Слънце грее, дъжд вали - Януарчето прави безброй бели

  • 31 117
  • 743
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 3 249
Както винаги  smile3501 за Копривката - справила се е отлично Hug
Ланг, да ти пиша и лични "вчипитления" от очна клиника Ден. Днес преди обяд бяхме цялото семейство. Прегледа ни д-р Константинов, който пише и тук във форума. На дребен му разшириха зениците, защото не може да каже какво вижда - за момента има около 3 диоптъра, но за неговата възраст било нормално. Бате е с 1, което също било нормално. Ние с тате в отлично зрение - дори окото ми вече не било лениво. Да ги заведа пак пред да тръгнат на училище. Много предразполагаща и приятна обстановка...Така че определено съм доволна Wink
Лорини, а кара ли го Катерина колелото. Моя въобще не му обръща внимание - то той на какво ли обръща. Хриси специално започна да проявява интерес след 3тата година. По-му е лесно с тротинетката.
Ох, този Ники такива бузи е докарал, че как да не го нащипе човек - Ели, зара ди мен и по двете бузки Praynig
Мда, днес се засякохме с Делян пред поликлиниката. Колкото той бягаше и искаше да си ходи, толкова мойто диване зор да влезе...От де тоз мерак, не знам. Мислех лекарката да го мерне колко е висок и дебел, че не сме ходили от половин година, но той беше толкова "кротък", че тя ни отказа тактично. Откакто е на ясла доста е качил - едва го вдигам. Ще го мерна на нашия кантар.
Дани, минахме по празниците през Пазарджик и се сетих за теб. Бяхме обаче целия Клан и нямаше как да звънна. Скоро ще ходим може би женската част - на погача...та да видим.
Ягодке, поне да псуваше на български - да не я разбират Joy Спомням си като ученици бяхме на лагер в немско. Естествено момчетата първата им работа беше да научат немците на псувни. И онея щастливи, че говорят български... Rolling Eyes Докато случайно не срещнахме други българи, които да ги разберат hahaha
Хайде оставям ви сега, че да поготвя малко Hug

# 46
  • Мнения: 80
Тенк ю, Дони! Ходихме и то с направление в очната клиника в Суха река. Доволна съм, препоръчвам също. Изпоразшириха ни зениците с Никола, той е на 6, аз на 6 без 10.  Crazy

# 47
  • Мнения: 857
Здравейте.
Нямаше да пиша, че няма какво, но да кажа на Ралчето.
Аз също имах такива размишления, защото исках да завърши по-рано, но според майка ми по-добре да е най-голям от набора си, отколкото най-малък.
В този смисъл е най-добре да тръгне на училище на 7 години и 8 месеца, а не на 6 и 8 месеца. Макар че аз съм от 6-годишните, но не съм спечелила кой знае какво.

# 48
  • Мнения: 645
3дравейте!
Много благодаря на всички 3а пожеланията и честитките както тук, така и във ФБ!Много сте мили Hug
И да почерпя,макар и с малко 3акъснение Embarassed
Връщам се на3ад да ви чета.

# 49
  • Ловеч
  • Мнения: 683
Добър ден ,да черпя по един чай с нещо Wink Тук  е мрачно и студено и ме е хванала пролетна умора(от декември Joy)
Както казва Доника -безработните да се включват по- често,въпреки че тези с по- два броя едва ли са без работа .

# 50
  • Русе
  • Мнения: 1 781
Ехоо! Аз пък съм на работа. Не мога много да пиша сега, само да питам lorini - Какво е колелото - 12-тица или 14-тица?

# 51
  • Мнения: 524
Мони, мерси за милите думи, и твоите дечица са уникални сладурчета  Hug Hug Hug

Дони, нащипан е Никчо и по двете бузки, рапорт даден  Mr. Green

Аз пък съм ЗА това детето ми да тръгне на 6 и 8 месеца, затова е записана на есен в първа група на градината.

Тоби, мерси за чайчето  Mr. Green. И как безработни  - аз толкова заета като сега не съм била през живота си - с работа и учене. Да мине това годишно приключване, почти готова съм де, само дето едната фирма винаги си носи ГФО-та буквално на 30-и, така и не се научиха тия хора  #Cussing out

Вчера ходихме на ресторант с кумците и децата. Екстра ми дойде, хапнахме, наприказвахме се добре, децата дивяха, много съм доволна, че във въпросния ресторант спазват забраната за пушене. Аааа и чаша розе пийнах  Mr. Green

# 52
  • София
  • Мнения: 3 249
Аз пък още съм в отпуск smile3533
Споделям мнението на Ели за 6.8 на училище, с едно голямо НО. Много зависи от детето. С Хриси нямам проблем - септември прави 7 и тръгва на училище. Гогата обаче май май ще се наложи да тръгне на 7.8. Съдя по Хриси. Забавянето в говора си оказва влияние. Не става въпрос за умствено изоставане - покрай упражненията с логопеди, учителката беше супер изумена колко много неща е усвоил. Но изказа си му е още като на 3 годишен Sad За дребното да не говорим...Ако обаче си говореше нормално, както Александрина или Делян например - бих го пуснала на 6.8 без да мисля. Аз съм тръгнала на 6 на училище и не мисля, че съм ощетена. Е, на 17 вече бях студеНка hahaha
Пък ако почнат по-късно училище - ми те няма да могат да съберат стажа за пенсия бе Joy
Люби, мерето колелото с Кари, защото много зависи от рамката. Хриси беше карал 16ска с помощни(нали си ми е дънгалак) и си викам без малко. Купих голямо с помощни, ама тц - не стига педалите. Рамката се оказа по-различна. Та после айде и 12ска...
И накрая да се похваля - вчера станах леля - приятелката ми, на която съм кума вчера роди мома Гергана Crazy При съобщаването на Хриси, че София има сестричка отсече - да ходим и ние да си всемем една от болницата Rolling Eyes Викам ще вземем мамо, ама друг път hahaha
П.С. Ели, да не се повтарям всеки ден - по едно щипване от мен Rolling Eyes

