

# 41
  • Мнения: 10
Здравейте и от мен Simple Smile Аз вчера малко се пооспах , защото сутринта изпратих ММ на работа още в 6 и сега цяла седмица съм сама в нас и почти цял ден спах.Прочетох малко , но не всичко и одеве реших да дойда да дочета и гледам хоп нова тема и ново бебе Simple Smile
Поздравления за Маминка66 и не се тревожи  Wink всичко ще е наред, от опит ти го казвам , че се записах тука май като най-терзаещатата се мама Simple Smile Мисли си само хубави неща и ще видиш как всичко ще се нареди. Hug Hug Hug
 newsm59  party023  Gift Честит рожден ден Наде! Да си здрава и лесно раждане, защото ако сме здрави всичко друго ще се подреди Simple Smile
Честит 8-ми март мили коремчета Simple Smile Да сте много много обичани и щасливи мами и съпруги
Ето и едно поздраве и от мен Simple Smile

 
За сега това е от мен коремчета, ще отида да прочета каквото съм изпуснала и после пак ще се включа Simple Smile
П.С. ПОздравления за Диди уникална тема пак е сътворила Simple Smile  smile3525

# 42
  • Мнения: 31
Да се запиша и аз в новата темичка.Поздравления,Диди,страхотно оформление,много свежо.
Надиту,честит рожден ден!Много здраве,щастие и любов ти желая!А след месец-да гушкаш най-здравичкото и пухкавичко бебче!   bouquet
Мони,Борис е много сладичък! Heart EyesДано бързо ви минават коликите,а каките да свикват вече с него и да не създават такива грижи и притеснения,че предполагам какво ти е....
Маминка66,имате стиснати палчета и от нас!Вярвам,че Ники ще бъде добре и скоро ще се гушкате и вие вкъщи. Hug
Аз кърмя на поискване,Еличка обикновено се буди през 3-3,5 часа...Случва се да се буди и на 2 часа,но това беше 2-3 пъти.
Ето и още малко снимки,че нали ви обещах вчера Wink http://aprilki2011.snimka.bg/baby/nashite-bebcheta.568483

# 43
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 613
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК МОМИЧЕТА, ЧУВСТВАЙТЕ СЕ ИСТИНСКИ ЖЕНИ 365 ДНИ В ГОДИНАТА!!!

Честит рожден ден и на Надито!!!

Много се радвам да те "видя" Мони Hug наистина ми липсваше. Бо е страхотен, дано бързо да отминават коликите му!!!

Диди, както винаги перфектна, направо не знам като родиш, кой ще има нелеката задача да те замести!! Hug

Маминка66, и ти нямаш търпение и много бързо се върна в темата, да ти е жив и здрав малкият Николай и бързо да минават нсички притеснения, които имаш!  Hug

Гледам залаганията за бебета започват - аз си мисля, че следващия път май е ред вече да си имаме близначета!  Mr. Green Heart Eyes

Аз въпреки, че чакам трето дете, нещо взех да се притеснявам, че май не сме достатъчно подготвени. Днес направих преглед на нещата, с които разполагам без все още нищо да съм купувала и направих следния извод:
Налични имам за 0-3 месеца:
5 бодита с къс ръкав , 5 бодита с дълъг ръкав, 4 цели гащеризона с дълъг ръкав, 3 комплекта панталонче с блузка с копчета, 4 пижамки, 3 блузки, 2 ризки,  2чифта дънки, 2 панталона,  2 жилетки, 7 чифта чорапки, 2 чифта ръкавички, 2бр обувчици. 2 хавлии тип кърпи с качулки, 6 тензухени пелени, 6 малки хавлиени кърпички /15на15см/ , 2 комплекта чаршафчета за кошарата, 1 подложка, 2 памучни одеалца, 1 плетена пелена, 1 дебело одеало тип порт бебе. - Три перални определено няма от къде да събера  Joy

От допълнителните неща съм приготвила - 1бр шише 125мл и 1бр 240мл на Д-р Браун, повивалник, нокторезачка, аспиратор за нос, термометър, шезлонг, кошница за кола.

Остава да купим - 1 крем Лансинокс, памперси, клечки за уши, козметика Себамед, мокри кърпички, 1 залъгалка, ваничка, количка  /евентуално може допълнително да се наложи помпа и подплънки за кърмене/

След като повечето неща са почти нови, защото има и такива , които не са обличани, реших, че няма да купувам нищо, освен нещо за изписването. Сега обаче като разглеждам албумите и като гледам, май тези бодита, които съм приготвила може и да се окажат малко.  Rolling Eyes Мисля си обаче, че като се роди бебето на първо време имам всичко необходимо и след това ще преценявам какво още ми трябва!

Ако нещо съм пропуснала давайте идеи.  Hug

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 134
 smile3525ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ НАСТОЯЩИ И БЪДЕЩИ МАМИ!!!    newsm51
Надиту - честит рожден ден мила!!!  nbirthday
Диди, благодаря за нежната темичка!!!  Party
Аз от вчера съм си у дома. Изписаха ме от болницата. Направиха всички необходими изследвания, сравняваха предните ми изследвания и се оказа, че бебчо си расте нормално, просто термина трябва да се коригира.
Чудесни новини- знаех си че така ще се окаже !!!  Браво на мъника - все така да продължава да расте!!!
Мони, добре дошла отново!!! За коликите да ти кажа - малкия като му беше много зле го слагах голичък върху корема ми и лягах с него, от затоплянето му минаваше и откарваше известно време в сън , ако искаш опитай когато нищо друго не помага.  Hug Съжалявам,че големите още не са приели Бо и все още ревнуват- дано свикнат скоро с мисълта.  Praynig Героя на маме иначе добре наддава , браво на него!!! Ама и е един сладур като гледах снимките, личи му вече, че е пораснал. Иначе за храненето на два часа- и аз се будя на толкова , а още не е излязъл бебо, така че се радвай ,че пропусна поне последните бременелски неразположения, поне ставаш за да нахраниш реален мъник, а не като мен да тъпчеш себе си.  newsm55
Maminka66 - важното е, че всичко е минало добре при самото раждане и бебчо вече може да бъде лекуван от специалисти, стискам му палци каквито и лоши новини да са ти казали скоро всички да са в миналото и да се гушкате вкъщи!!!  Hug
Искам да попитам нещо- на някой да са му казали, че не могат да му издадат 45дневния болничен на датата точно?!? При мен се пада този петък, а ми каза да отида в понеделник, че нямало да го има, уж нямало проблем... аз обаче се притеснявам да не стане някакъв фал! Rolling Eyes За направлението за раждане никой не сподели - ЛЛ ли го издава или АГто водещ ЖК?! Уф,само бумажки разправии...  ooooh!

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт