Априлки 2013 - тема 15

  • 32 415
  • 731
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 22 475
ani27, не знаех, че Виктория изобщо има имен ден.
Но пък Калина има на Цветница. )

# 46
  • София
  • Мнения: 295
Виктория празнува на 11 ноември, на Св. Виктор и Мина.  Peace Имам много познати Викторовци и Виктории, та покрай тях знам... да, има и още 1-2 дати в календара, но 11 ноември им е така да се каже най-големият и известен имен ден.

# 47
  • Мнения: 88
За болките в кръста и таза, в йогата за бременни правехме една поза "гарван" за разтягане на таза, мен досега нищо не ме е боляло, но не знам да я обясня Simple Smile идеята и е, че с лактите си разпъвате коленете в клекнало положение, от там се отваря и таза

# 48
  • Мнения: 5
Аз тук от 2-3 дни нещо ме наболява корема отстрани вдясно,сега почна и вляво и ниско долу от време на време, отчитам че като се заседя повече пред компа после ме боли повече, незнам дали има връзка,де...иначе за килца съм качила от началото 8, сега съм 60  Sad и понякога ми тежат вече, та мисля да понамаля малко яденето,особено тестеното и сладкото,на които напоследък все по-често налитам  Rolling Eyes  В понеделник съм на консултация и ще видя АГ-то дали ще ме гледа на ултразвук, ако не ме гледа, при положение че съм била и с болки и контракции и в болница, сериозно ще съм разочарована, но така или иначе мисля да си отида тези дни на платен преглед при някой доктор на проучване за избор на екип или в Шейново или в МД, защото ако не си харесам доктор от първия път ще трябва да обиколя няколко  Simple Smile

# 49
  • Мнения: 3 181
ani27, не знаех, че Виктория изобщо има имен ден.
Но пък Калина има на Цветница. )

Много ми се иска да има Р в името, не знам защо. Да има и имен ден, ако може и на Цветница..........много изисквания, голямо чудо Thinking
Трябва да реша къде да поръчам детската стая, имам готов проект, но не знам. Чудя се за Платан, имах проблеми с тях последният път/ но те се дължаха на проектантката/, като качество, което дефектира още при монтажа, после не е имало други бъгове. Съвети за фирми и мебели за производство. Имам и малко по-специфично изискване за детското легло, ще бъдат едно в друго, долното ще се изтегля под горното. Искам да има двулицеви матраци. И долното легло да се сложи допълнителен механизъм, който го издига на височината на горното и става, като спалня. За първите години, докато синковеца е сам ще върши чудесна работа, както е свикнал да се шири.

# 50
  • Мнения: 1 350
ani, има една тема в "Дом и семейство"/ Нашият дом/ Покажете си детските стаи, много идейна, пък и ако питаш там с тези изисквания със сигурност ще помогнат, виждала съм там подобен проект  Peace не помня на коя мама Wink

# 51
  • Мнения: 4
Да се запиша и аз в новата тема,много е хубава  Hug

# 52
  • Мнения: 81
Много хубава тема:)) Аз да се оплача.. не само, че ме боли всичко, ами и корема така ми се е опънал, че едва дишам. Понякога усещам сякаш ластик се разтяга отвътре..Някоя друга с такива усещания?

# 53
  • Мнения: 1 146
Здравейте, в новата тема!
Ео, разсмя ме много! Този не е бил с всичкия си явно Simple Smile)
Аз до преди НГ бях добре с килата и изведнъж кантара показа нещо нелогично, ще видим утре, дано е вода задържана. Вече съм си китче, ама симпатично китче.
С името на бебката голяма драма имам - варинтите са ни от преди 2 -3 месеца, обаче не мога да реша кое да е от избраните, голямо мислене, голямо чудо! Чакам някакъв знак или бебката да си го избере, или като се роди ще видя кое ще ми дойде.
Не съм била на консултация от 19ти декември и вече ми се струва цяла вечност - чак в понеделник!
И аз имам чувството понякога, че като че ли ми се разтягат вътрешностите, сигурно е нормално. На два - три пъти усетих като че ли контракции, но не съм сигурна.


# 54
  • Мнения: 1 350
Много хубава тема:)) Аз да се оплача.. не само, че ме боли всичко, ами и корема така ми се е опънал, че едва дишам. Понякога усещам сякаш ластик се разтяга отвътре..Някоя друга с такива усещания?
все повече ще се засилва това усещане, почти до средата на 9ти месец Wink
мажи се по-често.
и аз от вчера вече започнах да се мажа, всяка вечер ще е, че тумбака ми започна да расте вече по-бързо Wink и ме опъва кожата.
за дишането, гледай да дишаш в такива моменти по-начесто и повърхностно като 2-3 пъти си поемеш между това дълбоко въздух и издишаш, помага.

# 55
  • Мнения: 1 350
Alexiana, сигурно вече си чела, де и знаеш

подготвителните контракции, които е нормално вече да усещаш понякога не са болезнени, усещат се като стягане и втвърдяване на корема, може да са няколко поредни, но не се засилват като усещане, а внезапно изчезват, преминават.

контракциите, подготвящи за раждането, може в дните преди това да се появят или обикновено в деня на раждането започват от гърба и долу от кръста по-скоро, отиват настрани и напред, слизат отпред през слабините, до вътрешната част на бедрата и корема, стягат и има болка, може да е силна, може да е слаба и в началото да не я усетиш, при тези контракции, ако започнат да зачестяват и се усилят като продължителност или и болка, може вече и да има 4-5 см разкритие.

сега, ако усетиш как ти се втвърдява корема, поседни, спри, ако ходиш, полегни ако можеш докато преминат, бързо отшумяват обикновено, може да пиеш малко водичка или хладък чай.

# 56
  • Мнения: 5
Много хубава тема:)) Аз да се оплача.. не само, че ме боли всичко, ами и корема така ми се е опънал, че едва дишам. Понякога усещам сякаш ластик се разтяга отвътре..Някоя друга с такива усещания?

Аз имам същите усещания, сякаш отвътре бебка си е хванала пъпната връв и дърпа ли дърпа..  Grinning точно като едно опъване, разтягане, и стягане на корема, но вече знам че това е от разпъването на матката и корема и от контракциите най-вероятно..

# 57
  • Мнения: 693
добро утро.е няма спане тия дни....много ме боли таза(над опашката) и краката-отстрани на ябълките Cry CryСлед около час хващаме с малката влака за Пловдив-незнам как ще издържа без сън,като пристигнем следобеда ще пиша.Онази вечер пих парацетамакс за болките-само аз ли се разширявам засега???
миличка и аз съм така,няма спане,задремвам сутрин към 5 часа,за 2-3 часа.

# 58
  • Мнения: 104
Привет коремчета! Simple Smile

И на мен коледните празници ми се отразиха на килограмите, до сега съм +8, което си е плашещо.
Кажете вие на какъв режим на храненето сте?.. контракции и аз получавам, до сега безболезнени, но знам че не е хубаво да ги има  Cry

# 59
  • Мнения: 3
Момичетааз сега се прибрах с моя приятел.Ама на вън си е бая студеничко и какъв вятър само.
За килограми да не говорим Mr. GreenАз от 53 сега вече вървя към 63.Ама какво да се направи WhistlingВикам на таткото,да се огранича с храната,(ама аз не прекалявам)а той ми вика НЕ няма да държиш принцесата гладна,нищо ти няма Mr. GreenАма аз като винаги съм била слабичка и сега ми се виждат бая тези килца Crazy
Записах си час за ФМ на 15,та тогава ще се видим с беболинка Party
Има ли момичета,където мислят да раждат във 2 Градска?

Общи условия

Активация на акаунт