Великденски яйца красиви - чукат ЮЛКИТЕ щастливи!

  • 26 318
  • 721
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 714
 Здравейте! Hug
Таня,благодаря за темичката-да я изпълним само с прекрасни новини! Praynig
Петя,благодаря за старанието и сърцето,които влагаше Hug!
Фейт,почивай си и ти пращам цялата си позитивна енергия!  Peace
Капризче,честита да ви е количката и да си ползавате със здраве!Много добър избор!
galentse ,незнам до колко бих могла да съм полезна ,но тук тези неща се уреждат представяне на План за раждане,което не се покрива с информираното съгласие, което се оформя при необходимост от някаква медицинска интервенция спрямо теб или бебето!Ето виж тук
 http://missby.wordpress.com/2010/05/28/birth-plan/
 http://www.estestveno.com/node/1092
 
На всички лека и спокойна нощ! Hug
 

# 31
  • София
  • Мнения: 1 609
Мецани, мерси много за инфото   bouquet Значи затова не съм я видяла, аз не слизах до долу изобщо днес. Ще дойда на срещата на асансьорите Wink

Капризче, честито возило! И аз се изненадвам, че са ви позволили да я вземете за проба - това може да е нормална практика в много държави, но тук обикновено не се случва.

Галенце, това, което си написала, е една от основните причини, поради които няма да раждам в държавна болница - не искам да ме тъпчат с окситоцин или каквото и да е. За съжаление не всички могат да си позволят частна болница... А как можеш да се откажеш от окситоцина и всичко, с което не си съгласна, но те пък ще ти причинят - не знам Sad Уж е право на всеки пациент да откаже лечение или дадена манипулация, но пък после ти излиза не през носа, ами не знам през къде. Имам чувството, че единствения начин да ти се размине е да отидеш в болницата в последния възможен момент, че да нямат време за тия работи...

За раждането: с док говорим за нормално раждане (без окситоцин!), без упойка - дано се получи.

# 32
  • София
  • Мнения: 250
Здравейте, милички  Hug И аз да се включа в късните часове, че нещо все време не ми остава напоследък  Crazy
Вчера бяхме на БГ ресторанта с мамата, с която се запознах тук във форума, но тя почти не пише  Wink Виждаме се с тях за втори път и са много приятно семейство  Heart Eyes Много ми е хубаво, че се запознахме и се виждаме от време на време...

Днес бях на преглед...Казаха ми, че всичко е перфектно  Rolling Eyes И втория тест за диабета ми е в норма, всичко е наред  Heart Eyes
В събота съм на 4Д и вече сън не ме лови, нямам търпение да си видя девойката  Heart Eyes
Танче, благодаря за темата   bouquet

Юлка, питаше за сушилнята...Аз тази машина не си я давам за нищо на света....По удобно нещо от това няма....Дрехите не излизат перфектно изгладени, но не са и омачкани  Peace Тук има едни кубчета, които могат да се слагат в сушилнята и гладят дрехите докато се сушат...Лично за мен, е голямо удобство..Както и Джен е казала, переш, изсушаваш и обличаш, няма да чакаш да съхне по простора  Wink всичко е много бързо  Peace
Виж, мнението ми за миялната е по различно...Без нея мога  Simple Smile Просто ми се вижда немислимо да я пускам за няколко съда, и да ми върти 2 часа, през което време, аз продължавам да цапам чинии...хем миялната ми пълна, хем мивката  Rolling Eyes Моята я пускам само ако имаме гости и сме повече хора, тогава наистина си заслужава  Peace

Петенце, а ти в заслужена почивка ли излезе?  Hug Heart Eyes Благодаря и на теб за старанието и желанието с което оформяше досегашните ни темички!
Миленка, Ели, darato Kissing Heart

Искам да кажа на всички- помолих Таня, да се заеме с оформянето и пускането на темата, защото на мен ще ми става все по трудно и няма да мога да отдавам времето, което ми се иска, за да правя темичката....В момента сме в разгара на ремонт вкъщи, след месец идват роднините от БГ, които са идвали само веднъж тук и си е голямо събитие за всички  Wink И не на последно място, знам си, че ще родя края на Юни...и всички тези неща ме възпрепятстват да обръщам достатъчно внимание на прекрасната ни тема  Heart Eyes
Аз иначе ще съм си тук...просто имах нужда от малко помощ...Казах на Таня, че винаги мога да я отменя ако се наложи или ако няма възможност да пусне темата някой път, аз винаги ще съм на среща  bouquet
Това е, обичам си ви всички  Kissing Heart

А, сега, право в леглото   smile3524

# 33
  • София
  • Мнения: 515

Добро утро!
Капризче,честита ви количка!Със здраве да си я ползвате! Hug
Относно раждането-аз много искам да родя като първия път,нормално и без упойка Praynig
Пете,радвам се за перфектните резултати от прегледа! Hug
Приятен ден от мен Hug

# 34
  • Мнения: X
Минавам само на бързо на да направя един запис, за да мога да ви следя.

Вчера бях на ЖК и резултатите са добри. Бебка е почти 800 грама.

Не съм започнала да купувам дрешки или други принадлежности за малката, мисля че още ми е рано. А що се касае до това дали ще ползвам дрешките на каката - мисля че няма да мога почти нищо да ползвам, защото тя се роди през ноември и беше зимно бебе. Но количката, кошарата, столчето за колата са съвсем запазени и ще си ги използвам.

На всички желая един прекрасен ден, макар и дъждовен  Hug

# 35
  • Мнения: 371
Здравейте! Ние вчера купихме бебефон и поръчахме количка и ваничка. Започнахме малко по малко да пазаруваме и от баткото ще ползваме дрешки, но малко се разминават сезонно Peace

# 36
  • Мнения: 140
Добро утро момичета! Мерси за хубавите думи за количката Simple Smile Надявам се и бебока да я хареса, че иначе много ще ме е яд Simple Smile Следващата покупка сме решили да е стерилизатор. Ето този:



Струва само 65 лв и включва:

- Електрически стерилизатор за 6 шишета
- Нагревател за затопляне на храна, който може да се използва и за размразяване на храни
- Уред за варене на пара на плодове и зеленчуци

Една приятелка го има и е много доволна от него вече почти година. За това се спряхме на този модел.

Петя, ремонта няма ли да го свършвате вече? А за роднините наистина сигурно е голямо щастие, че ще дойдат при вас Simple Smile

Rakkaus, а къде мислиш да раждаш? Аз да ти кажа имам чувството, че навсякъде е едно и също. И вече не знам и аз по какъв критерий трябва да се избира болницата. Едновременно трябва да се гледат и специалистите, и техниката, и отношението към пациента и съобразяването с неговите желания... Честно казано не знам вече и аз кое е най-важното. ю

Хайде стига съм писала. Пожелавам ви хубав ден и много усмивки!

# 37
  • София
  • Мнения: 515
Капризче,много ми харесва стерилизатора Peace и е 3 в 1,и цената е много добра Peace

# 38
  • Мнения: 277
Добро утро тумбачета  Hug

По едно фрешче от мене


Капризче честита ти количка, много е хубава и на живо съм ги гледала, цената и качестовто си струват  Peace

За секса - този път от началото сме без тази дейност, нали съм със серклаж, но мога да споделя от предишният път. До 8м. няма проблем да се прави секс, някъде до 32 г.с., след това не е препоръчително.  Peace

За информираното съгласие и методите на раждане
- при първото си раждане, бше по спешност, без предварителна нагласа, бебчо беше почти без тонове, аз бях малко в несвяст с бъбречна и хипертонична криза. Не знам дали са ми слагали окситоцин (имах някакви системи, ама аз отидох с 6 см.разкриие newsm78), епидурална упойка ми поставиха, защото не се знаеше как ще продължи раждането нормлано или секцио. За останалите драми около раждаенто не помня да съм подписвала информирани съгласия  Thinking
Доверете се на лекарит епри които ще раждате и обсъдете предварително тези неща, за да не се притеснявате, дори и в държавна болница никой не може да ви задължи, но все пак има случаи при които окситоцина може да спаси живота и на бебето и на майката. Не бива да се използва без причина  Peace

Отивам на пазар след малко и после пак ще ви нагледам

# 39
  • Мнения: 491
Капризче, ако си виждала стерилизатора би ли ми помогнала с няколко въпроса - стерилизатора на какъв принцип е - с пара ли стерилизира или с висока температура? И знаеш ли дали е съвместим с повечето шишета или е само за определени (вътре с прегради ли е или свободно могат да се сложат и по-широки неща? А нагревателя сякаш е само за тясни шишета, дали примерно бурканче от пюре би се събрало? Или шишетата на Avent?

# 40
  • Мнения: 38
Добро утро и от мен! Темета е страхотна!
Момичета не съм ви чела, но след малко отлитам на една пресконференция, така че довечера (ако успея да се преборя за компютъра вкъщи Mr. Green)
Желая ви ПРЕКРАСЕН ден, въпреки лошото време.

# 41
  • Мнения: 3
Добро утро мамчета  bouquetчестита нова темичка,нека да има само хубави новини, Танче страхотна е  Heart Eyes easter
echolalia-не се тревожи всичко ще е ок Hugна мен ми се случи да хвана грип(бях 4 ти месец)  бях много притеснена и се чувстах мн виновна че съм болна, тревожех като кашлям да не му стане нещо на бебо,тогава доки каза да не се притеснявам то бебето не било хванато с бял конец Laughing всичко ще се оправи,както казва мъжо трябват само спокойствие и силна храна Joy
Танче много се радвам,че обрива не е от нещо сериозно,дано бързо се оправите Grinning
капризче този стерлизатор 3в1 е мн хубав,цената също  newsm10  
А рецептата за ризото ми изглежда мн вкусна и лесна Simple Smileще я пробвам
Да ви кажа аз какво сготвих на мъжо вчера  food002
пилешки гърдички (2бр)
малко масло (на око Simple Smile ),малко кашкавал
1 голяма коф заквасена сметана
черен пипер,сол на вкус
нарязах пил.гърди на кубчета и ги задуших с маслото в тиган докато станаха готови,после прибавих сметаната,солта и чер.пипер и оставих за още 5-6 мин на котлона,след това докато е още горещо настъргах кашкавал и разбърках да се разтопи.За гарнитурка задуших 1пак. зеленчуци микс на бондюел и няколко розички броколи с масло,пак в тигана,стана много вкусно Laughing
желая на всички усмихнат ден  bouquet

