Отговори
# 30
  • Мнения: 84
Здравейте момичета,
Лече-Буболече   bouquet чудесна темичка
аз не остисках до края на седмицата и отидох при док, та се връщам от преглед и бързам да се отчета. Моята малка трохичка е 12мм и със здраво тупкащо сърчице. Two Hearts Много съм щастлива, че всичко е наред.

# 31
  • Мнения: 123
Моята малка трохичка е 12мм и със здраво тупкащо сърчице. Two Hearts

РоЗиТо, с теб май ще бъдем по едно и също време, живот и здраве!  Hug
Страхотно е, че вече сте чули и пулса на бебчо, а аз си мислех, че е още рано, на първия преглед не ми казаха нищо за сърчицето, но поне ми казаха, че всичко е наред.
Нямам търпение да отидя на втори преглед, при добър специалист!

# 32
  • Мнения: 0
Two Hearts супер изглежда темичката ! браво Wink
само 15 ли сме! другите да не спят ами бързо да се записвате! smile3524

Аз ще се запиша, но си чакам няколко прегледа още.. Wink

# 33
  • Мнения: 0
Страхотна нова темичка Party Аз малко ми е гузно да съм тук, все пак съм мартенска мама, ама тук започнах и така Flutter..Утре е моето сърчице и направо не съм била толкова развълнувана и не съм брояла така часовете от може би сватбата насам Simple Smile
Нямам търпение да си го чуя. Това за подутия корем, които питаше - на мен на 4 седмица ми беше подут и лекарката ми каза, че е нормално и е всъщност от наместването на органите и най-вече червата и затова се подува толкова раничко. А и ако имате моят проблем на запек - това още повече подува. Но тепърва ще има подуване Hug
Ще пиша утре след прегледа!! Лека вечер  bouquet

# 34
  • Мнения: 29
Здравейте, и новата темичка заразява с ентусиазма си!Надявам се към края на месеца, след като мине първия преглед на бебчето, да можете да ме впишете и мен официално в списък с априлките  Laughing

# 35
  • Мнения: 38
Ама че сте бързи, да ни е честита новата темичка, аз също изкам да си чуя първо сърчицето другата седмица и после ме впишете Peace Praynig

# 36
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Цитат
Преди да стана майка

Преди да стана майка
спях толкова колкото поискам и никога не се безпокоях за това в колко часа да си легна.

Миех си зъбите и се сресвах всеки ден. Гримирах се, обличах костюм и отивах на работа.

Преди да стана майка.
Чистех веднъж в седмицата. Можех да режа домати за салата, но не и да готвя пиле фрикасе и още поне двайсет вида манджи, които да стават и за децата, да меся питка "слънце" за прощъпулник. В 5 часа сутринта.

Не знаех, че ако аз ям марула, съдържимото в памперса ще има вид на пюре от спанак.
Не се препъвах в играчки и не учех приспивни песни.
Не бях чувала думите "манту", "коластра", "дефтерит".

До преди да стана майка
никой не се е осмелявал да повръща върху мен.
Никой никога не се е напикавал в скута ми, не ме е плюл, не ми е дъвкал пръстите.

Oще по-малко съм си представяла как някой смуче циците ми почти денонощно и ме ползва за залъгалка. Ха, опитай се да изтръгнеш пиявица! Гладна.

Напълно контролирах разума и мислите си.
Спях нощем. Имах време да сънувам.

Не бих повярвала на никой, че с 3 сантиметра разкритие, ден преди да родя, ще правя формички в пясъка.

Преди да стана майка никога не се е налагало да удържам с все сила ревящо дете, за да може доктора само да надникне в гърлото му. Не знаех как се облича октопод с една ръка.

Никога не бях гледала пълни със сълзи очи, готова сама да се разплача.
И не знаех какво е да замреш от щастие при вида на детска усмивка.

Не допусках, че няма да мога да изгоня някой от собственото ми легло и да отмествам леееекичко босите му крака от устата ми докато спи.
Да пера насрани гащи и да изчегъртвам аки изпод ноктите си.

Не знаех, че целувката ми може да лекува.

Преди да стана майка
Не бях държала в ръцете си някой просто, защото не мога да се отделя от него. Да дишам с него, да туптя с него.
Да разказвам "трите прасета" в стихотворна форма и да лазя, ръмжейки като вълк.

Сърцето ми не се беше разкъсвало на милиони парченца, когато не мога да успокоя болката сега и веднага и да слагам лепенка на въображаема смъртоносна рана, побираща се в рамките на червена точица върху пръсчето.

Не съм подозирала, че някой толкова малък може да има най-голямото значение.

Не знаех колко е важно да не мигаш, защото тя току що заспа.

Не мислех, че мога да обичам толкова горещо.
И през ум не ми е минавало, че някой ще рисува дълги черти върху безупречно боядисаните ми стени и ще казва, че това са самолети. И още по-малко, че аз ще им се радвам.

Преди да стана майка
Не знаех, че моето сърце може да живее в тялото на някой друг.
Не знаех какво щастие е да кърмиш прегладняло дете с болка от разранени, кървящи зърна.

Преди да стана майка
не се събуждах на всеки 10 минути само за да проверя, че диша.

Идея нямах колко непоколебима и уверена мога да съм дори и когато двама доктори в Пирогов ме задължават да оставя детето си на системи с антибиотик. И след това да рухна безсилна на бордюра пред болницата.

Прилошаваше ми при вида на кръв.
Не знаех, че съм способна да съпреживявам така силно и да чувствам така дълбоко.
Изпитвах ужас от варицелени пъпки.

# 37
  • Мнения: 16
Страхотно оформление,поздравления! Моля,да ме запищете с термин 21.04.2013 Второ дете, мама munito(Алина). Не съм ходила на лекар за сърчице,но се надявам всичко да е ОК!

# 38
  • Мнения: 16
....опс,забравих да добавя от гр. Варна...   bouquet Simple Smile

# 39
  • Мнения: 410
не си мислете лоши неща моичета,само позитивно.аз нещо не мога да спя и от 3ч.съм будна и се ровя из нета Shocked Mr. Green

# 40
  • Мнения: 240
Добро утро,момичета!
Аууу ася20,толкова рано...аз не мога много ми се спи...и в 21ч. да си легна пак по рано от 8 не бих станала...ама като съм на работа около 6:30 ставам.
Лек и усмихнат ден!

# 41
  • Мнения: 42
Ами, ако не е късно и аз да се запиша за 1та страничка (ако ли пък не, другия път). Просто не ми остава много време. Краят на сезона е и с последни сили се опитвам да го избутам. Трудно ми е, защото съм постоянно в движение. А и напрежението не липсва никак. Дългите часове също. Добре, че поне се чувствам добре. Единственото, което забелязвам е, че много ми се спи. А изобщо не съм такъв човек. Сутрин ставането ми е мъка. Аз май ще се падна към 10 април 2014. Но другата седмица съм на втори преглед и ще имам повече информация.

# 42
  • Мнения: 13
добро утро и от мен,
аз също си лягам много рано (доки каза да спя с един час повече от нормално)
и така наистина се чувствам по-добре
иначе на работа не мога да стоя
та, общо сън около 10-11 часа правя

# 43
  • Тук
  • Мнения: 237
Добро утро  Coffee

Темичката е много хубава   bouquet

И аз съм с издут корем. Килограмите са ми същите, въпреки , че лежа по цял ден. Мислех, че заради това може да съм качила,но за сега не. Аз пък да ви кажа вие ми се свят доста често и аз нали си знам, че по принцип съм с ниско кръвно и вчера изпих три айрана с доста сол. Вечерта ми измериха кръвното и за мое учудване беше 120/ 80  newsm78 Такова кръвно не бях виждала от не помня кога. Дали е от айрана или от самата бременност се е нормализирало  Rolling Eyes

И аз искам да си направя лентичка с изображение на развитието на ембриончо. Сега ще видя дали ще успея.

# 44
  • Мнения: 30
Браво, Лече Буболече! Изглежда наистина страхотно.

И аз съм свалила килце и нещо и нямам апетит, а коремчето стърчи напред. Мисля си, че може би от самите хормони се отпускат коремните мускули и затова така рано се подува.

Общи условия

Активация на акаунт