Отговори
# 30
  • out of space
  • Мнения: 8 574
Да, тези които си изброила са нелепи (някои и смешни).
И да-избора си е твой, риска -също....да извадя ли и аз статистика за секциото? Мисля е излишно...
Лежала съм и с двете бремености за задържане, и съм се наслушала и видяла какви ли не случки, което далеч не значи че ще случи на авторката или на която и да било др. майка, та да ги разказвам...



Така е, всеки сам избира и си поема риска. Не виждам защо е този спор. Аз мисля така, ти мислиш иначе, нормално е.  Simple Smile Не мисля, че да отида да раждам в перфектно състояние на духа е смешно. Никой не казва, че при нормалното раждане всички се раждат с форцепс или усукана връв- просто при секциото това липсва като вариант. За точка шест на два пъти обясних, че вероятно е легенда.
Изборът си е личен, аз се радвам на две големи, прекрасни и умни деца. Може да съм имала късмет, но сама съм тръгнала към него.

Авторката иска инфо от преживявания, но сама ще си реши.
Нямам какво да кажа повече по темата, превръща се в безсмислен спор и следва заключване. Не искам да навредя на момичето.

# 31
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Е, тогава 3 години по-късно защо избрах по желание пак да раждам секцио?

Май у нас не са и много лекарите, които биха се съгласили да асистират при вагинално раждане след цезарово сечение в този сравнително кратък интервал по между им? Моите наблюдения сочат, че при такова желание обикновено се налага да се смени първият лекар.

Впрочем, доколкото се ориентирах, авторката по-скоро се тревожи за евентуалните усложнения при секцио, тъй като при нея се очертава такова по медицински причини.
При всички положения й пожелавам леко раждане и здраво бебе!

# 32
  • София
  • Мнения: 6 284
Но секцио по желание, за да не ме боли, за да не ми се разтегне корема, за да не стана грозна там долу са ми смешни. Секциото е операция - както ми каза моят лекар - режат се 5 пласта и се шият 5 пласта.

Лично аз не съм избрала секциото по изброените от теб причини или поне не са ми били водещи.
Прецених, че е по-добре да поема повече риск за себе си, от колкото за бебето.
Колкото до шевовете при нормалното раждане и при секциото- просто зависи на какъв хирург ще попаднеш.


Твоите причини, които си изброила по-рано, са също толкова смешни и нелепи. Каквто е видно, не е само мое мнение. Това не са основателни причини за операци - да избереш зодия, да отидеш с грим....
Както и видиш ли, че вероятността д апогрознееш отдолу е по-голяма.

Не ги знам кои са тези "големи психоаналитици" дето го твърдят това за психическата травма, ама защо ли се насърчава нормалното раждане и кърменето? И викаш, не си за приородното, значи си и против кърменето, защото ще ти се развали бюста? А сравнението на раждане с болести е меко казано смешна.

В колко ли държави по света се извършва секцио по желание на жената по изброените в тази тема причини? Ще ми е интересно да се включи някоя мама, живееща в чужбина да сподели.

Моля, тези от вас, които отричат инфекциите за бебето при нормалното раждане- нека се поровят в нета, има предостатъчно инфо за това, какви бели могат да причинят.

Би ли дала линк, моля.

Това не е мое твърдение! Грешно си цитирала.

# 33
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Молбата ми за линк е към Ери, не зная как така цитатът има друг автор, моля Кати М за извинене.

Въпреки че твърдо защитавам мението, че естественото раждане е най-доброто за майка и бебе /само думата "естествено" прави излишен всеки насрещен аргумент/, не одобрявам тона с който се контрира противоположната позиция, още повече че Ери беше достатъчно сдържана във всеки един свой постинг и не нагруби никого.
Струва ми се това е, или се превърна, в поредната тема за и против секцио/нормално раждане, и тъй като очевидно не би могло да бъде казано нищо ново по същество, може би е по-добре да се сложи точка Peace 

# 34
  • София
  • Мнения: 6 284
Мисля, че си права, да. Но от такава тема няма как да излезе нещо друго Simple Smile Всъщност се предполагаше да пишат само жени, преживели и двата типа раждане, но всеки от нас се провокира от нечие писание. Колкото до тона спрямо Ери, да,малко по-остър е, но причините, споменати от нея, наистина са смешни, това са нейните причини, но те нито са рационални, нито научно-обосновани. За съжалние, смятам, че тенденцията напоследък е точно на база на такъв род причини.

# 35
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
За съжалние, смятам, че тенденцията напоследък е точно на база на такъв род причини.
 

Моето мнение е, че за това са виновни лекарите. Нормално е всяка бъдеща майка да има своите страхове и притеснения, ирационални или не, те се изживяват като такива и преработването им е достатъчно сложно. Решението за начина на родоразрешение обаче следва да се взема съобразно добрата лекарска практика. 

# 36
  • София
  • Мнения: 2 483
За съжалние, смятам, че тенденцията напоследък е точно на база на такъв род причини.
 

Моето мнение е, че за това са виновни лекарите. Нормално е всяка бъдеща майка да има своите страхове и притеснения, ирационални или не, те се изживяват като такива и преработването им е достатъчно сложно. Решението за начина на родоразрешение обаче следва да се взема съобразно добрата лекарска практика. 

Знам поне за 2 случая, в които мъжете плащат за секциото по желание  на жените си, за да не се променят отдолу. Ставала съм свидетел на разговор между мъже по темата- жената, родила естествено била "била карта" сексуално  Tired.

Но пък тенденцията, която наблюдавам аз е да се ражда нормално, без упойки и пр.

# 37
  • София
  • Мнения: 6 284
За съжалние, смятам, че тенденцията напоследък е точно на база на такъв род причини.
 

Моето мнение е, че за това са виновни лекарите. Нормално е всяка бъдеща майка да има своите страхове и притеснения, ирационални или не, те се изживяват като такива и преработването им е достатъчно сложно. Решението за начина на родоразрешение обаче следва да се взема съобразно добрата лекарска практика. 

Знам поне за 2 случая, в които мъжете плащат за секциото по желание  на жените си, за да не се променят отдолу. Ставала съм свидетел на разговор между мъже по темата- жената, родила естествено била "била карта" сексуално  Tired.

Но пък тенденцията, която наблюдавам аз е да се ражда нормално, без упойки и пр.

Тенденцията на световно ниво е такава, в Бг малко по-бавно навлиза. А това за мъжете... думи нямам направо.

Абсолютно подкрепям мнението на Mooimeiske

# 38
  • Мнения: 299
Благодаря момичета за отговорите. Нямах никакво намерение да разгарям каквито и да било спорове и да съпоставям двата вида раждания-нормално е да има и подкрепящи и отхвърлящи и двата варианта.
Моите притеснения са свързани по-скоро с възстановяването след секцио , защото все пак имам и друго дете , което е във възраст която изисква непрестанно внимание , пък и бебето ще си иска своето. При първото ми раждане имаше и усукана пъпна връв , и епизиотомия , хемороиди и усложнения с бебето след това . Това за избора на дата не е от никакво значение за мен , защото и първият път ръждънето ми бе предизвикано , тъй като преносих 10 дни.. Всъщност , отстрани погледнато естественото раждане никак не беше песен за мен , но още на 3тият час бях способна да стана сама , да се измия и да се грижа спокойно за детето си. Това е което най-много ме притеснява - дали ще се справя сама и доколко бързо ще се случи .
При сегашното ми положение , бебето е по-скоро напречно разположено в корема ми , не е вече никак малко и шансовете за обръщане са все по- нищожни...Е - все пак се надявам.
Успокоителен за мен е факта , че секциото ще бъде по-рано от датата на термина , защото едно евентуално повторно преносване би ме съкрушило...

# 39
  • Мнения: 3 736
Удис, ако станеш по-рано след операцията, по-бързо ще се възстановиш. Дано в болницата, която си избрала не те задължават да прекараш неподвижно в реанимация 24 часа. Е, няма да е на третия час, но на следващия ден би могла да се придвижваш, при възможност и желание, т.е. ако търпиш на болка.

# 40
  • Мнения: 1 464
Аз съм твърдо ЗА секциото.

1. Избираш си дата/зодия. Багажът ти е готов, космите са махнати, лекия грим е сложен.
2. Ситуации на форцепс и усукана пъпна връв са избегнати
3. Никой няма да те шие там долу, а белегът ми от секцио (2 пъти) е дебел колкото косъм и е около 10 см седем години след операцията.
4. Ще спестиш на бебето конюктивит
5. При нормалното раждане бебетата се заразяват с бактерии от влагалището на майката и си ги носят цял живот. При секциото това не се случва.
6. Една непотвърдена истина: родените секцио нямат колики (моите и двете нямаха)

Опасности за майката има и при двата вида раждания, но при секцио рискът за бебето е минимален.

Това са моите доводи и моят избор.

 doh doh doh doh doh doh doh doh doh doh
Родих нормално с епидурална упойка.Имам 5 шева, обаче "там отдолу" съм си същата, да не кажа и по-добре!Нямам хемороиди, детето ми не е със сплескана глава, не е имал конюктивит и 2 часа след раждане бях в банята за душ без никакви болки!
Най-тъпото, което прочетох беше за махнатите косми и лекия грим, даже не мога да намеря думи да го коментирам.
Някой беше писал да се включат майки, раждали извън България.Слава Богу съм от тези жени.Докато ходех на консултация обяснявах на лекарката как в БГ ти избираш как да родиш, ако не си платиш за екип, се държат с теб като с животно и всичко останало и тази жена беше ето така  #Shocked Та по повод избора на раждане, тя ми каза"Нито ти, нито аз сме Господ.Щом той е решил, че деца се раждат така, значи така е най-безопасно за майката и бебето.Всичко останало, което не е належащо и животоспасяващо, е глупава прищявка, породена от т.нар. "модерно общество", в което живеем.Пред мен не е стоял този избор, защото никой там не беше чувал за секцио "по желание".

# 41
  • Мнения: 9 487
Удис, ако станеш по-рано след операцията, по-бързо ще се възстановиш. Дано в болницата, която си избрала не те задължават да прекараш неподвижно в реанимация 24 часа. Е, няма да е на третия час, но на следващия ден би могла да се придвижваш, при възможност и желание, т.е. ако търпиш на болка.

Това зависи от вида упойка.
Ако е с обща анестезия-няма проблем да стане по-скоро, спиналната изисква лежане (което не всички гинеколози уважават...и го отнася родилката  Crazy)

Относно това до колко бързо ще си на линия-строго индивидуално е. Аз с първото не можех да стоя права повече от 5мин. в продължение на 20 дни. С второто-станах и си ходех нормално на 3-ия час..но го има и психологическия мом., че вече знаех какво да очаквам..

# 42
  • Мнения: 3 736
Ами не, аз бях със спинална, станах около седем часа след операцията, по мое настояване. Разбира се, че всичко е индивидуално, но при всички случаи залежаването няма да помогне за по-бързото възстановяване.

I ♥ , хайде преди да изливаш на талази възмущение и праведен гняв, да забележиш, че авторката няма да ражда оперативно по желание.

Цитат
Щом той е решил, че деца се раждат така, значи така е най-безопасно за майката и бебето.

Бравос, долу медицината!

# 43
  • Мнения: 1 464

Бравос, долу медицината!

Грешка!Ако беше прочела и цитирала и това:
Всичко останало, което не е належащо и животоспасяващо, е глупава прищявка, породена от т.нар. "модерно общество", в което живеем.
щеше да разбереш, че не е "долу медицината".То затова се чете наред, а не избирателно.
И нищо, ама нищо не съм написала към авторката.Говорех за секциото като избор, а не като начин д се спаси нечии живот.

# 44
  • Мнения: 3 736
Да де, само дето тя е питала съвсем конкретно. Ей, тоя форум е пълен с учители, бе!  hahaha

Общи условия

Активация на акаунт