Отговори
# 15
  • Мнения: 874
ето ме и мен в новата тема Simple Smile и едно интересно въпросче - четете ли или говорите ли на бебето в корема?
Четох на няколко места, че е хубаво да се говори и/или чете на бебето след 24г.с. - то чува, реагира и "запомня" какво му се чете и след това го предпочита Simple Smile

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 6 650
jos, да на изследвания ме пращат и допълнително на консултацияс хематолог.
Относно компекта за изписване - определено не моя Mr. Green Ама и аз съм си едно изродче... И предния път бях така, но като го видях тогава и се влюбих и казах ето това ще е Simple Smile И сега искам да е така Heart Eyes Харесах си едно клинче и туника - супер сладурски, но за изписване newsm78 Ако не си харесам друго - ще са тези, просто ще им мина по един тегел на машината, за да ги стесня малко hahaha

Тъкмо се прибрахме с малкия, защото тук времето е страхотно и след яслите останахме навън - такава радост беше Joy Като се прибираха и съседските деца, ги оставиха пред входа, да дружинката се събра и се налудяха децата Mr. Green

Ани, това което пишеш е ужасно Sad Аз също се сблъсквам с такива хора и ума ми не го побира как може да са толкова безотговорни... Синът ми видя първият си братовчед (живеят на 300 метра от къщи), едва след като беше напълно здрав - 2 месеца след раждането на племенника Peace И досега като излизаме с етървата или трябва да отида в тях, я предупреждавам, ако имам някакви съмнения за малкия (него обикновено не го водя с мен, че с течащия нос смятам, че не е подходяща компания на бебе).

animal
, на бъдещия батко четях и пеех много. С тази бременност обикновено чета на него, като обясняваме и на коремчето Simple Smile А дребният пее песнички и целува бебка всяка вечер  Heart Eyes

# 17
# 18
  • Мнения: 165
И аз четох ,че е хубаво да се говори и чете на бебчето докато е в корема още,но на мен ми се струва доста странно  Wink По скоро си пускам детски песнички,може би това също е от полза  Simple Smile

# 19
  • София
  • Мнения: 481
Страхотна темичка   bouquet  да се отчета и тук след ЖК Simple Smile бебка е повече от добре- тежи 1000 гр. и е много шавлива, върви с 1 седмица напред- аз съм 25г.с.+5 дни, а отговарям на 27г.с. Simple Smile беше застанала седалищно, но има време да се обръща и преобръща. Записахме час за късна ФМ- 15.02- много дълго време ми се вижда- нямам търпение Simple Smile
а за килограмите съм +13 вече, но доки каза, че до 18, 20 макс се ядва, така, че да не се притеснявам  Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 24
yara  и аз пазарувам от Asda- George и повечето неща, които съм поръчала са размер new born и не са толкова малки, да ти кажа даже очаквах да са по-малки, но уви даже са малко по-уголемени от тукашните дрешки за новородени. Аз съм поръчала бодита от там и комплектчета и съм много доволна , както казва Мirama и от цената и от качеството.
Искам да ви попитам защо да не си купуваме по-рано контейнери за кърма, аз точно стигнах до тях и съответно харесах от Amazon много изгодни, все пак те не са само за кърма, стават после и за пюрета и манджички Simple Smile
И един много важен въпрос към мамите, които са излезнали вече в 45 дневния болничен. Вярно ли е ,че след като бъде издаден този болничен нямаме право да ходим на ЖК при лекаря , при който сме били до момента, а трябва да се насочим вече към болницата, в която сме избрали да раждаме.Моя приятелка преди няколко дена излезе болничен и й казаха, че трябва да си ходи вече в болницата където ще ражда. Много ме учуди това, било приета от тази година.
И още един върпос за последната ФМ кога се ходи и задължително ли е?