Последна редакция: вт, 19 апр 2011, 14:09 от bubulechi

# 42
  • Мнения: 48
 Peaceпривет момичета честита ни нова темичка,благодаря танче,Капризче  и аз съм се спряла на този модел но икам да те попитам имаш ли си на представа дали става за всички шишета че ние вече купихме на томи типи и незнам дали ще стане а ужасно искам този модел,и друго искам да ви попитам момичета понеже не ми разрешават да раждам нормално трябва да е секцио и няма да раждам в перник разбира се,ще отида с направление в софия понеже нямаме възможност да платим всички са ме наплашили че ако не платиш стават ужасни неща и аз сега съм се побъркала някой може ли да ми каже как стоят нещата ако не платиш newsm45 незнам какво да правя,накрая ще рискувам на своя глава да раждам нормално,докаде ни докара наща мила родина ,а такава бора беше да стигнем до тук,извинявам се ако съм ви досадила Embarassed

# 43
  • Мнения: 957
Галенце, ТИ си човекът, който решава какво да прави с тялото си. Какво те интересува дали разни непознати, за които ти си поредната жена, дошла да ражда щели да те презират. Като си заминеш и ще те забравят на 10тата секунда. Окситоцинът може да им пести работа на докторите, но те са там за да работят. Да си гледат работата без окситоцин! Мен ме обикаляха 2 дни докато родя и никой не отвори дума за окситоцин или секцио без причина. В Австрия просто не е практика. Жалко, че в България работят по остарели методи само защото така им е по-удобно, но пък все по-често има хора, които им се противопоставят и мисля, че е въпрос на време тази практика да се промени.
Конкретно на въпроса ти как да решиш проблема с информираното съгласие. Ами не го подписваш и им заявяваш много решително, че за всяка манипулация трябва да те питат иначе ще викнеш екип на някой вестник и ще им разкажеш на дълго и на широко как са те изнудвали. Казваш им да внимават, щото сестра ,примерно работи в 24 часа. При наглите доктори само сплашване действа или пари, но аз съм против второто. Успех!

ilianabebo, щом по медицински причини не ти разрешават нормално раждане би трябвало да послушаш какво ти казват. Обратното би било безотговорно и излишен риск . Не мисля, че всички, които раждат в София си плащат и че всички, които не си плащат умират на операционната маса.  Все пак е София. Майка ми по други причини беше в болница в София не е оставила нито лев. Спокойно, всичко ще мине нормално. Отдай се само на положителни мисли и забрави тревогите, защото това натоварва и бебето.

Последна редакция: вт, 19 апр 2011, 10:11 от fat.wombat

# 44
  • Мнения: 540
здравейте и от мен.Аз съм яхнала метлата тази сутрин,че някакво момче от групата на синът ми се оказа че го удря системно и тази сутрин като го заведох,малкият така се разрева,че не искал да го бият и т.н,едвам го успокоих.Но побойникът го нямаше,а пипна ли родителите му не знам какво ще чуят. Twisted Evil
Вчера попаднах на едни любими за мен неща,които не съм виждала да продават в бг,нос са адски вкусни и стават лесно ,та ви пускам рецептата,който иска да се пробва:

Кифлички с крем
Продукти за 20 броя:

500 гр брашно
1 пакетче суха мая
100 гр захар
125 мл топло мляко
100 гр краве масло
щипка сол
1 ванилия

За крема:
400 мл прясно мляко
80 гр захар
40 гр нишесте ванилия
70 гр стафиди

За глазиране:
50 мл прясно мляко
30 гр пудра захар

Замесва се меко тесто. Оставя се да втаса 45 мин. Разточва се на правоъгълен лист с приблизителни размери 50/25 см.
Кремът се сварява според указанието на опаковката. Добавят се стафидите и се охлажда.
Разпределя се равномено по повърхността на тестения лист. Завива се на руло и се нарязва напречно на парчета с дебелина 2-3 см.
Кифличките се нареждат в тава върху пекарска хартия с отреза нагоре. Оставят се 30 мин на топло да втасат.
Пекат се 35 мин в предварително загрята фурна докато се зачервят.
Горещи се намазват с глазурата от топло мляко и пудра захар.
                                                           

*Тестото може да се приготви в хлебопекарна. Изполвайте програма Тесто

Общи условия

Активация на акаунт