АВГУСТинчето голямо вече стана,бяга, за да хване мама

  • 30 976
  • 742
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 5 761
Може цял ден да стои гладна,по никакъв начин не ми дава сигнали ,че иска да яде.Само вечер става много крива,ако сме закъсняли с кашата.Свикнала си е вечер с каша и имам чувството,че с нетърпение я чака.
Слава богу не ми мрънка половинката за яденето,защото си каза сам,че тя на него се е метнала,но пък ако се разреве,защото някъде се е ударила,веднага следва какво направи,защо не внимаваш( е не мога от всичко да я предпазя,а тя е като торнадо).

# 31
  • Мнения: 275
Мики като я гледа баща й може по цял ден да спи  Sad как го прави този човек просто незнам. Иначе спи сутрин до към 8-9 после или веднага като хапне дръпва още един час сън  или около 11 пак за около час. Случва се и сутрин да не спи, но пък ми заспи в 12 и ми бърка всичко. Обикновенно след обяд си поспива между два и три часа. Към седем може пак да дремне около половин час, но все по-рядко го прави. Вечер заспива между 9 и половина и 10 - абе общо взето не мога да се оплача от детето.
По отношение на хапането вече няколо пъти ме захапва почти до кръв, а майка има една бемка на врата и направо изпитва ужас като гушне Мики, защото все иска да й е гризне - явно си мисли че е бонбон  Joy

# 32
  • София
  • Мнения: 1 823
Мислето, а пробвала ли си да даваш на Ани от вашата храна. Мишана от два месеца насам категорично ми отказва пюрета, но от това, което готвя, си хапва с удоволствие. Проблеми с яденето имаме около никненето на зъбче понякога.
Бебка спи по два пъти, но в последно време и тя пропуска понякога сутрешния сън.
Сокове и чай ги недолюбва, редлагала съм няколко пъти - и готови и прясно изцедени - не и не. Само вода и кърма, това е.
Коланите и аз ги пробвах, но реве и не ги иска, та се водим за ръчичка, тя и без това още не се е пуснала, въпреки че ми изглежд вече доста стабилна.
Прищипания нерв и аз го имах от осмия месец на бременността, даже куцах накрая. Доскоро ме понаболяваше, но от месец време не ме е болял. Една масажистка ми беше казала, че ставите се наместват и таза се прибира около година след раждането, при мен може би вече се е наместило всичко.
За хапането - според мен така се закачат, играят си Simple Smile

# 33
  • Мнения: 676
Привет, момичета. Нямам време да чета много, много, минах само по диагонал назад, че вкъщи е паднала истинска бомба, снощи се върнахме от морето.

Честито на всички рожденици, които съм пропуснала! Да са живи и здрави, весели, щастливи и усмихнати деца, за радост и гордост на мама и тати!  newsm59

Искам специално да честитя на Q-T прекрасната новина! От тук нататък само прекрасни емоции и едно здраво, усмихнато и палаво бебче  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

На Карина искам специално да се извиня - никога не съм пропускала съзнателно ничии постове, просто ако нямам какво да кажа не се включвам. Но наистина честичко съм се сещала, че не пишеш вече тук и ми липсваше прекрасното слънчице от аватара ти. Надявам се да пишеш тук отново  Hug

А на Мими да кажа, че аз ПЪК си искам дългите и поименни постове Simple Smile

Камбозола - накара ме да се замисля за тези колани, дали и ние да не пробваме. Може ли да препоръчаш марка?

Софи на морето има малък напредък - понякога ако успея да я пусна без да се усети се задържа за малко права сама, а също и понякога на пясъка се пускаше да ходи за една ръка. Иначе ми прави впечатление, че крачетата малко накриво стъпват и следите по пясъка не бяха нормални стъпчици, ами едни такива провлачени ... все едно си влачи крачето. Sad Пак се вкарах в нови филми и ми е много притеснено и тегаво... Отделно там беше пълно с деца и непрекъснато ми задаваха майките въпроса защо все я носим, не ходи ли, на колко е... Съпроводено със съчувствен поглед "Ооо, на година и два месеца и не ходи.... нищо де, все ще проходи..."  Cry Confused Sad

Иначе си прекарахме страхотно, само имахме 2-3 дни, в които Софи беше много кисела, но пък сега си имаме цели 4 зъба, което за нас е постижение Simple Smile

# 34
  • Мнения: 1 243

момичета, забравих да ви се похваля, че вчера антония проходи!!  Rolling Eyes Heart Eyes

# 35
  • Русе
  • Мнения: 276
Oooo, че хубаво! Жени, честито!

Q-T, винаги има баланс спрямо лошите неща! Твоят явно си има даже име вече! Желая ти много усмивки с нея и много щастие! Hug Не се познаваме, но това не ми пречи да съм чела за страданието ти и много да се радвам за теб. Ама наистина! Heart Eyes

# 36
  • Мнения: 24

Камбозола - накара ме да се замисля за тези колани, дали и ние да не пробваме. Може ли да препоръчаш марка?


Ами, моите са на Canpol, купих ги от ДМ, но не мисля, че има кой знае каква разлика между различните марки. Идеята беше да го накарам да ми пусне ръката, а същевременно да се чувства сравнително сигурен, като ходи и да усети сладостта на това и двете ръце да са му свободни  Laughing В действителност съм го дръпнала при 2-3 залитания максимум и то съвсем леко, колкото да го овладея, за да не се уплаши от някое падане и да се откаже (това в рамките на около час-час и половина ходене из къщи). На следващия ден тръгна сам.

# 37
  • Мнения: 4 202
Жени, цункай петичките на Антония от нас  Heart Eyes

Либи, ще проходи Софи, ти сама казваш, че си ходи, но трябва да се държи, все ще се пусне някога. Пък и тя си е августинче, нищо, че е родена по- рано  Hug Калоян също е много далеч от прохождането, не виждам как до година и 2 месеца ще тръгне.

При нас от няколко дни идва бавачката за половин ден. Той горе-долу добре я приема, но дойде ли време за сън и настават едни драми, ревове, не знам, дано свикне, че трябва и да се работи  Tired

# 38
  • Мнения: 151
Отделно там беше пълно с деца и непрекъснато ми задаваха майките въпроса защо все я носим, не ходи ли, на колко е... Съпроводено със съчувствен поглед "Ооо, на година и два месеца и не ходи.... нищо де, все ще проходи..."  Cry Confused Sad



Познато, Либи, познато...Заради щерката постоянно ходя на разни детски площадки и винаги се намират любезно-любопитни майки да ме поставят в ситуация на учудване, последвано от явно съжаление. Добре, че съм темерут, гледам лошо и навреме прекъсвам подобни изпълнения, но майка ми и свекърва ми изпадат в ужас винаги, колкото да им говоря да не се връзват на хорските приказки  smile3560. Обичай си детето и да не ти пука  newsm08.

Red shoe, ще свикне детенцето, просто няколко дни малко ми се виждат, за да се адаптира към новия човек.

Поздрави на всички.



# 39
  • Мнения: 50
Искам да питам тези които слагат ваксините по календар,без закъснение.Вчера ни сложиха ваксина за годинката,а другия месец ще ни слагат за 13 мес.Нещо аз ли не съм разбрала,ама на годинка защо слагат ваксина?На вас как ви ги поставят?

# 40
  • Мнения: 275
Ние си вървим по график с ваксините /т.е не сме закъснявали и изпускали/ и на годинката със сигурност нямаме

Редактирам се: сега погледнах имунизационния календар и видях че на годинката има Синфорикс - ще попитам нашата педи  newsm78

# 41
  • Мнения: 776
 Синфорикс, на нас ни го направиха на 11-я месец. Сега сме на консултазия на 19.09 и ще ни слагат Пентаксим.

# 42
  • Мнения: 50
Синфорикс, на нас ни го направиха на 11-я месец. Сега сме на консултазия на 19.09 и ще ни слагат Пентаксим.
Точно това ни биха сега-Синфорикс на 12 м.

# 43
  • Казанлък
  • Мнения: 29
Искам да питам тези които слагат ваксините по календар,без закъснение.Вчера ни сложиха ваксина за годинката,а другия месец ще ни слагат за 13 мес.Нещо аз ли не съм разбрала,ама на годинка защо слагат ваксина?На вас как ви ги поставят?
И ние вървим по график с ваксините и днес бяхме на консултация и докторката ни каза, че трябва да отидем на 13 м. за ваксина. А днес само ни даде направление за кръв и урина.

# 44
  • Мнения: 24
Либи, педиатър ми е казвал, че за прохождане се смятат (от лекарска гледна точка) 3-4 самостоятелни крачки. В този смисъл, доколкото разбирам, Софи е проходила. Това, че не иска да се пусне е друг въпрос - ще го направи. Е, ти можеш да я подбутнеш леко, ако виждаш, че е готова и е въпрос на психологическа бариера... А на многознайковците, много здраве Wink

Общи условия

Активация на акаунт