# 53
  • Русе
  • Мнения: 1 781
Да, аз знам, че с детето се мери, а и мисля евентуално на лято да купуваме. Но понеже сега разглеждах в нет-а, та за това попитах, долу-горе да знам. Тя и Карина гони метъра вече.  Mr. Green
Аз също съм започнала у-ще на 6 и нещо, но съм март, не януари. Ама 7г. и 8м. ми се струва много.
Кари пък вече направи повече от месец отсъствие от яслата и ще се наложи да повтаряме изследванията. Дано поне само тези за паразити, че кръв и урина трудно се вземат при нас.

# 54
  • Ловеч
  • Мнения: 683
До сега скитахме Rolling Eyes
Видях колелото на живо имаше и "мъжки" десен,що ли ми хареса повече розавкото newsm78.
Не се сетих да го кача и да премеря,но мисля че ще му е екстра само че , ще чака- първо да оправи крачките и тогава Laughing
Дони ко пък толкова-вземете си и мома.Имаш къща 200 квадрата,баба под ръка,свестен и работен мъж, ако спечелиш и от тото няма какво да му мислиш Mr. GreenПък и някой спомена ,че имаш способности да изчисляваш пола на бебето-така че ,само изчисляваш кога ще е мома.Въх оправих та в живота hahaha

# 55
  • Мнения: 387
Люби идея нямам какво е колелото...наште ходиха да го купуват...но мисля, че е най-малкото...ама Кари квато е дълга най-добре премерете в някой магазин, пък после търси по нета най-изгодното...

Аз мисля, на 7,8г на училище...пък то май и по закон вече се тръгва на училище в годината, в която се навършват 7г...поне имам такива спомени...само не знам с тая предучилищна кво ще правим...никак не ми харесва...аз бих си я гледала до училище без градини и подобни...не напразно казват, че първите 7г са най-важни...плюс това всеки следобед сме навън с децата, сега ще почваме английски, като и дойдве времето догодина мисля или на плуване или на някакви танци...и така...стига коко да реши да ме гледа, та да не работя ще си я гледам...

# 56
  • Мнения: 80
Lorini аз го карам по твоята схема. Никола е отписан от детска, реално тази година не е стъпвал. От септември на предучилищна в училище, което също на практика ( не по разпоредби) не е задължително, щото детето ти ще бъде записано в училище и без да е било на предучилищна, няма как- нали образованието е задължително и безплатно, но може би няма да успееш да го запишеш в някое конкретно у-ще с голям наплив. Извод: поредното преливане от пусто в празно или другояче - абе има едни пари да се усвоят...
Никола ще тръгне на 6,9 на у-ще, Матей на 7,8. След 10 години ще ви кажа к'ва е разликата Mr. Green Mr. Green Mr. Green Всеки случай да си все най-малък ми се стува подтискащо (сега, когато 1 година си е 15% от живота ти - визирам 7-годишните), а на финала на завършилите 1 година преди другите се съмнявам да им вдигат бронзови бюстове за специални заслуги.

Изводът е, че на който както му е удобно, няма как под един знаменател всички.
И да не пропусна музикалния си поздрав за днес:


Ужасно ми липсва това време, ужасно...

# 57
  • Ловеч
  • Мнения: 683
Хайде и едно следобедно!

# 58
  • Мнения: 60
Здравейте!Чета ви редовно,но не ми остава никакво време да пиша.Добре сме,Маги палува и щурее по цял ден,бебчо също е добре.Изморявам се повече от преди и два часа навън в парка с Маги , направо каталясвам.Но пък тя така се радва сред децата ,тича играе,обикаля целия парк за миг не сяда ,та и аз покрай нея.Мъжът ми се качи на стаж на кораб за три месеца,и слава богу ,че се качи сега та да може да си дойде тук преди раждането.Така,че сме си самички,нашите минават редовно и ни навестяват,но съм им казала,че няма нужда да остават у нас да спят или пък ние да ходим.Само да сме здрави,не мога да си представя ,някой да ми чисти и готви ,да ми се меси и така  Grinning,по ми е спокойно като сме двете,а нашите нека идват всеки ден на гости,но после да се прибират.Луда работа,познатите ми се чудят ,но ми е по добре.Април мисля пак да се върна за един месец на работа , това означава първата половина майка ще е у нас,а втората свекърва ми за да гледат Маги.С майка ше се спогодим,но със свекърва ми не знам как ще е,тя не е гледала Маги,живеят далече и идват в месеца за един два дена да ни видят,и Маги не е свикнала с нея.Дано всичко да е наред,но ще има да ги мисля по цял ден на работа.
 Гледам говорите си за годините на започване на училище,аз съм започнала на 6 години,били сме единствената паралелка цялата със 6-годишни,а останалите класове 7-годишни.Майка ми е казвала ,че в началото нашия клас е вървял по-назад и чак към 3-4 клас сме ги настигнали останалите.Аз си мисля,че е по добре да започнеш на 7 и нещо.

За колелетата,докато не видях снимката на Катерина не се бях замислила,могат ли да карат вече такива колелета и тротинетки,на мен ми се виждат още малки.В нашия парк не сме засичали наборчета на Маги с колелета и тя не се е качвала никога.

# 59
  • София
  • Мнения: 120

Щом сме на вълна колелета, ето го и Тачо Hug

Последна редакция: сб, 19 мар 2011, 19:48 от monick

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт