С трепетен копнеж продължава Септемврийският бебевалеж :)

  • 27 178
  • 712
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 18
Ивееее  Hug Браво на малката Вики! Това детенце е герой!

Теана, на мен един възрастен доктор, работил цял живот в Майчин дом ми каза още в началото на бремеността "И няма да се шашкаш, ако до раждането таза не се е отворил достатъчно, защото той се разтваря и в момента на самото раждане и наистина са много, ама много малко случаите, в които бебето не може да излезе, защото пирродата си знае работата и бебето и майката си отговарят в размерите". Не зная дали това е така, просто ти казвам мненението на още едни доктор. Иначе и аз като snowwhite ти препоръчвам да не си с пълна упойка, за да можеш да видиш бебчето. Но аз все пак не съм раждала и не ти говоря от опит, просто така си мисля, че аз бих избрала, ако ми се наложи секцио.

# 46
  • София
  • Мнения: 71
Привет и от мен в новата ни тема:-))))

Леа миличка, сори но самата аз се усетих снощи много късно за тази лекция а и зависеше в каква кондиция и състояние ще се събудя и дали ще имам сили да тропкам по мола (имайки предвид тапата ми), но аз си ходя в чантата с обменната карта, изследванията и направлението и няма страшно:-)))) Иначе и аз в понеделник около 10 ще съм при Гагова и ще те зачакам да ти кажа....и ще се видим. За обяд не съм сигурна, ако не съм прираждала до тогава де, но ще се пробвам и за обяд да остана:-))
Стели, ще стискаме палци в понеделник, да знаеш и ни извести при първа възможност как е и що е:-))) Стискам много много силно плачета.......
necy да ти кажа аз бих те посъветвала да се обърнеш към детски психолог, обикновено овладяването на агресията става с отприщване на детето в някаква подобна насока с разход на много енергия, например бойно изкуство, където освен на бой се учат и на дисциплина, изключително стойностна ценностна система, упоритост и устойчивост на психиката. Самата аз съм се учила да се бия в школа след като в 10-ти клас ме смачкаха от бой на улицата в центъра на София за една златна верижка и факта, че аз не успях да се защитя и то по сред бял ден ме унизи до дъното на костите ми. От упоритост станах толкова добра, че на един концерт преди 3 години един селяк ми обара газа в следствие на което го пребих, ма направо го смлях от бой, след като го предупредих да спре, защото иначе много лошо ще го набия......та за детенце това е един прекрасен вариант, ако имаш нужда от тренер, ще попитам моя дали тренира деца и от колко годишни, ако не най-малкото мога да разпитам и да ти кажа, но спорт му е майката.
Моя племенник например също си има един вид ФЕТИШ, странен но го приемаме и знам че с времето ще отмине.......при него няма грам, ма грам агресия, това е едно от най-благородните и прекрасни същества, които познавам, но обича да души крака...постоянно се навежда и души на някой краката, много е страяскащо.....неговите си също души. опитвам се всеки път да му обясня, че краката са мърлявата част на тялото, това е нещото с което се придвижваме, което е най-близо до улицата, до мръсотията и това, което прави не е хигиенично. Слуша ме, премисля го и след известно време пак го прави, но все по-рядко.....търпение му е майката.
Отивам да се поизтегна и после пак ще ви проверя какви ги вършите......

# 47
  • Мнения: 21
Маминки, имам някакви много слаби болки все едно яйчникът ме боли. Нито са силни, нито са периодични, не ми приличат на контракции, ама като не знам какво е и само се ослушвам. Утре сутрин съм на лекар и ще видим каква е ситуацията.

Стели, стискам палци, пък току виж се засечем Simple Smile Моята мома ако заизлиза в неделя (както си е намислил, че ще направи баща й), може да се видим някъде из Окръжна. Пък ако ти трябва нещо, звънкай.

# 48
  • Мнения: 2 169
Иве, страхотно, браво на малката Вики, да продължава да расте бързичко и скоро да се гушкате  Hug
От днес и аз съм в деветия месец, най - после. Още не се е обърнал нашия бебок, но в петък съм на консултация и тогава ще решаваме какво да правим. Да ви кажа вече свикнах с мисълта за секцио, сега и аз се чудя пълна или спинална упойка ще е по - добре. По - навита съм за спинална като че ли, но ще видим, каквото стане Simple Smile

# 49
  • Мнения: 4
Честито на Керал за малкия Константин!  smile3525 Да ви е жив и здрав!
Между другото, и ние сме се спряли на това име  Simple Smile

По отношение на ревността, Себастиан за сега не мисля, че усеша нещо особено. Макар че му казваме, че ще става батко...Като се роди бебето, вече ще е друго  newsm78. Татко му е взел отпуска един месец, след това идват на помощ баба му и дядо му. Надявам се да успеем да му направим прехода от единствено дете към батко по-лек.

За второто раждане, и аз като Валери се рових по книги и в нета, но не открих да има зависимост между първо и второ  Thinking. Четох, че всяка бременност си е различна, и мога от опит да го потвърдя  Simple Smile. Миналият път и аз преносих, до последно нямах никакви оплаквания или признаци, че нещо се готви. В резултат - предизвикване на раждането.   Sad Този път не знам как ще е, но си мисля, че няма да пренося, понеже имам подготвителни контракции и мека шийка на матката. Ама бъдещето ще покаже  Simple Smile

Утре съм на лекар и съм много любопитна какво ще чуя  Rolling Eyes Надявам се, че ще имам някакви признаци на скорошно раждане, понеже предния път преносването беше много неприятно  Sad. Всеки ти се обажда какво става, а и ти си на нокти, пък и на кой му трябва бонус 10ти месец бременност  Wink

# 50
  • Мнения: 1 914
Запис и от мен в новата тема,която е чудесно оформена и със страхотно заглавие.
При нас засега баткото не проявява ревност, а само ми гушка и целува корема и чака бебо с нетърпение,но се притеснявам дали и след появата на бебчо ще се държи така.Аз лично вече чакам с нетърпение предстоящия момент и ми се иска да стане по рано,а и  имайки впредвид,че първото ми раждане беше с 5 дни по-рано все се надявам и сега да е по-рано от термина.

# 51
  • Мнения: 131
Запис . Whistling
Ренка благодаря ти за хубавата тема !  bouquet

# 52
  • Мнения: 576
Добра вечер или съвсем скоро - Добро утро ! Гледам, че не съм единствената, която си кука пред РС-то по това време на денонощието  Laughing Спи ми се много, но  Sick от киселините и не мога да издържам в легнало положение, а спането в седнало вече взе много да ми омръзва  Confused Не знам как сте вие с киселините, но мен ме побъркват при все, че като цяло си износих бременността ниско и не би следвало да притиска стомаха, но знам ли...  newsm78

Иве, радвам се много за твоето мъниче. Да продължава в същия дух  Peace

# 53
  • Мнения: 131
Аз не съм сигурна дали до сега съм имала киселини , не знам какво точно представляват и никога не съм се сблъсквала със тях (по мое мнение Grinning) .  Rolling Eyes
За сметка на това от две седмици насам имам ужасна болка в гърба , изчезва само ако лежа по гръб , което ми е трудна задача. Tired
Въртя се цяла нощ като луда, защото ако легна на ляво , започва да ме боли от лявата страна , така и със дясното .. постоянно въртене. ooooh! Вече наистина нямам търпение да се "изтръся" и да се гушкаме със малкия калпазанин , който и в момента май се опитва да ми събере всичките ребра в едно цяло .  hahaha

# 54
  • Мнения: 63
Запис в новата тема Simple Smile както винаги е много добре направена за което благодаря на Ренка   bouquet Супер си Simple Smile

Честито на Керал за малкия Константин   bouquet Да е жив и здрав и много да радва мама и тати!  Hug

Аз да се отчета: Имам още 10 дена а признаци за раждане никакви. Днес бях при доки и тя ми вика ами ако не родиш до 03.09. ще изчакаме десет дни и ще предизвикаме раждане Simple Smile))) На мен ми стана много смешно. Докато го задържахме с хапчета сега ще го изкарваме Simple Smile, но ще видим каквото стане. При нас тази вечер имаше буря с гръмотевици и една така ме стрестна, че мъжа ми вика опа да не вземеш да раждаш сега  Joy Ама аз бая се разтреперих де Simple Smile

Лека вечер от мен момичета и стискам палци  fingerscrossed на всички които имат нужда  Hug

# 55
  • Мнения: 5 940
Добро утро. Поздравления и от мен за Ренка  Hug
Все по-ужасяващи започват да ми стават нощите.  Не толкова от някакви болежки, колкото от очакване, притеснение. Четох ви докато писахте, после обикалях къщата и заспах някъде към шест, синът ми обаче се събуди към седем Simple Smile
neci, аз бих се посъветвала със специалист. Бебешки пубертет на четири години ми се струва малко пресилено. Не е това. Възможно е и да е от бъдещата поява на новия човек в семейството, а може и има друга причина.
Данна, аз и друг път съм писала. Синът ми вървеше по ехографски данни много голям, но никой не ми е измествал термина, заради тези показатели. Роди се голямо бебе, но съвсем на термин. Не се притеснявай.
Стискам палци никоя от нас  да не преносва, че сигурно е ужасно Hug

# 56
  • София
  • Мнения: 71
Добро утро и от мен,


и аз като Съни снощи много ме мъчиха киселини, ябълки, газирана вода, какво ли не беше и към 1 съм заспала. Аз също нося корема си ниско и въпреки това имам често киселини.....справям се за сега без повръщане.
Valerie трябва мила да успокоиш топката, малко по-спокойно за да може и ти и бебо да се справите по-лесно с раждането. Настрой се по начин както казват акушерките, че ще родиш като по учебник, не се тормози предварително и те уверявам че всичко ще мине по-добре ако имаш увереност че това ще е така.
Искам да ви кажа че и моя Рада като се е закротила и никакви намерения, днес отивам на поредния запис на тонове при проследяващата ми АГ , не в болницата, да видим тя какво ще предрече, но и аз застрашително се приближавам до термина а Рада си кротувка, казах ми да откривам сезона на секса и ще си предизвикам раждане....така, че мамита няма какво толкова да му мислим:-))) Свещичката за разкритие съдържа състава на спермата и действа контрахиращо на матката:-)))))))
Иве, твоята Вики е супер послушно детенце и по всичко личи, че скоро ще сте си заедно у дома:-)) Браво.

# 57
  • Мнения: 5
Здравейте, мами и от мен! Поздравления за оформлението на темата. И дано я напълним с хубави вести.
Казвайки хубави вести, аз ли нещо съм се объркала, ама вчера ми се струваше, че имаше мами с назначени срещи с малките им бебчета. Нямаме ли още щъркелови вести, аз за вчера очаквах порой, сигурно ще са днес.  Успех на всички - с прегледи, раждания и дори с ежедневното борене с жегата   bouquet

# 58
  • Мнения: 1
  bouquet, мами!

Само се записвам в новата прекрасна тема (МЕРСИ на Ренка) и пожелавам на всички ни лек и успешен последен месец! А на новообебилите се мами и на бебето-герой Вики  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

НИщо ново около мен, но съм тука и ви следя!! Чакам новините ви, но упорито ще стискам, че нали по последни данни Малечка Палечка е много мъничка и сега ВЕЧЕ се надявам да остане ако трябва и до октомври на топличко  Rolling Eyes Rolling Eyes

Колкото до ревността - ние със сестра ми имаме 5 години разлика и не знам от какво зависи, никога не съм се замисляла защото го считам за съвсем нормално, но СИ УМИРАХ от ревност навремето. Скачах от едната крайност - да я мразя и бия до другата - много да я гледам и да си играя с нея, за да зарадвам мама и да й е по-лесно на нея. Но и сега се чудя как оцеля това бебе при цялата моя детска злоба ....  Joy Joy - то не беше нарочно обръщане на кошчето й, то не бяха борби и тормоз и бой... направо ужас. Но в никакъв случай не мисля, че родителите ми са ми давали повод за това - просто съм си такава и по характер - пазя много ревниво територията си и всичко мое е неприкосновено.   И сега да ви кажа толкова много обичам сестра си, че я ревнувам от всичките й гаджета и прехвърлям цялата си омраза към тях... унищожително презрение и сарказъм могат да получат от мене само... тъй че може и до е характер и личност  newsm78

Хайде лек и прохладен ден, пускайте климатиците и преди 18.30 никакви излизания!!!
 Hug

# 59
  • Мнения: 9
Наистина имаше майчета с операции.. Поне за ianula се сещам, беше за вторник. Дано всичко да е наред и скоро се свърже с някоя от вестителките, да не я мислим.

Евитка, за понеделник си приготвям най-добрата и хрисима натура, че с тези бойни изкуства добре ме уплаши. Направо не спираш да ме изненадваш Simple Smile

Аз да ви кажа, относно тези предвижданки на докторите по отношение на това кога ще настъпи раждането, Ич им нямам вяра. На една приятелка, която се обеби през юни, като отиде на преглед 3 седмици преди термина й казаха, че е тръгнала и всеки момент да очаква "включване", ама нейсе - идните дни - нищо. После около 7-8 дена преди термин й казаха (същата докторка), че сега пък няма никакви изгледи да е скоро - и тя взе, че на следващия ден роди... така че...

Ивче, много се радвам за малката Вики, която с всеки изминал ден е все по-малко малка Simple Smile Чакаме данните за днешния ден!

Данна, сега вече по-адекватни ми се виждат реакциите и настройките на твоите доктори! Успех и на теб и на всички ни!!!

Общи условия

Активация на акаунт