Отговори
# 30
  • Мнения: 3
Запис и от мен в новата тема   bouquet  за оформлението!

За кръвното: и аз знам, че 120/80 е нормално, така че нужда от хапчета не би трябвало да има. Моето като го мериха е също толкова:120/80 и ми казаха, че е идеално.

Gaja, радвам се за добрите новини, относно малката София. Наистина е кофти, че ще можеш да я виждаш само по веднъж на ден, но и аз си мисля, че ако поговориш с лекарите, ще се намери някакво решение.

За имената: На мен ми харесва Даниела и за другата майка Надежда, но както и другите са писали, най-добре ще е вие да си решите семейно. Аз да си призная знаех името дори преди да забременея, просто така съм си мислила и като стана не съм се чудила. Таткото също го одобри и нямаме колебания.В интерес на истината бях мислила име само за момче, така че ако беше момиче, голямо мислене щеше да падне Grinning

# 31
  • Мнения: 100
Мисля, че ако нормално кръвното ти е е по-ниско, когато стане 120/80 просто го считат за високо, а не за нормално. Моето стандартно е около 90/60 и като стане 120/80 не се чувствам много добре.
Пулсът ми също е по-нисък - 55/60 и когато стане 80, ми е ужасно.

# 32
  • Мнения: 73
Gaja, всичко ще е наред с малката София, много е хубава, видях снимката във фейсбук Simple Smile
Днес бях на тонове, този път ми ги мериха половина час(предния път беше 10тина минути тъй като малкия не се спираше и лекарката каза, че няма смисъл). Лежах по гръб, не ми казаха да се въртя. Но казаха, че тоновете са идеални и нямам контракции. Само ще пия 10тина дена феро фолгама за хемоглобина.
Купихме някакви дребни неща за бебчо, утре вече наистина е ред на леглото да сглобим, че от кога говоря, че ще го правим Simple Smile

# 33
  • USA
  • Мнения: 559
Звездичка, честито и от мен! Много да е здрав малкият Лъчезар!  Hug

От имената, и Дария и Даниела ми харесват. Мисля, че решението само ще си дойде като си прегърнете бебчето. Simple Smile Между Надя и Надежда, няма голяма разлика, защото все Надя ще и казвате. Единствено, ако живеете в чужбина, Надя ще е по-практично, но пък Надежда е много красиво име.

Гая, добре се развиват нещата. Дано скоро да сте заедно!

Светла81, много неприятно. Пиши им да ти го сменят с легло, което отговаря на размерите, или да ти изпратят дюшек, който да се побира в леглото. Все пак, и двете неща си взела от тях. Аз бих настоявала да си поправят грешката в моя случай, а не по принцип.

# 34
  • Мнения: 0
Запис и от мен в новата тема    smile3525за оформлението!

# 35
  • Мнения: 0
Момичета, последните 3-4 дни ми се случва да ми се ускорява пулса и получавам нещо като сърцебиене, започвам едва ли не да се задъхвам ..... по принцип съм с ниско кръвно и по слаб пулс (откакто съм бременна е още по-ниско кръвното и по слаб пулса), но пък тоновете на бебето са добре (моята лекарка от ЖК ми ги слуша последно в понеделник) .....

Чудя се дали да не отида още утре някъде да ме видят и мене и малката или да изчакам до понеделник и да си отида при моята ЖК?

На някоя друга мама случвало ли й се е ???

# 36
  • Мнения: 37
И на мен така ми става-
получавам от време на време нещо като силно сърцебиене и някой път задух
или топли вълни. Но е за съвсем малко и не ми се вижда толкова страшно,
сигурно е нормално. newsm78
Ще питам във вторник, когато съм на преглед.
Все пак, ако не се чувстваш добре, отиди някъде да те видят.
То в неделя малко сложно.

За кръвното, беше ми до сега 70/110, миналият път вече 80/120.
Не ми казаха да е проблем.

За имената на мен ми харесват повече Дария и Надя.

Ние също сме в голяма дилема - Галина на свекървата или Магдалена, което няма общо с никой,
но много подозрително напомня на прякора на баща му ''Маги'' (истинското му име е Мариян).
И на двамата повече ни харесва Магдалена, но майка му ще помага за бебето, пък и е много добра жена, заслужава, ако ще кръщаваме на някой, да е на нея.
Лошото е, че ММ се опитва на мен да прехвърли избора, а аз не искам да се замесвам в семейни интриги и съм пас. Казах му, ако не успееш да измислиш, като я видиш ще решиш как и е името Crazy

# 37
  • Мнения: 10
Поздравления за новата тема   bouquet

За имената - на мен Дария повече ми допада  Flutter

# 38
  • Мнения: 5
Gaja, много хубави новини!  Hug

Да ви се отчета след днешния преглед. Беба вече е 2900 г. и се е подготвила за излизане. Simple Smile Също така, както винаги досега, изпреварва с 1 седмица размерите си, и се надявам наистина по-рано да се роди. Даже на прегледа имах чувството, че ме попретупа малко и бързо свърши. Но каза, че вече чакаме големият момент. Утре ще отида все пак за тонове и ще ме погледне и за разкритие.
А аз от 2 дни имам толкова чести контракции, и като споделих с док и тя даже май се зарадва, че се борим за нормално раждаме, а за моите размери бебето не трябва да е голямо. И така, чакам си вече деня Х, с нетърпение.

П.П. Само две думи за котенцето да споделя. Оказа се страхотно животинче. Толкова е възпитано! Не прави бели, не се качва по масата и кухнята. Докато готвя изобщо не се вре да пречи. Нито много да мяучи. Като огладнее и съвсем деликатно се обажда. Същевременно си е игриво, има си вече любими играчки. Много е мила и се гушка сладко Simple Smile И само търси къде на тъмно да се скрие, да си подремне - я в банята на килимчето, я под възглавниците в хола, я зад гърба ми Само не й даваме в спалнята да влиза, че нали там ще спи бебето, а тя толкова да й е любопитно какво има в тази стая. Simple Smile Страхотно котенце! Дано така си остане и занапред!

И поздравления за новата тема! Да я изпълним само с хубави новини!

# 39
  • София
  • Мнения: 8 014
Ето ме и мен в новата тема, благодаря за което. Simple Smile
Да си доразкажа одисеята с тоновете на бебето. Отидох в Тина Киркова, в спешния кабинет. Има кабинет, който е само за тонове и работи 24 часа (No. 103 на първия етаж). Плаща се 20 лв., жената беше много любезна. Обясних случая, какво са ми казали и защо следобяд ме пращат пак на тонове.
Накратко: цялата дандания се оказа заради това, че ме слагат да лежа по гръб, след което ме оставят с устройството, закрепено на ластици. Бебето е с лице към измервателния датчик, върти се, от което се губят и тоновете. Трябвало е някой да държи и да натиска малко повече датчика, за да се измерят тоновете нормално. Не са чезнели самите тонове, а сигнала, заради позицията и местенето. Държа устройството с ръка, натискаше малко повече и кардиограмата беше нормална. Каза, че ако много държа, за мое успокоение може да ида и утре сутринта, но да обясня на колегите й тази особеност, за да не се получи пак същия екшън.
Доволна съм, че отидох и на друго място, защото бях пред тиха лудост, та поне жената ме успокои и разясни откъде иде проблема, да си знам за следващите мерения.

# 40
  • София
  • Мнения: 1 968
Милинка, да, а то и за всички други се отнася, като се размества датчика трябва да се придържа, забравих да напиша, че мен и това ме накараха понеже много риташе госпожицата, независимо дали бях по гръб или на една страна,  успя няколко пъти да го размести. Радвам се, че са наред нещата  Hug

Аз от злобеене по Дибо забравих да благодаря за новата темичка   bouquet Пожелавам на всички мами да напълним с най-хубавите новини тази и следващите няколко темички  Hug

А всъщност и с матрачето не е толкова трагично положението, като има кой да го понатисне, мисля че съвсем добре ще се напасне  Grinning, кокосът не бил толкова нееластичен колкото ми изглеждаше първоначално, даже сега сложихме дрехи отгоре да тежат за да го изправят за бебка, ама това не пречи да ги понаругая за размерите Mr. Green

# 41
  • София
  • Мнения: 8 014
Подивях, защото ми съкратиха нервите от притеснения какво се случва и пр. А се оказа, че просто е трябвало да се придържа с ръка и да се натиска малко повече, отколкото могат ластиците. Като се замисля, е логично и нормално, но трябва да го знаеш. Отде да знам колко е чувствителен тоя датчик и че това влияе върху тоновете. Цял следобяд чета ужасии за пораженията от хипоксия върху бебето, побелях от притеснения... Confused

# 42
  • Мнения: 800
Светла, настоявай за матрак, който да пасва добре, защото повдигане от някъде означава, че бебето може да не е в съвсем хоризонтално положение и да се изсулва на едната или другата страна. След като е и по-специален този матрак, просто трябва да го подменят, ако трябва да намерят по-тесен - това си е техен проблем.
Аз също бях яхнала метлата с фирмата, която ни достави количката - първо според поръчката, която потвърдиха, трябваше да я платя по банков път, а те си закрили сметката. Една седмица си чаках парите обратно заради наредения от мен превод по несъществуваща сметка. После като я получихме се оказа, че са объркали модела - вместо по-стария, те ми пратили по-новия. Хайде пак писане, рекламации, обяснения. В крайна сметка излезе, че никъде не може да се намери по-стария модел, а те го предлагат на сайта си, без да го имат. Така или иначе - не можаха да я сменят, искаха да ми връщат парите. Добре де, ама аз все пак трябваше да имам количка и отказах да я върна - още повече, че и аз доста порових за по-стария модел, но на никой друг сайт не го предлагаха. После пък разбрах, че количката трябва да има едногодишна гаранция, а те не са ми пратили гаранционна карта и касов бон. Трети път разправии и накрая ми пратиха всичко. Големи мошеници се оказаха общо взето. Бързат да ти продадат нещо, да вземат парите и после - иди се оправяй. Та и жалба до Комисия за защита на потребителите бях подготвила, в случай че не ми признаят рекламацията или не ми пратят гаранцията. Отказах се да я пращам само, защото не съм в БГ и ще се почнат едни безкрайни мейли, обяснения, телефонни разговори от чужбина. Не исках допълнително да си развалям настроението в тези последни седмици преди раждането.
Та, като направиш рекламация, са длъжни да я впишат в книга за рекламациите и да ти предложат замяна на стоката, която не отговаря на необходимото качество. Транспортът при замяната трябва да е за тяхна сметка.
Милинка, лек път утре. Прекалено те филмираха в различни посоки. Прибирай се при мъжа ти и спокойно! Имх добро предчувствие, че в ТК ще свършат работа - просто имат много повече опит, отколкото в разните новоизлюпени частни медицински центрове.

# 43
  • Мнения: 387
оф, ядосах се...кажете на колегите как трябва да се правят тонове...ебаси малоумието...добре, че са форумите да знаем какво трябва да ни се прави...и после как да смее човек да ражда без избор на екип...

за какво са тея хора там, като не знаят как се правят тонове...имаше един разказ за една майка, която от не помня кой град беше тръгнала с уж започнало раждане към софия, за да си осигури нормално раждане...достая обсъдихме във фейса тогава...та от нейния разказ помня, че на едно място са и правили тоновете седнала и че така било редно...и когато и ги мерили легнала били лоши, пък след това си били ОК...та вече не знам...

но да ви кажа днес си гледах колко ми се е смъкнал корема...върпеки, че това нищо не значи...или поне не и при мен...миналия път месец по-рано ми се беше смъкнал, а си родих на термин...но пък това не и пречи, като седна да ме ръга в ребрата...

а я кажете, тези с повече деца смятате ли да купувате подаръци на по-голямото от името на малкото...защото катерина е наясно, че няма как подаръка да е от аничка...супер много разбира и не мисля, че ще го приеме като нещо от нея...а така или иначе е затрупана с играчки...тя по-скоро чака милата една кукла с която ще може да играе...само ми говори, как ще я гушка, ще се гонят, ще я гъделичка и разни такива щуротии...а ако има представа в началото какво ще е... Mr. Green

# 44
  • София
  • Мнения: 8 014
Поли, мерси! Да, в ТК явно имат доста повече опит, все пак е от големите болници. А и жената, на която попаднах, беше около 55-годишна, явно не съм й първата. През последния месец и руските, и българските лекари успяха да ме подлудят в различни насоки, а толкова спокойно си живурках досега. Simple Smile
Живот и здраве, да се добера до крайна дестинация, ще пиша как е минало пътуването. Simple Smile  

Общи условия

Активация на акаунт