ЮЛЧЕ мъничко расте, чуваме как тупка неговото сърчице! - тема 3

  • 20 559
  • 741
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 61
Честито сърчице и от мен.
Момичета дайте линк за тази готината гестрограма, че нещо не мога да я намеря

# 46
  • София
  • Мнения: 802

Това хубаво, но е мнение на един лекар  Hug Аз каквото прехвърлих в останалите линкове, не са толкова категорични, дори напротив:
https://www.google.bg/search?q=%D0%B7%D1%8A%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D0 … ;client=firefox-a

Но всеки, предполагам, трябва да се информира при своя специалист. Все пак, това са лекари, и те носят отговорност за лечението ти.  Peace

# 47
  • Бургас
  • Мнения: 1 002
Честито ви сърчице Мими Simple Smile Ей колко е хубаво да има такава отчетна тема в която всички да сме на един хал и да се интересуваме от едни и същи щуротии и да се радваме за добрите вести на другите. Попринцип съм чувствителна личност, но от скоро съм особено чувствителна и всяко нещо ме умилява...


п.с. познайте кой изгоря от слънцето навън само от отиването ми до стола и обратно за обяд. То не точно изгорях ами зачервих яко лицето Simple Smile

# 48
  • Мнения: 11 747
Сега съм на ФМ и БХС на 21.12 в Св. Петка.

Не е ли много рано за БХС? Четох, че между 15- 20 седмица се прави, като оптимален вариант 16-18 седмица.
За себе си не зная да правя ли такова изследване. Положителния резултат дава вероятност минимална да се роди бебе с увреждания, но за сметка на това отрицателния не гарантира, че ще се роди здраво бебе. Т.е. е нещо като нищо. Колкото статистиката да върви  Thinking

Оп-па, сега видях, че и първи триместър се прави. Понеже сега чета, малко по малко се запознавам.

# 49
  • Мнения: 61
Ами аз не знам какво точно значи БХС. Доктора така го нарече и каза че се прави 12 - 13 г.с. После каза че това е синдром на Даун. Но той разбра че на 21ви ще ми направят всички необходими изследвания. И каза че тогава ще ми направят и това БХС. Ако искаш влез в сайта http://zarodish.com/Team.aspx Тук доста подробно е описано
Моля дайте линк за гестрограма
Pina, не съм съвсем съгласна. Ами ако за синдрома на Даун се получи резултат 1:5 или 1:2. Дали ще оставиш бебето да се роди. Аз лично не. За негово добро е да не се ражда. Ако ми излезе резултат по малък от 1:300 задължително ще направя биопсия и тогава ще се знае със сигурност дали бебето има този синдром

Последна редакция: чт, 22 ное 2012, 13:41 от rosi.to

# 50
  • Мнения: 11 747
Аз чета сега, на няколко места и тези изследвания все повече ме объркват. Резултатите (могат да) те поставят в абсурдна ситуация.

# 51
  • Мнения: 61
Тези изследвания не могат да ни гарантират на 100% здраво бебе. Но ако има сериозен проблем, ще се разбере навреме и ще преценявате вие какво е най добре да се направи

# 52
  • Мнения: 11 747
Там е работата, че при резултат 'има проблем', което всъщност е 'възможен е' проблем, става дума за около 2% вероятност да се роди бебе с увреждания. И аз какво решение трябва да взема - да прекъсна бременноста и да убия бебето си, което има 2% вероятност да е увредено и 98% вероятност да се роди напълно здраво  Thinking  Противоположния резултат е да има 0,001% вероятност да се роди увредено и е факт, че след такъв резултат се раждат и увредени бебета. Т.е. противоречив, нееднозначен и направо безмислен резултат от изследване  Thinking

# 53
  • Бургас
  • Мнения: 1 002
момичета, кое според вас е най-точното пресмятане на г.с. че се обърках аз нещо...на мен цикъла ми не е 28 дни и това оказва влияние, а никъде почти не го предвиждат. Различните калкулатори дават отклонение до 2 дни?!

# 54
  • Мнения: 11 747
Една кратка и шеговита статия на тема БХС  -  Нямах си работа, че си направих БХС

# 55
  • Мнения: 61
Ами ако ти дадат 2% вероятност от увреждане, ще направиш биопсия, която ще докаже почти на 100%. Тези изследвания се правят за да се прецени необходимостта от по задълбочени такива. А вече всеки си решава какво да прави.

# 56
  • Мнения: 61
Статии всякакви. Аз имам на кого да се доверя и този специалист (и не само той) каза задължително да си направя тези изследвания. Само заради възрастта ние вече се водим рискова бременност. Друг е въпроса че в бг БХС и ФМ правят масово доктори които не са квалифицирани и дефакто само ти взимат парите. В случая най важен е обекта зад апаратурата. Не цифрте които ще се получат. Доктора трябва много добре да знае какво да гледа, а не само да пусне апаратурата да направи заложените й изчисления

# 57
  • Мнения: 11 747
Тъкмо БХС няма какво да зависи от задапаратното устройство. Но както и да е, всеки си преценява. Някои бременни директно са правили амниоцентеза, без БХС предварително, тъй като БХС-то явно нищо не показва. Аз се активирах, защото горе- долу е време да мисля и взимам решения по тези въпроси.

# 58
  • Мнения: 115
Имам една дружка, която роди преди 1 месец, вчера стана на 40 години. Тя си прави такива тестове. Излезе и много висока вероятност за увреждане. Тя си пада малко хипохондричка и умря от притесниние. Сега 1 месец по-късно е ухилена като зелка и майка на един бузест здрав младеж.  Simple Smile

# 59
  • София
  • Мнения: 1 318
Преди 6 години БХС и фетална морфология правеха между 17 и 21ва седмица.
За последен път връщам темата за зъбите. Аз имам дентална фобия, няма нещо от което да ме е страх повече. Сега се сещам, че правих панорамна снимка на зъбите на 09.11., а според календара съм оплождането е настъпило на 30.10.
 Дано всичко да е наред. Praynig

Общи условия

Активация на акаунт