Изненади, изненади, на ЮЛКИТЕ все по-малко им се гади - тема 8

  • 19 006
  • 739
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 54
Голям е определено!Приличам на мече  Mr. Green

# 46
  • Мнения: 11
Achillea, постни го да го видим, не ни дръж в напрежение  Mr. Green Mr. Green

# 47
  • Варна
  • Мнения: 27
Здравейте, бъдещи мамчета!
Реших и аз да се представя официално, стига съм ви чела "нелегално"  Embarassed
Не обещавам, че ще пиша често, защото не всеки път имам муза и не ми се отдава особено, но пък днес имам повод да споделя и хубави, и малко притеснителни новини с вас и реших, че е добра причина да се включа в темичката.  Grinning
Да се представя - казвам се Поля, на 35 години, от Варна, първа, 5 години чакана бременност, първи опит ин-витро и двоен успех, чакаме близнаци с термин 19.07 (между другото, това е рождения ден на майка ми), но тъй като ще съм с планирано секцио, очакваме ги да се появят на бял свят към края на юни, началото на юли.
Днес бях на преглед, видяхме ги как мърдат и шават, записаха ме и на женска консултация с всичките му там съпътстващи процедури. Лошото е, че на близнаци не се прави БХС и ще разчитаме единствено на ранната ФМ, за която имам час в петък, за да видим дали всичко е наред засега с бебоците. Доктора каза, че си отговарят на седмиците, сметна ми 13 г.с + 1 ден и засега се развиват с еднакви темпове.
Притеснителното е, че ми каза, че ще трябва да направим серклаж, за да се застраховаме да не получи преждевремнно раждане заради тежестта на двата плода, ама аз се разрових е не всичко, което прочетох за тази процедура ми хареса, още повече, че нямам никакви сериозни индикации за това (не са ми мерили дължината на маточната шийка и нямам предишни спонтанни аборти). Малко ми е притеснено и ще се радвам, ако някои от бъдещите мами с близнаци сподели дали са им препоръчали и на тях нещо подобно.
Извинявам се, че досадих с дългия си пост, желая на всички лека и безпроблемна бременност, и най-вече - щастлив финал на лято! Ще продължавам да ви следя  Wink и ще се опитам да пиша по-често  Mr. Green

# 48
  • София
  • Мнения: 2 348
За гнезденето, при мен не се изразява в миене и чистене (това не ми е присъщо на природата, аз съм малко дивачка и мръсница  Mr. Green). Просто вече го очаквам (докато сега дори за бременна се нямам. По-скоро за болна, предвид неразположенията).

blizna4e, аз имах проблеми с ангина и какво ли още не на гърлото. Та слагах компреси с извара. Мъжа ми обаче ме скастри, че в интернет пишело да е топло. Затопли, сложи ми и щях да се задуша. После лекаря ми обясни, че възпалението ми е толкова силно, че има малко пространство за въздух. Като сложим топло, и това малко пространство се запушило. Та искам да кажа, че той не препоръчва топли компреси и топли чаеве. Не  самите тях, а топлото.
Achilleа, как ще откаже да лекува, нали тъкмо инфекциите могат да повлияят за прждевременно раждане. Освен това в родилното на отворените врати обичайно казват, че е добре майката, ако има нещо, да се лекува възможно по-скоро преди раждането. Т.е. приятелката ти ще ражда март, значи края на февруари или март да започне лечениие, за да няма време да хване отново.
Данчето с трабантчето, познаваме ли се от друга тема? Имам чувството, че ми е много познат тика ти.
rosi.to, за какво по-точно се паникьосваш? На една къща не ѝ трябва кой знае какво, за да става за бебе. По-скоро да има дрешки и памперси, пък другото ще се появява като нужда с времето и ще взимаш каквото е нужно. Вече като пролази може да трябва да махнеш разни стъклени работи от ниските рафтове и подобни промени. Или да помислите къде ще паркирате количката да речем. Не е никаква филосовия, че да те плаши.
In4eto_ , голям романтик е твоя мъж, много мило! (и моя беше, но черно бялата му съпруга изкорени всичко романтично от него  Mr. Green ) / Мен идеята за курсове за бременни ме кефи, защото предизвикват да търсиш инфомация и да избереш каквото ще ти пасне най-добре. Не като мен първия път - който каквото каже, аз го правя, защото не знам, че има и друг вариант (докато не открих силата на интернета  Whistling )
PeHu , защо да не можеш да родиш по нормален начин?
polyamitko , добре дошла и честита двойна радост! Аз лично не знам много за бременностите с близнаци, но пък можеш да поискаш мнение на още някой лекар (без да казваш какво е казал първия, че като почнат с тяхната колегиалност...). Има и тема за близнашките майки, там може да са по-подробни в информацията.

# 49
  • Мнения: 4
Ахилейче, дай да го видим тоз голям тумбак де Simple Smile
Скреч, благодаря ти, наистина е романтичен и много толерантен в сегашното ми положение. Много ми помага вкъщи и се грижи за мен. Пу-пу!  Laughing
 Момичета, ще хуквам към вкъщи. Желая ви хубава вечер и до утре!

# 50
  • Мнения: 3
Здравейте момичета, поздрави за хубавата тема.
Да се похваля днес бях  на БХС, мина перфектно даже ми казаха  75 % момче. Много се вълнувам

# 51
  • Мнения: 54
http://lithium3005.snimka.bg/baby/test-za-ovulaciya.708215.29433529
Абстрахирайте се от дебелите ми пръсти.  Embarassed

# 52
  • Мнения: 3

страхотно коремче ,  супер

# 53
# 54
  • Мнения: 273
Мале колко много сте изписали...Добре дошла на новата ни мама от Варна.  bouquet

# 55
  • Мнения: 178
Здравейте и от мен в новата темичка  Hug Ама много сте изписали и все сядам след многото празници да чета и все не успявам да ви изчитам и затова и не съм писала  Simple Smile Радвам се много ,че чета толкоз разнообразни нещица и са прописали много мами ,добре дошли на тези които не съм виждала до сега   bouquet  Все още не съм в час какво точно се обсъжда ,но нека ви поздравя,че дълго не съм писала нищо,а по нататък ще се включа по-адекватно  Simple Smile Аз иначе съм в петък на преглед,разбира се от време навреме  ме хващат параноите бебчо дали си е добре и като наближава прегледа и ми е малко притеснено докато не чуя доктора,че всичко е ок  ooooh! Честито на тези които вече знаят пола ,а тези които вече усещат малки ритничета са направо щастливки,специални поздрави и на тях   bouquet  Аз като ми е за първи път и чак още не мога да повярвам,че имам бебче в корема,може би като почне да ме сритва ще съм по уверена  Laughing   Катенце  прекрасна темичка   bouquet

# 56
  • Мнения: 54
Виждате ли сега какъв е ефекта от 6те кила  Mr. Green пупа и половина
Айде и вие слагайте снимки.  Hug

# 57
  • София
  • Мнения: 973
Ооо Ахи много симпатично тумбаче, ама моето е по-голямо  Mr. Green ще кача снимка, чакам Катето да ми даде паролата, че не ми се прави мой албум.
Роси не сме забравили, че ще имаш девойка  Hug (може би) ако не и израсте пишка до следващия преглед  Joy
Близначе бързо оздравяване на малката  Hug
ох забравих какво имах да пиша  ooooh!

# 58
  • София
  • Мнения: 802
 Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Права е Илю, че й е по-голям тумбакът, аз щях да падна, когато й го видях... а смятах да блесна с моя... нъцки! Ахи, сладурско-сладурско! Аз не съм снимала още, но довечера защо да не помоля мъжа. Какво лошо да си ги премерим  hahaha

Криани, добре дошла, липсваше ни тук!  Hug На мен ми липсва и Бемол... Хайде, Бемолче, стига си пътешествала вече, ела да драснеш нещичко за себе си  Heart Eyes

Близначе, след като Скреч е писала за топло около гърлото, и аз се сетих нещо. Като малка мама ми лекуваше ангините със сладолед и кола  Peace По съвет на докторката (че аз не е трябвало да приемам антибиотици, а тогава само това са знаели) Е, всички приятелчета ми завиждаха  Laughing

Скреч, много ми хареса това за мръсницата  Mr. Green Винаги съм се чудела, такава ли съм или не съм... но явно не трябва да се колебая  Whistling

# 59
  • София
  • Мнения: 973
 Joy Сандалка, още ти помня погледа как примигваше и не знаеше какво да кажеш  hahaha ама не е "нъцки" щото и ти имаш коремче  Peace
Криани да не ви затрупа снега в това Своге, че толкова време не ни писа  hahaha шегувам се, сега да не ми се обидиш
Нещо ме е хванала "лигнята" и не се понасям много в това си състояние, понеже съм сериозен човек, ноооо хормоните не прощават на никой  Naughty  Joy
Скрит текст:
този пост си беше чист спам  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт