Гергьовден наближава, СЕПТЕМВРИйското коремче вече натежава!

  • 29 475
  • 721
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 24
Здравейте и от мен в новата темичка.
За многократните памперси говорим,каква е цената им?И средно колко може да се ползват-някакъв срок?
Замислям се ,че може да ползвам и от тях понякога.

# 46
  • Мнения: 0
здравейте момичета  Simple Smile
аз съм наддала 1 кг, а иначе коремчето вече ми личи  Wink
все още незнаем пола на бебчо, но може би при следващото посещение докторката трябва да го каже нали?
ходите ли на училища за родители и бременни в софия?

# 47
  • Мнения: 6
Здравейте и от мен  в новата тема  Simple Smile
И аз съм + 1 кг, и ние все още не знаем пола, но се на ФМ ще го видим, ох нямам търпение вече  Praynig

# 48
  • Мнения: 478
Аз немога да преценя колко кг съм качила...когато съм забременяла съм била около 51, после свалих до 49 и сега съм 51,5...в общи линии май нищо не съм качила ама имам още време да наваксам  Laughing
И аз много мислене му хвърлям на този въпрос по колко пелени трябват мисля че зависи колко често мислиш да переш, а иначе цената зависи от марката...аз съм си харесала едни който излизат по 7лв с безплатна доставка от китай, но в БГ продават само скъпите марки и то по около 30 лв, което за мен е твърде много..А съм решила сега да си поръчам две три бройки да ги разгледам и една приятелка която ще ражда юни месец иска да ги пробва да видим как става номера с тях и ако се окажат удобни и хубави ще си взема още и мисля да закръгля на към 20тина бройки като за начало, а ако потрябват още ще си поръчам Simple Smile

# 49
  • Мнения: 7
Здравейте, момичета! Току- що изядох 1 филия от хляб, който се оказа мухлясал със срок на годност до 26.04  smile3514 По изядената филия не видях мухъл, ама като съм заблеяна....Та се чудя утре да се консултирам ли с доки или няма място за притеснения  newsm78. Освен това и хрема ме мъчи от днес, та като нищо ще цъфна утре пред кабинета, но бих искала да чуя и Вашите мнения  Simple Smile

# 50
  • Мнения: 7
хоп троп в новата темичка Hug прекрасна ,слънчева и позитивна  Heart Eyes
аз днес бях на доктор да си взема изследванята-всичко е супер,нямам бактерии,чиста съм като девственица хахахах и с кръвта и урината всичко е ок -123 хемоглобин-червеното цвекло си казва думата  Wink
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/index.php/cPath/577
това е нещо мноооого сладко за спомен от най-милия период с нашите бебчета,който доста бурзо преминава и порастват като гъбки Hug
в сайта има и много други неща,който много ми харсват и кошарки и комплекти за изписване и колички и всичко Peace надявам се да ви е полезен Heart Eyes аз съм
+3 килца хихихи почнах да нашишкавявам Grinning и неусетно влязла в 5-ти месец доста хора разбраха ,че си имам радост Embarassed

# 51
  • shumen
  • Мнения: 18 145
Момичета как сте?И аз нямам търпение да почна да пазаря за бебо.Дени и аз съм много забляна и разсеяна,а се смея на моята майка,че тя е такава и не внимава.

# 52
  • Мнения: 7
danaeka,как да си сложа като твоята лентичка с щъркелче? кликам върху него и не виждам там къде?

# 53
  • Мнения: 4
и аз съм тук, днес бяхме на пикник, много съм доволна, имаше 1 момченце с нас - на 1год и 3 мес - без ваксини - тук в Укр. - става лесно работата - плащаш си на педиатъра и той ти удря печат, че има всички ваксини  Party

Ева - много симпатичен сутиен  Hug Фейт - благодаря за темата, агънцето е невероятно   bouquet

памперси - при нас много ползват Хъджис - голяма реклама  Party аз мисля да пробвам и тях и Памперс - белия пакет - пък, ще видим после...  Mr. Green

Мартичка - много интересна статия  Heart Eyes

# 54
  • Мнения: 7
качих снимки на тумбака ми хахаах

# 55
  • Мнения: 7
ето ги моите покупки: много съм щастлива newsm44 newsm68
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/products_id/10302 количката
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/products_id/30937 албумче
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … products_id/28115 и ваничката ни
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … products_id/27172
и кошарката
какво ще кажете Embarassed многооо съм доволна само щакам феталната да се потвърди синия памперс и ги купувам newsm44

# 56
  • Мнения: 7
http://vbox7.com/play:7a0e195c
поздравявам ви за лека нощ от мен Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 57
  • Мнения: 453
Хайде и аз в новата тема  Hug
За многократните пелени - всяка майка си е различна и си има различни приоритети относно това в какво ще хвърля повече време и усилия, така че общо правило няма, както за всяко друго нещо Simple Smile
Аз лично съм против по следните причини:
1/ Екологичността им е спорна, имайки предвид, че тук трябва да се отчете не само изхвърленото количество боклук, а и изхабената вода за пране
2/ Няма начин без изкуствени слоеве да не пропускат, което значи пак неекологичност + същия дискомфорт за бебето
3/ Ако пък наистина нямат нищо изкуствено, то тогава на бебето ще му е много по-зле от задържаната урина по дупето му и подсичането е сигурно
4/ Това си е загуба за време, което в крайна сметка няма да имаш друг избор, освен да откраднеш от времето за игра или разходка с детето (затова писах, че е въпрос на приоритети) - за мен последните са в пъти по-приоритетни. За сведение само ще кажа, че при мен например млякото излизаше много трудно от гърдите и бебето ми сучеше по 50мин на кърмене - бях сметнала, че прекарвам плътно 8 часа на денонощие само и единствено в кърмене, отделно трябваше да намирам време за всичко останало + умората и безсънието... Остана и пелени да пера Simple Smile
5/ Навън и нощем си е крайно непрактично - аз цяло лято съм прекарвала по абсолютно цял ден навън, мойто не искаше да спи вкъщи през деня
6/ С каквото мога си улеснявам живота откъм практичната част задължително  Peace

Относно марките еднократни пелени - след пробване на какво ли не, пак се върнах на Памперс, само че аз имам момче, знам, че при момичетата не са подходящи.
Иначе съм била доволна и от Хъгис и Либеро, но са по-дебели, а и на мен определено повече ми пропускаха.
Пуфис смърдят ужасно (не знам кой идиот в днешно време все още ароматизира пелени - не стига, че е вредно за здравето, ами и л...о смърди още по-отвратително така  ooooh!).
Ако искате по-екологични, има едни Pigeon, но в София май ги продават в един-единствен магазин, някъде около бул. България беше, но бъркам къде точно кой квартал се водеше  Embarassed И тях пробвах, но моят юнак големи количества пишка и пропускаха - не отстрани, а просто се напояваха много - явно за нас за били твърде био Simple Smile

Иначе тези дни съм си вкъщи с малкия - аз покашлям нещо и се хремавя (имам подозрение за някаква пролетна алергия, която развих леко в последните години), а дребното е с конюнктивит, което значи, че си е същият бяс и ми къса нервите да търча след него с покупки и т.н., докато гони всеки срещнат гълъб с бясна скорост  Crazy, същевременно трябва да промивам очи през половин час, абе голяма разправия и супер много се изтощих - мечтая си за спокойствието в офиса  Laughing

# 58
  • Мнения: 478
И аз мисля че това как ще си гледаш детето е въпрос на личен избор, но е хубаво човек да има информация за да може да направи такъв, защото повечето мои познати не знаят че има алтернатива на памперсите(и аз доскоро не знаех)...като се замисля как майка ми е нямала избор преди 20 години а се е справила с две малки деца значи не е невъзможно, а тогава даже не са били направени като памперси а само парцали който да увиваш по-някакъв начин и да переш и гладиш постоянно, защото пък те са пропускали и всичко е ставало  Crazy Сравнено с това пелените за многократна употреба са си невероятно улеснение да не говорим за еднократните...иначе пелените не са само от естествени материали няма и как да бъдат непропускливи и 100% естествени...голяма част от тях са от  полар, микрофибър и някакво нещо дето се казва ПУЛ и е някакво съкращение за непропускливия слой (има и такива в който има коноп и памук), но това не ги прави неекологични, а само неорганични и все пак една такава пелена спестява огромно количество еднократни памперси Simple Smile

# 59
  • Мнения: 147
Здравейте,
Казвам се Августа, на 30 г., първа бременност с термин 14 септември. Живея от няколко години в Монреал, Канада.

Аз също съм в момента на вълна многократни памперси, преди да стигна до решението за тях поизчетох доста. за мен реално минуси няма, поне засега /аз съм си оптимист Wink/. Доста информация можете да намерите тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=652193.0
а за гнусливите има идеалното решение - допълнителна хартиена подложка, която се изхвърля в тоалетната. Надявам се да не е чак толкова времеемко,защото аз ще съм сама, в смисъл баби няма, а тати работи, пък си имам и още едно бебе-лабрадорка, която иска много внимание и игра, а и някой трябва да чисти след нея Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт