Crock Pot -мнения, рецепти

  • 388 446
  • 2 747
  •   1
Отговори
# 45
  • Под сянката на разлистените кактуси
  • Мнения: 1 443
hedra, аз съм я пробвала тази ирландска рецепта (ако говорим за corned beef and cabbage) и стана страхотна! Бих препоръчала зрънца кориандър като една от подправките, много му тича!

# 46
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
И това за corned beef and cabbage гледах... ама трябва първо да изровя самия corned beef как да си го направя, предвид че тук го няма с подправките.

Иначе ей за това се чудех (аз съм повече по безмесните ястия):
http://crockpot365.blogspot.com/2008/03/roasted-cabbage-and-potatoes-in.html

Пепчо, аз съм готвила заек със зеле, ама прясно зеле Simple Smile

# 47
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Да споделя, че правих цяло пиле (като печено) с картофи и моркови в крокпота и стана прекрасно.

Пилето беше Дюк, само го намазах от предната вечер с подправки (олио, червен пипер, сол, чесън на прах и мащерка) и го оставих направо в крокпота да се маринова.

На другия ден си нарязах картофи и моркови, сложих няколко скилидки чесън, обърках ги със зехтин, сол и мащерка и сложих пилето върху тях.

НЕ се добавя вода! Включва се на слабо за 10 часа. Пилето и зеленчуците си пускат сос, който става ужасно вкусен.

Освен това направих и каквото пишеше в оригиналната рецепта - пилето буквално се разпада и костите се отделят много лесно, така че си събрах костите и кожите (които никой не иска да яде) и като изядохме месото и зеленчуците, сложих костите в останалия в крокпота сос, добавих още вода (някъде до половината на крокпота - моят е голям, както казах, 5,7 литра) и пуснах за още 10 часа на слабо през нощта. Получи се безкрайно вкусен бульон, който си ползвам за готвене.

# 48
  • Мнения: 5 873
hedra, благодаря за споделеното.  bouquet Имам цяло пиле и ще го приготвя по този начин.  chef
Нямаше ли потъмняване на картофите ,или разковничето е картофите да са отдолу?Скоро правих леща,и сложих няколко картофчета.Понеже явно са изплували отгоре,бяха потъмняли много грозно,обрах ги и ги изхвърлих.  Sunglasses Четох,а  и Пепчо спомена,че избивало нишестето,затова се получавало така...
Аз току-що изключих крем -карамела. Crazy  Утре мога да дам отзиви,евентуално.  Mr. Green

# 49
  • Мнения: 1 698
Hedra, звучи много вкусно. Ще го пробвам със сигурност. Peace
Аз снощи готвих леща. Сутринта беше готова и цял ден не съм мислила какво да готвя.  Party

# 50
  • Мнения: 5 873
Крем-карамела стана страхотен.  chef
Вместо ванилия сложих накълцани портокалови корички. Simple Smile Стана божествен.  Crazy

# 51
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Нямаше ли потъмняване на картофите ,или разковничето е картофите да са отдолу?Скоро правих леща,и сложих няколко картофчета.Понеже явно са изплували отгоре,бяха потъмняли много грозно,обрах ги и ги изхвърлих.  Sunglasses Четох,а  и Пепчо спомена,че избивало нишестето,затова се получавало така...

Ами аз не съм слагала много картофи - един килограм само. Пилето е отгоре, а и нали пуска сос, така че голямата част от картофите са потопени в него. Имаше някои, които бяха потъмнели, но реално те и при печене във фурната потъмняват. На вкус им нямаше абсолютно нищо, изядохме си всичко. Ако се притесняваш, след първите 2 часа може да разбъркваш от време на време.

За днес крок потът има да се справя с цяло парче глиганско филе с лук, моркови и гъби Laughing Отделно към него ще правя пюре от карфиол с чесън... което май само аз ще си го ям, но да видим.

# 52
  • Мнения: 9 132
Имаше някои, които бяха потъмнели, но реално те и при печене във фурната потъмняват. На вкус им нямаше абсолютно нищо, изядохме си всичко.


потъмняването е по-различно, не като от печене, а като от оставени обелени картофи на сухо, без вода  Peace нищо им няма на вкус, но аз съм решила следващия път като задушавам картофи да ги бланширам предварително.  В тавата, особено под фолио винаги са с много приличен жълтеникав цвят.
hedra, сигурно си знаеш, ( ама  тренирам за свеки) ако филето не е купено от магазин, а  е био от гората, да го минеш през фурната на силна темпетарура. На дивеча му трябват 10-15 мин. на силна Т*, а крок-пот достигат до 96

# 53
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Пеп-чо, благодаря за инфото - това глиганско не е прясно, проверено е, държахме го повече от месец замразено във фризер, та затова реших, че ще стане и само така newsm78

# 54
  • Мнения: 9 132
изследват само за трихинели на пробите  Peace  Доктор, при когото нося за изследване ми обясни, че има други, за които не изследват, но умират при готвене  над 100*. Моя дивеч също е във фризер, но или предварително кипвам, или ако е печено - слагам гърнето на крок-пота в горещата фурна и пека още 15-на мин.

Ние снощи хапвахме винен кебап от глиган от гърнеца

# 55
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 748
   пеп-4o, имам въпрос към тебе, а и другите момичета могат да изкажат мнение. Как така като ти гледам вкусните месца, приготвени в крок пота, имат тази запечена/препечена коричка отгоре? Аз вчера правих свински ребра с моркови и лук, полях ги с малко барбекю сос - ами станаха вкусни, кокалът се отделяше от месото, но стояха някак си като варени, а не като печени. Сосът беше около 100-120 мл. на 2 глави лук, 3 големи моркова и около 1 кг. месо.
  И ще ви бъда много благодарна, ако ми дадете рецептата за крем карамела,, а и за други изпитани десерти за крок пота. Мерси!

# 56
  • Мнения: 9 132
или запечатвам предварително от всички страни, или накрая, когято е готово го слагам в загрята фурна. Но слагам месото с 3-4 лъжици от маринатата, никаква друга вода. С картофи, лук, моркови - - става като задушено. Тогава въобще вода не ти трябва, зеленчуците си пускат.

# 57
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 748
  Благодаря, пеп-4о!   smile3525 smile3525 smile3525

# 58
# 59
  • DE
  • Мнения: 971
Това с крем карамела дали няма да се получи ако се излее сместа директно вътре.
Май не, глупава идея Embarassed Да взема да се пробвам ли newsm78
Моят е от малките и ще събера само 3 дози, пък не си заслужава 10 часа да чакам и после го излапвам за 5 минути.
Купички нямам, ама Пеп-4о ми беше дала идея преди време и го правя в стъклени бурканчета.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт