Добре дошли ЮНСКИ мами 2013!

  • 31 641
  • 739
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 185
Кафето спрях заради бременността, да, но аз така си реших, никой не ми е казвал, че е задължително, не и не ми се пие и се чувствам добре без него. Иначе и аз четох, че е добре кофеина да се ограничи 200 мг на ден, като в това се броят освен кафето и разни шоколадови неща, кола и т.н, според книгата, която чета 230 мл разтворимо кафе съдържало 95 мг кофеин. Замених го сутрин с топла вода с мед и сока от два лимона, което ми действа доста ободряващо.
Аз да попитам вие боядисвате ли си косите и ако да, смятате ли да спрете през бременността?Срещам различно мнения по въпроса и не мога да реша. Аз от скоро съм блондинка и ми се иска да поостана така, но ако трябва ще я боядисам близък до ест. цвят и ще я оставя, но трябва да реша скоро, защото определено има нужда от боядисване вече  Embarassed

Добре дошла chipita1982, лека и успешна бременност и на теб Simple Smile

Аз също искам да си направя кичури но мисля да питам лекарката на прегледа кога може да се направи а и отделно във фризьорските салони също би трябвало да се знае. Simple Smile
Ще споделя когато разбера нещо.

П.С. На предната бременност не съм си пипала косата.

# 46
  • Мнения: 211
Като стана въпрос за коса , забелязвам , че ми пада повече от обичайното Thinking . На някоя от вас да и се е случвало нещо такова?
chipita1982 добре дошла и от мен Simple Smile лека и безпроблемна бременност и накрая хубаво и здраво бебче Simple Smile

# 47
  • Мнения: 4
Относно падането на коса доколкото знам през септември е нормално да пада, но също съм чела че и през бременността може да започне да ти пада косата.
 snejana90 вземи си ампули против косопад аз си слагам и съм доволна Simple Smile


# 48
  • Мнения: 0
Четох, че през бременността косата растяла по-бързо, затова било нормално и повече коса да пада.
Тази сутрин бях при личния лекар, каза че ще имам ехограф в 12 седмица, а преди това час с акушерка, която да ми направи изследвания и мисля ще се виждам с нея по време на бременността. И за двете неща трябва да чакам писма с часовете...странна система е тук, до 12 седмица трябва с доста търпение да се въоръжа    ooooh! А така ми се иска да чуя, че всичко е наред и да си се радвам без "едно на ум" ...
Според личния лекар няма проблем да си боядисвам косата  Thinking

# 49
  • Мнения: 197
И аз съм за тук Simple Smile Преди 4-5 дена си направих теста, само един направих за сега, защото аз си бях сигурна, че съм бременна и преди него. В понеделник ще пътуваме, няма да ме има една седмица и мисля като се приберем да отида и на лекар.  Дали ще е проблем, че ще пътувам с влак? За сега нямам никакви по-сериозни оплаквания, не ми се гади и не повръщам.
Косата и на мен ми пада доста, но така е било всяка година по това време, защото е изтощена от лятото.

# 50
  • Мнения: 14
Скъпи бъдещи мами, чудя се дали и при вас времето така се забави откакто направихте теста? Сякаш спря за мен Simple Smile

# 51
  • Мнения: 4
И при мен минава бавно, аз понеже знам кога точно е станал бебо и едвам изчаках да минат три седмици, за да отида на преглед. Следващия ми преглед е на 22.10, тогава вече трябва да чуем и сърчицето и вече ще мога да си отдъхна малко Grinning

# 52
  • Мнения: 185
Аз пък се сещам за бременността само сутрин като се събудя и трябва да си измеря базалната температура а след това да си изпия лекарството за щитовидната. След това малката поема цялото ми внимание и само от време на време болки в кръста и ниско в корема ме подсещат за случващото се Simple Smile.

Определено предпочитам така да минава времето иначе ще се побъркам докато чакам първия преглед Simple Smile

Относно косата и моята пада, но тя септември винаги е падала Simple Smile

# 53
  • Мнения: 4
Аничкаа - Аз също ще пътувам за Турция с автобус (пътя е 20 часа) и доктора ми каза, че няма проблем.

# 54
  • Мнения: 102
Честито на всички нови бъдещи мами! Желая ви лека бременност, по възможност без усложнения и със здрави и красиви бебета на финал.  twin_neutral

# 55
  • Мнения: 6 624
Здравейте момичета,

Присъединявам се и аз към вашата компания, след почти три годишна борба за бебче, най-сетне теста за бременност е положителен. Термина ми е 07.06.2013 и се моля всичко да е наред и да родя живо и здраво бебче/бебчета на термин Praynig Praynig Praynig Пожелавам от сърце това и на вас Praynig

Дните до прегледа за сърчице са доста, но се надявам заедно с вас, времето да мине по-бързо Hug Hug Hug

# 56
  • Мнения: 185
Здравейте момичета,

Присъединявам се и аз към вашата компания, след почти три годишна борба за бебче, най-сетне теста за бременност е положителен. Термина ми е 07.06.2013 и се моля всичко да е наред и да родя живо и здраво бебче/бебчета на термин Praynig Praynig Praynig Пожелавам от сърце това и на вас Praynig

Дните до прегледа за сърчице са доста, но се надявам заедно с вас, времето да мине по-бързо Hug Hug Hug


Добре дошла Надежда Simple Smile

Не се притеснявай всичко ще е наред пожелавам ти една лека и безпроблемна бременност изпълнена с много положителни емоции и накрая едно прекрасно здраво бебе.

Би било добре докато чакаш прегледа вниманието ти да е насочено към нещо друго знам че е трудно но така времето ще мине бързо и организмът и психиката няма да са натоварени от излишни притеснения Simple Smile

Хубава, усмихната и слънчева седмица на всички! Simple Smile

# 57
  • Мнения: 6 624
Благодаря за топлото посрещане Пулио Hug Hug Hug

Приятна и слънчева седмица и от мен на всички настоящи и бъдещи мами Flowers Sunflower

# 58
  • Мнения: 211
Надежда Simple Smile честито и добре дошла Simple Smile пожелавам ти лека бременност  Hug . Аз сега се чудя кой лекар да избера да проследява бременността ми. Thinking Аз съм от много малък град и тук болницата я превърнаха в хоспис , а най-близките градове са ми Дупница и Кюстендил. Дупница май ще я отпиша , че имам лоши наблюдения за там покрай сестра ми. Искаше ми се да ида при някой специалист в София , но това значи всеки месец да пътувам на 65км. , а и не знам как ще стане после с раждането. Ще се радвам и вие да споделите за впечатленията и избора си на лекар. Лек и усмихнат ден от мен  Hug   bouquet

# 59
  • Мнения: 6 624
Снежи Hug Hug Hug

Аз мисля, че наистина няма да е много удобно да пътуваш постоянно до София, но поне ФМ и БХС може да направиш в София. То в малките градове не знам дори дали правят.
Аз съм от Варна и още не съм мислила къде и кой ще проследява бременността ми. Сега само се моля всичко да е наред и на 18-ти октомври да чуем сърчице Praynig Praynig Praynig

Общи условия

Активация на акаунт