АПРИЛКИ 2013 - тема 4

  • 27 225
  • 737
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 143
Хайде и аз да се запиша тук Simple Smile За сега удържам фронта.....всичко е ОК. Във вторник съм на преглед и тогава всичко ще се види дали продължава да е Ок и точно кога да отида на БХС. А за ФМ ще видя кога да се запиша, но смятам и двете неща да направя, защото ми е първа бременност и смятам, че ще са ми полезни.

Мирама - темата е страхотна Simple Smile

# 16
  • Мнения: 22 508
Аз на 20ти съм на преглед сутринта, а след обед ще се записвам на ЖК пак при същата лекарка. )

# 17
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Хей, нямате спирка, изписвате тема след тема за отрицателно време Wink

vitaivan, до колко сериозни са пораженията от луксацията при теб? Защото по последни данни, ако няма деформации по таза, луксацията не е причина за секцио.
Иначе и аз се подведох по казаното на майка ми от ортопедите преди повече от 30 години. И затова и двете ми деца са родени секцио. Но след първото раждане си направих снимка на таза и консултация с ортопед. Оказа се, че без проблеми бих могла да си родя вагинално.

Тук доста девойки споделиха за тироидни проблеми в комбинация със СПКЯ и инсулинова резистентност. По този повод, тези които имат желание да кърмят, ще имат нужда от помощ и подкрепа още от самото начало след раждането, защото в определени ситуации стартът може да бъде малко по-труден. Има начини да се кърми дори да се налага да се пият лекарства, на пазара има такива, които са съвместими.
Аз съм със СПКЯ и инсулинова резистентност, това ме провокира да започна да се интересувам от хормоналните дисфункции и отражението им върху кърменето още докато се обучавах за консултант. Та ако имате нужда от повече информация, може да ми пишете тук или на лични съобщения.

А това кой къде ще ражда - мисля, че всяка от нас има глава на раменете и сама може да направи избора си. Най-добре е, когато той е информиран, но нека като споделяме опит и информация не насаждаме вина и бъдем толерантни Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 4 143
Хей, нямате спирка, изписвате тема след тема за отрицателно време Wink

vitaivan, до колко сериозни са пораженията от луксацията при теб? Защото по последни данни, ако няма деформации по таза, луксацията не е причина за секцио.
Иначе и аз се подведох по казаното на майка ми от ортопедите преди повече от 30 години. И затова и двете ми деца са родени секцио. Но след първото раждане си направих снимка на таза и консултация с ортопед. Оказа се, че без проблеми бих могла да си родя вагинално.

Тук доста девойки споделиха за тироидни проблеми в комбинация със СПКЯ и инсулинова резистентност. По този повод, тези които имат желание да кърмят, ще имат нужда от помощ и подкрепа още от самото начало след раждането, защото в определени ситуации стартът може да бъде малко по-труден. Има начини да се кърми дори да се налага да се пият лекарства, на пазара има такива, които са съвместими.
Аз съм със СПКЯ и инсулинова резистентност, това ме провокира да започна да се интересувам от хормоналните дисфункции и отражението им върху кърменето още докато се обучавах за консултант. Та ако имате нужда от повече информация, може да ми пишете тук или на лични съобщения.

А това кой къде ще ражда - мисля, че всяка от нас има глава на раменете и сама може да направи избора си. Най-добре е, когато той е информиран, но нека като споделяме опит и информация не насаждаме вина и бъдем толерантни Peace

 newsm10 newsm10 newsm10

# 19
  • Мнения: 142
да се оплача аз - нещо се разболях Sad боли ме много гърло, сополи, отпаднало ми е... взех си фитоназал, тантумверде, калциев глюконат пия.. дано ме вдигне бързо.
Та да внимавате - върлува вирус Wink повечко витамин ц да пиете!

За раждането.. за малките градове препоръчват частните болници, за София мога да кажа, че държавните са по-доброто място от гледна точка на това, че ако нещо не дай си Боже се обърка, само там ще спасят и нас и бебето.
Но най-на мнение съм всъщност, че лекаря е от най-голямо значение (независимо в частна или държавна болница). Ако е една абс нормална бременност, може да се мине всякак, но и при проблем- трябва да имаш лекар на когото имаш пълно доверие.  Peace и за следенето и за раждането.
Аз първия път родих в МД в София при д-р Механджиев. и ще съм му благодарна цял живот Wink но за съжеление той замина за Япония и сега съм се ориентирала към Тина Киркова..

и ако мога да дам акъл.. не се хвърляйте на секциото от страх. Аз родих нормално с епидурална и мога да кажа, че имам само хубави спомени Simple Smile а възстановяването ми беше за 4-5 часа Simple Smile

KayRenn - сподели моля те за кърменето при ИР. Аз първия път кърмих само 2м.. този път ми се ще да  изкарам по-дълно

# 20
  • София
  • Мнения: 487
оп....ето ме и мен  Hug цял час се мъча да си направя лентичка, но без успех...моля за HELP  Rolling Eyes

Последна редакция: пн, 10 сеп 2012, 00:12 от KrissSsstina

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 6 659
И аз тук Simple Smile
Мирама, благодаря за темичката Simple Smile Пращам ЛС, вече всички са уведомени, така че няма от кого да се крия hahaha
И в тази връзка - съгласни ли сте да направим акаунт на Априлки2013, защото лично аз съм се занимавала не веднъж и два пъти с пускането на нови теми (а особено сега в началото си е трудоемко - постоянно се дописва нещо)... та със създаването на общ профил, всеки, който има нещо за добавяне (промяна), ще може да го прави и лично...

Уф, досега се борих с една картонена торта Rolling Eyes Акъла ми се взе...

Съгласна съм с мнението, че всеки решава сам за себе си къде да ражда   bouquet Ако съм засегнала някой с моет6о - не е било нарочно и моля за извинение Hug Но... това е риска на виртуалната комуникация Rolling Eyes
 
KayRenn, ако може една консултация да направя с теб Hug От няколко дни насам като суче дребния и ме понаболяват гърдите... Предполагам е нормално - заради повишената им чувствителност... Но все пак, така и така си имаме личен консултант - да се допитам - все пак нормално ли е? Нямам никакви други оплаквания - не чувствам спазми, нямам кървене... единствено и само от време на време болка, докато суче (като съвсем в началото, когато се учехме) Shocked

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 744
Момичета, за съжеление нещата при мен не се развиха  Cry. На 06.09 започнах с розово зацапване и на 08.09 направих спонтанен аборт. Тези дни съм на лекар и се моля поне сама да съм се изчистила и да не се налага кюртаж...
Пожелавам ви лека бременност!

# 23
  • Мнения: 1 700
Добро утро, желая ви успешна седмица.

iggy, ужасно съжалявам за това, което се е наложило да преживееш, надявам се много скоро да се зарадваш отново на хубавата  вест. Hug

# 24
  • Мнения: 7 002
Съжалявам, игги  Hug

# 25
  • Мнения: 22 508
игги, жалко. Дано скоро отново си в редиците.

Сега ще нанеса поправките по първа страница. ) Ако имате още някакви предложения, давайте. )

# 26
  • Мнения: 30
Игги, съжалявам много! Пиши как си след прегледа! Горе главата, чакаме те скоро да се похвалиш пак!

Мирама  bouquet благодаря ти  Hugдосетих се аз, че за раждане ставаше въпрос Mr. Green В държавните болници бих добавила, че освен доплащане за избор на екип, санитарни и незнам си какви материали ooooh! Ами мизерията, с която се сблъскваш ... тя е неописуема, а за отношението на сестри и акушерки, можем много да си говорим Mr. Green А специално в тази във Варна /за АГ става въпрос/ е публична тайна, че някои видове насекоми Sick са от 3-4 различни породи Joy брррррр

Не съм съгласна, че АГ е толкова зле. Напротив, мисля, че е най-добрия избор за Варна. Имах нещастието да имам проблеми с първото бебче (отлепена плацента в 34г.с.). Бях в окръжна - а бебето в АГ - беше ужасно. Единствено в АГ имат апаратура и специалисти за децата. Докато ми разрешат да се преместя, беше кошмар.

А в АГ е чисто, има баня за всяка стая, персонала не те лигави и не те глези, но са там винаги, когато ти трябват.

Пък и в крайна сметка, нали не отиваме на почивка. Идеята не е да ни е комфортнно и луксзоно, а да се погрижим най-добре за бебето.

И от Окръжна и от МД, карат бебетата в АГ, ако имат проблем.

# 27
  • Мнения: 410
здравейте. iggy -съжелявам за случилото се Cry  bouquet
KrissSsstina-каква лентичка искаш.пиши на лични и ще ти помогна.

# 28
  • Мнения: 410
И аз тук Simple Smile
Мирама, благодаря за темичката Simple Smile Пращам ЛС, вече всички са уведомени, така че няма от кого да се крия hahaha
И в тази връзка - съгласни ли сте да направим акаунт на Априлки2013, защото лично аз съм се занимавала не веднъж и два пъти с пускането на нови теми (а особено сега в началото си е трудоемко - постоянно се дописва нещо)... та със създаването на общ профил, всеки, който има нещо за добавяне (промяна), ще може да го прави и лично...

Уф, досега се борих с една картонена торта Rolling Eyes Акъла ми се взе...

Съгласна съм с мнението, че всеки решава сам за себе си къде да ражда   bouquet Ако съм засегнала някой с моет6о - не е било нарочно и моля за извинение Hug Но... това е риска на виртуалната комуникация Rolling Eyes
 
KayRenn, ако може една консултация да направя с теб Hug От няколко дни насам като суче дребния и ме понаболяват гърдите... Предполагам е нормално - заради повишената им чувствителност... Но все пак, така и така си имаме личен консултант - да се допитам - все пак нормално ли е? Нямам никакви други оплаквания - не чувствам спазми, нямам кървене... единствено и само от време на време болка, докато суче (като съвсем в началото, когато се учехме) Shocked

къмкоя болница си се ориентирала да раждаш?А за тортата-хаха и аз я правих-отне ми 2 дни,но стана върха

# 29
  • Bulgaria
  • Мнения: 369
iggy ужасно съжалявам за това, което ти се е случило  Hug  Hug  Hug Стискам ти палци природата да си е свършила работата и да не се налага лекарска намеса  Praynig Ако ще ти олекне, сподели какво се случи  Hug

Общи условия

Активация на акаунт