Мама вече е нетърпелива АПРИЛско бебче да повива! - Тема 22

  • 25 889
  • 714
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 29 846
Шаманката , благодаря за бързия отговор.

през деня се кърмим на около 3 ч, плюс - минус половин час. Понякога давам само от едната гърда, понякога от двете. Сутринта исках да видя колко ще изцедя, ако не е сукал от гърдата и не можах нищо да изцедя (не повече от 10 мл), а от другата - нищо  Cry Мокрите пелени за денонощие са около 6-7, сменяме преди всяко ядене. През нощта по-радко се храним - на 4-5 ч., когато се събуди. Не го будя специално, чакам сам да се събуди.

Ще си купя от чайчето за лактация и ще пробвам с него. Какво друго мога да направя, за да стимулирам кърмата?

# 706
  • Мнения: 2 271
Добре дошли на бял свят на Магдалена,София и Моника!



AlexNM поправих ти термина  Peace .Вече официално преносваш.

Защо да преносвам?!
Защото Петя е разсеяна!Хихихи.Хем ти четох разказа за раждането.Но все още ми е простено-фурничката ми е пълна  Wink
Brawn eyes стерилизация в МВ се извършва така.Измиваш хубаво шишетата,бебероните и другите части.Отмерваш с едно от шишетата 200мл вода и я изсипваш в стерилизатора(поне за Чико е такова количеството).Всички части трябва да са разглобени.Затваряш кутията ив зависимост от мощността на МВ пускаш да се стрелизира(за мощност от 800W  и нагоре е 5 мин).Частите остават стерилни до 24ч ако кутията не се отваря!

Последна редакция: ср, 13 апр 2011, 13:34 от petia47

# 707
  • Мнения: 3 718
Натали, звучи сякаш всичко при вас върви в чудесна посока. Съвсем нормално е, щом до сега не си доизцеждала гърдите си рутинно (което изобщо не е необходимо), да не успееш да изцедиш кой знае какво от тях. Има не малко майки, които не успяват и толкова да изцедят, а кърмят успешно бебетата си. Изцеденото количество не е критерии за това колко кърма има в гърдата! Гърдата не е съд, тя е по скоро поточна линия. Кърма се произвежда и докато бебето суче и колкото по-често то изсуква гърдите, толкова повече кърма произвеждат те.

Това, което може да помогне да се стимулира адекватното производство на кърма, отговарящо на нуждите на твоето бебе е да го слагаш често на гърда, поне 8-10 път в денонощие, да предлагаш и двете гърди на едно хранене когато усещаш, че има нужда  да суче още и да не предлагаш други течности, вода, чай или др. особено в големи количества или от шише.

# 708
  • Мнения: 29 846
Шаманката , много благодаря за успокоителните думи. Ще се опитаме да се храним по-често, дано да се нормализират нещата. Иначе се изцеждах предните дни, по около 60-70 мл, когато не е сукал, като докторката ми каза, че е недостатъчно и да дохранвам с Аптамил. Никак не ми се иска да дохранвам, защото така кърмата съвсем ще намалее (доколкото знам). Притеснението ми е, защото вече нищо не мога да доизцедя...  Confused , а и бебо е доста неспокоен.

# 709
  • Мнения: 2 271
Наталка и аз ще те успокоя,че всичко изглежда наред.Аз също не можех да изцеждам нищо след първите 2 седмици-нито с помпа,нито на ръка,а си кърмих детето 1г(по нейно желание толкова).Кърми по-често ако се притесняваш,а Вики според мен е в кърмаческа криза!Точно на тази възраст е един от периодите.
 Gigi_vn беше споделила за Рицинуса.Взимала съм го и ефект има според мен!
RIC1NUS COMMUNIS 5 СН, по 5 гранули 2 пъти дневно!

 И аз пуснах предаването на Гала в най-неподходящия момент и плаках с бебето!Много мъчно ми стана,особено като видях,че и майката плаче с нея Cry

Последна редакция: ср, 13 апр 2011, 14:06 от petia47

# 710
  • Мнения: 6
Да се похваля, в понеделник бях на преглед и малкият е вече 3.700кг  Simple Smile . Така както е тръгнал май ще го родя 4кг . Само не знам колко шева ще имам, защото ми казаха че съм тясна, а бебо е голям и има голяма главичка  ooooh! . Терминът ми е за петък, но на него не му се излиза, нямам никакви признаци за раждане, нито тапа ми е паднала, нито малкият е слязъл на долу просто нищо. Ще преносвам както е тръгнало. А аз искам да раждам, не издържам вече, този мой корем ми пречи на всичко вече  Crazy . Ааааа какви ритници получавам, понякога имам чувството че ще излезе през корема  Laughing .

# 711
  • Мнения: 43
ДОБРЕ ДОШИ НА НОВИТЕ МЪНИЧКИ БЕБЧЕТА  Hug  Heart Eyes!

Шаманката и Мадлен, може ли и аз да се включа  Simple Smile ? Хомеопатията препоръчва при недостиг на
кърма
RIC1NUS COMMUNIS 5 СН, по 5 гранули 2 пъти дневно
[/color][/size]

Gigi_vn, хомеопатията като цяло е една чудесна посока, но важно при приемането на хомеопатични е те да се предпишат от класически хомеопат след обстойно интервю. Едно лекарство може да има различно действие при различните личности или на един човек може да действа едно, а за същия проблем при друг, да е нужно друго лекарство.
Приемането на хомеопатия без консултация със специалист,  въпреки разбирането, че хомеопатичните са безвредни, би могло да има обратен ефект когато не са точния препарат за точния човек и в точната потенция
...

Да, права си, че хомеопатията не се назначава безразборно, но нека уточня, че съм помощник-фармацевт, работила съм и продължавам да работя с хомеопатични справочници доста задълбочено! И сред медицинските среди се организират курсове по хомеопатия, които са и за фармацевти и помощник- фармацевти. Във всяка една голяма аптека има по няколко специализирани хомеопатични справочника, предназначени само за специалисти! А на книжния пазар вече се разпространяват и сборници за по-масов кръг от читатели Simple Smile. На линка, който съм посочила, съм снимала и началната страница на сборника :" ХОМЕОПАТИЯТА в еженевието на магистър- фармацевта", издателство на Боарон.

Последна редакция: ср, 13 апр 2011, 13:50 от Gigi_vn

# 712
  • Мнения: 288
Отчет и от мен - тонове на 6. Разкритие 1 см /проверката беше доста гадна, въпреки че доктора ми е много внимателен/. Главичката се е загнездила много ниско. Шийката е скъсена, но не е съвсем изгладена. Каза ми, че контракциите ми засега не са достатъчно силни, за да го изтласкат надолу. Въпреки това каза, че до Събота мисли че ще родя. В Петък съм пак на тонове. Ако не съм родила до понеделник с багажчето и към болницата.

Нещо ми е сдухано. Както си бях съвсем спокойна и сега ми изчезна настроението и спокойствието. Отивам да спя, защото на мен това ми помага.

Чорле, пробвай на количката да сложиш дъждобрана и така да изкараш Петра на терасата.

Натали да не се сдухва, защото от това което пише наистина звучи все едно всичко е наред. Слушай съветите на ЛЛЛ, никакво АМ и нещата ще се оправят. Моята кума още от самото начало не може да изцеди грам от гърдите си, малката яде по 5 минути от гърда, гърдите и са меки и неболезнени, а вече кърми 7 месеца и то изключително. В началото и тя много се притесняваше, но като видя, че детето наддава като хората и се успокои. Започна захранване преди 2 седмици.

# 713
  • Мнения: 2 271
Ехееее Ванче вече те броих родила!Дано до събота поиска сам да си излезе момъка!

# 714

Общи условия

Активация на акаунт