Априлчета се раждат вече - всяка мама чака своето човече!

  • 34 393
  • 617
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 25
Здравейте момичета!Искам да помоля мамите, които са по-вещи и нашите консултантки в кърменето да ме посъветват какви храни е добре да консумирам и какви не?

# 46
  • Варна
  • Мнения: 5 193

Мамчета, в колко часа вечер къпете бебето? Ние май я къпем късно и така я разсънваме, после през нощта  1countingsheep
Нашия Стами го подготвям към 20.30ч за банята, събличам го, оставям го малко голичък да мята ръце и крачета и после -баня, все още не му се е затворило хубаво пъпчето, така че "банята" не е във ваничката , а чешмата ...
Гледам до 21ч да съм приключила и го слагам на гърда  Simple Smile.

По принцип аз съм анти по отношение на режим на бебето, налаган от майката, но пък много държа моя ден да е подреден, за да имам време за всичко, супер криво ми е, ако нещо не съм свършила, подредила, прибрала и т.н.

Така че-21ч гледам да съм седнала на столчето за кърмене и после -в легълцето ...за да мога до 22ч поне да приключа с всичко домакинско, и да сложа и баткото да спи .

Е не цепя секундата, но относно банята -сутрин и вечер смятам, че бебето свиква ,ако е по едно и също време ,и така ми е по-лесно да го приспивам.

BlackFire , в болницата(МД) ми казаха-течности-вода, сок от ябълка, касис, супи, сурови ядки, овесени ядки ...
За предпочитане е да избягваш храни с консерванти, бобови, по-пикантни храни също, зеле, а сега -марули и домати/краставици -по-рядко, защото и те може да са твърде нитратни, но аз все пак хапвам и от тях  Simple Smile

Честито на днешните мами   bouquet

# 47
  • Мнения: 25
Благодаря ти Г-ца Димитрова !Виждам, че ти си родила на 10-ти, значи сме били едновременно в Майчин дом!Ако знаех щях да ти се обадя:)Теб кой те изражда?

# 48
  • Мнения: 14
Здравейте момичета,честито на всички мами гушкащи бебчетата си  bouquet
Ние още сме 2в1 и очаквам великия момент на среща с моето слънчице,дано стане по-скоро и да сме живи и здрави най-вече,че откачам вече в тази болница.
Прекрасна е темичката ни отново,браво  bouquet

# 49
  • Мнения: 96
Здравейте и от мен Hug И ние се носим още 2 в 1 Mr. Green Тази сутрин бях на тонове и преглед и док каза, че водите са намалели значително и да чакам вече всеки момент раждането да започне newsm10. Ох, вече нямам търпение....Честито на всички мами които вече гушкат сладките си бебчета Hug Hug Hug

# 50
  • Мнения: 178
Здравейте и от мен.
И ние сме още 2 в 1 - всеки ден и нощ с болежките и неразположенията ама беба не ще да излиза. Чистих усилено, ама и така не и се ще да излиза.
Вече почвам да се плаша да не родя слонче - вчера като ходих на тонове и гледахме и с УЗ. Бипариеталния диаметър на главичката вече по размери е както за края на 41-ва седмица. Явно пак ще се мъча - и на първото ми дете ми се виждаше, че главичката е по-голяма от на повечето бебета в родилното. Дано поне не пренося!

# 51
  • Мнения: 1 410
Здравейте и от мен.
И ние сме още 2 в 1 - всеки ден и нощ с болежките и неразположенията ама беба не ще да излиза. Чистих усилено, ама и така не и се ще да излиза.
Вече почвам да се плаша да не родя слонче - вчера като ходих на тонове и гледахме и с УЗ. Бипариеталния диаметър на главичката вече по размери е както за края на 41-ва седмица. Явно пак ще се мъча - и на първото ми дете ми се виждаше, че главичката е по-голяма от на повечето бебета в родилното. Дано поне не пренося!

И ние сме така. Преди малко се върнах от докторката. Каза, че е започнала да слиза надолу, но да не се надявам скоро. Иначе било голямо бебе, не че мери нещо, ама на предичния преглед на 7-ми беше за 41-ва седмица, а това беше преди 10 дни. Само не искам да пренасям, че тук няма къде  да ми следят тоновете, а не ми се ходи всеки ден Своге-София и обратно, ще взема да родя по дупките някъде...

# 52
  • Мнения: 65
Benitabeni, нали е много готин моя доктор Wink  В събота и аз съм на контролен преглед при него, часът ми беше за 30ти, но ми го приместиха за по-рано, дано не е проблем, че не е минал месец от секциото, а и лохиите не са спрели напълно,  ту спира, ту цапа по малко...  Thinking

BlackFire, в болницата на мен ми казаха минимум 3 литра вода на ден.  Peace Също много добре ми действа елдата, варя я и после с банан и кисело мляко си я правя на каша, слагам и малко канела, която също стимулира лактацията.  Peace
Също има и хомеопатично, пих преди с баткото и действаше - при недостиг на кърма - Ricinus communis 5 CH. 2 пъти дневно по 5 гранули.

# 53
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Благодаря ти Г-ца Димитрова !Виждам, че ти си родила на 10-ти, значи сме били едновременно в Майчин дом!Ако знаех щях да ти се обадя:)Теб кой те изражда?
Ами да, със сигурност сме се засекли , а може и в коридора да сме се разминали ... Grinning
Раждах при Б.Яков

# 54
  • Мнения: 15
Момичета,на обед бях при доки и имам 3см разкритие,изгладена шийка и каза че тази нощ или утре ше родя  Grinning  Стискайте палчета   bouquet

# 55
  • Мнения: 63
Момичета,на обед бях при доки и имам 3см разкритие,изгладена шийка и каза че тази нощ или утре ше родя  Grinning  Стискайте палчета   bouquet

Леко да е. Успех. Hug

# 56
  • Мнения: 25
Bojidara_  успех и кураж!

Благодаря ти Г-ца Димитрова !Виждам, че ти си родила на 10-ти, значи сме били едновременно в Майчин дом!Ако знаех щях да ти се обадя:)Теб кой те изражда?
Ами да, със сигурност сме се засекли , а може и в коридора да сме се разминали ... Grinning
Раждах при Б.Яков

Да аз родих при Б.Георгиев!Аз доста сновях по коридора и постоянно висях да гледам как къпят бебетата:)

# 57
  • Sydney
  • Мнения: 5 921
Balonesa ми да, те мен вече всички ме знаят, като редовен "клиент" на болницата  Laughing мисля няма да е проблем, моя час е за 27.04., но така ми казаха от регистратура, иначе на листа ми пише 42 дни след раждането  Peace
dundulina Честито Simple Smile да е жива и здрава Нора Simple Smile

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 117
Момичета,на обед бях при доки и имам 3см разкритие,изгладена шийка и каза че тази нощ или утре ше родя  Grinning  Стискайте палчета   bouquet
Леко раждане, стискаме палци и на краката!!!!

# 59
  • Мнения: 5
И аз да се похваля  Wink
На 11 - ти родих моя сладък Божидар.  Hug
Перчема му изглежда така, сякаш е фризиран и ще бъде зеленоок ..  Grinning Девойките да обърнат внимание ..  Laughing

Успех на всички, които са в очакване !  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт