Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 274
MuJIuHka, сори, не видях, че не си от София. Понеже и аз съм на тази вълна и се чудя какво да правя, но май ще го пусна и това изследване. Направо ще питам във Фемина дали може да ми го пуснат след феталната, да ми се маха от главата и това.
Аз днес бях малко на пазар, купих си много як панталон за бременни и една блузка. Знам, че е рано,но моите панталони вече много ме стягат, особено вечер. Имам 1-2 модела, които стават все още (естествено без колан ги нося), но пак ми стягат малко. Пробвах от H&M едни панталони за бременни, е няма такова удобно нещо  Peace Едно на ръка, че колана е висок и обгръща коремчето, друго на ръка, че ми харесаха много как ми стоят. Че със сегашните ми дрехи малко мязам на дуда, която се опитва да се напъха в по-малък номер, само и само да си мисли, че е слаба хахахах  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 706
  • Мнения: 1 028
malka maimunka В кое H&M има дрешки за бременни? Че аз уж специално търсих пък не видях  Crazy

Аз да ви се оплача - събудих се през нощта в 2, до сутринта не можах да спя, мъжо стана в 6 уж до тоалетна и разбуди всички - дребното и майка ми сега е на гости. И трябваше да стана в 6, и като се почна едно гадене. Айде да минават още 3-4 седмици, че да минава  Crazy

От това гадене не мога да хапна никак месо, сигурно много ми е паднал хемоглобина. Другата седмица трябва някак да не ям до 10 за да мина преглед през лекарката и после на изследвания, не знам как ще издържа дотогава - като стана ям веднага за да мине гаденето.

# 707
  • Мнения: 82
Здравейте, момичета! Аз от дъжд на вятър се явявам ама какво да се прави гледам болен възрастен и дете  ( бях писала в една от предишните теми)
Първо  -  съжалявам за всички момичета, които са загубили бебчетата си. Горе главата милички и скоро да се запишете в някоя от съседните ( октомврййски , ноемврийски ...) темички  Praynig
Второ - честито на всички новозаписали се при нас и късмет. Hug
Аз в понеделник бях на ФМ, незнам защо  доки ме изкарва 12г.с , и по техни изчилсения и на ехографа Confused.  Иначе видяхме бебчо, голямо мърдане, голямо чудо. Имам леко отлемпване ама с но-шпа ще го спрем , надявам се . Сега чакам резултатите от скрининга, дано всичко е ок Praynig

# 708
  • Мнения: 120
malka maimunka, и аз се записвам с въпрос за H&M, има ли избор и какви са горе долу цените  Hug
kremi_y, мисля, че ехографа пресмята седмиците по размерите на бебето, затова може да вървиш малко напред, аз също съм с 5-6 дни напред според ехографа

# 709
  • София
  • Мнения: 274
malina07, в Сердика център има ХМ Мама, и в Мола на Цариградско също има! Даже имаше и намаление на някои неща, но не всичко ми хареса. Хубавото е, че има размери, и може да се вземе и не само за напреднала бременност, а и за по-ранна. Имаше и дънки, може другата седмица да ида да си взема и едни дънки, че определено ми е много по-удобно, а и приличам на човек Simple Smile Ходих и до още един, където имаше дрехи за бременни, но хич не ми харесаха нещата и нямаше размери.

kremi_y, как мина ФМ? Опредиха седмиците според размера на плода, а не според първи ден на последен цикъл, или..? Стискам палци за резултатите да са ОК Simple Smile
Аз съм също много объркана с тези седмици, последно бебето беше 10 г.с. и 1 ден, във вторник, но по цикъл бях 9 г.с. и 5 дни, а лентичката ми го беше сметнала точно както и ехографа... вече изобщо не знам коя седмица съм, до кога е рисковия период... Едни викат, че 9,5 г.с. съм вече в 10 седмица, а 10 и 1 ден е вече 11 г.с.?  newsm78 Май ще го смятам по цикъл, за по-сигурно, а най-сигурно календарни месеци хахахаха  Grinning

ЕДИТ: Веднага се редактирам за цените, панталона е 60лв, а блузата беше 20лв намалена. Но имаше и много панталони намалени, клинове и блузи, но на мен този ме грабна най-много, имаше и дънки. Г/Д така варираха цените, дънките мисля, че бяха 75лв и ми досвидя, ама ако ми седят по-добре от тези, които пробвах в другия магазин, ще си взема. Те бяха 50лв, но пък седяха ужасно. Така че, с 25лв няма да забогатея кой знае колко, а си струва в името на самочувствието  Mr. Green

Последна редакция: сб, 09 фев 2013, 16:49 от malka maimunka

# 710
  • Мнения: 1 028
Уф тези цени на бременните дрешки и особено на панталоните  Crazy Ще мина да прегледам какво има другата седмица. Хубавото е, че по-голяма част от периода ще изкараме лятото, та там може и едно клинче с по-широка блузка.
Аз от предната бременност имам два панталона, ама хич не ми харесват. Взех ги защото нищо повече не можех да обувам и пак бяха към 60лв  Crazy

Аз седмиците си ги смятам по цикъл, освен това знам и кога забременях та ми е по-лесно. Не издребнявайте толкова с дните - нормално е бебето на ехограф да е по-голямо или по-малко, те не растат еднакво, и като се родят ще е така  Mr. Green

# 711
  • Пловдив
  • Мнения: 692
оххх момичета аз съм много притеснена...преди 20 дена имах едно кафеникаво течение, ходих на д-р и ми изписа хапченца - утрогестан, нош па, бускулизин. Е мина ми и на другия ден вече си стана бяло. Е да ама днес на обед пак ми се появи.Утрогестана ми го изписаха 2по2 на ден, но днес на обед изпих 1 таблетка допълнително и сега го няма. Толкова съм притеснена:((( В понеделник съм на преглед...а ми се вижда толкова далечно. Още не сме чули пулс нито сме видели ембринче. Сега на прегледа силно се надявам всичко да е наред. При вас скучвало ли се е това кафеникаво течение???

# 712
  • Мнения: 6
lokresiq не искам да те плаша, имах такова течение и ми казаха да отида при повторно зацапване независимо в колко часа е..

# 713
  • Пловдив
  • Мнения: 692
охх незнам какво да правя. Сега нямам такова, но ми е мн притеснено. Утре ще се обадя на моята АГ, която е в друг град, защото моя град е малък и няма нормални лекари. Ако трябва вместо в понеделник още утре ще ида.

# 714
  • Мнения: 3 235
Catty, само 116 беше, но предвид че стомахът ми не възприема храната и почти нищо не бях яла + Sick предпочетоха да ме вкарат в болница преди да стане по-лошо. То май още не я възприемам де.....за това пия хапове и съм на диета.

За бременлийски дрешки - и аз трябва да си намеря някакъв клин/панталон за пролетта. После лятото ще е лесно с някоя рокличка  Mr. Green Сега всичко ми стяга макар да нямам коремче още и ми е некомфортно. Чак от тези с големите ластици не мисля да купувам. По-скоро нещо с ниска талия или на ластик.

lokresiq, ще ти стискам палци всичко да е наред.

Ехографите изчисляват седмиците по големината на плода, а не реалната. За това не се шашкайте. Всеки път може да ви покаже различна Mr. Green

# 715
  • Щастлива мама на 3 слънца
  • Мнения: 2 169
оххх момичета аз съм много притеснена...преди 20 дена имах едно кафеникаво течение, ходих на д-р и ми изписа хапченца - утрогестан, нош па, бускулизин. Е мина ми и на другия ден вече си стана бяло. Е да ама днес на обед пак ми се появи.Утрогестана ми го изписаха 2по2 на ден, но днес на обед изпих 1 таблетка допълнително и сега го няма. Толкова съм притеснена:((( В понеделник съм на преглед...а ми се вижда толкова далечно. Още не сме чули пулс нито сме видели ембринче. Сега на прегледа силно се надявам всичко да е наред. При вас скучвало ли се е това кафеникаво течение???

здравейте мацки влизам само на бързо и аз съм ск афяво течение на няколко пъти отлепване на плацентата пия си хормоните по 2 на ден и нош па лежа и почивам доста .Лекаря каза ако имам отлепване да пия по 3 хапове хормон ,но каквото е писано от природата ще стане Sad((((
Миналата бременност пак бях така а си имам прекрасно детенце.
Целувки на всички момичета чета ви но не ми остава време да пиша .Бебето е добре , не се шашкайте за размерите по Уз ,всичко е ако хваната спокойно бебчето , а то все шава. нЕ СЕ шашкайте мами .
За генетичните изследвания още не съм сигурна имам един случай на една приятелка мн потресаваш и се колебая. Миналия път правих късен ,но без желание .За мен са си вероятности и нищо повече . ВЗ на лекаря ми е доста хубав и каза ,че ще ми измери всичко както си го прави всеки път де.
И аз да питам за книжка как да подготвим голямото дете за бебече ,че това ми е важно ,Моята мадама много е щастлива мн иска братче ще видим , надявам се .

Последна редакция: сб, 09 фев 2013, 20:58 от *АДРЕНАЛИНКА*

# 716
  • Мнения: 82
Цитат на: malka maimunka
kremi_y, как мина ФМ? Опредиха седмиците според размера на плода, а не според първи ден на последен цикъл, или..?
Ами ФМ  не е нищо по различно от преглед на ехограф, поне при мен беше така. Rolling Eyes
А седмиците, първо  на ЖК ми ги определиха според датата напоследния цикъл  Rolling Eyes, а после и на ехографа излезе пак 12 г.с..... И аз вече незнам как така ги определят  newsm78

# 717
  • В Рая - срещу облаците, вдясно на слънцето
  • Мнения: 25
Добро утро, дами!
аз се ококорих в 4ч и в 6 стана малката  Mr. Green
Нещо цяла нощ ме боля корем, ама снощи изядох една цяла зелка на салата  Blush
Желая ви хубав ден   bouquet

# 718
  • Мнения: 2 965
Добро утро на всички!  bouquet
Днес моят син става на 7 годинки  newsm59  party023 nbirthday
Как бързо мина това време! Grinning
Приятен ден на всички! Hug

# 719
  • Мнения: 26
Добро утро,аз не пиша ама ви чета,нямак кво да пиша.Дани жив и здрав да е рожденника ви,и да е най добрия батко.  bouquet

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт