Секцио в края на 7-я месец?!

  • 3 397
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 069
Здравейте мами,
Снаха ми в момента е в Шейново - постъпи с леки контракции и веднага започнаха да и вливат Магнезий. На доплера обаче лекарката е видяла, че артерията чрез която се захранва плацентата е много по тясна от нормалното и до бебето не достига достатъчно кръв/кислород. Тя е в края на 7-я месец, за три дни положението се влошило и от днес ше я гледат на доплер всеки ден. След всички взети мерки са я предупредили, че най - вероятно ще се наложи бебо да бъде изваден най - късно до седмица, всичко зависело от показателите на доплера. Трябвало да бъде секцио, защото бебо  се е настанил напречно. Предполагаемите килограми според измерванията са около 1,100кг.

Моля, ако може някой да сподели личен опит или на близки хора ще сме ви много благодарни! Знам, че при всеки е индивидуално но все пак е добре да имаме някаква представа какво да очакваме като евентуални усложнения!

# 1
  • Мнения: 3 069
За да не пускам нова тема ще пиша тук.

След вчерашното обяснение, че на бебето му е застрашен живота и всеки ден трябва да се проследяват тонове и да се прави доплер днес снаха ми я изписват от Шейново, защото била изчерпала всички възможности по зравна каса.

И сега на къде? Те я изписват и ако бебо умре в нея не носят никаква отговорност!

Ако някой може да помогне със съвет ще съм много благодарна!

Ако трябва темата да бъде преместена в друг под форум само кажете в кой?

# 2
  • Мнения: 3 644
Ох, според мен съпругът и някой друг близък отиват при по-висш началник и Директора на болницата и искат обяснение от тях какво да правят, как така изписват, като е застрашен живот?

# 3
  • Мнения: 4 784
emoli, ако наистина ще се вади бебето, моят съвет е да се насочите към Майчин дом или Токуда - заради неонатологичните отделения. А и заради АГ лекарите де.

Ако бебето не се храни добре заради тромбофилия при снаха ти, то лекарите назначават обикновено антикоагуланти - фраксипарин, аспирин протект.

Бебето изостава ли в момента като размери?

ПС Шейново за мен се очертава като болницата, в която кракът ми няма да стъпи - ако имам какъвто и да е друг избор.

# 4
  • Мнения: 500
Emoli, моето мнение и също да се насочите към Майчин дом или Токуда, заради добрите неонатологични отделения. В Шейново дори и да извадят бебето после ще го преместят в Педиатрията на Университетска болница. Тя има ли лекар, при който да се следи и той от Шейново ли е? Според мен се насочете към някой лекар и направо говорете с него, защото ако наистина кръвопотокът е лош, трябва да се взимат мерки и да е под засилено наблюдение.

# 5
  • София
  • Мнения: 973
Emoli, напълно споделям горните мнения, НЕЗАБАВНО търсете вариант за прехвърляне в Майчин дом или Токуда. Родих детето си в началото на 7-ми месец в Шейново, след уговорка с уж много реномиран лекар там  и това беше най-голямата ми грешка. В Шейново нямат нито техника нито екип за грижа за недоносени бебета. Истината е, че там се справят само със стандартни неусложнени случаи.
Стискам ви палци  Praynig Praynig Praynig

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт