Първият път-секцио по желание.....а втория?

  • 4 794
  • 38
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Здравейте!
Имам син,който след дни ще навърши 4годинки.Бременна съм в петия месец.И въпроса с раждането започва сериозно да ме гложди,а не съм предполагала дори,че един ден ще се чудя как да родя.За мен този въпрос никога не е стоял.Когато забременях с ''баткото'',бях на 21,родих го на 22г.Планувано и много желано бебе беше,както и това сега.Но от мига,в който видях двете чертички,вече знаех,че ще родя секцио.Съпругът ми никога не се е месил,за което му благодаря.Остави решението на мен,защото в крайна сметка аз раждам,не той... Laughing
Имах много хубаво раждане.Болка не усетих,само придърпвания,които са повече от нормални.Бях будна на минутата,в която ме изкараха от операционната,чувствах се добре-без главоболие,без болка,без нищо.Биха ми болкоуспокояващи и това беше.Гледах ТВ цял ден и си говерих по телефона с кой ли не.Носеха ми малкия когато им го поискам.С една дума-много съм доволна.
Но сега е някак различно като усещане.Не ме е страх да мина по същия път, не е това.Знам какво е,минала съм го.Но имам едно огромно любопитство вътре в мен...какво ли е да родя вагинално.Попитах лекаря ми,на който имам огромно доверие и неговият отговор беше,че мога да родя нормално,но той не желае да ме изроди.На  въпроса ми защо,отговори,че е имал такива случаи в миналото и не иска да рискува.... newsm78Минаха 4г от първото раждане.Говорих с друг лекар,каза,че ако бебето не е твърде едро и е добре разположено,не вижда проблем и би ме изродил.Но аз не искам друг,освен моя си.Ходя при него от тийнейджърка,вярвам му и съм доволна.
Страхът ми от нормално раждане е по-скоро от неизвестното-колко време ще имам контракции,преди да получа разкритие...дали ще ме боли,как ще ме боли,ще ме човъркат ли с разни неща отдолу,ей такива неща.
Моля,ако има мами,които са се чувствали като мен и са преживели и двата вида раждане-пишете ми.Объркана съм...

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Страхът ми от нормално раждане е по-скоро от неизвестното-колко време ще имам контракции,преди да получа разкритие...дали ще ме боли,как ще ме боли,ще ме човъркат ли с разни неща отдолу,ей такива неща.
Моля,ако има мами,които са се чувствали като мен и са преживели и двата вида раждане-пишете ми.Объркана съм...

Не съм раждала секцио, но като те чета, желанието ти да пробваш нормално раждане е по-силно от страха ти, им ако нямаш противопоказания (някои се решават в последния момент), остави се на вътрешното си чувство и не планирай операция. Пък ако се наложи, могат на момента пак да те срежат. Обаче ако бебчето  ти не е едро, ако е застанало правилно, ако плацентата ти не е ниско долу, защо да не излезе естествено.
Твое е решението. Всяко раждане е различно, но доколкото съм чела из форумите, от разкази, и по себе си като гледам, мога да формулирам извода: на вагиналното раждане болезнени са контракциите (най-вече докато стане разкритието), като силни менструални болки са на интервали, а самото излизане на бебето не те боли, а чувстваш напъни само.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 262
Макар, че за малко не успях да родя вагинално второто си дете да споделя  Wink
Бях много спокойна, "гърмян заек", всичко стана доста бързо (второ раждане все пак). Нямах непосилни болки и контракции и за макс 3 часа получих пълно разкритие.
Дано докторът ти се навие и да стане точно както го искаш  Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 905
Добре де, това, че би могла да родиш второто си дете вагинално, ще ли те направи по - добра майка? Ще го обичаш ли повече? Или пък с какво би могло да те обогати преживяването? С епизиотомията?

Това, че доктора, на когото имаш доверие, не се наема да те изроди, не ти ли говори нещо? Не ти ли светва червената лампичка?
Иначе, аз бих се посъветвала с лекаря си и ще избера това, което е най - добро за бебето и мен от медицинска гледна точка. Без глезене и капризи.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Нали не отъждествяваш вагиналното раждане с евентуалната епизиотомия и какво толкова за нея, далеч не е страшна  Peace При раждане най-малкото, за което мислиш, е какво ти правят отдолу, мястото е изтръпнало и хич не разбираш кога те резват, ако го правят както трябва- по време на напън, доколкото знам. Ако мислиш, е освен с епизиотомията, не се обогатяваш с друго, лъжеш се.

# 5
  • Мнения: 27 524
Не са много мамите с двата вида раждане, а тяхното мнение ще е най-меродавно. А иначе от нас, с по един вид, темата неизменно ще се обърне в за и против секциото/вагиналното.
Странно ми е, че докторът ти отказва да те изроди нормално  newsm78

Аз лично отмоето раждане съм доволна. Но какво да ти кажа - преживяването винаги го определям с една дума - животинско. Има само инстинкт и следване на тялото. Болките са търпими. Ако имам второ, не бих избрала без основателна причина секциото никога, защото мисълта да ми режат корема, матката и т.н. - мерси  Stop 

# 6
  • София
  • Мнения: 905
Нали не отъждествяваш вагиналното раждане с евентуалната епизиотомия и какво толкова за нея, далеч не е страшна  Peace При раждане най-малкото, за което мислиш, е какво ти правят отдолу, мястото е изтръпнало и хич не разбираш кога те резват, ако го правят както трябва- по време на напън, доколкото знам. Ако мислиш, е освен с епизиотомията, не се обогатяваш с друго, лъжеш се.

Моля, моля, не желая да влизам в спор. Епизиотомията беше само пример и естествено няма никакво отъждествяване. Можех и хемороиди да напиша ... Но така написан постът ти излиза, че майките родили секцио не са се обогатили ... Хайде моля ви се, при раждането е най - важно плодът и майката да са ок.

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 553
Мен би ме притеснил факта ,че лекарят ми не иска да рискува и да ме изроди . Ако решиш да родиш вагинално и се получат усложнения ще си мечтаеш да си избрала секциото.Не ти говоря наизуст - виждала съм родилки след секцио и такива с вагинално раждане при които са настъпили усложнения.

# 8
  • Мнения: 8 999
След първото секцио дори за миг не ми е минавала мисълта да родя вагинално. Слава Богу, задължително трабваше и втория път да е секцио.

# 9
  • София
  • Мнения: 12 554
И аз мисля като Байбиби. След първо секцио лично аз не бих родила вагинално.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Аз определено съм си ЗА секциото,все пак това пожелах с пълното си съзнание.И до ден днешен не съжалявам за решението си.Пак казвам,че сегашното ми чудене е по-скоро чисто любопитство.
А иначе съм мноооого далеч от идеята,че едно вагинално раждане прави една жена повече майка от тази,родила секцио.В не малко спорове съм влизала по темата,но не си променям мнението.
И да,лампичката ми светва,ако лекаря ми не иска да ме изражда така.Още мисля,но не съм измислила нищо окончателно... Crazy

# 11
  • София
  • Мнения: 1 262
Ако искаш да си при твоя доктор - решението е ясно  Peace
И аз не бих сменила доктора си - спокойствието, което ми дава е незаменимо.

# 12
  • Мнения: 27 524
Байбиби, Нана, а като не познавате разликата, на каква база се изказвате така категорично?  Wink

Само питам  Peace За мен меродавно е мнението на раждали и по двата начина, макар че и
тогава от раждане до раждане има разлики големи.

# 13
  • София
  • Мнения: 12 554
Байбиби, Нана, а като не познавате разликата, на каква база се изказвате така категорично?  Wink

Само питам  Peace За мен меродавно е мнението на раждали и по двата начина, макар че и
тогава от раждане до раждане има разлики големи.

И аз само казвам Блонди, че при първо секцио лично аз не бих родила или пробвала вагинално. Нищо повече не съм написала.

# 14
  • Мнения: 4 965
Раждала съм и по двата начина и знам разликата. Определено, вагиналното раждане е по-неприятно като усещане, докато секциото при мен беше /да не прозвучи странно/ но едва ли не - приятно.
Въпреки това, ако имам късмет пак да имам бебе, искам да пробвам "нормално" - просто от желание да изпитам всичко и напълно. Но... може и друг акъл да ми дойде, когато опрем до това, дай Боже.
Но пък всеки организъм реагира по различен начин на различния вид стрес. Peace

# 15
  • Мнения: 8 999
Блонди, казвам само, че след такова прекрасно раждане като с първото ми секцио, никога не бих рискувала с нещо неясно и неизвестно като ваганално раждане. А и говоря за себе си, авторката може да направи какъвто избор си поиска.
И да, за себе си съм категорична /преди първото секцио преживях малко вагинално, стига ми за цял живот/.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
По мои наблюдения която е била секцио, не иска да рискува с вагинално, и за себе си е права. Но няма лошо да пробваш един вид самата себе си, да погледнеш като предизвикателство. Говоря по принцип.

Последна редакция: пт, 03 юни 2011, 13:47 от svetla

# 17
  • Мнения: 2 658
Има теми zа VBAC, има много такива жени. И доста много от тях са успели. Пожелавам ти и ти да усееш, zащото явно потребността ти е такава.
В същност zащо откаzава докторът, реални причини има ли? Явно конкретни медицински покаzания "против" ти нямаш, не си имала и първия път.. Единствената причина секциото, от което са минали 4г ли е?
Ако е така... говорете, преценявай и ако желанието ти е наистина силно и очевидно няма кой zнае какви фиzиологични пречки zа вагинално раждане, търси овреме друг лекар, който ще е готов поне да раzгледа твоя случай  Peace Peace

# 18
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 535
Аз имам 3 раждания - вагинално,секцио и пак вагинално. Това мисля,че говори достатъчно за моя избор.

# 19
  • Мнения: 647
Попитах лекаря ми,на който имам огромно доверие и неговият отговор беше,че мога да родя нормално,но той не желае да ме изроди.На  въпроса ми защо,отговори,че е имал такива случаи в миналото и не иска да рискува.... newsm78Минаха 4г от първото раждане.Говорих с друг лекар,каза,че ако бебето не е твърде едро и е добре разположено,не вижда проблем и би ме изродил.Но аз не искам друг,освен моя си.Ходя при него от тийнейджърка,вярвам му и съм доволна.

А кой е лекарят ти, ако не е тайна. В Пловдив се броят на пръсти докторите, които няма да те излъжат и ще пробват да родиш нормално. Наскоро знам, че пациентка на Кръшков от Селена роди нормално след секцио. Също и Минев би поел нормално раждане след секцио понеже е луд фен на нормалното раждане, но все пак след преценка и наблюдение от него самия. А второто секцио е много по-гадно и продължава по-дълго, обкновено има сраствания след първото и затова. Но щом искаш толкова нормално се насочи към частните клиники, в държавните болници никой няма да си сложи главата в торбата, защото наистина има риск и доктора трябва да е опитен. Имам приятелка с доста поражения от първо нормално раждане, ще трябва да и правят пластика на пикочните канали вследствие от разкъсванията от нормалното раждане и по препоръка на доктора й от Окръжна втория път й правиха секцио, каза че било песен в сравнение с нормалното раждане, но все пак тя е имала тежко първо раждане.

# 20
  • Мнения: 2 984
Трябва ти добър лекар и болница с възможности за бързо реагиране (операционна, неонатално отделение). ВБАК не е върхът на опасността, но се подхожда крайно внимателно към него. Най-опасният проблем е руптура на матката, което не се случва често, но не е и съвсем чудо невидено (около 0.8% опасност) и често е фатално и за бебето, и за майката. Дори в идеални болнични условия може да се изпусне такъв случай. Затова, вероятно, лекарят ти не желае да рискува. Аз бих си потърсила добър лекар с опит в такива раждания и бих се доверила на преценката му. Вероятно ще има куп изисквания - бебето да не е много голямо, да е в идеална позиция, раждането да започне спонтанно преди или на термин (никой няма да те остави да преносваш след първо секцио) и т.н. Малко от ражданията, започнали като ВБАК, наистина завършват така - в много случаи все пак се прави спешно секцио при най-малкия признак, че нещо не върви както трябва.  Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 17 592

Никога не съм си представяла, че точно ти ще зададеш такъв въпрос.
Не такъв по смисъл, а... може би по изказ.
Ти си спокоен, уравновесен, уверен в себе си човек.
В момента звучиш като объркана, поизплашена и напълно неуравновесена и неуверена девойка.
Не ме разбирай погрешно, но мисля, че в този момент говорят хормоните, с които си изпълнена, а не това, което си представлявала разумната ти...

Изобщо не възнамерявам да те съветвам какво раждане да предприемеш.

Но ще те посъветвам: послушай себе си. Не обърканата бременна, а това, което си мислела, когато не си била изпълнена с бременни хормони... това, което си имала като идея "на трезво"...

И последно: любопитството не винаги е най- добрия съветник. Понякога рискуваш да откриеш нещо, което изобщо не си искала да знаеш... "Любопитството убива котката", имат поговорка англичаните. Честно казано, никога не съм я разбирала особено.

А иначе, ако всичко друго е наред (което ще разбереш чак като стигнеш до там - бебето да е обърнато подходящо, кръвното ти да е подходящо и всякакви други неща) и лекарят, който води раждането е наистина добър, не би следвало да представлява особен проблем - поне да се пробваш (понеже дали ще стане е Божа работа, не можеш да знаеш предварително).

А дали си струва... само ти можеш да решиш.

Може би е добре да ревизираш причините, поради които си избрала операция първия път. Са ли те актуални към днешна дата? Ако да - добре е да се придържаш към преди взетото решение. Ако не - имаш простор да вземаш решение свободно...

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
katiABV, стана ми интересно откъде си ме запомнила толкова,поласкана се почувствах чак...но явно ме ''познаваш'' по някои  мои постове.Така изглежда.
Мисля,че до голяма степен си права за хормоните...Определено си го нося още онзи страх,който ме накара да избера операцията първия път.Сега се замислих за нормално раждане,заради ''лесния'' изход след  него....имам предвид по-бързото възстановяване,това че не лежиш 24 часа след него.Естествено,си представям най-добрия вариант. Laughing
В крайна сметка си мисля,че отново ще си родя секцио.Не ми се рискува.Пък и щом успях веднъж и бях тооолкова доволна,няма смисъл май да пробвам другия вид.Засега това си мисля. Crazy

# 23
  • София
  • Мнения: 17 592
Е, ясно, че от тук те познавам, не "на живо", но пък мисля, че тук хората са, общо взето, доста близки до това, което са... понякога дори по- близки до това, което са всъщност, отколкото в реалния живот.
Но във връзка с 24- часовото лежане изглежда, че все пак има нещо,което мога да те посъветвам - планирай си операцията за възможно рано сутринта. 8 часа или колкото има, да е първата... така ще можеш да започнеш да се раздвижваш до към обяд и да ходиш следобеда. Колкото по- рано започнеш да щъкаш наоколо и колкото по- упорито, толкова по- малка е вероятността за сраствания. А през нощта така или иначе никой няма да те пусне да се раздвижваш - има хора, на които им прилошава при ставане след раждане (от кръвозагубата, предполагам, няма отношение към вида на раждането, само към организма) и лекарите предпочитат да не рискуват през нощта...

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Първото ми раждане беше първа операция.Но не ме раздвижих до другата сутрин...е много е гадно това лежане и то по гръб само.Опитах се да се врътна настрани поне,но успях едва наполовина,имах доста дърпане и ме беше страх да не отворя раната hahahaНе болка,дърпане беше.
Този път ще настоявам да ме раздвижат няколко часа след секциото,но не съм сигурна дали някой ще ми обърне внимание на молбите...знаете ги сестрите какви са. Confused

# 25
  • Мнения: 106
След моето секцио не сменям нито лекаря нито начина Peace

Не лежах 24 часа!

# 26
  • София
  • Мнения: 1 262
С много настояване, няма сестра, която да ти откаже ранно раздвижване  Peace Аз направих така втория път, даже ме обявиха за луда, но възстановяването стана за часове  Peace

# 27
  • Мнения: 647
Първото ми раждане беше първа операция.Но не ме раздвижих до другата сутрин...

Мен първия път ме накараха да стана преди да са минали и 12 часа от операцията, за което съм благодарна на екипа в реанимацията, особено на д-р Кючуков - анестизиологът, който тогава беше във Весела.
Вторият път, въпреки по-тежката операция, въпреки, че имах контролен дренаж, си станах сама още преди да дойде рехабилитаторката, но и леглата в Селена са супер удобни, препоръчвам ти клиниката и докторите там! Да знаеш, че възстановяването след второто секцио е много по-бързо и лесно, въпреки че самата операция е по-неприятна. Мисли позитивно, това е най-важното!

# 28
  • Мнения: 432
Аз и двата пъти родих нормално. Болеше доста, но се забравя веднага щом ти дадат бебето. Отначало ме беше страх и обмислях варианта секцио, но си казах, че не е естествено. Само в краен случай. Възстанових се много бързо, въпреки няколкото шева, които на мига забравих. Даже след първото раждане можех да стане след около 3-4 часа (два от които в следродилно) Та моето мнение е секцио само в краен случай. Но не знам за теб, като си раждала вече веднъж така, дали не е опасно.  Можеш да си напишеш плюсовете и минусите на едното и другото, да ги сравниш и да видиш кое ще натежи за теб.

# 29
  • София
  • Мнения: 17 592
Първото ми раждане беше първа операция.Но не ме раздвижих до другата сутрин...е много е гадно това лежане и то по гръб само.Опитах се да се врътна настрани поне,но успях едва наполовина,имах доста дърпане и ме беше страх да не отворя раната hahahaНе болка,дърпане беше.
Този път ще настоявам да ме раздвижат няколко часа след секциото,но не съм сигурна дали някой ще ми обърне внимание на молбите...знаете ги сестрите какви са. Confused

Можеш да си се въртиш смело от мига, в който напуснеш реанимацията - а и преди това, но... може и да ти се скарат за по- рано. Колкото повече, толкова по- добре. Не обръщай особено внимание на подръпването - това са конците, нормално е да изпитваш придърпващо усещане, то изчезва нацяло едва когато махнат конеца, но не означава, че не можеш да се движиш. Е, акробатичен рок определено не бива да играеш, но да се обърнеш - бавно - можеш в момента, в който упойката те е пуснала достатъчно, за да можеш д си движиш долната част на тялото, да се изправиш - постепенно - в леглото - опората на ръцете, не да правиш коремни преси - няма никакъв проблем в момента, в който се почустваш достатъчно силна, за да опиташ... не се шашкай от подръпването, за да разкъсаш толкова много плът - те конците все пак минават по- далечко от раната - бая голямо усилие се иска. Номерът е да правиш всички движения плавно, не рязко, а не да чакаш с раздвижването - за да не даваш възможност да се срасне нещо не където му е мястото... да си се нагласи тялото, един вид. Аз не знам как ти се отразява на теб раждането, има жени, които при първото ставане изпитват... ами, виене на свят, прилошаване и др. подобни (независимо как а раждали. това го научих от моята собствена майка, която при първото ставане горе- долу е паднала - никой не я е бил предупредил, много вагинално ме е раждала), но ако нямаш подозрения за подобно нещо можеш да си станеш и без сестра. Отново - бавно, постепенно, сядаш изправено на леглото - да видиш, че не ти се вие свят, пускаш краката долу, изправяш се бавно... за всеки случай... малка разходка о/о леглото... ако всичко е наред, на следващия тур можеш да почнеш да мериш дължината на коридора в двете посоки без особени притеснения.  Mr. Green

Във всеки случай ако операцията е сутринта определено ще те изгонят от леглото до следобеда. Дори и да не ти се ще много- много...  Mr. Green затова е добра стратегия да се опиташ да я планираш за ранната утрин, първа да е за деня.

# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Благодаря ви,на всички! Hug
Кати,първия път нямах виене на свят,нищо.Добре мина всичко.Самото раздвижване беше добре,не ми прилоша като ставах.Може би и моята майка изигра роля там,защото тя има доста гинекологични операции/кисти,миоми,последната е хистеректомия/ и е натрупала опит в следоперативното възстановяване.Та от нея знам,че когато ставаш след операция никога не бива да гледаш надолу в пода.Погледа смело напред,защото като гледаш надолу,вероятността да ти стане зле и да ти причернее била по-голяма.Послушах я и не сбърках. Wink
Също така,относно съветите,които си ми дала-благодаря много.Повечето неща ги знам от предния път,но някои ще ми дойдат добре сега.Мисля,че този път трябва да мине още по-добре,защото знам повече от преди и се чувствам някак по-подготвена.Макар че има и страх.Но смятам,че е нормално,не отивам на кафе с приятелки все пак Laughing
little rabit,защо си имала дренаж?Аз нямах.И конци нямах,лепена съм.За което много се радвам,защото не разбрах нищо-нямаше махане на конците,което ми се вижда Sickстрашничко...

# 31
  • София
  • Мнения: 17 592
Нямам никакъв опит с лепенето, но понеже не знаеш как ще те "нагласят" този път да те успокоя предварително - дори и да имаш конец, махането не е страшно. Е, то е индивидуално в някаква степен и не е точно като ходене на сладкарница, но и страшно в никакъв случай не е.
Мен лично неистово ме беше гъдел - имах 1 конец, козметичен шев... или някакъв подобен се води, по- малко се отбелязва, но пък при махането го издърпа лекарката от единия край, целия наведнъж - е не е истина как ме беше гъдел! А аз по принцип гъдел нямах... колкото и да се стараех да седя мирно, все се извивах - пък тя ми се караше...  hahaha та - забавно чак не е, но и страшно не е.

# 32
  • Мнения: 513
Съжалявам, ако повторя някого, който вече е постнал линк от темата тук, но ми се струва доста полезна, там авторката може да си зададе и по конкретни въпроси и да и отговорят хора с опит.
Вагинално раждане след цезарово сечение и превенция на цезаровото сечение.

# 33
  • Мнения: 647
little rabit,защо си имала дренаж?Аз нямах.И конци нямах,лепена съм.За което много се радвам,защото не разбрах нищо-нямаше махане на конците,което ми се вижда Sickстрашничко...

Дренажът ми беше след второто секцио, заради срастванията и по-дългата операция, искаха да са сигурни, че всичко е наред, беше само контролен дренаж, следяха какво става и на третия ден ми го махнаха. На мен също не са ми махали конци, нито първия, нито втория път. Втория път ме лепиха и мен.
Виене на свят изобщо не съм имала, но аз и двата пъти не исках пълна упойка и първия бях само с епидурална, а втория с епидурална и спинална и съм много доволна от упойките, никакви странични ефекти.

# 34
  • София
  • Мнения: 17 592
Виенето на свят няма нищо общо с упойките. Майка ми ме е раждала без никакви упойки.

# 35
  • Мнения: 4 784
Desert`Rose, аз съм в същото положение. Имам голямо желание второто раждане да е по естествен път, но докторът, при който си ходя от години и който прави първото ми секцио, настоява отново за секцио и за сега все още не успява да ме убеди напълно в наложителността му. Аз също ходя в Пловдив на ЖК, т.е. докторът, който следи бременността ми изражда в Селена и там за сега съм се насочила да раждам и аз, чудя се дали да не отида до там и да се срещна с някои от другите доктори, да попитам и за тяхното мнение. Говорила съм и с други гинеколози, които обаче не израждат, повечето са положително настроени към желанието ми, освен ако второто бебе, не е по-едро от първото /3,650кг.../.

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Desert`Rose, аз съм в същото положение. Имам голямо желание второто раждане да е по естествен път, но докторът, при който си ходя от години и който прави първото ми секцио, настоява отново за секцио и за сега все още не успява да ме убеди напълно в наложителността му. Аз също ходя в Пловдив на ЖК, т.е. докторът, който следи бременността ми изражда в Селена и там за сега съм се насочила да раждам и аз, чудя се дали да не отида до там и да се срещна с някои от другите доктори, да попитам и за тяхното мнение. Говорила съм и с други гинеколози, които обаче не израждат, повечето са положително настроени към желанието ми, освен ако второто бебе, не е по-едро от първото /3,650кг.../.
Незнам...много се двоумя,но май си избирам пак секциото.
А ти иди и говори с друг лекар.

# 37
  • Мнения: 18
Desert`rose аз май вървя по твоя път.на 22 съм, първа бременност , много желано бебе, здрава съм , но съм решила да родя секцио(няма да се аргументирам,да не обръщаме темата на ЗА и Против секциото).И аз наскоро се чудех,ако някой ден реша да родя второто си дете ( Praynig дай боже) естествено дали ще може, но честно казано ми е все тая дали е позволено или не,защото сигурно пак ще предпочета секцио.Аз вече съм преминала през "нещо като секцио", правиха ми операция от възпален апандисит преди 2 години в МБАЛ Св.София, и беше с епидурална упойка,същия шев като при секцио,и доктора се шегуваше постоянно " Някой ден ако решиш да раждаш секцио вече знаеш какво е,ще се чувстваш по същия начин" . Не беше много лошо, като изключим , че имах инфекция на горни и долни черва и не можех да се храня 5 дни.Но като цяло и шевовете не ме боляха и бързо се възстанових, ноо трябва да имам предвид , че не са ми рязали матката, незнам дали заради нея няма да имам болки.

# 38
  • Мнения: 106
Апандисита няма общо със секциото имам и двете Naughty

Общи условия

Активация на акаунт