# 21
  • София
  • Мнения: 295
Ами, май не му говоря на мойто  Mr. Green Добре, че от време на време кака му се сеща да му каже нещо. Всъщност и на нея май не говорех, не помня...
Сега трябва да се приготвям за гости, пак ще бъде купон с още 3 деца, а за чистенето после не ми се мисли.  Crazy

# 22
  • Мнения: 22 475
emetoem, а аз съм точно с обратните наблюдения, но за 5г. родните производители може и да са си променили мерките при дрехите за новородени. )
Тук едно комплектче което бях купувала уж за новородено, щерката го носи до 1г. )))))

Относно 45дневния болничен и посещенията на ЖК, няма подобно нещо. Продължава се да се ходи при лекаря, който те следи, като в 9ти месец вече се ходи на всеки 2седмици.

# 23
  • София
  • Мнения: 295
И аз мисля, че няма такова нещо с 45-дневния болничен.

За третата ФМ - ходи се, ако се следи някакъв проблем или пък ако на вас много ви се иска. Simple Smile Иначе не е задължителна.

Относно дрешките - зависи си от производителя. И българските фирми някои уголемяват, други умаляват размерите, но като гледам всичко зависи най-вече от детето...

# 24
  • Мнения: 70
Здравейте!Обръщам се към жените с нисък хемоглобин,които приемат таблетки.Какви таблетки приемате и по колко?Преди два дни бях на преглед и докторът ми каза,че нивото на  хемоглобина ми прогресивно пада-започнах от 130,а сега е 113.Каза,че следващия път ще ми изпише желязо.Да,но на мен не ми е добре от около седмица.Мислих,че се дължи на ниското ми кръвно ,но се оказа,че не е това.Възможно ли е да е от ниския хемоглобин??Усещането е като при падане не кръвно-прималява ми и ако не седна ще се строполя.  Вие какво мислите?
    

P.S.Иначе бебо е добре-тежи 1кг и 400г.,шава и рита усилено Simple Smile

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 6 650
Това със спирането на консултацията при следящия те гинеколог при излизане в 45 дневен болничен се носеше като слух още през 2010 Peace Няма такова нещо!!!
Друго, за което се сещам, че се полага по закон, а много от лекарите си го спестяват - имате право на безплатен преглед при израждащия Ви специалист до 40 дни след раждането Peace При следящия бременността лекар - също Peace

dghigova
, аз от самото начало съм на Феро Фолгама - дали по 1 или 2 на ден зависи от това, какво са показали последните изследвания.
Отделно от вчера ми изписаха и Неофолик мета (фолиева киселина)  2*1.
Определено прилошаването е от ниския хемоглобин Peace

# 26
  • Мнения: 6 999
Запис Mr. Green
Пак направих проблем с бъбрека Sad и тоя път може и в болница да ме вкарват вече, ще видим утре. Засега ми пуснаха 30 дни болничен и казаха, че най-вероятно ще ми го продължат и няма да се връщам на работа.
Иначе човечето е добре, 1100 гр  Heart Eyes
Аз си стоя все 86 кг, горе- долу +7-8, колкото и на предишната ЖК, милото само се възмущава, че не съм била качвала. Crazy

# 27
  • Мнения: 70

Определено прилошаването е от ниския хемоглобин Peace



Да,явно е така.Ами като гледам предимно при нисък хемоглобин се изписва Феро Фолгама или Малтофер Фол.Мисля да си взема утре едно от двете ,но не знам по колко да приемам.Изобщо няма да чакам до следващия преглед,защото не се издържа с това прилошаване.След по-малко от месец ще правя отново изследвания и ще видим дали има резултат.

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 6 650
Съвета ми е да не педприемаш нищо, преди да ти се назначат допълнителни изследвания Peace Предозирането с желязо може да е много по-опасно от липсата му в организма.
Най-добре отиди при доктора си и искай да ти пусне допълнителни изследвания и едва след като излязат резултатите, ще се види има ли действителна нужда от допълнителен прием на желязо.
Дотогава пък може да пробваш с подходяща диета, ако нямаш възможност да го посетиш Peace

# 29
  • Мнения: 22 475
dghigova, не винаги.
На мен ми е изписан Сорбифер Дурулес. Най-добре е да се консултираш с гинеколога ти, не да си назначаваш сама лекарства.

Ео, дано не стигнеш до болница, оправяй се.

Общи условия

Активация на акаунт